Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγώ πάω όπου με πάει το main quest και από εκεί εξερευνώ τα πάντα στην κάθε περιοχή και φυσικά προσπαθώ να τελειώσω όλα τα shrine που υπάρχουν και να ανέβω σε κάθε γωνιά βουνό κορυφή κτλ.

Πάντως όπου και να δω κάτι παράξενο και έχω πει να σκαρφαλώσω πάντα κάτι έχω βρει εκεί πάνω, είτε chest είτε κανά καρφωμένο σπαθί κτλ.

Ρε σεις έχει πάει κανείς στο σημέιο που πέφτει ο κομήτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε σεις έχει πάει κανείς στο σημέιο που πέφτει ο κομήτης?

Έχω δοκιμάσει κάνα δυο φορές να ακολουθήσω προς την γενική κατεύθυνση που έπεσε, αλλά με τα βουνά κλπ στη μέση είναι ζόρικο να τα βρεις. Τα έχω αφήσει για το endgame μαζί με Lynels και κάτι αλλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει κάνα δυο φορές να ακολουθήσω προς την γενική κατεύθυνση που έπεσε, αλλά με τα βουνά κλπ στη μέση είναι ζόρικο να τα βρεις. Τα έχω αφήσει για το endgame μαζί με Lynels και κάτι αλλά

Σου δίνει fallen star ore που χρησιμεύει για upgrade πανοπλίας.

 

Τα ancient arrows κάνουν one shot τους lynel αλλά δεν ενδίκνυειτε γιατί δεν αφήνουν καθόλου Loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι χρειάζεται για τα upgrades. Επίσης υπάρχουν τρόποι να τα φαρμαρεις με camping σε κατάλληλα σημεία, απλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα. Ακολουθώντας legit ένα όταν το βλέπεις να πέφτει κάπου στον ορίζοντα πάντως είναι αρκετά δύσκολο.

Τα Lynel τα έχω τα περισσότερα (αν και χτες ένα blue με "σφυρί" με έκανε τόπι), αλλά δεν τα κυνηγάω κιόλας. Μόνο ότι πετύχω ψάχνοντας για shrines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το dlc. Γενικά δεν κατάλαβα και πολύ καλά τι μου προσφέρει. Αν υπάρχει κάποιο link ή πληροφορία κάντε post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πρώτη φορά το NSW χρειάστηκε hard reset. Αρχικά πάτησα το home button και δεν υπήρξε ανταπόκριση, μετά πάτησα και το screenshot button από περιέργεια και συνέβη το ίδιο. Η πλάκα ήταν ότι τα υπόλοιπα λειτουργούσαν κανονικά, τελικά κόλλησε τελείως και έκανα hard reset. Το καλό της όλης υπόθεσης ήταν πως είχα προλάβει να κάνω save, αν και το autosave δεν απείχε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα crashes οφείλονται στην κονσόλα ή στα παιχνίδια; Ας πούμε, το wiiu μου δεν κράσαρε ποτέ για να χρειαστεί hard reset, εκτός από όταν έπαιζα Darksiders 2, Citizens of Earth και την πρώτη φορά που φόρτωσα το Project Zero 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σήμερα πρώτη φορά το NSW χρειάστηκε hard reset. Αρχικά πάτησα το home button και δεν υπήρξε ανταπόκριση, μετά πάτησα και το screenshot button από περιέργεια και συνέβη το ίδιο. Η πλάκα ήταν ότι τα υπόλοιπα λειτουργούσαν κανονικά, τελικά κόλλησε τελείως και έκανα hard reset. Το καλό της όλης υπόθεσης ήταν πως είχα προλάβει να κάνω save, αν και το autosave δεν απείχε αρκετά.

 

Περίεργο, έχει συμβεί σε εμένα, σε εσένα και τουλάχιστον σε άλλα δύο άτομα εδώ μέσα. Προσωπικά, μου έχει συμβεί ακριβώς μία φορά, όταν το είχα πρωτοπάρει. Από τότε έχω κλείσει καμιά 50αριά ώρες gaming και δεν έχει ξανασυμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο WiiU έκανε. Φυσικά και έχουμε ακόμα κάποια μικρά framedrops και δεν είδα κάποια σοβαρή αναβάθμιση στα χωριά αλλά γενικά το αισθάνεσαι ότι ρολάρει καλύτερα και με μεγαλύτερη συνέπεια. Δεν έχω ανοίξει ακόμα όλα τα σημεία του χάρτη για να πω τι κέρδισα αλλού αλλά σε αυτά που άνοιξα (τα μισά περίπου) και εκεί που κινούμαι γενικότερα σίγουρα πάει καλύτερα. Δεν είδα επίσης πουθενά downgrade που να το κατάλαβα οπότε αν υπάρχει προφανώς και είναι ανεπαίσθητο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...