Προς το περιεχόμενο

Η Apple μας κλείνει ραντεβού για τα νέα iPhone στις 7 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τη μερα που βγηκε το spotify και οι λοιπες υπηρεσιες streaming σταματησα να βαζω κομματια στο κινητο. 

Και να σκεφτεις οτι για πολυ καιρο ημουν freemium χρηστης στο spotify και παρολο που σου εβαζε πολλους περιορισμους ηταν χιλιες φορες καλυτερο απο το να βαζω κομματια στο κινητο. 

Αυτο ισχυε και ισχυει για ολα τα κινητα που ειχα/εχω ανεξαρτητα με το λειτουργικο τους. Βεβαια ο καθενας κανει οτι προτιμαει οποτε oh well it's a matter of preference.

 

Για πες μου πως δουλευει αυτο γιατι ειμαι καπως μεγαλος σε ηλικια.

 

Θελει να εχω δεδομενα; θελει να πληρωνω την υπηρεσια; γιατι εγω ουτε δεδομενα θελω να πληρωνω για να ακουσω κατι που το εχω τζαμπα ουτε καμια υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εσενα ειναι μαγικο iphone γιατι στο google third party προγραμματα βαζουν κ πατεντες για να μεταφερουν απλα mp3

 

Γενικά πολλοί είναι της πατέντας, του work-around και των "μέσω Λαμίας" λύσεων ακόμα και για τα πιο απλά πράγματα. Εγώ από την άλλη δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς streaming + tagging μουσικής η οποία θα είναι οργανωμένη σε μία εύχρηστη βιβλιοθήκη, χωρίς μόνιμη πρόσβαση στο internet στο κινητό και υπηρεσία ειδοποιήσεων, και άλλα πολλά.

 

Άλλοι λειτουργούν με drag 'n' drop μεταφορά μεμονομένων κομματιών χαμηλής ποιότητας κατεβασμένων από YouTube τα οποία αναπαράγουν αφού τα ψάξουν μέσα σε φακέλους ενός file manager, και ανοιγοκλείνουν data toggles, network toggles, κι ένα σκασμό άλλα πράγματα για να κερδίσουν 2% μπαταρία στο καρβουρδιστήρι.

 

Well, όλα σεβαστά είναι, σε όποιον αρέσει να ταλαιπωρείται καλά κάνει! Not my f*cking job.

 

Απλά μη μας κάνετε να ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε, plz.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξοδέψω μισό μισθό αλλά πιστεύω πως αξίζει.Εξάλλου δεν αλλάζω κινητό κάθε χρόνο.

 

 

Αλλα εξοδα δεν εχεις; στο σπιτι που ζεις δεν προσφερεις;

 

Εγω εμαθα να πληρωνω ακομα και νοικι απο τα 14 και αν ο γιος μου οταν μεγαλωσει και βρει μια δουλεια τα κανει μεροδουλι μεροφαϊ θα τον στειλω να βρει και δικο του σπιτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου πως δουλευει αυτο γιατι ειμαι καπως μεγαλος σε ηλικια.

 

Θελει να εχω δεδομενα; θελει να πληρωνω την υπηρεσια; γιατι εγω ουτε δεδομενα θελω να πληρωνω για να ακουσω κατι που το εχω τζαμπα ουτε καμια υπηρεσια.

Από πού το έχεις τσάμπα; Σου χαρίζουν οι εταιρείες κομμάτια; Τα αντιγράφεις παράνομα και ζητάς κι απ' την εταιρεία που έχει συμβόλαια με ένα κάρο δισκογραφικές να σε διευκολύνει. Ωραία λογική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου πως δουλευει αυτο γιατι ειμαι καπως μεγαλος σε ηλικια.

 

Θελει να εχω δεδομενα; θελει να πληρωνω την υπηρεσια; γιατι εγω ουτε δεδομενα θελω να πληρωνω για να ακουσω κατι που το εχω τζαμπα ουτε καμια υπηρεσια.

