Προς το περιεχόμενο

vr headset + bluetooth controller με 6.8$


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα, η πραγματικότητα είναι οτι δεν αξίζει ούτε τα 6€ αυτό το προϊόν. Οι φακοί είναι όντως θολοί και κουράζουν μετά από λίγα λεπτά χρήσης, μπάζει αρκετό φως καθώς δεν εφαρμόζει τόσο καλά στο πρόσωπο, το σημείο που ακουμπάει η μύτη είναι κάπως σκληρό και ενοχλητικό για μένα.Είναι βέβαια το πρώτο VR προϊόν που χρησιμοποιώ, όποτε δεν είναι και ΤΟΣΟ τραγικό για να δοκιμάσει κανείς λίγο το VR, αλλά δεν νομίζει οτι είναι για χρήση πάνω από 10 λεπτών, ειδικά με τόσο κακούς φακούς!

 

Επικοινώνησα ήδη με το support, περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα..

πολύ κακή ποιότητα υλικών..όμως σε εμένα παίζει καλά σχετικά..χωρίς όμως να έχει σχέση με τα ακριβά VRG

 

Πρώτα πρέπει να εστιάσεις τον κάθε φακό ξεχωριστά σε κάθε μάτι..(κλείνοντας το άλλο μάτι)

Μετά πρέπει να τα φέρεις στο κέντρο έτσι ώστε κοιτάζοντας και με τα δυο μάτια να βλέπεις μόνο μια εικόνα..

(αν δεν γίνεται τότε μετακίνησε το τηλέφωνο λίγο δεξιά ή αριστερά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα σήμερα. Το gamepad λειτουργεί κανονικά. Μια μικρή θολούρα την έχουν οι φακοί. Αυτό που με ενοχλεί είναι η πολύ κακή επαφή που έχει με το κεφάλι. Είναι ενοχλητικό στη μύτη και τα λάστιχα που δένει είναι πολύ κακής ποιότητας, με αποτέλεσμα να γέρνει λόγο βάρους. 

 

edit:

Εννοείται πως έχω ξεκινήσει τη διαδικασία του refund μεσω Paypal. Όσες φορές το έχω κάνει δεν έχω χάσει ποτέ. Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι αυτή τη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για καλύτερη ρύθμιση;

 

Το θέμα ότι σου έρχεται αναγούλα άραγε είναι λόγω του headset, της εκάστοτε εφαρμογής ή του τηλεφώνου (οθόνη, refresh rate κλπ);

 

Για 6 ευρώ δεν περίμενα κάτι καλύτερο, αλλά έτσι για το θέμα λέω να κάνω dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Δεν μ λες στο house of terror πως δουλεψες το χειριστηριο γιατι ακομα δεν τα καταφερα

 

Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο, pairing το χειριστήριο με το κινητό και γύρισα τον διακόπτη στη θέση game. Μια χαρά δούλεψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε,ασχολήθηκα γύρω στη 1/2 ώρα ,όπως είπε και ο φίλος παραπάνω ουτε τα 6 ευρω δεν αξίζουν!Με το χειριστήριο δεν έβγαλα άκρη αφού ούτως ή άλλως θα τα δώσω και τα 2 στον ανιψιό για να τον βασανίσω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ. Το δοκίμασα με Redmi Note 3 pro. Ρύθμισα τους φακούς και δείχνουν πολύ καλά.

 

Όμως το όλο κουτί είναι για τα μπάζα.

Τα μαξιλαράκια είναι εκεί μόνο και μόνο για να υπάρχουν, η μύτη μου βρίσκει και μπαίνει φως(δεν με ενοχλεί αυτό).

Δεν θα ζητήσω refund γιατί ήξερα τι έπαιρνα.

Σαν εμπειρία είναι όντως πολύ ωραία. Θεωρώ οτι δεν πρέπει κάποιος να δώσει παραπάνω χρήματα για τύπου Cardboard.
Πάντως μόλις βγει ένα σύστημα σοβαρό, με τίτλους και στη σωστή τιμή θα το αγοράσω σίγουρα...

Ευχαριστώ τον TS.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οκ!Δεν επαιζε με p9 lite.Με sony και samsung s7 super!

Για τα λεφτα του μια χαρα!

