Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο video οταν παλευει στο δασος βλεπεις ξεκαθαρα τους εχθρους να καθονται μαζεμενοι πιο πισω και να περιμενουν. βεβαια ισως ειναι και το επιπεδο δυσκολιας χαμηλο, γιατι ο Κρατος εχει τα χρωματιστα chevrons που δειχνουν τι συμβαινει πισω απο την πλατη του. οποτε το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο γυρω απο το situational awareness, οποτε δεν χτυπας μονο οτι βλεπεις.

οσο αφορα οτι το gameplay αλλαξε γιατι ο κοσμος το βαρεθηκε, ενταξει, θα μπορουσαν να κρατησουν τα core στοιχεια του και να χτισουν μια next gen εμπειρια γυρω απο αυτα αντι να ακολουθησουν μια τελειως διαφορετικη κατευθυνση.

πιστευω παντως αν δεν ηταν το brand name, το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν θα ειχε το ιδιο hype απο το gameplay του μονο..

τεσπα, θα δουμε πως θα ειναι το τελικο προιον.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που ορισμενοι δεν το εχετε καταλαβει το παιχνιδι λεγεται God Of War και οχι God Of War 4 επειδη ειναι reboot της σειρας απο την αρχη υπο την εννοια του gameplay και θεματολογιας πλεον στην Σκανδιναβια. 

Οπως αναφερθηκε πιο πισω πολυ σωστα η σειρα ειχε ηθελε ριζικες αλλαγες αν αποφασιζαν να βγαλουν και αλλα παιχνιδια και αυτο φανηκε με το Ascention.Ουτε βαθος ειχαν τα god of war παιχνιδια(οπως πχ τα bayonetta ή τα προηγουμενα dmc),ουτε τεραστια ποικιλια για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα.

Σιγουρα ειναι σωστο να αναμενουμε το τελικο παιχνιδι και τα πρωτα review να δουμε πως θα ειναι το παιχνιδι συνολικα. Εμενα παντως μου θυμιζει περισσοτερο dark souls το ολο στυλακι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Σε περιπτωση που ορισμενοι δεν το εχετε καταλαβει το παιχνιδι λεγεται God Of War και οχι God Of War 4 επειδη ειναι reboot της σειρας απο την αρχη υπο την εννοια του gameplay και θεματολογιας πλεον στην Σκανδιναβια. 

 

Ναι και; Πρέπει να μας κάνει χαρούμενους αυτό με ό,τι βλέπουμε;Αν δε το κατάλαβες δε γκρινιάζουμε κάποιοι μόνο για τις αλλαγές αλλά και ότι αυτό που βλέπουμε δε μας αρέσει.Για εμένα πολύ κακώς άλλαξε τα πάντα το παιχνίδι και για κάποιους άλλους όχι αλλά αυτα που βλέπω σε αυτό το βίντεο εμένα με ξενερώνουν.

Επεξ/σία από Pitsifrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pitsifrikos είπε

Αν δε το κατάλαβες δε γκρινιάζουμε κάποιοι μόνο για τις αλλαγές αλλά και ότι αυτό που βλέπουμε δε μας αρέσει.Για εμένα πολύ κακώς άλλαξε τα πάντα το παιχνίδι και για κάποιους άλλους όχι αλλά αυτα που βλέπω σε αυτό το βίντεο εμένα με ξενερώνουν.

Και εσυ πρεπει να καταλαβεις οτι δεν γινεται να μας αρεσουν τα ιδια πραγματα.

Το οτι η formula του god of war ετσι οπως ηταν οτι ειχε κουρασει αυτο ειναι γεγονος.Το μονο λαθος ηταν η ονομασια που του δωσανε σε αυτο συμφωνουν ολοι.

Τωρα για το κατα ποσο οι αλλαγες αξιζουν αυτο θα το δουμε οταν βγει το παιχνιδι.

