Προς το περιεχόμενο

vr headset + bluetooth controller με 6.8$


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι περισσότεροι τρώγεστε από πάνω σας, αλλά από την άλλη είναι κλασική -ελληνική- συμπεριφορά στο παρόν sub-forum να διυλίζεται ο κώνωπας άνευ λόγου και ουσίας. Όσοι παραλάβατε και κάνατε dispute, παραλάβατε κάτι διαφορετικό από ένα VR headset του 6ευρου; Τι ακριβώς περιμένατε να πάρετε με 6 ευρώ και το ψειρίζετε τόσο;

 

Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν ένιωσα ούτε ναυτίες, ούτε με έπιασαν ημικρανίες από τις λίγες ώρες που το έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα. Για τα λεφτά της η συσκευή είναι μια χαρά (ή μάλλον σούπερ είναι για τη χρήση που την προορίζουν οι περισσότεροι, για να τους κάνει παρέα τις μοναχικές χειμωνιάτικες βραδιές) και σίγουρα κλάσεις καλύτερη από το Google Cardboard.

Εντάξει εσύ αν βρεις προσφορά playstation 4 πχ και λέει από 300 στο δίνω 50, και δώσεις τα λεφτακια σου και σου έρθει paystation 4 με γραφικά ps2, να πεις εντάξει ευχαριστημένος είμαι, δε περίμενα κάτι καλύτερα με τα 50... Έχει γεμίσει ο κόσμος θύματα. Και μερικοί φίλε μου δεν είμαστε σε αυτά. Αν παρουσίαζε vr των 6 να μην έλεγε 90% έκπτωση. Να έλεγε απλά vr με 6 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντάξει εσύ αν βρεις προσφορά playstation 4 πχ και λέει από 300 στο δίνω 50, και δώσεις τα λεφτακια σου και σου έρθει paystation 4 με γραφικά ps2, να πεις εντάξει ευχαριστημένος είμαι, δε περίμενα κάτι καλύτερα με τα 50... Έχει γεμίσει ο κόσμος θύματα. Και μερικοί φίλε μου δεν είμαστε σε αυτά. Αν παρουσίαζε vr των 6 να μην έλεγε 90% έκπτωση. Να έλεγε απλά vr με 6 ευρώ.

 

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου αλλά λιγο ατυχές το παράδειγμα του playstation.

 

Ο τυπος πουλησε τοσες χιλιαδες κομματια γιατι εμφανιζε την εκπτωση και ειχε φωτογραφιες του αυθεντικου. Αν δεν στο παρουσιαζε για αυθεντικο, ουτε 100 δεν θα πουλαγε. Τωρα κάποιοι μπορειτε να του πειτε και ευχαριστω που το στειλε κιολας. :rolleyes:

 

ΥΓ. Δεν μπηκα στη διαδικασια να παραγγειλω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που παρήγγειλα 3 τεμάχια, έκανα escalate την υπόθεση στο Paypal, πέρασαν 10 μέρες χωρίς να απαντήσει η άλλη πλευρά και μου γύρισαν πίσω όλο το ποσό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που παρήγγειλα 3 τεμάχια, έκανα escalate την υπόθεση στο Paypal, πέρασαν 10 μέρες χωρίς να απαντήσει η άλλη πλευρά και μου γύρισαν πίσω όλο το ποσό. 

μια απο τα ιδια , εν τω μεταξυ ηταν πρωτη φορα που εκανα dispute και μετα claim ,οποτε το πηρα και σαν εμπειρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και οχι μονο εδω ελεγε οτι ειναι το γνησιο , οποτε αυτοματως μας εξαπατησε 

 

Έτσι από περιέργεια, ποιό είναι το γνήσιο, πώς καταλάβατε ότι αυτό που έστειλε δεν ήταν γνήσιο και τι διαφορές έχει το δικός «μας» από το γνήσιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι γνησια αυτά που πηραμε παιδια από το DD4 και τωρα αντε να το αποδειξουμε, πολύ δυσκολο. Τα Original εχουν και κατι άλλο που δεν αναφερθηκε εδώ ως τωρα, κι αυτό είναι σιγουρα το λογοτυπο που εχουν στη μια πλαινη πλευρα όπως τα κοιταμεVR-BOX-2-0-II-Version-3D-Magicbox-VR-Gla

+ το άσπρο πλαστικό πίσω.