Καταρχας ολες αυτες οι υπηρεσιες ειναι επι πληρωμη (μπορεις να τις χρησιμοποιησεις και δωρεαν αλλα με καποιους περιορισμους)

Εγω εχω και το spotify και το apple music. Στο spotify πληρωνα 5 ευρω το μηνα ενω τωρα εχω το 3μηνο trial στο apple music. Γενικα χρειαζεται να εχεις δεδομενα αλλα οταν εχεις συνδρομη μπορεις να ακους ολες τις playlists που εχεις και offline, Τωρα το πως δουλευει ειναι απλο, σκεψου το σαν ενα youtube που εχει μονο μουσικη και οχι βιντεο (εννοω ηχο και οχι εικονα) :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πολλοί είναι της πατέντας, του work-around και των "μέσω Λαμίας" λύσεων ακόμα και για τα πιο απλά πράγματα. Εγώ από την άλλη δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς streaming + tagging μουσικής η οποία θα είναι οργανωμένη σε μία εύχρηστη βιβλιοθήκη, χωρίς μόνιμη πρόσβαση στο internet στο κινητό και υπηρεσία ειδοποιήσεων, και άλλα πολλά.

 

Άλλοι λειτουργούν με drag 'n' drop μεταφορά μεμονομένων κομματιών χαμηλής ποιότητας κατεβασμένων από YouTube τα οποία αναπαράγουν αφού τα ψάξουν μέσα σε φακέλους ενός file manager, και ανοιγοκλείνουν data toggles, network toggles, κι ένα σκασμό άλλα πράγματα για να κερδίσουν 2% μπαταρία στο καρβουρδιστήρι.

 

Well, όλα σεβαστά είναι, σε όποιον αρέσει να ταλαιπωρείται καλά κάνει! Not my f*cking job.

 

Απλά μη μας κάνετε να ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε, plz.

 

οντως χαλια τα 320 kbps mp3 με τα επιλεγμενα κομματια μου κ οχι οτι σαβουρα κυκλοφορει ,ρυθμισμενα στον player να παιζουν ακομα κ οταν δεν πιανω internet κ χωρις το αγχος να μεινω απο μπαταρια

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του (η μαιμουδιζει τις επιλογες που του επιβαλουν) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού το έχεις τσάμπα; Σου χαρίζουν οι εταιρείες κομμάτια; Τα αντιγράφεις παράνομα και ζητάς κι απ' την εταιρεία που έχει συμβόλαια με ένα κάρο δισκογραφικές να σε διευκολύνει. Ωραία λογική!

 

Φιλε μου επειδη ημουν και dj σε μαγαζι και καποια φεγγαρια σε σταθμο εχω μια ντουλαπα γεματη δισκους και cd ποιος ο λογος να πληρωσω για αυτα που ηδη εχω πληρωσει;

 

Τζαμπα εγραψα οτι μπορω να τα εχω στο κινητο μου αλλα μιας και το ειπες οποιος δεν εχει ουτε ενα κομματι p3 κατεβασμενο ουτε ενα προγραμμα ουτε μια ταινια να μας το πει ποιος ειναι να του κανουμε εικονισμα διπλα απο την μητερα Τερεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η τεχνολογία με το να παίρνετε μερικοί κάτι τσάμπα.

 

Άλλο η ευκολία της τεχνολογίας και άλλο το τσαμπατζιλίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LLLEFTERIS, on 29 Aug 2016 - 11:12 PM, said:

Αλλα εξοδα δεν εχεις; στο σπιτι που ζεις δεν προσφερεις;

 

Εγω εμαθα να πληρωνω ακομα και νοικι απο τα 14 και αν ο γιος μου οταν μεγαλωσει και βρει μια δουλεια τα κανει μεροδουλι μεροφαϊ θα τον στειλω να βρει και δικο του σπιτι.

Ηρεμησε λιγο.