Επισης ερωτηση αλλα αν δεν σαρεσει ετσι οπως το κανουν το god of war,τοτε για ποιο λογο θα το αγορασεις day one?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Fulgore said:

Σε περιπτωση που ορισμενοι δεν το εχετε καταλαβει το παιχνιδι λεγεται God Of War και οχι God Of War 4 επειδη ειναι reboot της σειρας απο την αρχη υπο την εννοια του gameplay και θεματολογιας πλεον στην Σκανδιναβια. 

Οπως αναφερθηκε πιο πισω πολυ σωστα η σειρα ειχε ηθελε ριζικες αλλαγες αν αποφασιζαν να βγαλουν και αλλα παιχνιδια και αυτο φανηκε με το Ascention.Ουτε βαθος ειχαν τα god of war παιχνιδια(οπως πχ τα bayonetta ή τα προηγουμενα dmc),ουτε τεραστια ποικιλια για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα.

Σιγουρα ειναι σωστο να αναμενουμε το τελικο παιχνιδι και τα πρωτα review να δουμε πως θα ειναι το παιχνιδι συνολικα. Εμενα παντως μου θυμιζει περισσοτερο dark souls το ολο στυλακι.

Κατ' αρχάς 30k μηνύματα ακριβώς ρε θηρίο;;; Εγώ θα σταματούσα να ποστάρω για να κρατήσω το milestone (ThReSh δεν θα γίνεις ποτέ ούτως ή αλλως :P).

Δεύτερον δεν είναι cold reboot υπό την έννοια που ήταν το Tomb Raider. Δεν έχει και πολύ ουσία έτσι όπως το πλασάρουν, άλλο setting, άλλο gameplay, ίδιος ήρωας. Ναι μεν milking, αλλά όχι εντελώς milking φάση;

 

12 hours ago, logistoulis said:

Συμφωνώ ότι έπρεπε να αλλάξουν

Το ryse δεν το άντεξα μέχρι τη μέση και το σταμάτησα, θελω να πιστεύω ότι παιχνίδια όπως ryse και order τους έχουν διδάξει ότι δεν πρέπει να βγάζουν τουλάχιστον τέτοιου είδους και επιπέδου παπαριές

Δεν συγκρίνεται το Ryse με το Order, κακώς τα βάζεις στην ίδια πρόταση. Το Ryse ήταν το απόλυτο σκουπίδι που έκλαιγα τα 20 ευρώ που έδωσα για αυτό από την πρώτη στιγμή. Το Order ήταν 10 κλάσεις πιο πάνω στο κομμάτι του gameplay που πέρασα καλά μαζί του για τα 20 ευρώ που έδωσα (ναι είχε QTE, αλλά σε καμία περίπτωση το αίσχος του Ryse).

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

 δεν είναι cold reboot υπό την έννοια που ήταν το Tomb Raider. Δεν έχει και πολύ ουσία έτσι όπως το πλασάρουν, άλλο setting, άλλο gameplay, ίδιος ήρωας. Ναι μεν milking, αλλά όχι εντελώς milking φάση;

Δεν διαφωνω,ειναι πολυ κακη η επιλογη του τιτλου που εδωσαν(για την επιλογη του Kratos θα πρεπει να δουμε πως εχουν κανει την μεταβαση απο τα προηγουμενα παιχνιδια σε αυτο για να δουμε ποσο στεκει).

Για μενα το καλυτερο θα ηταν να εδιναν ενα αλλο τιτλο ή εστω να ειχαν αλλο κεντρικο ηρωα ακριβως για να μην υπηρχε αυτο το μπερδεμα.

Μαλλον θα εχουν τους(οικονομικους)λογους τους που δεν το πηγαν σε νεο IP.

Εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να ειναι καλο συνολικα το παιχνιδι(ελπιζω χωρις dlc κιολας)και ας ειναι οτι ειναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Δεν συγκρίνεται το Ryse με το Order, κακώς τα βάζεις στην ίδια πρόταση. Το Ryse ήταν το απόλυτο σκουπίδι που έκλαιγα τα 20 ευρώ που έδωσα για αυτό από την πρώτη στιγμή. Το Order ήταν 10 κλάσεις πιο πάνω στο κομμάτι του gameplay που πέρασα καλά μαζί του για τα 20 ευρώ που έδωσα (ναι είχε QTE, αλλά σε καμία περίπτωση το αίσχος του Ryse).

