Προς το περιεχόμενο

Kingston HYPERX Cloud Core στα 41,70 ευρώ @ Gearbest.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι registered παραγγελίες που έρχονται με nl ή sweden ή czech post ενημερώνονται στο 17track και στα tracking των χωρών που μεσολαβούν καθώς και στα ελτα όταν φτάσουν στην χώρα των ταχυδρομείων που δίνουν το tracking (nl,swe,cz) γιατί έτσι οι παραγγελίες περνάνε transit και δεν έχει τελωνείο.Φαίνεται δηλαδή ότι τα δέματα προέρχονται από χώρες της ΕΕ.Γι αυτό και οι Κινέζοι δίνουν το sky56 σαν tracking site γιατί εκεί μόνο φαίνεται η πορεία της παραγγελίας από την αρχή και μέχρι να φτάσει Ευρώπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατητηση μονο σε οσους θελουν να παραγγειλουν οτι προκειτε για διαφορετικο sku απο τα cloud I ...δεν ξερω αν εχουβ διαφορες στον ηχο περα απο τα accesories απλα το παρατηρησα μετα διοτι δεν ειχα ακουσει οτι η kingston εβγαλε πιο οικονομικο sku.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατη παραγγελία από Gearbest >70$

Επέλεξα Free shipping Unregistered και τους έστειλα μήνυμα ότι "δικαιούμαι" δωρεάν 

Registered Tracking (λόγω παραγγελίας >40$) και έτσι μου το έστειλαν, με NLPost Registered. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατητηση μονο σε οσους θελουν να παραγγειλουν οτι προκειτε για διαφορετικο sku απο τα cloud I ...δεν ξερω αν εχουβ διαφορες στον ηχο περα απο τα accesories απλα το παρατηρησα μετα διοτι δεν ειχα ακουσει οτι η kingston εβγαλε πιο οικονομικο sku.

Όχι τα ίδια ακριβώς είναι. Εδώ ένα review των cloud core:  http://www.tweaktown.com/reviews/7265/kingston-hyperx-cloud-core-gaming-headset-review/index.html , και εδώ από το επίσημο site της Kingston τα τρία sku ( cloud core,cloud 1,και cloud 2) : http://www.hyperxgaming.com/us/headsets/cloud

 

edit:

Στο review αναφέρει :  the sound quality for the price is unbeatable. 

καθώς και : while providing the best sub-$100 sound quality I have heard to date.

Και αυτό για την τιμή των 80 ευρώ που κοστίζουν περίπου τα ακουστικά worldwide. Φανταστείτε δηλαδή τι VFM είναι στα 40 ευρώ που τα παίρνουμε εμείς!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 40 είναι κλεψιμο πραγματικά. Θα τα έπερνα αλλά σπάνια ακούω μουσική από laptop. Για όσους ήθελαν να πάρουν τέτοια ακουστικά μην το σκέφτεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα Superlux HD-668 B.

Αξίζει να πάρω τα HyperX ή να μείνω με αυτά που έχω;

Δεν ειναι τα ιδια, τα Superlux ειναι μονο ακουστικά, ενώ τα HyperX εχουν και μικροφωνο. Εγω τα πρώτα τα εχω στην TV ενω τα αλλα για το PS4 που θελω και chat.

Οποτε αν θες μονο να ακους νομιζω εισαι μια χαρα με τα Superlux.

Αν ψάχνεις και για chat, ορμα στα HyperX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μέσα σε όλη την κατάσταση ξέχασα να ευχαριστήσω τον black66.gr που μας ενημέρωσε για την προσφορα και τον aelo για τον τρεχων κωδικό.

να πω ότι έχω ήδη εδώ και καιρό τα superlux hd681 evo, οποτε, μόλις έρθουν τα cloud core, και έχω χρόνο θα κάνω μια σύγκριση να δω διαφορες. απλά εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω ένα κλειστού τύπου headphone/headset.

και πάλι ευχαριστώ black66.gr και aelo, αναμένουμε.

 

Ι.Γ:  διάβασα κάτι που έλεγε ότι πιθανόν να χρειαστεί dac/amp για να αναδειχτεί πλήρως ο ήχος τους λόγο 60ohms, όσοι τα έχουν μπορούν να ενημερώσουν?

