Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε επόμενη προσφορά να έχετε υπ'όψη σας και την escam QD520.  Είναι και αυτή πολύ καλή για κάτω από €30 που τη βγάζει συχνά.  Ίδιο λογισμικό και συμπεριφορά με αυτή του θέματος - μεταλλική για χρήση σε εξωτερικό χώρο (όχι PT όμως).

http://www.banggood.com/Escam-QD520-Peashooter-HD720P-P2P-Cloud-IR-IP-Security-Camera-p-932478.html

 

Ειναι καλη για εξωτερικο χωρο η συγκεκριμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εβαλα το ΤΕΛΟΣ στον τιτλο

 

Παντως χθες πηρα τελικα μια στα 18.04€ με UK βυσμα για να μην περιμενω 10 μερες+,  και βλεπω οτι εγινε τωρα shipped.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα την πρότεινα αν δεν είχα ήδη πάρει 4 (κοντά στα €35 τη μία).

Στα αγγλικά είναι και παίζει με διάφορες εφαρμογές (CMS, XMEye, tinyCAM κλπ).

Τι βλέπει και το φτηνό NVR που έχω (μάρκας anga) με αυτόματο ψάξιμο (βάζεις μόνο Login/password).

Για να την σετάρεις νομίζω θέλει IE αλλά μπορείς και μέσα από την εφαρμογή CMS.

 

Θα πάρω μερικές ακόμα για φίλους.

 

Πάρτε πακέτο και το POE που βγαίνει 1.80 μαζί με την κάμερα.

http://www.banggood.com/Power-Over-Ethernet-Passive-POE-Injector-Splitter-Kit-For-All-Devices-White-p-1009450.html

 

Μιας και θέλω να στήσω κάτι ανάλογο με NVR να σε ρωτήσω κάτι ?

- Απο το NVR και το software του μπορείς να την κουνάς ή απλά γράφει σαν να είναι μια "στατική" κάμερα ?

- Ποιο μοντέλο NVR της Anga έχεις ? Αξίζει σε γενικές γραμμές ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι περιμένεις να κάνουν παραλλαβη ώστε να τα στείλουν γιατί δεν υπάρχει απόθεμα.

 

Απλά θα υπάρχει καθυστέρηση

 

Υπομονή να κανουμε πρέπει,κ εμένα αν και έκανα από τους πρώτους back order είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Απο το NVR και το software του μπορείς να την κουνάς ή απλά γράφει σαν να είναι μια "στατική" κάμερα ?

- Ποιο μοντέλο NVR της Anga έχεις ? Αξίζει σε γενικές γραμμές ?

 

Έχω το anga aq-5504 το οποίο το είχα με 4 αναλογικές κάμερες.  Αυτό έχει επιλογή να το γυρίσεις σε IP μέχρι 8 κάμερες και έτσι δεν το πέταξα όταν πήρα τις ESCAM.

Δεν είναι κάτι τρομερό αλλά κάνει δουλειά - έχει μάλιστα το ίδιο chip με τις escam του θέματος και τις βλέπει αυτόματα - και τα μενού είναι τα ίδια.

Δεν πρέπει να έχω δώσει πάνω από €60 για να το πάρω.

Παρόλο που έχει επιλογή για κίνηση δεν έχω ασχοληθεί να βρω πως (αν) γίνεται να το ρυθμίσω με τις κάμερες αφού τις βλέπω μεμονωμένα και όχι μέσα από το μενού του καταγραφικού.  

 

Το έχω μόνο για συνεχή καταγραφή σε σκληρό δίσκο.

 

 

Σχετικά με το φις τροφοδοσίας. Το τροφοδοτικό δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία. Το κολλάνε απέξω με χαρτοταινία. Είναι ένα πακ 12V νομίζω 5V στο 1A.  Αν υπήρχε επιλογή θα αγόραζα τις κάμερες χωρίς αυτό.  Δεν ξέρω τι να τα κάνω όλα αυτά τα τροφοδοτικά που μου έχουν μείνει.

Επεξ/σία από papars
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Σχετικά με το φις τροφοδοσίας. Το τροφοδοτικό δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία. Το κολλάνε απέξω με χαρτοταινία. Είναι ένα πακ 12V νομίζω στο 1A.  Αν υπήρχε επιλογή θα αγόραζα τις κάμερες χωρίς αυτό.  Δεν ξέρω τι να τα κάνω όλα αυτά τα τροφοδοτικά που μου έχουν μείνει.

 

 

Είναι ότι πρέπει για ταινίες led.

RGB 1A ανα μέτρο, μονόχρωμες 1Α ανά 2.5 μέτρα.

Δοκιμασμένο!

 

 

Μακαρι να είχα και εγώ μερικά να μου περισσεύαν καθώς έχω πόσες ταινίες led και δεν έχω τροφοδοτικα και πρέπει να παραγγείλω μερικά των 1-2-3Α

 

Αν μιλατε για το τροφοδοτικο της καμερας του θεματος και οχι για κατι αλλο, συμφωνα με την σελιδα του προιοντος, ειναι 5V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτό!  Είναι στα 5V και είναι άθλια σε ποιότητα.  Υπάρχει και αναφορά στο banggood που λέει ότι ζεσταίνονται πάρα πολύ.  Το διόρθωσα παραπάνω.

 

Ξεχάστηκα, γιατί παίρνω τροφοδοσία στα 12V και την κατεβάζω στα 5 με down converter πίσω από την κάθε κάμερα και επειδή οι QD520 θέλουν 12V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το αυτό!  Είναι στα 5V και είναι άθλια σε ποιότητα.  Υπάρχει και αναφορά στο banggood που λέει ότι ζεσταίνονται πάρα πολύ.  Το διόρθωσα παραπάνω.

 

Ξεχάστηκα, γιατί παίρνω τροφοδοσία στα 12V και την κατεβάζω στα 5 με down converter πίσω από την κάθε κάμερα και επειδή οι QD520 θέλουν 12V.

 

Ωραια, εφυγαν ετσι τα 2 ποστ που μιλουσαν για καλωδιοταινιες led 12v.

 

Αυτο (περι χαλια τροφοδοτικου) αν το εγραφες νωριτερα φιλε papars, θα ειχαν ολοι την καμερα ηδη shipped και οχι μονο εγω που διαλεξα UK plug που ηταν αμεσα διαθεσιμο για να μην περιμενω αλλες 5-10-20 μερες, μιας εχω ανταπτορες φις UK->EU. Οχι οτι "φταις", αλλα τωρα ειναι αργα - εκτος αν μιλησουν με το μαγαζι και μπορεσουν να κανουν αλλαγη ισως. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε πάντως ακόμα σε back order..

 

Μακαρι να το ξέραμε νωρίτερα,ακομα και φις να μην είχαμε είναι πανφθηνο.

 

 

Μάλλον θα στείλω να μου την βάλουν με τον UK ώστε μην περιμένω την νέα παραλλαβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...