Θα παραγγειλω κι ενα για μυωπες οποτε μου περισσευει ενα!Οποιος θελει πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ήρθε και σε μένα χτες το δέμα, σήμερα ασχολήθηκα μαζί του. στο τέλος ένα πολύ μικρό review. <br>

γνώριζα τι θα αντικρύσω μόλις ανοίξω το πακέτο (είχαν ήδη γράψει κάποιοι συμφορουμίτες λίγα μηνύματα πριν) . κλασικά βίντεο Unboxing, φωτογραφίες, έλεγχο λειτουργίας. <br>

1η σκέψη : ρε τι βγάζουν με 6 ευρώ.<br>

2η σκέψη : ρε τι βγάζουν από 6 ευρώ.<br>

3η σκέψη : μούφα είναι τελικά. <br>

4η σκέψη : κάτσε να ετοιμάσω κείμενο για το refund. <br>

πάω στο πρώτο σχόλιο εδώ, μπαίνω στο λινκ, τσααααακ! έχει αλλάξει η σελίδα του πωλητή, δείχνει άλλες εικόνες και άλλο κείμενο! την προηγούμενη βδομάδα άφησα ένα σχόλιο εδώ και κάπου εκεί μέσα έγραψα "έχω screenshots όλη την σελίδα, προτείνω να την κάνετε κι εσείς" κάτι τέτοιο. τελικά, θα χρειαστεί. ρε τον αστεράκι-αστεράκι-αστεράκι πάει να μας την φέρει ότι παραλάβαμε ότι φαίνεται στις (τωρινές) φωτό, οπότε να μην ζητάμε refund. <br>

έστειλα μήνυμα στον πωλητή και του ζήτησα FULL refund επειδή αυτό που παρέλαβα δεν είναι αυτό που διαφήμιζε όταν έκανα την παραγγελία, και ότι γνωρίζω ότι άλλαξε τις εικόνες. <br>

θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα, ΠΣΚ ξεκουράζομαι. μετά αναλαμβάνει η PayPal. <br><br>

μικρό review :<br>

για 6 ευρώ δεν θα χαλάσουμε τα μάτια μας. έχω φορέσει vr headset σε κατάστημα και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που παρέλαβα (βέβαια, άλλη τιμή και ποιότητα) <br>

τα προβλήματα που εντόπισα :<br>

1) μπάζει φως από μπροστά, κάτω από τη μύτη, με αποτέλεσμα να αποσπάται η προσοχή στην οθόνη του κινητού. <br>

2) βαρύ και δεν θα κρατήσουν για πολύ τα ελαστικά τμήματα που δένουν στο κεφάλι.<br>

3) doogee x5 pro (κινητό 5 ιντσών) δεν κάθεται με τίποτα στο συρτάρι, το Power on/off button το οποίο βρίσκεται στα πλάγια πατιέται από το πλαστικό του συρταριού που ανοίγει για να χωρέσει το κινητό (clutch νομίζω λέγεται) . κινητό 5.5 ιντσών χωράει οριακά χωρίς την θήκη σιλικόνης του. 5.7 που έχω, δεν το δοκιμάζω μην τύχει και γρατζουνιστεί. <br>

4) 2 άτομα προσπαθούσαμε να καλιμπράρουμε τους φακούς, και οι δύο είχαμε το ίδιο πρόβλημα : στον αριστερό φακό, φαίνεται στο βάθος η αντανάκλαση της οθόνης πάνω στο μαύρο πλαστικό εσωτερικά που συγκρατεί τον φακό! οπότε δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς να ενοχλεί. <br>

προσωπικά, χαίρομαι που "την έφαγα" επειδή είχα καιρό να κάνω refund, μην ξεχάσουμε πώς γίνεται κιόλας. επιπλέον, είδα σε τι επίπεδο έχει φτάσει μια καλή αντιγραφή. <br>

το είχα προτείνει και σε άλλα άτομα, τώρα τους κυνηγάω να τους εξηγήσω πώς να πάρουν τα λεφτά τους πίσω. <br>

τέλος, με το κοντρολάκι δεν ασχολήθηκα καθόλου. <br>

ευχαριστώ τον TS που βρήκε αυτήν την προσφορά! αν και τελικά έχει προβλήματα. ελπίζω να έχουμε καλά ξεμπερδέματα. καλό ΠΣΚ!

 

edit: πρόσθεση λινκ για τις παλιές φωτό

https://drive.google.com/file/d/0BxaB5Bvhdg9EY19wU0UzanVob2s/view?usp=drivesdk

Επεξ/σία από NeOSL
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω και εγω να το φερει ο ταχυδρομος, να παρω το refund μου και να μου μεινει το χειριστήριο για να παιζω αλλα παιχνιδακια τουλαχιστον!

 

νασαι καλα NeOSL για την αναλυτικη περιγραφη σου! εχω κρατησει και εγω screenshots απο παλια, κριμα που δεν κατεβασα ΟΛΗ την σελιδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...