Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άρα δεν έπρεπε και εγώ σε 1080p να έχω τουλάχιστον 30fps; Ποιό texture cache έχεις βάλει;

 

edit:

λοιπόν τσέκαρα τη μνήμη, εμένα τρώει ~15GB  ... οπότε μένει 1GB για τα 7αρια , παίζει να είναι και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι γυρω στις 25-30 ωρες και εχω εξερευνησει λιγο πανω απτο 1/4 του χαρτη και εχω καθαρισει το Ruta divine beast.

 

Το map συνεχιζιε να με συγκλονιζει οσο το εξερευνω,ειναι πραγματικα ενα απτα κορυφαια που εχω δει σε open world.Εχω τελειωσει νομιζω 25 shrines και καπου διαβασα οτι ειναι 120 στο συνολο.Απλα lol.Οσον αφορα τα korok seed βρισκω που και που,αλλα παιζει να χω χασει απειρα.Δεν γινεται να σκουπισεις ολη την επιφανεια του χαρτη εκτος αν κλεισεις 300 ωρες μου φαινετε.

 

Παντως ενω το παιχνιδι σε αφηνει να πας οπου θες,αναλογα με το difficulty των εχθρων σε κατευθεινει εν μερη.Π.χ πηγα προς Gerudo μερια πριν παω στους Zora και οι εχθροι ειχαν 45αρια οπλα και με τρωγαν oneshot,οποτε την κοπανησα.

 

Με ποια σειρα να παρω τα εναπομειναντα beasts οσον αφορα την δυσκολια των περιοχων? Σκεφτομαι να παω Goron>Rito>Gerudo.

 

Επισης  το stable system λιγο μαπα.Και δεν ειναι πρακτικο και η φαση με τα αλογα ειναι οτι να ναι.Ελαχιστα χρησιμοποιω αλογο,για να μην πω καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://twitter.com/NintendoAmerica/status/859211728030015488"

 

 

Επίσης, με το σημερινό update επιτέλους προστίθεται η δυνατότητα για διαφορετική γλώσσα audio και text.

 

"...players can experience the game in one of nine audio languages: Japanese, English, French (France), French (Canada), German, Spanish (Spain), Spanish (Latin America), Italian, and Russian, with a different language used for on-screen text."

 

http://nintendoeverything.com/zelda-breath-of-the-wild-update-out-now-version-1-2-0/

Επεξ/σία από Deghinsea
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο που δεν το είχαν από την αρχή ως επιλογή.

Τώρα που το τερμάτισα τι να το κάνω... :P Άντε στο επόμενο Zelda με voice acting (αχρείαστο κατ' εμέ γενικώς ) να είναι και default δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το DLC δεν λέει πολλά πράγματα, κάποια έπρεπε να είναι εξαρχής στο παιχνίδι ενώ τα υπόλοιπα δεν κάνουν την διαφορά. Όπως είχαμε γράψει αρκετοί (και τελικά ισχύει) το πρώτο μέρος του seasons pass δεν δείχνει τόσο ενδιαφέρον, επομένως -για μένα τουλάχιστον- θα περιμένω το δεύτερο μέρος.

 

*Τουλάχιστον άκουσαν τα παράπονα και πρόσθεσαν την δυνατότητα για διαφορετική γλώσσα audio και text.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ο μόνος που δεν με ενοχλεί όταν δεν υπάρχει voice acting? δλδ στο zelda μου αρέσει αρκετά που έχει μόνο σε συγκεκριμένα σημεία voice. 

Ερχεται και dlc  το καλοκαίρι αλλά μάλλον για ξεζούμισμα που κάνει γιατί δεν προσφέρει και τίποτα ουσιαστικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα τα 120 shrines αλλα δεν το τερματισα ακομα θελω λιγο να βρω τα memories και να τα δω με τη σειρα πριν παω να κανω one shot τον gannon, δεν εχω να παραπονεθω για κατι, σκεφτειτε οτι ακομα ανακαλυπτω νεες περιοχες. Ο κοσμος του ειναι ισως ο καλυτερος που εχω δει ever και αυτοι που τον λενε "αδειο" δεν εχουν ιδεα πραγματικα.. Το μονο ισως αρνητικο ειναι η ποικιλια viable armor, δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιεις τιποτα αλλο εκτος απο maxed barbarian/ancient armor ισως και stealth suit σε καποιες περιπτωσεις, θα ηθελα λιγο περισσοτερο variety εκει.

 

Κατα τα αλλα τι να πω για αυτο το παιχνιδι 9.6/10 ανετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...