 

Κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει βιογραφικο ή να σου δωσει λογαριασμο για το τι κανει στη ζωη του. Εσυ εχεις τη δικη σου λογικη και μεγαλωνεις παιδια συμφωνα με αυτη, μην περιμενεις να εχουν και οι αλλοι τα ιδια πιστευω.

 

Εγω π.χ, αν ο πατερας μου στα 15 μου (τα οποια ηταν πριν απο 25 χρονια), μου ζηταγε να "συνεισφερω" στο οικογενειακο εισοδημα, θα τον ελεγα νταβατζη και θα εξαφανιζομουν απο το σπιτι.

 

Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει και να συμπεριφερεται οπως θελει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως χαλια τα 320 kbps mp3 με τα επιλεγμενα κομματια μου κ οχι οτι σαβουρα κυκλοφορει ,ρυθμισμενα στον player να παιζουν ακομα κ οταν δεν πιανω internet κ χωρις το αγχος να μεινω απο μπαταρια

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του (η μαιμουδιζει τις επιλογες που του επιβαλουν) 

 

 

Εμενα μου ειπαν και αυτο.

 

"Τι την ηθελες την Sony A6000 και εδωσες 600 ευρω και αλλα 400 για τον φακο Sony 35/1.8 θα αγοραζες ενα iphone με 800 ευρω και θα εβγαζες καλυτερες φωτογραφιες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειπαν και αυτο.

 

"Τι την ηθελες την Sony A6000 και εδωσες 600 ευρω και αλλα 400 για τον φακο Sony 35/1.8 θα αγοραζες ενα iphone με 800 ευρω και θα εβγαζες καλυτερες φωτογραφιες"

 

Ενταξει, αυτος που το ειπε θα πρεπει να παει σε ενα γιατρο να κοιταχτει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως χαλια τα 320 kbps mp3 με τα επιλεγμενα κομματια μου κ οχι οτι σαβουρα κυκλοφορει ,ρυθμισμενα στον player να παιζουν ακομα κ οταν δεν πιανω internet κ χωρις το αγχος να μεινω απο μπαταρια

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του (η μαιμουδιζει τις επιλογες που του επιβαλουν) 

 

Είχα αυτή τη λογική, θα το παραδεχτώ, επί εποχές SE K800i (που το 1MB κόστιζε 10€).

 

Τώρα προτιμώ την τεράστια μουσική βιβλιοθήκη του internet στα ακροδάχτυλά μου, μιας και ποτέ δε θα μπορέσω να προβλέψω από πριν τι θα έχω όρεξη να ακούσω ώστε να το περάσω (με drag 'n' drop, είπαμε!) στο κινητό. Και με δεδομένο ότι ακόμα και σε... κατσάβραχα πιάνω τουλάχιστον 3G (ω ναι) δε με τρομάζει το "να μην πιάνω internet".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη ημουν και dj σε μαγαζι και καποια φεγγαρια σε σταθμο εχω μια ντουλαπα γεματη δισκους και cd ποιος ο λογος να πληρωσω για αυτα που ηδη εχω πληρωσει;

 

Τζαμπα εγραψα οτι μπορω να τα εχω στο κινητο μου αλλα μιας και το ειπες οποιος δεν εχει ουτε ενα κομματι p3 κατεβασμενο ουτε ενα προγραμμα ουτε μια ταινια να μας το πει ποιος ειναι να του κανουμε εικονισμα διπλα απο την μητερα Τερεζα.

Η απάντηση είναι απλή. Κατέβασε το iTunes και πέρνα μέσα τη συλλογή σου όμορφα και συμμαζεμένα. Θα έχεις και πρόσβαση από άλλες συσκευές εύκολα και αυτόματα. Και το iTunes file manager είναι στην ουσία.

Τώρα αν αυτό το θεωρείς "σκλαβιά" ή δύσκολο, είναι καθαρά δικό σου πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...