Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Mπα, απο ο,τι βλεπω πλεον ολα ειναι αναμενομενα για παραλαβη απο αυτους, 20 Σεπτεμβρη και το ευρωπαικο φις απο 1 Νοεμβρη. Οποτε δεν εχει νοημα να ζητησετε τωρα αλλαγη, ειναι αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα θα πάει μακριά ή βαλίτσα...

 

Πάντως δεν είναι σωστοί!

 

Όταν εριξα την παραγγελία έλεγε ξεκάθαρα 19 σεπτεμβρη restock

 

Πρώτη φορά με καθυστερούν τόσο!

 

Λοιπόν μόλις τους έστειλα μαιλ και τους ρωτησα,αν είναι να περιμένω 2 μήνες+ θα ακυρωσω την παραγγελία σιγά μην περιμένω τόσο.

 

Θα έχουν στοκ 1 νοεμβριου μέχρι να το στείλουν και να έρθει θα πάει 20-25 δηλαδή πάμε για δίμηνο και βαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, εφυγαν ετσι τα 2 ποστ που μιλουσαν για καλωδιοταινιες led 12v.

 

Αυτο (περι χαλια τροφοδοτικου) αν το εγραφες νωριτερα φιλε papars, θα ειχαν ολοι την καμερα ηδη shipped και οχι μονο εγω που διαλεξα UK plug που ηταν αμεσα διαθεσιμο για να μην περιμενω αλλες 5-10-20 μερες, μιας εχω ανταπτορες φις UK->EU. Οχι οτι "φταις", αλλα τωρα ειναι αργα - εκτος αν μιλησουν με το μαγαζι και μπορεσουν να κανουν αλλαγη ισως. ;)

Σορρυ guys.  Δεν μου πέρασε από το μυαλό καθόλου, σχεδόν δεν ασχολήθηκα με τα τροφοδοτικά και στο κεφάλι μου είχα την εικόνα ότι είναι και αυτές στα 12V (αφού τόσο τους δίνω και μετά έχω αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/172200744207).

 

post-206817-0-73765600-1473614663_thumb.jpg

 

Και το σχετικό "review":

 

  • Dangerous product!By:smaccy 2016-01-25 14:27:07
  • Today I tried to install the Camera. At first via Wireless Lan, as described in the Quick Start manual. This did not work (no devices found via XMEye App). Then I connected the Camera with a network cable via Lan. It also did not work. Later on I started another try and when I plugged in the cameras power adapter to the wall socket the power adapter exploded. Unplugging the USB cable from the power plug you can see, where it burned. For me this product is dangerous. Eventhough the power adapter has a CE sign, the cable doesn't have any infos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στελιο σημασια εχει τι ελεγε οταν εριξες την παραγγελια. Το 1Νοεμβρη ισχυει για οποιον παραγγειλει τωρα. Οχι για σενα που ελεγε 19-9. Μην μπερδευεσαι. Εχεις μπει σε μια ουρα εξυπηρετησης. Αν αλλαξεις τωρα προιον βγαινεις και μπαινεις εκ νεου. Οποτε δεν θα πειραξεις τιποτα ουτε συμφερει να ζητησεις αλλαγη. Αυτο λεμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα σχετικά PCB της κάμερας

post-206817-0-45565300-1473615337_thumb.jpg

post-206817-0-67767700-1473615342_thumb.jpg

 

Τις άνοιξα για να βάλω μέσα το dc dc converter.

Υπάρχει και χώρος για κάποια μπαταρία μέσα - υποθέτω για το ρολόι π.χ. αν τη βάλει κάποιος stand alone χωρίς δίκτυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω ρίξει δυο παραγγελίες αλλα οπως συνηθίζω με τις προσφορές δεν τις πλήρωσα ακομα. Τι λέτε τωρα που καταλάγιασε η μπόρα της προσφοράς; Αξίζει τον κόπο να προχωρήσω στην αγορά ή οχι; Εχω μερικές μέρες ακομα να πληρώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πουλήσει 10500 τμχ - και έχουν 25 αρνητικές κριτικές ...

 

Προσωπικά τις έχω χαρεί και πήρα και 2 ακόμα.

Αυτές και οι QD520 αξίζουν αυτά που ζητάνε και με το παραπάνω.

Έχω 4 τμχ που δουλεύουν από 4 Φεβρουαρίου 2016 και 2 από 30/3/16.

Οι 2 σε εξωτερικό χώρο - καλυμμένες σε μπαλκόνι τις οποίες θα τις αλλάξω με QD520 αν βγει σε προσφορά.

 

Η επιλογή βέβαια είναι δική σας - μην σας πάρω στο λαιμό μου  :-D

 

Η QD900 της ίδια εταιρίας δεν μου άρεσε και δεν την προτείνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα σχετικά PCB της κάμερας

attachicon.gifqf001-pcb1.jpg

attachicon.gifqf001-pcb2.jpg

 

Τις άνοιξα για να βάλω μέσα το dc dc converter.

Υπάρχει και χώρος για κάποια μπαταρία μέσα - υποθέτω για το ρολόι π.χ. αν τη βάλει κάποιος stand alone χωρίς δίκτυο.

 

Έχει pin για ΙΟ alarm ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα θα πάει μακριά ή βαλίτσα...

 

Πάντως δεν είναι σωστοί!

 

Όταν εριξα την παραγγελία έλεγε ξεκάθαρα 19 σεπτεμβρη restock

 

Πρώτη φορά με καθυστερούν τόσο!

 

Λοιπόν μόλις τους έστειλα μαιλ και τους ρωτησα,αν είναι να περιμένω 2 μήνες+ θα ακυρωσω την παραγγελία σιγά μην περιμένω τόσο.

 

Θα έχουν στοκ 1 νοεμβριου μέχρι να το στείλουν και να έρθει θα πάει 20-25 δηλαδή πάμε για δίμηνο και βαλε

 

Η παραγγελία σου τι χρόνο παράδοσης λέει; Γιατί αυτό έχει σημασία, όχι πότε θα κάνουν restock αν παραγγείλεις τώρα.

 

Εμένα πχ λέει Expected Shipping Date:2016-09-20

Την παραγγελία την έβαλα 09-09-2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...