+ ότι εξαφανίστηκε από πωλητής στο DD4

Νέα τρελή προσφορά από 60€ μόνο 6€.

γητυηυηoard-VR-Virtual-Reality-3D-Glasses-with-Bluetooth-Remote-Control-for-3.5-to-6.0-Inch-Smartphone_92906.html

Μπορεί να είναι και ο ίδιος με άλλο όνομα τώρα!

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναπαίρνουμε και πακέτο κάνουμε αίτηση για refund

Κανονικά... Ελάτε τώρα πεταχτειτε όλοι οι ηθικοι ότι με 6 ευρώ μη περιμένουμε αυτό με 60 και ότι δε πρέπει να το πάρουμε και να πάμε για refund... Παρεπιπτόντως καμία καλή εφαρμογή να ασχοληθουμε γιατί το έβαλα στο κουτί και το παράτησα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ.. Μου ήρθε κι εμένα χτες, ερώτηση νέοπα σε VR headset.

 

Έχει κάποιο κόλπο στο καλιμπράρισμα των φακών; Βασικά σε εμένα το manual είναι στα ισπανικά (ή κάτι τέτοιο), πέρασα ένα app από το PlayStore για calibration, αλλά με το που τα έβαλα σε λιγότερο από ένα λεπτό έτσουζαν τα μάτια μου. Βέβαια τα έβαλα 3μιση η ώρα το πρωί μετά από κανά 8-10ωρο σερί μπροστά στον υπολογιστή, μπορεί δηλαδή ήδη τα μάτια μου να ήταν κουρασμένα, απλά λέω μήπως εγώ δεν έκανα κάτι καλά..

 

Δεν έχω βέβαια ΚΑΜΙΑ εμπειρία με άλλο headset για να μπορώ να συγκρίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις παρέλαβα και χαζομαρίζομαι.

 

Για να είμαι ειλικρινής είναι ότι περίμενα απο 6 ευρώ. Ισως και παραπάνω. Τo controller κάνει sync κανονικά και αυτό το ματζαφλάρι είναι ανεκτό για αυτό που είναι. Το μόνο μου μεγάλο πρόβλημα είνα οτι το bracket πιέζει το power button και κλείνει το κινητό οπότε δε μπορώ να το βάλω απο τη μία πλευρά και έτσι κάποιες εφαρμογές δε μπορώ να τις δώ "ανάποδα"

 

Όσον αφορά το dispute. Είναι ότι περίμενα. Λειτουργεί και είναι "οκ". Ηθικά είμαι ικανοποιημένος μιας και ήξερα τι παίρνω. Ανήθικα δεν ξέρω αν θα κάνω dispute "γιατί μπορώ" και είμαι ψιλοscumbag και εγώ όπως ο κινέζος. Θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως θεωρώ ότι δεν αξίζει ούτε τα 6 ευρώ.

Πέρα από τη κακή πλαστική κατασκευή, υπάρχει θέμα με τους φακούς (στο δικό μου τουλάχιστον) και με το controller.

 

Δοκίμασα μερικές εφαρμογές βοήθειας για ρύθμιση του VR και με καμία δεν κατάφερα να δω σωστά.  Ειδικά ο αριστερός φακός δεν εστιάζει κάπου σωστά.  Παίζει η εστίαση, αλλά πουθενά δεν είναι καθαρό.  Στο δεξί κάτι γίνεται.  Παντού όμως είναι θαμπό.

 

Το controller συνδέεται μεν αλλά τα πλήκτρα πρέπει να τα πατήσεις με πολύ δύναμη για να πιάσουν και το joystick πάει στραβά (πάνω πατάς και πάει δεξιά).

Έχω ένα carboard χάρτινο και δείχνει καλύτερα.  Μάλιστα έλεγα μήπως περάσω τους φακούς στο κινέζικο.

 

Πέρα από την κακή ποιότητα της συσκευής του θέματος, θα ήθελα να ρωτήσω αν και εσείς έχετε πρόβλημα ζαλάδας.  Είναι άραγε θέμα τηλεφώνου ή headset; 

Δεν μπορώ να συγκρίνω το cardboard γιατί το κρατάω με το χέρι και είναι άλλη η γενική αίσθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...