Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Anniversary Update, η επετειακή αναβάθμιση των Windows 10 που φέρνει νέα χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμάν ρε MS! Τόσα άτομα βρισκόμαστε εδώ στο insomnia που είμαστε μια χαρά με τα xp και ακόμα να μας δώσεις καινούριο Service Pack! Παίδες αφήστε τα xp και πάμε να βάλουμε όλοι Windows 98!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους δεν έχει έρθει (και δε θα έρθει το πολύ για κανά μήνα) το Update,

δοκιμάστε πρώτα να κάνετε εκκαθάριση την όποια προηγούμενη εγκατάσταση Windows (πχ την αναβάθμιση από 7/8).

 

Να σημειωσω πως η αναζητηση εμεινε το ιδιο προβληματικη. Οτι θελει βρισκει , κυριολεκτικα!

Επισης αν καποιος εχει προβλημα να μπει στο steam store και γενικα να πλοηγηθει στο steam και του δειχνει μονο library, μπορει να κανει Opt στην ΒΕΤΑ του steam και θα λυθει το θεμα του :) (settings-account)

 

Όταν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά θέλει να βάζεις και τους τόνους αλλιώς δεν βρίσκει τίποτα. Cool huh? :P

 

Πες οτι αυτο ειναι κουλ . Στα αγγλικα , παλι τονους θελει; :P

 

Και όμως.

Φταίει που δεν έχετε προσαρμόσει τις επιλογές της αναζήτησης.

 

Πίνακας ελέγχου> Επιλογές ευρετηρίου>,,,

...[Χειρισμός παρόμοιων λεξεων με ορθογραφικά σημάδια ως διαφορετικών λέξεων] ξετικαρισμα

...Αναδόμηση ευρετηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία χαρά όπως πάντα νέο update και ψάχνουμε ποιος ξέρει πως διορθώνουμε εκείνο ,το άλλο γιατί δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση γιατί δεν αναγνωρίζει ......με κάθε update δώρο κ μία επίσκεψη στο τεχνικό της γειτονιάς σας . Αντε να βγάλουν κάνα μεροκάματο ! Κραξτε μετά όσους δεν θελαν τις κώλ....σεις σε W10 και όσους προτιμούν mac. Έχω να πω ότι το θέμα με τα Windows έχει καταντήσει αηδία . Update και φορμάτ μπας και λειτουργησει τίποτα όπως πρέπει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους δεν έχει έρθει (και δε θα έρθει το πολύ για κανά μήνα) το Update,

δοκιμάστε πρώτα να κάνετε εκκαθάριση την όποια προηγούμενη εγκατάσταση Windows (πχ την αναβάθμιση από 7/8).

 

 

Απλά μπαίνεις στο παρακάτω λινκ και κάνεις κλικ στο κουμπί GET THE UPDATE NOW

https://support.microsoft.com/en-gb/help/12387/windows-10-update-history?ocid=update_setting_client

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μπαίνεις στο παρακάτω λινκ και κάνεις κλικ στο κουμπί GET THE UPDATE NOW

https://support.microsoft.com/en-gb/help/12387/windows-10-update-history?ocid=update_setting_client

Ναι το διαβασα ξανά και λίγο παραπάνω.

Το ότι το ξαναδιαβάζω για σχόλιο σε δική μου απαντηση όμως...

 

Λες και πρεπει ορισμενοι να βγάζετε

ότι θέλετε να αποδείξετε ότι 'η δική σας λύση' είναι η καλύτερη...

Λες και είμαστε ανταγωνστες και μικρά παιδιά.

 

Λέμε ή το ένα θα κάνει καποιος ή το άλλο ή το παράλλο,

και καλό θα είναι για όποιον δεχτεί τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους δεν έχει έρθει (και δε θα έρθει το πολύ για κανά μήνα) το Update,

δοκιμάστε πρώτα να κάνετε εκκαθάριση την όποια προηγούμενη εγκατάσταση Windows (πχ την αναβάθμιση από 7/8).

 

 

 

 

Και όμως.

