Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια τι θα γίνει με αυτο το ξεκλείδωμα ; 8/9 έστειλα το αίτημα και ακόμα τιποτα, κάπου διάβασα οτι σου ερχεται sms στο κινητό.

 

Εγώ που ξεκλείδωσα πρόσφατα ένα για κάποιον φίλο θυμάμαι ότι

1. Όταν έκανα το αίτημα τότε μου ήρθε ένας κωδικός επαλήθευσης που κάπου τον είχα πληκτρολογήσει εκεί στην σελίδα κατα την διάρκεια του αιτήματος.

2. Μετά για κάποιες μέρες όταν έμπαινε στο http://en.miui.com/unlock/ μου εμφάνιζε ότι το αίτημα μου θα εξεταστεί.

3. Μετά από 5-6 μέρες ήρθε άλλο SMS (αργά το βράδυ) που έλεγε ότι το αίτημα για ξεκλείδωμα έχει εγκριθεί.

 

Το δεύτερο SMS δεν είναι απαραίτητο για το ξεκλείδωμα, είναι απλά ενημερωτικό, αν κάνεις log in στο http://en.miui.com/unlock/ μπορείς να δεις αν έχει εγκριθεί το αίτημά σου για ξεκλείδωμα. Αν σου γράφει ότι το αίτημα σου εξετάζεται τότε περίμενε. Αν σου γράφει ότι έχει εγκριθεί με το που θα κάνεις log in στο κινητό με το mi acount και το ίδιο στο mi unlock tool μπορείς να συνεχίσεις την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader.

 

Τώρα που το θυμήθηκα το κινητό είχε Wind

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε φίλο το αίτημα έγινε Σάββατο και ήρθε το οκ σήμερα το πρωί, δεν αργή. Το θέμα είναι να βγει TWRP recovery για το kate, κανει διαβάζω του kenzo αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι 100% σωστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γιατί το έκαναν αυτό με την International?? Εκεί που είχα αποφασίσει να το  παραγγείλω, καθώς φαίνεται τίμιο κινητό και με υποστήριξη, τώρα μπερδεύτηκα..
Τι αξίζει να κάνει κανείς (που θέλει και να το σκαλίσει)? Να περιμένει να δει αν θα στραφεί η ελληνική κοινότητα προς το International (+νέες θήκες, +καμιά προσφορα εως τότε), τσιμπάς από τώρα την International και βλέπεις, ή πας στην κλασική και δοκιμασμένη έκδοση?
Εν τω μεταξύ, ρε παιδιά, τα $210 της EU αποθήκης του vickmall είναι τσιμπημένα δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγαλουν και ρομ για το international,μην ανησυχειτε.

 

Έχει βγει και CM 13  και  Nexus Experience ROM 10.4 για Kate.

Για CM 13  περνάς την κλασική για Kenzo και μετά το Radio από Kate.

Exω συνδέσμους σε προηγούμενη ανάρτηση.

Με λίγα λόγια κάνουν όλες οι custom rom από Kenzo αρκεί να περάσεις μετά το Radio για Kate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

μια ερωτηση....εχω παραγγειλει απο geekbuying στις 10/9 το Xiaomi redmi note 3 pro international σε χρυσο χρωμα μαζί με τζαμακι και θηκη προστασιας. 

Μετα απο 2-3 μερες εστειλαν την θηκη και το τζαμι αλλα το κινητο μεχρι και σημερα δεν το εχουν στειλει , μου ειπαν οτι θα υπαρξει μια καθυστερηση και οτι αυτη την εβδομαδα θα το στειλουν λογω μεγαλου ογκου αποστολων... εχουν περασει 9 μερες , ποσο πια θα περιμενω? εχει τυχει σε καποιον τοση καθυστερηση ?

 

Επισης , κατι που δεν γνωριζα διαβαζοντας τα πιο πανω σχολια....υπαρχει καποιο θεμα με τις θηκες και τις προστασιες οθονης? δεν θα ταιριαζουν αυτα που παραγγειλα? 

 

http://www.geekbuying.com/item/Makibes-Toughened-Glass-0-33mm-Screen-Protector-Film-Cover-Arc-Edge-For-Xiaomi-Redmi-Note-3---Transparent-360074.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Back-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Ultra-thin-Silky-Smooth-Protective-Phone-Cover-Back-Shell---Black-365597.html

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η internasional(Kate) έκδοση είναι πιο μεγάλη στο μήκος κατά 0,2-0,25  χιλιοστά λόγω μιας κεραίας παραπάνω για την μπάντα 8009(LTE) το τζάμι θα κάνει αλλά θα αφήνει ένα μικρο κενό στο τέλος,η θήκη εάν είναι σκληρή δεν θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η internasional(Kate) έκδοση είναι πιο μεγάλη στο μήκος κατά 0,2-0,25  χιλιοστά λόγω μιας κεραίας παραπάνω για την μπάντα 8009(LTE) το τζάμι θα κάνει αλλά θα αφήνει ένα μικρο κενό στο τέλος,η θήκη εάν είναι σκληρή δεν θα κάνει.

 

αχα κατάλαβα , σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση , δεν ήταν κάτι που μου πέρασε από το μυαλό...ελπίζω να κάνει  έστω και πιο στριμωγμενα . παλι καλα που ηταν τοσα φθηνα και τα δυο αρα μικρο το κακο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η internasional(Kate) έκδοση είναι πιο μεγάλη στο μήκος κατά 0,2-0,25 χιλιοστά λόγω μιας κεραίας παραπάνω για την μπάντα 8009(LTE) το τζάμι θα κάνει αλλά θα αφήνει ένα μικρο κενό στο τέλος,η θήκη εάν είναι σκληρή δεν θα κάνει.

Εκατοστά εννοείς προφανώς αλλιώς είναι πολύ μικρή η διαφορα,ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

μια ερωτηση....εχω παραγγειλει απο geekbuying στις 10/9 το Xiaomi redmi note 3 pro international σε χρυσο χρωμα μαζί με τζαμακι και θηκη προστασιας. 

Μετα απο 2-3 μερες εστειλαν την θηκη και το τζαμι αλλα το κινητο μεχρι και σημερα δεν το εχουν στειλει , μου ειπαν οτι θα υπαρξει μια καθυστερηση και οτι αυτη την εβδομαδα θα το στειλουν λογω μεγαλου ογκου αποστολων... εχουν περασει 9 μερες , ποσο πια θα περιμενω? εχει τυχει σε καποιον τοση καθυστερηση ?

 

Επισης , κατι που δεν γνωριζα διαβαζοντας τα πιο πανω σχολια....υπαρχει καποιο θεμα με τις θηκες και τις προστασιες οθονης? δεν θα ταιριαζουν αυτα που παραγγειλα? 

 

http://www.geekbuying.com/item/Makibes-Toughened-Glass-0-33mm-Screen-Protector-Film-Cover-Arc-Edge-For-Xiaomi-Redmi-Note-3---Transparent-360074.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Back-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Ultra-thin-Silky-Smooth-Protective-Phone-Cover-Back-Shell---Black-365597.html

 

ευχαριστω

Συγνώμη, από ευρωπαικη αποθηκη το πήρες? Γιατί αυτοί οι χρόνοι (2-3 μέρες) από Κίνα απλά δεν παίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν παίζουν; Και την αμέσως επόμενη στέλνουν κατά βάση θήκες κλπ. Το απόλυτο ρεκόρ όμως έγινε με μια τελευταία μου παραγγελία, μόλις 9 μέρες. Έχω όμως την εντύπωση ότι το στείλαν από EU άσχετα αν η παραγγελία έγινε για αποστολή από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...