Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ευκολο να την ρυθμίσεις ώστε να μπορείς να παρακολουθησεις και όταν δεν είσαι σπίτι;

Ή θα μας βγάλει την ψυχή και τελικά θα την πετάξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί της είναι μεγάλο παιδιά?

 

Γιατί λέω να βάλω δύο κομμάτια αλλά νομίζω πως όσο μεγαλύτερο το δέμα τόσο  αυξάνεται και ο κίνδυνος για τελωνείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ευκολο να την ρυθμίσεις ώστε να μπορείς να παρακολουθησεις και όταν δεν είσαι σπίτι;

Ή θα μας βγάλει την ψυχή και τελικά θα την πετάξουμε;

Εκεί κολλαω κι εγώ τώρα γιατί θέλω να μπαίνω από pc για να βλέπω και δεν ξέρω ποσό εύκολο θα είναι να την ρυθμίσουμε.

Δεν στελνει mail  οταν βλεπει κινηση;

Στην φωτογραφία που έχει παρακάτω με τον αριθμο 01 λέει ότι στελνει άλλα καλύτερα να το επιβεβαιώσει κάποιος που την έχει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο σαιτ τους, 2 ερωτησεις εχουν γινει και εκει ολα τα μελη που εχουν γραψει, λενε οτι δεν δουλευει. Δινουν ενα FW ως απαντηση απο το μαγαζι, αλλα θετικη απαντηση δεν υπαρχει ουτε μετα απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σαιτ τους, 2 ερωτησεις εχουν γινει και εκει ολα τα μελη που εχουν γραψει, λενε οτι δεν δουλευει. Δινουν ενα FW ως απαντηση απο το μαγαζι, αλλα θετικη απαντηση δεν υπαρχει ουτε μετα απο αυτο.

Δεν διάβασα ακόμη τα σχόλια άλλα καλύτερα να μας πουν και αυτοί που το έχουν από εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν διάβασα ακόμη τα σχόλια άλλα καλύτερα να μας πουν και αυτοί που το έχουν από εδώ μέσα.

 

Γι' αυτο ρωτησα, αλλα περασε μια ωρα και απαντηση δεν μας εδωσε ο TS. Και αν χτυπαει ειδοποιηση απλη που ρωταει ο drdedus. 

 

Ελεγα να παρω 2 κομματια, αλλα ή ενα ή κανενα με βλεπω... Μια το θεμα με τις ειδοποιησεις, μια τα προβληματα που αναφερουν πολλοι με το wifi της που αναγκαστηκαν να την ριξουν σε utp/lan...  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτο ρωτησα, αλλα περασε μια ωρα και απαντηση δεν μας εδωσε ο TS. Και αν χτυπαει ειδοποιηση απλη που ρωταει ο drdedus. 

 

Ελεγα να παρω 2 κομματια, αλλα ή ενα ή κανενα με βλεπω... Μια το θεμα με τις ειδοποιησεις, μια τα προβληματα που αναφερουν πολλοι με το wifi της που αναγκαστηκαν να την ριξουν σε utp/lan...  :unsure:

Εγω τελικά δεν θα πάρω γιατί ξέρω ότι θα χάσω τουλάχιστον 2-3 ώρες για να βγάλω άκρη με τα οποία προβλήματα μπορει να αντιμετωπίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειχα παρει και εγω 2 παλιοτερα καποιες λεπτομερειες
Μπορεις να δεις απο PC με την εφαρμογη vms η απο τον IE (ΟΧΙ ΤΟΝ edge !!) αφου πρωτα εγκαταστησεις ενα προγραμμα -addon το οποιο λεγεται NetSurveillance
Μην δοκιμασετε με Chrome η Firefox γιατι δεν δουλευει

Εχει συναγερμο κινησης και ηχητικη προειδοποιηση και με τον ie και το VMS
Λιγο σπαστικο ομως το vms γιατι βγαινει ενας κινεζος και γκαριζει πολυ δυνατα κατι κινεζικα .Ακομα ψαχνω να δω πως αλλαζει η φωνη η η ενταση  :shock:

 

Διευκρινηση : Οι 2 παραπανω λυσεις εχουν δοκιμαστει  ενω οι καμερες ειναι στο ιδιο wifi me to pc

 

Τωρα για απομακρυσμενη διαχειρηση πολυ καλη ειναι η εφαρμογη για κινητα Android or IOS XMyeye που προτειναυν και στο φυλλαδιο εγκαταστασης
Και προτεινω αυτη συγκεκριμενα επειδη σωζει στο κινητο τις προηγουμενες καταγραφες σε μορφη MP4 που ειναι διαχειρησημη για editing η για να την δεις με οποιοδηποτε player

(ενα μικρο bug μονο που εχει ειναι οτι αν θες πχ να δεις τι εγινε πριν στις 12¨05 πρεπει να πας την μπαρα προοδου μια ωρα πισω ακριβως δηλ 11¨05)

Με καρτα 32GB  γραφει περιπου 10 ημερες

Στο pc σωζει σε αρχειο h264 που φαινονται μονο σε VLC και μονο γρηγορη κινηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω πάρει την QF002 (που μονο η εμφανιση ειναι διαφορετικη απ'οτι εχω καταλαβει) και ειμαι ευχαριστιμενος.

Θελει λιγο παιδεμα το σεταρισμα, πρεπει να επαιξα κανενα μισαωρο για το αρχικο. Εφαγα και καμια ωρα να σεταρω την ανιχνευση κινησης και τελικα τα καταφερα να μου στελνει κατευθειαν email με φωτογραφια. Δουλευει αρκετα καλα και εχει και βαθμους ευαισθησιας, με το πιο ψιλο να βλεπει ακομα και την κινηση σκιων και μου εστελνε καθε λεπτο.

Γενικα θα την προτεινα. Οταν ειχα φυγει το καλοκαιρι εβλεπα καθε μερα το σπιτι αν ειναι ολα καλα και ημουν πιο ησυχος σε σχεση με αλλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Email στελνει. Δεν ξέρω ομως αν στελνει snapshot.

Το σεταρισμα ειναι πολυ απλο.

Εχουν παρει και φιλοι που ειναι παντελως ασχετοι και τις εχουν σεταρει απο τηλεφωνο χωρις υπολογιστη.

Ειναι βασισμενες στο κοινο chip hi3518.

Τις εχω βαλει και τις εχω ξεχασει.

Τις βλεπω απο παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...