Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Anniversary Update, η επετειακή αναβάθμιση των Windows 10 που φέρνει νέα χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναβαθμίστηκα και εγώ.

 

Έχουμε και λέμε:

 

-Χρόνος εγκατάστασης στο σύστημα μου: 35 λεπτά

-Χώρος που δεσμεύτηκε στον δίσκο μετά το update: σχεδόν 12gb

-Χώρος που αποδεσμεύτηκε από τον δίσκο μετά το update: 17gb, υποθέτω έσβησε και πράμα που είχε μαζευτεί από την τελευταία φορά που έκανα εκκαθάριση.

-Διαγράφτηκε το Ccleaner.

-Επανήλθαν τα χαζά apps της Microsoft. Το ίδιο είχε γίνει και με το προηγούμενο update.

 

Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα μετά το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω εγκατεστημένο εδώ και καμιά ώρα, έβαλα και το μαύρο θέμα, και ανακάλυψα ωραία πραματάκια.
​Ένα τεράστιο συν είναι η Cortana. Μπορείς πια να την ενεργοποιήσεις και στην Ελλάδα. Στα αγγλικά βέβαια (και στις υπόλοιπες υποστηριζόμενες γλώσσες) αλλά επιτέλους ενεργοποιείται και εδώ.
​Το μόνο που με ενοχλεί, είναι ότι δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση extensions. Όσες φορές και να το κατέβασα το adblock (όπως και άλλα), λέει ότι κατέβηκε, αλλά δεν υπάρχει στα extensions list μετά. Ούτε είναι ενεργοποιημένο (το δοκίμασα σε sites και σε video στο youtube μήπως και είναι ενεργοποιημένο και απλά δεν φαίνεται), ούτε ενεργοποιείται μετά από repair.
​Έκανα και restart και τίποτα.
​Νομίζω θα του αφήσω μία μέρα να στρώσουν λίγο οι servers, και θα το ξαναδώ.
​Πολύ ωραίες αλλαγές.
Εύγε στην Microsoft!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμίστηκα και εγώ.

 

Έχουμε και λέμε:

 

-Χρόνος εγκατάστασης στο σύστημα μου: 35 λεπτά

-Χώρος που δεσμεύτηκε στον δίσκο μετά το update: σχεδόν 12gb

-Χώρος που αποδεσμεύτηκε από τον δίσκο μετά το update: 17gb, υποθέτω έσβησε και πράμα που είχε μαζευτεί από την τελευταία φορά που έκανα εκκαθάριση.

-Διαγράφτηκε το Ccleaner.

-Επανήλθαν τα χαζά apps της Microsoft. Το ίδιο είχε γίνει και με το προηγούμενο update.

 

Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα μετά το update.

Εμένα το Ccleaner έμεινε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το πέρασα. Καλές οι αλλαγές, αλλά ο μόνος λόγος που που δεν κάνω απεγκατάσταση τον chrome είναι ότι συνεχίζει να κάνει καλύτερο streaming στο youtube, ενώ ο edge ψιλοκολάει σε κάποιες φάσεις, και δεν είναι θέμα bandwidth γιατι εχω 50αρα γραμμή. Εχετε και εσείς αυτό το θέμα, ή έχω κανει καμια μαλακία στις ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

About the Windows 10 Anniversary Update
Windows just keeps getting better and better.
 
The Windows 10 Anniversary Update is the second big update since the launch of Windows 10. It's full of great new features that customers told us they want. The Windows 10 Anniversary Update will automatically download and install when it becomes available for your device (your device will be running Windows 10 Version 1607 after it's installed). Want it now? Click the button below to get it.
 

 

https://support.microsoft.com/en-gb/help/12387/windows-10-update-history?ocid=update_setting_client

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το πέρασα. Καλές οι αλλαγές, αλλά ο μόνος λόγος που που δεν κάνω απεγκατάσταση τον chrome είναι ότι συνεχίζει να κάνει καλύτερο streaming στο youtube, ενώ ο edge ψιλοκολάει σε κάποιες φάσεις, και δεν είναι θέμα bandwidth γιατι εχω 50αρα γραμμή. Εχετε και εσείς αυτό το θέμα, ή έχω κανει καμια μαλακία στις ρυθμίσεις;

και εγω 50αρα γραμμη εχω, με edge και βιντεακια youtube κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωσω πως η αναζητηση εμεινε το ιδιο προβληματικη. Οτι θελει βρισκει , κυριολεκτικα!

Επισης αν καποιος εχει προβλημα να μπει στο steam store και γενικα να πλοηγηθει στο steam και του δειχνει μονο library, μπορει να κανει Opt στην ΒΕΤΑ του steam και θα λυθει το θεμα του :) (settings-account)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωσω πως η αναζητηση εμεινε το ιδιο προβληματικη. Οτι θελει βρισκει , κυριολεκτικα!

Επισης αν καποιος εχει προβλημα να μπει στο steam store και γενικα να πλοηγηθει στο steam και του δειχνει μονο library, μπορει να κανει Opt στην ΒΕΤΑ του steam και θα λυθει το θεμα του :) (settings-account)

 

Όταν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά θέλει να βάζεις και τους τόνους αλλιώς δεν βρίσκει τίποτα. Cool huh? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...