Επεξ/σία από BL4CK_T1G3R
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω τον BL4CK_T1G3R που μου είπε ότι υπάρχει συζήτηση σχετικά με αυτά τα ακουστικά. Δυστυχώς ήρθα πολύ αργά, δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει αυτό το topic και έχασα και την επιπλέον έκπτωση με το κουπόνι και το δωρεάν registered air mail, εκτός και αν για το τελευταίο κάνω κάποιο λάθος. Εγώ τα παρήγγειλα χτες Σάββατο και σε 5 ώρες έγιναν κιόλας dispatched. Ακόμα δεν έχει γίνει update το tracking, λογικά μέσα στην εβδομάδα. Έβαλα insurance αλλά unregistered air mail. Ελπίζω να μη χαθούνε στον δρόμο :P ! Δε ξέρω αν θα έρθουν μέσω Τσεχίας ή μέσω κάπου αλλού, αλλά να έρθουν! Λογικά δε θα υπάρξει πρόβλημα. Μόλις έρθουν θα κάνω και εγώ ένα τσεκάρισμα με το serial number αν είναι καινούρια και θα σας πω εντυπώσεις από τα ακουστικά. Πιστεύω ότι όσοι τα πήραμε χτυπήσαμε ίσως ένα από τα καλύτερα Value for money, γιατί πιστεύω αν και ακόμα δεν τα έχω, ότι αξίζουν πραγματικά για την τιμή τους που κανονικά είναι κοντά στα 70€ νομίζω! Αυτά από μένα. Περιμένουμε λοιπόν με αγωνία!


Ορίστε και η φώτο με το πακέτο έτοιμο προς αποστολή. Ποιο θολή πεθαίνεις. Με αρκετό ζουμ φαίνεται πάνω από το κίτρινο αυτοκόλλητο η πόλη Thessaloniki και η Δ/νση μου. Με το ζόρι τα κατάλαβα. Το R λογικά σημαίνει συστημένο; Επειδή έβαλα Insurance.

 

478e7601bc5ba1db3c58c80d70e91b70.jpg


Όλες οι registered παραγγελίες που έρχονται με nl ή sweden ή czech post ενημερώνονται στο 17track και στα tracking των χωρών που μεσολαβούν καθώς και στα ελτα όταν φτάσουν στην χώρα των ταχυδρομείων που δίνουν το tracking (nl,swe,cz) γιατί έτσι οι παραγγελίες περνάνε transit και δεν έχει τελωνείο.Φαίνεται δηλαδή ότι τα δέματα προέρχονται από χώρες της ΕΕ.Γι αυτό και οι Κινέζοι δίνουν το sky56 σαν tracking site γιατί εκεί μόνο φαίνεται η πορεία της παραγγελίας από την αρχή και μέχρι να φτάσει Ευρώπη.

 

Και δηλαδή με τις unregistered τι γίνεται; Όταν φύγει από την Ασία το προιόν που θα δούμε ότι βρίσκεται εντός ΕΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω τον BL4CK_T1G3R που μου είπε ότι υπάρχει συζήτηση σχετικά με αυτά τα ακουστικά. Δυστυχώς ήρθα πολύ αργά, δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει αυτό το topic και έχασα και την επιπλέον έκπτωση με το κουπόνι και το δωρεάν registered air mail, εκτός και αν για το τελευταίο κάνω κάποιο λάθος. Εγώ τα παρήγγειλα χτες Σάββατο και σε 5 ώρες έγιναν κιόλας dispatched. Ακόμα δεν έχει γίνει update το tracking, λογικά μέσα στην εβδομάδα. Έβαλα insurance αλλά unregistered air mail. Ελπίζω να μη χαθούνε στον δρόμο :P ! Δε ξέρω αν θα έρθουν μέσω Τσεχίας ή μέσω κάπου αλλού, αλλά να έρθουν! Λογικά δε θα υπάρξει πρόβλημα. Μόλις έρθουν θα κάνω και εγώ ένα τσεκάρισμα με το serial number αν είναι καινούρια και θα σας πω εντυπώσεις από τα ακουστικά. Πιστεύω ότι όσοι τα πήραμε χτυπήσαμε ίσως ένα από τα καλύτερα Value for money, γιατί πιστεύω αν και ακόμα δεν τα έχω, ότι αξίζουν πραγματικά για την τιμή τους που κανονικά είναι κοντά στα 70€ νομίζω! Αυτά από μένα. Περιμένουμε λοιπόν με αγωνία!