δεκτό, αλλά όπως και να'χει πιστεύω ότι το gow θα είναι κάτι παραπάνω από αυτά

σίγουρα θα εκνευρίσει φανατικούς της σειράς για ευνόητους λόγους, αλλά δεν πιστεύω ότι θα είναι μόνο γραφικά και τίποτα παραπάνω, ή τουλάχιστον δεν θέλω να πιστεύω

όπως και να΄χει υπομονή να δούμε το τελικό προϊόν γιατί τα τελευταία χρόνια έχουμε δει αρκετά πράγματα που φαίνονταν καλά στα trailer και τελικά ήταν κακά παιχνίδια, αλλά και το αντίθετό έστω και πιο σπάνια. η sony πάντως δεν με έχει απογοητεύσει ιδιαίτερα με τα exclusive της και δεν πιστεύω να το κάνει τώρα με τόσο βαρύ όνομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που γουστάρω GoW είναι γιατί είναι GoW. Mindless fun και αβέρτα σφάξιμο ότι βρίσκεται μπροστά σου με τρελά boss fights. 

Τι να τον κάνω άλλον έναν Dark Souls κλώνο, όσον αφορά gameplay; Φτάνει νομίζω, παράγινε το κακό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμενα μου αρεσει πολυ αυτο που ειδα .Ειναι ξερο  day one .

Oι περισσοτεροι που γκρινιαζουν  ειναι οι  αυτοι που  αν το παιχνιδι ειχε παραμεινει το ιδιο θα εκραζαν γιατι δεν ανανεωνεται και παλι τα ιδια στην μαπα θα φαμε και κουρασε και ολα  αυτα που κραζει κανεις πολυ ευκολα στο ιντερνετ σαν "συγχρονος ταξιτζης".

Η στροφη που κανει σε ενα  ας το πουμε  καθ'υπερβολη dark souls στυλ ,ειδικα στο συστημα μαχης  ειναι ενδιαφερον .Ανυπομονω για το release  εχω κανει ηδη προπαραγγελια .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JohnVani18 είπε

Ο λόγος που γουστάρω GoW είναι γιατί είναι GoW. Mindless fun και αβέρτα σφάξιμο ότι βρίσκεται μπροστά σου με τρελά boss fights. 

Βγηκε το παιχνιδι και ειδες τα boss fights που εχει ή αν δεν εχει αβερτα σφαξιμο οπως λες και εσυ?

Να σου θυμισω btw οτι τα Souls παιχνιδια μια χαρα επικα boss fights εχουν(και το bloodborne βεβαια).

Γιαυτο το καλυτερο ειναι υπομονη μεχρι το τελικο παιχνιδι και μετα ας βγουν τα οποια συμπερασματα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν συγκρίνεται το Ryse με το Order, κακώς τα βάζεις στην ίδια πρόταση. Το Ryse ήταν το απόλυτο σκουπίδι που έκλαιγα τα 20 ευρώ που έδωσα για αυτό από την πρώτη στιγμή. Το Order ήταν 10 κλάσεις πιο πάνω στο κομμάτι του gameplay που πέρασα καλά μαζί του για τα 20 ευρώ που έδωσα (ναι είχε QTE, αλλά σε καμία περίπτωση το αίσχος του Ryse).

 

πλακα κανεις ετσι? Νομιζω ειναι το χειροτερο παιχνιδι που εχω παιξει σε κονσολα, 5 ευρω εδωσα και το μετανιωνω ακομα και αυτα, μονο γραφικα που μου ειναι αδιαφορα εντελως, ai για τα πανηγυρια, story 5 ωρων, μετριο shooting, qte spam και η λιστα ειναι ατελειωτη

ryse δεν εχω παιξει να συγκρινω, αλλα φαινεται ακριβως ιδιο 

Τωρα τι σχεση εχει το dark souls(???) με αυτο που ειδαμε παραπανω, ενας θεος ξερει, σημερα θα δειξουν 25 λεπτα καπου το απογεμα στο twitch, για οποιον ενδιαφερεται

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...