Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική προετοιμασία.
 
Εγκατάσταση official Global stable/dev μέσω fastboot

Διαδικασία εγκατάστασης

  •  Κλείνουμε το κινητό
  •  Πατάμε power bottom + vol down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το λακουδακι που γράφει fastboot
  •  Συνδέουμε το κινητό με το usb 
  •  Ανοίγουμε το φάκελο fastboot _edl που κατεβάσουμε και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο edl.cmd, τότε η οθόνη πρέπει να σβήσει και να ανάψει το ledακι κόκκινο
  •  Ανοίγουμε το beta mi flash tools επιλέγουμε την Rom που κατεβασαμε.
  •  Παταμε refresh για να εντοπίσει το mi flash την συσκευή, κάτω χαμηλά clear all/data ( η πρώτη επιλογή)
  •  Πατάμε εγκατάσταση και περιμένουμε 230-260sec, μόλις γράψει success βγάζουμε το usb και πατάμε το power bottom μέχρι να νοιώσουμε μία δόνηση.
  •  Αφήνουμε το κινητό 5-10 λεπτά μέχρι να ανοίξει.

Το κινητό είναι πλέον έτοιμο :) Έτσι μπαίνουν όλες οι kenzo rom.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική προετοιμασία.

 

Εγκατάσταση official Global stable/dev μέσω fastboot

Διαδικασία εγκατάστασης

  •  Κλείνουμε το κινητό
  •  Πατάμε power bottom + vol down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το λακουδακι που γράφει fastboot
  •  Συνδέουμε το κινητό με το usb 
  •  Ανοίγουμε το φάκελο fastboot _edl που κατεβάσουμε και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο edl.cmd, τότε η οθόνη πρέπει να σβήσει και να ανάψει το ledακι κόκκινο
  •  Ανοίγουμε το beta mi flash tools επιλέγουμε την Rom που κατεβασαμε.
  •  Παταμε refresh για να εντοπίσει το mi flash την συσκευή, κάτω χαμηλά clear all/data ( η πρώτη επιλογή)
  •  Πατάμε εγκατάσταση και περιμένουμε 230-260sec, μόλις γράψει success βγάζουμε το usb και πατάμε το power bottom μέχρι να νοιώσουμε μία δόνηση.
  •  Αφήνουμε το κινητό 5-10 λεπτά μέχρι να ανοίξει.

Το κινητό είναι πλέον έτοιμο :) Έτσι μπαίνουν όλες οι kenzo rom.

Eιναι και για το international μοντελο (kate)?

 

Για το kate, γνωριζεις πως να γινει root?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το international edition package B από Geekbuying με tempered glass και θήκη αξίζει, ή καλύτερα να αγοραστούν ξεχωριστά αυτά;

 

Αναρωτιέμαι και κατά πόσο θα ταιριάζει η θήκη, απ'τη στιγμή που η international έκδοση του κινητού είναι λίγο πιο μεγάλη από την κανονική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι και για το international μοντελο (kate)?

 

Για το kate, γνωριζεις πως να γινει root?

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά κατα 99% θα δουλεύει κανονικά. Όποιος έχει την international έκδοση απλά θα φλασάρει την special global edition rom( kate). Αυτή η διαδικασία είναι για τις fastboot installation rom στην ουσία. Απλά μέχρι να επιβεβαιωθεί από κάποιον έγραψα ότι κάνει για kenzo που το έχω δοκιμάσει πολλάκις ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Του vickmall δεν είναι η international edition σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε το κινητο... πρωτη φορα ανοιγω ζελατινα απο xaomi... και εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου. Συγκινήθηκα..

 

θα ανεβασω φωτο το μεσιμερι που θα εχω τριτο κινητο για να τραβηξω φωτο...

 

διαστασεις... ειναι εμφανως μεγαλυτερο... η hardcase για non-international version δεν μπαινει ουτε με σφυρι... και η σιλικονης ειναι σαν να φοραει η κυρα μαριγω, δυο νουμερα μικροτερο σορτσακι...

