Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ακριβώς είναι αυτό; Πληρώνει το paypal τα μεταφορικά εντός εγγύησης; Ισχύει για όλο το διάστημα της εγγύησης;

 

Αυτό το βρίσκεις με μια μικρή αναζήτηση

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/general-conditions

 

συνοπτικά:

- πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία στην παραπάνω σελίδα

- η περίοδος αποδεκτών επιστροφών ορίζεται από τον έμπορο, όχι το Paypal

- μέγιστο επιστρεφόμενο ποσό 30€

- μόνο μια επιστροφή καλύπτεται ανά παραγγελία (Paypal Transaction ID)

- μόνο για επιστροφή μέσω ΕΛΤΑ και μόνο για αποστολή με Tracking Number

- αποστέλλεις στο Paypal φωτογραφία

α) του ίδιου του πακέτου αφού το επεξεργαστούν τα ΕΛΤΑ (να φαίνεται δλδ η διεύθυνση του εμπόρου, τα γραμματόσημα, ο κωδικός παρακολούθησης κι ενδεχομένως η τελωνειακή δήλωση και μαζί το βάρος του πακέτου)

β) της απόδειξης πληρωμής που σου δίνουν τα ΕΛΤΑ (όπου φαίνεται η χώρα προορισμού, το βάρος, το Κόστος, αλλά και ο αριθμός παρακολούθησης)

- η υπηρεσία προσφέρεται (με τα σημερινά δεδομένα) μέχρι το τέλος του 2016

Επεξ/σία από vgiozo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, παρακολουθώ καιρό τώρα το νήμα κ ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο ωστόσο έχω μπερδευτεί (είμαι και λίγο άσχετος). Στο geekbying στο options έχει πολλές εκδόσεις απ'ότι βλέπω. Δεν με νοιάζει με ποια ρομ θα είναι, αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι 4G τελικά ή όχι; Επίσης γιατί το official international (3GB 32GB 170 €)  είναι πιο ακριβό από το πχ Package B (3GB 32GB 160€) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παρακολουθώ καιρό τώρα το νήμα κ ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο ωστόσο έχω μπερδευτεί (είμαι και λίγο άσχετος). Στο geekbying στο options έχει πολλές εκδόσεις απ'ότι βλέπω. Δεν με νοιάζει με ποια ρομ θα είναι, αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι 4G τελικά ή όχι; Επίσης γιατί το official international (3GB 32GB 170 €)  είναι πιο ακριβό από το πχ Package B (3GB 32GB 160€) ;

ειναι 4g, πιανει κανονικα Ελλαδα, απλα η 800 μπαντα δεν υποστηριζεται πληρως με καποιους παροχους(wind)

Η International εχει και Ελληνικο μενου, η κανονικη μονο αγγλικα/κινεζικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το άλλο πιάνει 4g, απλά του λείπει μία σημαντική μπάντα (800), τη χρησιμοποιεί ή wind και η vodafone,ιδιαιτερα εκτός Αθηνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει με ποια ρομ θα είναι, αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι 4G τελικά ή όχι; Επίσης γιατί το official international (3GB 32GB 170 €)  είναι πιο ακριβό από το πχ Package B (3GB 32GB 160€) ;

  

 

International είναι η έκδοση Special Edition που προορίζεται για την Ταϊβάν, στην οποία έχουν προσθέσει την 800αρα μπάντα για το 4g, την οποία μπάντα δουλεύουν η wind και σε μερικές περιοχές και η Vodafone, σε μερικές όχι παντού. Επίσης έχει το επίσημο firmware της εταιρείας.

 

Αν βρεις χρόνο και όρεξη μπορείς να διαβάσεις και το αντίστοιχο θέμα ατο myphone.gr αλλά και την Ελληνική κοινότητα της xiaomi

xiaomi-miui.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλες την International και σου έστειλαν την Global;

Υποθέτοντας ότι δεν έχεις παραλάβει (καθότι είναι νέα σχετικά η διεθνής έκδοση και σε presale) πώς το ξέρεις ότι σου έβαλαν άλλη ΡΟΜ;

 

μα international=global

 

η αλλη εκδοση ειναι η chinese :D

 

να ξερετε παντως οτι με το τελευταιο Update στην developer global πηρε ελληνικα κανονικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

 

International είναι η έκδοση Special Edition που προορίζεται για την Ταϊβάν, στην οποία έχουν προσθέσει την 800αρα μπάντα για το 4g, την οποία μπάντα δουλεύουν η wind και σε μερικές περιοχές και η Vodafone, σε μερικές όχι παντού. Επίσης έχει το επίσημο firmware της εταιρείας.

 

Αν βρεις χρόνο και όρεξη μπορείς να διαβάσεις και το αντίστοιχο θέμα ατο myphone.gr αλλά και την Ελληνική κοινότητα της xiaomi

xiaomi-miui.gr

 

Εγώ μένω στο Ηράκλειο Κρήτης και έχω vodafone, αλλά δεν ξέρω αν εδώ δουλεύει με την 800αρα  μπάντα για το 4G

Με βαση την παρακατω site δεν υπάρχει πρόβλημα εκτός και αν είναι λάθος.

 

http://willmyphonework.net

Επίσης στο site λέει ότι και οι 2 εκδόσεις δουλεύουν κανονικά για την Ελλάδα.

 

Οπότε όποια έκδοση και να πάρω δεν θα έχω θέμα;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όσους το έχουν πάρει.

 

Πόσες μέρες έκανε να το στείλει το κατάστημα και πόσες να έρθει;

 

Είναι αξιόπιστο το geekbuying σε σχέση με banggood/gearbest?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα international=global

 

η αλλη εκδοση ειναι η chinese :D

 

να ξερετε παντως οτι με το τελευταιο Update στην developer global πηρε ελληνικα κανονικα ;)

Οχι πλεον εχουν βαφτισει international το special edition που εχει και την 800αρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, πηγα να παραλαβω σημερα το πακετο με το κινητο. Απο φοβο με αυτα που εχω διαβασει ειπαμε με τον υπαλληλο των ελτα να το ζυγισουμε πριν το παραλαβω.

Το πακετο γραφει 520 γραμμαρια και το ζυγισαμε 440 αδικαιολογητη η διαφορα.

Δεν το παρελαβα κι εστειλα μαιλ στο vickmall που το εχω αγορασει να μου εξηγησουν τι συμβαινει.

Ειναι λογικο, εχετε ακουσει κατι παρομοιο;

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου εξηγησουν γιατι λειπουν 80 γραμμαρια?

Ενταξει,μη γινομαστε και παραλογοι...

Το vickmall το συσκευαζει με κιτρινη ταινια...

Εαν δειτε διαφανης η οτιδηποτε αλλο τοτε να ψιλιαστειτε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...