Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο που μπορω να αγορασω το παιχνιδι; Δεν το βρισκω πουθενα δυστυχως, εστω σε demo για να το δω καπως δεν υπαρχει;

Εχει ηδη αναφερθει οτι το Forza horizon 3 οπως και ολα τα microsoft παιχνιδια βρισκονται στο windows store των windows 10,οπως επισης και το demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα στο thread και γενικα σε ολους τους Insomniacs.

Κατεβασα το demo του παιχνιδιου να το δοκιμασω και μπορω να πω πως εχω μεινει με το στομα ανοιχτο.

Παλαιοτερα που ειχα ασχοληθει ξανα ειχα διαβασει καποια αρνητικα για το παιχνιδι απο μελη του forum και δεν ειχα προχωρησει στην αγορα του αλλα τωρα ειπα να το τεσταρω μονος και να αποφασισω.

 

η ερωτηση που εχω να κανω ειναι σχετικα με τα fps του παιχνιδιου.Ειμαι σταθερος στα 59-60 με το συστημα της υπογραφης εκτος απο τις στουκες στα δαση που πεφτει λιγο στα 57.

καλα ειναι τα 60 αλλα καπου στο youtube ειδα στις ρυθμισεις οτι μπορεις να το βαλεις uncapped στα fps πραγμα που σε εμενα δεν υπαρχει.

ειναι θεμα demo η καποιας αλλαγης απο update?

 

επισης ειδα οτι ειχε παιξει σε καλυτερη τιμη απο την ηδη υπαρχουσα , ηταν λογω γιορτων η καποιας επετειου του παιχνιδιου? ξερει κανεις αν θα παιξει παλι να περιμενω??

 

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα έχεις vsync λογικά για αυτό έχεις 60 κι εγώ με αυτό ως όριο παίζω, edit υπήρχε ρύθμιση για το cap των frames το θυμήθηκα.. αλλά έχω καιρό να μπω στα settings. θυμάμαι όμως ότι πριν αλλάξω κάρτα είχα δοκιμάσει να δω αν αντέχω με cap 30

 

όσο για τη τιμή εγώ το πήρα black friday 45αρι και έπαιξε και τα χριστούγεννα τόσο όπως και το gears 4 (που είναι και τα 2 νέοι τίτλοι)

 

τώρα πότε θα ξανάχουν εκπτώσεις δε ξέρω να σου πω

 

επίσης υπάρχει και τρόπος να το πάρεις τόσο μέσω store άλλης χώρας, αλλά προσωπικά δε το έχω δοκιμάσει να σου πω τι και πώς

 

κάποιος εδω μέσα το είχε κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλικάρια, υπάρχει κάποιο αξεσουάρ να πάρω στο βαφτιστήρι μου που έχει πορωθεί με αυτό και το Motorsport 6? Τώρα δουλεύει με τρία πλήκτρα (AWD) και ούτε φρένο δεν πατάει.. Να του πάρω ένα καλό τιμόνι ή δεν αξίζει για το συγκεκριμένο παιχνίδι; Ισχύει ότι είναι προτιμότερο το controller και αν ναι ποιο; Thanks!

 

Edit: Αυτό το χειριστήριο του xbox one κάνει και για pc ή καμία σχέση;

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειαα σας,μπορεί κάποιος να μου πει αν αγοράσω το season pas που είναι το πιο ακριβό,θα μου δώσει το βουνό με τα χιόνια; και αν θα μου δώσει και το πακέτο με όλα τα αμάξια,εχω μπερδευτεί λιγο,γενικά κάποιος αν ξέρει να μου πει τι έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θα ήθελα να μου πει κάποιος εκτός από το να απενεργοποιήσεις το core 0 και να βάλεις το game σε high priority για να μην έχει "lag spikes" και maximum gpu power απο nvidia inspector που έχω ήδη κάνει, τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να τρέχει καλύτερα το game με το σύστημα της υπογραφής μου για να μένω όσο περισότερο γίνετε στα 60 fps?

 

Στο surfer paradise τρώω τραγικο stutering σε κάποια σημεία και παίζω σε high preset με msaa 4x, fxaa off & με κλειστά τα shadows μιας και τα shadows είναι "broken" στο συγκεκριμένο game.

 

Στα ultra το game είναι unplayble (surfer paradise) ακόμα και με το σύστημα μου.

 

Θα δω κάποια βελτίωση αν ενεργοποιήσω το dynamic optimization?

 

*Το game είναι original αγορασμενο από το store και updated.

 

Τα settings μου παρακάτω.

Vsync: off

Αναλυση: 1920x1080

post-391493-0-16699700-1492782798_thumb.jpg

post-391493-0-84915800-1492782925_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χειρότερη κάρτα από τη δική σου (480) δεν έχω αυτά τα πράγματα που περιγράφεις παίζω με presets ultra σχεδόν πάντα στα 60 και πού​ και πού άντε να πέσω στα 55

 

Κοίτα σε παρακαλώ τι ρυθμίσεις έχεις στα fps σου μην έχεις κλειδωμένο στα 30 για αυτό σου φαίνεται ότι κάνει stuttering

(Στο γυρνάει και μόνο του το παιχνίδι μετά από κάνα update να ξέρεις)

 

Και άνοιξε και το fps meter του παιχνιδιού να βλέπεις πού βρίσκεσαι

 

Επίσης λοιπά κόλπα με core 0 και priorities δεν ασχολούμαι δε νομίζω ότι έχουν νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω πάντα ανοιχτό το fps meter, τα fps τα έχω unclocked (variable) με vsync off και ενεργοποιημένο το nvidia fast sync.

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα ακόμα και με gtx 1080

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst85238_Lagging-on-low-with-a-gtx-1070.aspx

 

Κι εγώ στα 60 καρφωμένα είμαι με όλα ultra ακόμα και με msaa 4x και fxaa ανοιχτό αλλά με το που μπαίνω στο surfer paradise μέσα στη πόλη σε κάποια σημεία το έχω δει να πέφτει και στα 45-50 fps και είναι πολύ άσχημο το αποτέλεσμα όταν πέφτει τόσο αποτομα. Στα δάση πάλι είναι καρφωμένο στα 60.

 

Edit: πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω αυτό, ενώ πριν έπαιζα με fast sync on, 60 fps cap από nvidia control panel είπα να δοκιμάσω να παίξω με vsync on και 60 fps cap από τα settings του game και ενώ περίμενα να σέρνετε με το vsync on τρέχει καλύτερα και στα ultra, και αν κλείσω και το cpu 0 από task manager η διαφορά είναι τεράστια στα fps, το πολύ 2-3 fps κάτω αν θα πέσω σε καποια σημεία. Μου δίνει τεράστιο boost όταν κλείνω το cpu 0 και βάζω το game σε LOW priority.

Μετά από πολλούς πειραματισμούς το έχω δει στη πράξη. Το παιχνίδι κυριολεκτικά μεταμορφώνεται σε σχέση με το fps boost που του δίνει.

 

Τα παντα ultra, msaa 8x & fxaa καρφωμενο στα 60. Μόνο όταν ανοιξω τα shadows σέρνετε σε καποιες φασεις, είναι εντελώς broken τα shadows από ότι έχω διαπιστωσει αλλα απο την αλλη μια χαρα φαινετε και χωρις shadows οποτε δεν με χαλαει.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...