Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που μπορώ να βρω κάποιο οδηγό για να περάσω την ελληνική rom σε μια φίλη που έχει το κινητό του τίτλου γιατί με έχει φάει τα αυτιά επειδή έχει αγγλικά δεν μπορεί καθόλου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που μπορώ να βρω κάποιο οδηγό για να περάσω την ελληνική rom σε μια φίλη που έχει το κινητό του τίτλου γιατί με έχει φάει τα αυτιά επειδή έχει αγγλικά δεν μπορεί καθόλου .

Καλά αγοράζετε xiaomi κινητά και δεν ξέρετε την ελληνική κοινότητα της xiaomi!?

Xiaomi-miui.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μόλις που είχε ακούσει ο κινέζος την εταιρία χθες σε ενα τοπικό μαγαζί που πηγα.

Οχι ο πρώτος ο δεύτερος, ο πρώτος μπορεί και όχι.

Εκτός αν υπήρχε τόσο έλλειψη συνεννόησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε παραγγελιά από Geek με Paypal και webuy(Πειραιως)  η international έκδοση 3/32 με θήκη και τζάμι(είμαι περίεργος να δω εάν κάνουν) και insurance με το κουπόνι retailmenot 170,97 σύνολο .Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αγοράζετε xiaomi κινητά και δεν ξέρετε την ελληνική κοινότητα της xiaomi!?

Xiaomi-miui.gr

Την ξέρω απλώς είμαι για δουλειά και δεν μπορω να βρω τον οδηγό εάν μπορείς δώσε το link Redmi note 3 pro το είχα βρει και δεν τον αποθήκευσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η dev rom για την International έκδοση έχει ελληνικά;
Την έχει περάσει κανείς;
Αν έχει η 6.9.8 της απλής έκδοσης πάντως, λογικό δεν είναι να έχει και αυτή της international έκδοσης;

Επίσης αυτός ο οδηγός π.χ., που είναι official της xiaomi, δεν ισχύει για πέρασμα της dev rom;
http://en.miui.com/a-232.html

Δεν αναφέρει κάτι ότι χρειάζεται να κάνεις unlock τον bootloader πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η dev rom για την International έκδοση έχει ελληνικά;

Την έχει περάσει κανείς;

Αν έχει η 6.9.8 της απλής έκδοσης πάντως, λογικό δεν είναι να έχει και αυτή της international έκδοσης;

 

Επίσης αυτός ο οδηγός π.χ., που είναι official της xiaomi, δεν ισχύει για πέρασμα της dev rom;

http://en.miui.com/a-232.html

Δεν αναφέρει κάτι ότι χρειάζεται να κάνεις unlock τον bootloader πρώτα

Έχει ελληνικά κανονικά, την έχω στο Μι5. λάθος διάβασα την ερώτηση :P

 

Αυτός ο οδηγός ισχύει σε περίπτωση που έχει ήδη official ROM. Αν σου έχουν βάλει πειραγμενη έκδοση απο το κατάστημα, οπως είχε βάλει εμένα το Vickmall πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, για να περάσεις την Official, μετά αν θες τον ξανακλειδώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ελληνικα η global dev του special edition την εχει περασει μελος του myphone

 

 

Έχει ελληνικά κανονικά, την έχω στο Μι5. λάθος διάβασα την ερώτηση :P

 

Αυτός ο οδηγός ισχύει σε περίπτωση που έχει ήδη official ROM. Αν σου έχουν βάλει πειραγμενη έκδοση απο το κατάστημα, οπως είχε βάλει εμένα το Vickmall πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, για να περάσεις την Official, μετά αν θες τον ξανακλειδώνεις.

 

To international έρχεται μόνο με official rom, οπότε είμαστε με οκ τότε

Ευχαριστώ και τους δύο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ελληνικά κανονικά, την έχω στο Μι5. λάθος διάβασα την ερώτηση :P

 

Αυτός ο οδηγός ισχύει σε περίπτωση που έχει ήδη official ROM. Αν σου έχουν βάλει πειραγμενη έκδοση απο το κατάστημα, οπως είχε βάλει εμένα το Vickmall πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, για να περάσεις την Official, μετά αν θες τον ξανακλειδώνεις.

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader για να βάλεις την official.

Απλά θέλει μεγάλη προσοχή όταν περνάς την official ΑΝ σου Έχει ξεκλειδώσει τον bootloader το κατάστημα, γιατί τότε θέλει άλλη διαδικασία για να περάσεις την official, αλλιώς κινδυνεύεις να brickareis το κινητό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ελληνικα η global dev του special edition την εχει περασει μελος του myphone

Στο international b20 θέλει ξεκλείδωμα για να μπεις από official σε dev ?

Για root σε κάποια απο τις 2 παραπάνω γίνετε εύκολα?

Οταν λέω εύκολα εννοώ χωρίς αυτά τα σκατοApp genius κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader για να βάλεις την official.

Απλά θέλει μεγάλη προσοχή όταν περνάς την official ΑΝ σου Έχει ξεκλειδώσει τον bootloader το κατάστημα, γιατί τότε θέλει άλλη διαδικασία για να περάσεις την official, αλλιώς κινδυνεύεις να brickareis το κινητό

Στο Mi5, προσπαθησα να βάλω και την Official και τη Dev πάνω απο τη ROM του Vickmall, και δε με άφησε ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση. Απο το Updater δηλαδή, με το MiFlash δεν ξέρω αν δουλεύει, πράγματι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Mi5, προσπαθησα να βάλω και την Official και τη Dev πάνω απο τη ROM του Vickmall, και δε με άφησε ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση. Απο το Updater δηλαδή, με το MiFlash δεν ξέρω αν δουλεύει, πράγματι. 

ετσι θα γινεται σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι θα γίνει με αυτο το ξεκλείδωμα ; 8/9 έστειλα το αίτημα και ακόμα τιποτα, κάπου διάβασα οτι σου ερχεται sms στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι θα γίνει με αυτο το ξεκλείδωμα ; 8/9 έστειλα το αίτημα και ακόμα τιποτα, κάπου διάβασα οτι σου ερχεται sms στο κινητό.

Υπόψιν εάν έχεις wind, δεν σου έρχεται τίποτα. Έχει αναφερθεί πολλάκις στο φόρουμ τηε Xiaomi-miui.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...