Ορίστε και η φώτο με το πακέτο έτοιμο προς αποστολή. Ποιο θολή πεθαίνεις. Με αρκετό ζουμ φαίνεται πάνω από το κίτρινο αυτοκόλλητο η πόλη Thessaloniki και η Δ/νση μου. Με το ζόρι τα κατάλαβα. Το R λογικά σημαίνει συστημένο; Επειδή έβαλα Insurance.

 

 

και δηλαδή με τις unregistered τι γίνεται; Όταν φύγει από την Ασία το προιόν που θα δούμε ότι βρίσκεται εντός ΕΕ;

 

Παρακαλώ mistac75, εδώ και εγώ με τις λιγοστές γνώσεις, όσο μπορώ να βοηθήσω, όπως και τα υπόλοιπα μέλη φυσικά. βεβαια, με μεγαλύτερη εμπειρία από μένα.

 

η αλήθεια είναι ότι και εγώ όπως και αλλα μέλη δεν πρόλαβαν το free registered. όπως και να χει ακόμα και στα 40 ευρώ που βγήκε το τεμάχιο θεωρώ ότι είναι πολύ καλο vfm.

 

όσον αφορά το unregistered, κανεις τον σταυρό σου και υπομονή :P

αν και προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα λεφτα το insurance αν εχεις paypal... καλυτερα να τα βαλεις στο registered μην στο φανε στα ΕΛΤΑ η κανας γειτονας!

Τωρα ειναι αργά. Και πληρωσα με καρτα οχι paypal. Εν τελη τα capital control πραγματικά χαλαρωσαν και μπορεσαμε να πληρωσουμε ή παίζει κάτι άλλο;

Παρακαλώ mistac75, εδώ και εγώ με τις λιγοστές γνώσεις, όσο μπορώ να βοηθήσω, όπως και τα υπόλοιπα μέλη φυσικά. βεβαια, με μεγαλύτερη εμπειρία από μένα.

 

η αλήθεια είναι ότι και εγώ όπως και αλλα μέλη δεν πρόλαβαν το free registered. όπως και να χει ακόμα και στα 40 ευρώ που βγήκε το τεμάχιο θεωρώ ότι είναι πολύ καλο vfm.

 

όσον αφορά το unregistered, κανεις τον σταυρό σου και υπομονή :P

αν και προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα.

Εν τελη το φρηνοτερο registered, πόσο είναι δεν θυμάμαι.

Edit: Μολις έβαλα να τεσταρω πόσο πάει το registered air mail. Παραγγειλα το Xiaomi pad 2 και δεν χρέωνε τοregistered. Μάλλον είναι ανάλογα το προιόν; Δε ξέρω τι να πω. Εννοείται επελεξα China warehouse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειναι αργά. Και πληρωσα με καρτα οχι paypal. Εν τελη τα capital control πραγματικά χαλαρωσαν και μπορεσαμε να πληρωσουμε ή παίζει κάτι άλλο;

Εν τελη το φρηνοτερο registered, πόσο είναι δεν θυμάμαι.

Edit: Μολις έβαλα να τεσταρω πόσο πάει το registered air mail. Παραγγειλα το Xiaomi pad 2 και δεν χρέωνε τοregistered. Μάλλον είναι ανάλογα το προιόν; Δε ξέρω τι να πω. Εννοείται επελεξα China warehouse.

Πραγματικά τα cc έχουν χαλαρώσει, και περνάνε σχεδόν όλες οι κάρτες.Τις unregistered παραγγελίες τις βλέπεις μόνο όσο είναι στην Κίνα.Άπαξ και έφυγαν από εκεί,τις βλέπεις μόνο όταν στις φέρει ο ταχυδρόμος :P.Πάντως το δέμα σου το έστειλαν registered όπως φαίνεται στη φωτό που ανάρτησες. Στη σελίδα my orders του λογαριασμού σου στο gearbest, πρέπει να έχει και το tracking number.

Τα δικά μου έφτασαν Ελλάδα και λογικά αύριο παραλαμβάνω.Μόλις τα πάρω τα δοκιμάζω και γράφω εντυπώσεις. Να σημειώσω ότι έχω και εγώ τα superlux evo ,οπότε θα κάνω σύγκριση.Στο σύστημά μου έχω την soundblaster z και δεν χρειάζομαι έξτρα ενισχυτές και dacs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...