Προς το περιεχόμενο

vr headset + bluetooth controller με 6.8$


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έστειλα χτες μύνημα στον seller (δεν απαντησε ακόμα) και σήμερα ένα e-mail στο support του dd4 (απάντησαν σε 10 λεπτά). Έγραψα ότι όταν το παρήγγειλα είχε διαφορετική περιγραφή και φωτος και ότι το αντικείμενο που παρέλαβα είναι απομίμηση. Έστειλα και μερικές φωτό που ανέβασε κάποιος μία σελίδα πιο πίσω. Μου απάντησαν οτι θα "προωθήσουν" το αίτημα μου στο αρμόδιο τμήμα.. Εάν λάβω αρνητική απάντηση τότε θα κάνω και dispute μέσω paypal. (Έτσι γράφει τουλάχιστον στις οδηγίες του το paypal. Δέν έχω ξανακάνει ποτέ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως έστειλα χτες μύνημα στον seller (δεν απαντησε ακόμα) και σήμερα ένα e-mail στο support του dd4 (απάντησαν σε 10 λεπτά). Έγραψα ότι όταν το παρήγγειλα είχε διαφορετική περιγραφή και φωτος και ότι το αντικείμενο που παρέλαβα είναι απομίμηση. Έστειλα και μερικές φωτό που ανέβασε κάποιος μία σελίδα πιο πίσω. Μου απάντησαν οτι θα "προωθήσουν" το αίτημα μου στο αρμόδιο τμήμα.. Εάν λάβω αρνητική απάντηση τότε θα κάνω και dispute μέσω paypal. (Έτσι γράφει τουλάχιστον στις οδηγίες του το paypal. Δέν έχω ξανακάνει ποτέ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί.)

Και εγώ από την Κυριακή περιμένω για απάντηση από το αρμόδιο τμήμα(ακόμα τίποτα), αλλά τελικά άνοιξα 07-09 dispute στο paypal και περιμένω την απάντηση του πωλητή εκεί. Πάντως το dd4 από την συνομιλία προσπαθούσε να καλύψει τον πωλητή οπότε καλύτερα να ανοίξετε απευθείας dispute στο paypal για να μην χάνεται τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το δοκίμασα και εγώ, αρχικά εντυπωσιάστηκα αρκετά αρνητικά με το που έβαλα ένα βιντεάκι απο το YouTube και άρχισα να ζαλίζομαι. Τώρα που το ξανάπιασα στα χέρια μου έβγαλα απο τους φακούς τα προστατευτικά αυτοκόλλητα και ρύθμισα κλείνοντας κάθε μάτι ξεχωριστά τους φακούς. Βάζοντας ξανά ένα βίντεο απο το YouTube διαπίστωσα τεράστια διαφορά σε σχέση με πριν τη ρυθμίση. Εντάξει δεν ειναι και τέλειο αλλά για τα χρήματα που έδωσα μου φαίνεται αρκετά καλό. Το δοκίμασα με iPhone 6....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από δοκιμή του σήμερα μπορώ να πω ότι για τα λεφτά του είναι άπαιχτο, τρελό VfM. Θολούρα υπάρχει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια για VR, καμία σχέση με ότι περίμενα να αντικρίσω από τις μέχρι τώρα κριτικές. 

Ευχαριστώ τον ts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ.. Άνοιξα το ένα εκ των δύο που πήρα,πολυ φτηνό δούλεια, δεν εφαρμόζει καλά στο πρόσωπο βλέπω σε κάποιες φάσεις το home button από το κινητό,μεχρι να το προσαρμόσω έκανς δέκα Επαννεκινησης Γιατί πατούσε πάνω στο πληκτρο on/off..ο αριστερός φακός ψιλό θολός.. Το προϊόν δεν έχει καν barcode... Το δε χειριστήριο δεν κατάφερα να το ρυθμίσω... Refund πως πρέπει να κάνουμε? Και ποια η διαδικασία με το πακέτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτησω παιδια. αυτες οι συσκευες  δε δειχνουν ολα τα βιντεο 3D? μονο καποια συγκεκριμενα; Διαβασα (σε ενα αλλο, οχι αυτο εδω) το εξης:

 

This 3D VR glasses wouldn't automatically transform images to 3d, It need you to find 3D source. Firstly, Youtube is available for

 panorama  videos/movies. Secondly, Search 3D SBS movies/videos/torrent in google/bing/yahoo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα αυτά εδώ http://wws/New-Virtual-Reality-VR-BOX-II-2.0-Version-3D-Glasses-Google-Cardboard-VR-Glasses-3D-Video-Movie-Game-For-Smartphones_88931.html με 9,10€ τα οποία έχουν adjustment για μυωπικούς χρήστες.

Τώρα τι θα στειλουν....

Αυτό πήρα και εγώ. Χθές το παρέλαβα.

Δεν μπορώ να πώ για άλλο μοντέλο του thread αλλά το συγκεκριμένο είναι ΑΠΑΙΧΤΟ !!!

