Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Anniversary Update, η επετειακή αναβάθμιση των Windows 10 που φέρνει νέα χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως γινεται εσεις να την εχετε κατεβασει και εγω ακομα δεν μου εχει εμφανιστει?

Άνοιξέ το από τον Edge......

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άνοιξέ το από τον Edge......

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

μου λεει οτι εχω ειδη την νεα εκδοση . πως γινεται αφου το τελευταιο απντεϊτ ηταν ενα μηνα πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Το κατεβάζει ο μισός πλανήτης αυτή την στιγμή.. Δεν είναι θέμα ταχύτητας της γραμμής σου

 

To κατεβάζει ένα ποσοστό του 17% ,όσων έχουν υπολογιστή.

 

Για να μην έχεις την εντύπωση πως ο μισός πλανήτης είναι τόσο χαζός για να βάζει ιό στον υπολογιστή του ,μόνος του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κατεβάζει ένα ποσοστό του 17% ,όσων έχουν υπολογιστή.

 

Για να μην έχεις την εντύπωση πως ο μισός πλανήτης είναι τόσο χαζός για να βάζει ιό στον υπολογιστή του ,μόνος του.

​Τρόπος του λέγειν ήταν το "μισός πλανήτης" εννοώντας ότι το κατεβάζουν πάρα πολλοί ταυτόχρονα και γιαυτό δεν πάει σφαίρα.. 

 

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο. Ο μισός πλανήτης είναι πανέξυπνος σαν εσένα και αποφεύγει αυτά τα σατανιστικά updates του λογισμικού μεσω τους οποίου μας παρακολουθούν με τα τσιπάκια που θα μας βάλουν σε λίγο και θα μας κάνουν ρομπότ. Πρέπει να αντισταθούμε στους μασώνους σιωνιστές αντίχρηστους που θέλουν να εμφυτεύσουν το σήμα του θήριου 666 στο Boot sector του C: μας. Τα έλεγε ο πατέρας Παίσιος αλλά ποιος τον άκουγε...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εκανα την αναβαθμιση και ολα μια χαρα!Εφτιαξαν τα χρωματα τωρα αναλογα με το θεμα που επιλεγεις θα βλεπεις παντου την διαφορα.Το μενου εγινε ποιο της περιοπης.Τα extension όλα μια χαρα εφυγε και ο chrome .Εικονιδιο επιτελους του windows defender.Δεν εβαλαν καποιο συστημα γρηγορης απαντησης που περιμενα μεσα από τις ειδοποιήσεις δεν παιρνω και ορκο!.Καρφίτσωμα των virtual desktop δουλευει μια χαρα.Και το bash shell για εμας τους devs.+ένα θεμα σκοτεινο και αναβαθμισμενο ημερολόγιο not bad.Περιμενω και αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εγραψα κι αλλου το βαζω κι εδώ για οσους ειχαν προβλημα στο να εγκαταστήσουν τα extensions στον edge

 

 

τα βήματα που ακολουθησα...

  • καταρχήν εκλεισα τον edge
  • μεσα από settings> apps and features εντοπισα όλα τα extensions που ειχα εγκαταστήσει και τα εκανα uninstall
  • ανοιξα τον edge μονο για να με παει στο μαγαζι με τα extensions και τον ξαναεκλεισα
  • βρηκα το extension που με ενδιεφερε και πατησα να κατεβει
  • μολις κατεβηκε μου εβγαλε κουμπι για launche το οποιο πατησα
  • πηγαίνοντας τωρα στο σημειο του edge που εμφανίζονται τα extensions τωρα εμφάνίστηκε και φυσικά μολις το πατησα ενεργοποιήθηκε
  • ξαναεκαν την ιδια διαδικασια και για τα υπολοιπα και τωρα λειτουργούν ολα
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μέσο του media creation tool είναι διαθέσιμο το λειτουργικό μαζί με το update το καινούριο γιατί θέλω να το κατεβάσω να το κρατήσω για να το έχω άμα κάνω format έχω γνήσια windows 10 προ το έχει δοκιμάσει κανεις a να μας πει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εξαφάνισαν και εκείνο το μαύρο ξεπλημένο φόντο των windows στην οθόνη πλητρολόγησης του κωδικού και μένει το φόντο που ορίζεις εσύ στην οθόνη κλειδώματος. Μικρά αλλά ουσιαστικά βήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το εκανε και σε μενα το update αλλα ο ενας απο τους 3 σκληρους western digital που εχω εξαφανιστηκε....σε αυτον τον σκληρο ειχα τα παιχνιδια μεσα κτλ....τι στο καλο εγινε???Tα διεγραψε ολα απο αυτον που δεν φενεται???

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μέσο του media creation tool είναι διαθέσιμο το λειτουργικό μαζί με το update το καινούριο γιατί θέλω να το κατεβάσω να το κρατήσω για να το έχω άμα κάνω format έχω γνήσια windows 10 προ το έχει δοκιμάσει κανεις a να μας πει???

 

Ναι μολις το δοκιμασα με την τελευταια εκδοση του media creation tool εχει και το update μεσα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το εκανε και σε μενα το update αλλα ο ενας απο τους 3 σκληρους western digital που εχω εξαφανιστηκε....σε αυτον τον σκληρο ειχα τα παιχνιδια μεσα κτλ....τι στο καλο εγινε???Tα διεγραψε ολα απο αυτον που δεν φενεται???

 

image.jpg

 

Δώστου ένα γράμμα και θα είσαι οκ λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστου ένα γράμμα και θα είσαι οκ λογικά.

Αντι για 931.51 gb που ειναι οι αλλοι 2 αυτον μου τον βγαζει 1386.25gb..wtf???γραμμα δεν με αφηνει να αλλαξω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το εγραψα κι αλλου το βαζω κι εδώ για οσους ειχαν προβλημα στο να εγκαταστήσουν τα extensions στον edge

 

 

τα βήματα που ακολουθησα...

  • καταρχήν εκλεισα τον edge
  • μεσα από settings> apps and features εντοπισα όλα τα extensions που ειχα εγκαταστήσει και τα εκανα uninstall
  • ανοιξα τον edge μονο για να με παει στο μαγαζι με τα extensions και τον ξαναεκλεισα
  • βρηκα το extension που με ενδιεφερε και πατησα να κατεβει
  • μολις κατεβηκε μου εβγαλε κουμπι για launche το οποιο πατησα
  • πηγαίνοντας τωρα στο σημειο του edge που εμφανίζονται τα extensions τωρα εμφάνίστηκε και φυσικά μολις το πατησα ενεργοποιήθηκε
  • ξαναεκαν την ιδια διαδικασια και για τα υπολοιπα και τωρα λειτουργούν ολα

 

Ωραίος!

​Είχα ξεχάσει ότι γίνονται uninstall...

​Έπαιζα και overwatch, οπότε δεν του πολυέδωσα σημασία...

​Thanks dude!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεσαι το update ειδικά για εκείνουν που χρησιμοποιούν τις παραπάνω και περισσότερες απο τις αλλαγές που έγιναν.

 

Φαίνεται πάντως οτι απόκριση το πως ανοίγουν τα παράθυρα και πως συμπεριφερονται ολα μετα στα windows εχει βελτιωθεί και εχουν γίνει πιο γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...