Φταίει που δεν έχετε προσαρμόσει τις επιλογές της αναζήτησης.

 

Πίνακας ελέγχου> Επιλογές ευρετηρίου>,,,

...[Χειρισμός παρόμοιων λεξεων με ορθογραφικά σημάδια ως διαφορετικών λέξεων] ξετικαρισμα

...Αναδόμηση ευρετηρίου

 

αυτο που λες ηταν ετσι by default...οποτε ακυρο

Οτι θελει βρισκει. Ετσι ηταν απο την αρχη και ετσι παρεμεινε. Τα περισσοτερα τα βρισκει αλλα εχει και καποια αλλα που δε τα βρισκει λες και ειναι αποθηκευμενα στο outer .

Iσως να πρεπει να επιλεξουμε να κανει τα παντα indexing αλλα δεν εχει λογικη. Δε θα εβρισκε τιποτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το διαβασα ξανά και λίγο παραπάνω.

Το ότι το ξαναδιαβάζω για σχόλιο σε δική μου απαντηση όμως...

 

Λες και πρεπει ορισμενοι να βγάζετε

ότι θέλετε να αποδείξετε ότι 'η δική σας λύση' είναι η καλύτερη...

Λες και είμαστε ανταγωνστες και μικρά παιδιά.

 

Λέμε ή το ένα θα κάνει καποιος ή το άλλο ή το παράλλο,

και καλό θα είναι για όποιον δεχτεί τη βοήθεια.

 

Ρε man ξεκόλλα δεν θέλω να αποδείξω τίποτα, είναι ένας πολύ απλός τρόπος να εκβιάσεις το update και είναι επίσημη λύση από το support της microsoft, το δοκίμασα και δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες ηταν ετσι by default...οποτε ακυρο

Οτι θελει βρισκει. Ετσι ηταν απο την αρχη και ετσι παρεμεινε. Τα περισσοτερα τα βρισκει αλλα εχει και καποια αλλα που δε τα βρισκει λες και ειναι αποθηκευμενα στο outer .

Iσως να πρεπει να επιλεξουμε να κανει τα παντα indexing αλλα δεν εχει λογικη. Δε θα εβρισκε τιποτα... 

τί άκυρο ρε φίλε;
για τη μαγκιά λέμε;
να σε βοηθήσουμε πάμε,
που έγραψες ότι αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα,
 
που στην ουσία δεν είναι ουτε πρόβλημα
στην τελική είναι η δική σου (κακή) χρηση
 
ωιμέ δηλαδή...

 

Ρε man ξεκόλλα δεν θέλω να αποδείξω τίποτα, είναι ένας πολύ απλός τρόπος να εκβιάσεις το update και είναι επίσημη λύση από το support της microsoft, το δοκίμασα και δουλεύει.

για το 'ξεκόλλα' (εγώ δεν το είπα ευθεώς)

το ίδιο ποστάρισμα copy-paste εσύ μόνος σου το εκανες

χωρίς να προσπαθήσεις να το εξηγήσεις καν

πανω σε αυτό που σχολιαζεις

 

στα όρια του τρολαρίσματος,

αν το καταλαβαίνεις πώς φαίνεται παραέξω

έχει καλώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους αναρωτιουνται  αν μπορουν να κανουν η οχι update καντε αναζητηση για ενημερωσεις.

Ενημέρωση δυνατοτήτων για τα Windows 10, έκδοση 1607 αυτο ειναι το "ονομα" του anniversary. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Desktop μου kαμιαs 6ετιαs μου εφαγε γυρω στο 2ωρο,,,,ολα πηγανε καλα....ωραιο το Update....αξιζει η αναβαθμιση..τωρα τα περναω στο HP Probook μου(φοραει SSD..δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο..αλλα παει πιο σβελτα το περασμα του,,,δεν θα μεινω ομωs με περασμενο απλα το Update παρολο που δουλευουνε ολα ρολοι....θα κανω Clean install με Usb Stick με περασμενο το ISO απο Creation Tool για να το στησω οπωs πρεπει.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...