 

δεν εχει Ελληνικο μενου σιγουρα... δυστυχως δεν μπορω να το ψαξω παραπανω γτ ειναι για φιλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε το κινητο... πρωτη φορα ανοιγω ζελατινα απο xaomi... και εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου. Συγκινήθηκα..

 

θα ανεβασω φωτο το μεσιμερι που θα εχω τριτο κινητο για να τραβηξω φωτο...

 

διαστασεις... ειναι εμφανως μεγαλυτερο... η hardcase για non-international version δεν μπαινει ουτε με σφυρι... και η σιλικονης ειναι σαν να φοραει η κυρα μαριγω, δυο νουμερα μικροτερο σορτσακι...

 

δεν εχει Ελληνικο μενου σιγουρα... δυστυχως δεν μπορω να το ψαξω παραπανω γτ ειναι για φιλο...

βαλε την global developer για να εχει και ελληνικα-απλα διαλεξε την εκδοση για special edition-με θηκη τι θα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική προετοιμασία.

 

Εγκατάσταση official Global stable/dev μέσω fastboot

Διαδικασία εγκατάστασης

  •  Κλείνουμε το κινητό
  •  Πατάμε power bottom + vol down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το λακουδακι που γράφει fastboot
  •  Συνδέουμε το κινητό με το usb 
  •  Ανοίγουμε το φάκελο fastboot _edl που κατεβάσουμε και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο edl.cmd, τότε η οθόνη πρέπει να σβήσει και να ανάψει το ledακι κόκκινο
  •  Ανοίγουμε το beta mi flash tools επιλέγουμε την Rom που κατεβασαμε.
  •  Παταμε refresh για να εντοπίσει το mi flash την συσκευή, κάτω χαμηλά clear all/data ( η πρώτη επιλογή)
  •  Πατάμε εγκατάσταση και περιμένουμε 230-260sec, μόλις γράψει success βγάζουμε το usb και πατάμε το power bottom μέχρι να νοιώσουμε μία δόνηση.
  •  Αφήνουμε το κινητό 5-10 λεπτά μέχρι να ανοίξει.

Το κινητό είναι πλέον έτοιμο :) Έτσι μπαίνουν όλες οι kenzo rom.

Εγώ μάλλον θα το αφήσω με την έκδοση που θα έρθει, να δούμε αν θα πάρει και καμιά αναβάθμιση κλπ

Σκέφτομαι όμως μελλοντικά να του περάσω καμιά άλλη rom και διαβάζω σε διπλανό forum ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader, να στείλουμε μήνυμα για ξεκλείδωμα κλπ

Με αυτή τη διαδικασία που περιγράφεις δεν χρειάζεται (ξεκλείδωμα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε την global developer για να εχει και ελληνικα-απλα διαλεξε την εκδοση για special edition-με θηκη τι θα κανεις?

 

δεν εχω Ελληνικα στο δικο μου ετσι και αλλιως (απο τον Μαρτη) και ο φιλος πλεον μενει Ολλανδια , οποτε τα Αγγλικα ειναι μια χαρα

 

με  θηκη θα χρησιμοποιησει μια σιλικονης μερχι να δουμε τι και πως... αλλα στο τελος βλεπω να παιρνει καμμια universal απο jumpo με 4ευρω και τα χριστουγεννα που θα ξαναερθει βλεπουμε

 

στο geek παντως οταν εκανα παραπονα για το οτι πιθανον δεν θα κανει η θηκη μου ειπαν  οτι γραφει τις διαστασεις το κινητο... και επρεπε να το εxω δει... αλλα οταν τους ειπα οτι η θηκη δεν εγραφε διαστασεις  αλλα γραφει οτι  ταιριαζει με το μοντελο δαγκωθηκαν λιγο και μου ειπαν οτι θα μυ απαντησουν αυριο μεθαυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήρθε για φίλο μου το κινητό από geekbuying. Από ό,τι μου είπε είναι μια χαρά συσκευασμένο, αλλά η internatioanl έκδοση δεν έχει Ελληνικό μενού, οπότε χρειάζεται λίγο διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...