Μαγνητικά καπάκια και σε Redmi Note 3 pro μόνο το rellercoaster που πρόλαβα να δοκιμάσω αισθάνθηκα λίγο ζαλάδα απο το τραινάκι !

Ποιότητα φακών, χωρίς να έχω κάτι να συγκρίνω προς το παρών μου φάνηκαν πολύ καλοί.

Τα πλαινά ρυθμιστικά δεν ρυθμίζουν το κάθε μάτι ανεξάρτητα αλλά παρότι μυωπία+αστιγματισμός (κάθε μάτι έχει άλλους βαθμούς) χωρίς γυαλλιά έβλεπα καλά.

Θα συνεχίσω τις δοκιμές απο βδομάδα.

Επίσης μέσα ήταν και το χειριστήριο.

Δεν μου έδωσε την αίσθηση fake.

Value for money = super !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και γω. Με μια πρώτη δοκιμή με ένα τυχαίο παιχνίδι (vrbike) αξιόλογο φαίνεται.

 

Για πείτε ορισμένες καλές εφαρμογές να το δοκιμάσουμε...

 

Από ταινίες τι μπορούμε να δούμε; Υπάρχουν ειδικά διαμορφωμένες για vr;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ, στο αριστερό μάτι είναι κάπως θολό και γενικά είναι κακής ποιότητας κατασκευή. Τουλάχιστον μου έμεινε το control... Να ρωτήσω κάτι άσχετο, γενικά υπάρχει πιθανότητα να μας δημιουργήσουν πρόβλημα στα μάτια η πολύωρη χρήση , ειδικά με κακής ποιότητας φακούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που το σνόμπαρα εχθές σήμερα έβαλα να δω την ταινία San Andreas 3d... Είχε ένα μικρό θεματική με τους υπότιτλους, αλλά δεν με κούρασε και το ευχαριστήθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ, στο αριστερό μάτι είναι κάπως θολό και γενικά είναι κακής ποιότητας κατασκευή. Τουλάχιστον μου έμεινε το control... Να ρωτήσω κάτι άσχετο, γενικά υπάρχει πιθανότητα να μας δημιουργήσουν πρόβλημα στα μάτια η πολύωρη χρήση , ειδικά με κακής ποιότητας φακούς?

 

Λογικά θα έχεις παρόμοιο αποτέλεσμα με την χρήση ενός ζευγαριού γυαλιών κακής ποιότητας.Εγώ θα το απέφευγα μετά από πολύωρη χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτησω παιδια. αυτες οι συσκευες  δε δειχνουν ολα τα βιντεο 3D? μονο καποια συγκεκριμενα; Διαβασα (σε ενα αλλο, οχι αυτο εδω) το εξης:

 

This 3D VR glasses wouldn't automatically transform images to 3d, It need you to find 3D source. Firstly, Youtube is available for

 panorama  videos/movies. Secondly, Search 3D SBS movies/videos/torrent in google/bing/yahoo. 

 

Προφανώς και χρειάζεται να βρεις ειδικές εφαρμογές 3d και vr παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μετά από 2 μέρες επικοινωνία με το support και μια λύση για 3.80$ refund που αρνήθηκαν μου πρότεινε το support refund 5.50$(εγώ έδωσα περίπου 6.80$) το όποιο και δέχτηκα γιατί βαριόμουν να στέλνω άλλα μηνύματα και να περιμένω απαντήσεις... Τώρα βέβαια 2 μέρες το περιμένω στο paypal κι ακόμα τίποτα!Για να δούμε μου παν οτι παίρνει μέχρι 3 μέρες η διαδικασία, αλλά σε κάθε site που λένε το ίδια συνήθως παίρνει λίγες ώρες/1 μέρα... Άμα μέχρι κι αύριο δεν δω τα 5.50$ παω για dispute μέσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με αυτούς που ζητάνε refund . παρέλαβα ρύθμισα καθε ματι ξεχωριστά κ ειναι μια χαρα το gadgetaki. Εγω έχω g3 που έχει καλή ανάλυση στη οθόνη αν τώρα το πήρε κάθε άσχετος επειδή διάβασε οτι είναι προσφορά κ γράφει για θολούρες κ τέτοια είναι ειτε επειδή η οθόνη του ειναι χαμηλής ανάλυσης, είτε επειδή το συγκρίνει με το oculus rift. Παντού εχει υψηλότερη τιμή κ όλα αυτα μεχρι 20δολαρια είναι τα ίδια. Είναι απλά να πάρετε μια ιδεα τι παίζει, ξεκολλάτε στείλανε οι Κινέζοι με 5 ευρώ ολόκληρο δέμα κ κάθονται κ τους πρήζουν τα.. Επειδή δεν ειναι ιδιο με την φώτο, έχει άλλο χρώμα κ επειδή δεν εφαρμόζει σωστά. Έλεος ρε μάγκες. Έτσι κάνανε και οι Ιταλοί στο ebay και τους έχουν exclude οι περισσότεροι sellers.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...