Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω έχω άλλο προβληματισμό, την πρώτη και μοναδική φορά που είχα παραγγείλει απο το συγκεκριμένο site η παραγγελία έκανε κανά 2μήνο να έρθει. οι υπόλοιποι τι εμπειρία έχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έχω άλλο προβληματισμό, την πρώτη και μοναδική φορά που είχα παραγγείλει απο το συγκεκριμένο site η παραγγελία έκανε κανά 2μήνο να έρθει. οι υπόλοιποι τι εμπειρία έχετε?

 

Καλησπέρα, από τη δική μου εμπειρία, αν προσθέσεις την επιλογή Tracking Number (+1.30$), παίρνεις την παραγγελία συστημένη και περίπου 3 εβδομάδες μετά. Χωρίς Tracking Number είναι άγνωστο πότε θα παραλάβεις και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν τη συγκεκριμένη camera, πόσο καλά φαίνεται στο σκοτάδι?

 

Παλαιότερα με μια τετοιου τύπου φθηνή camera η συμπεριφορά της τη νύχτα ήταν 'αστεία', πολύ σκοτεινή εικόνα, στην ουσία δεν είχε μάλλον καποιο IR filter για να φαίνεται ικανοποιητικά στο σκοτάδι. Μεγάλη διαφορά σε σύγκριση με ακριβότερη επώνυμη camera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οντως για τα λεφτα της μια χαρα φαίνεται στο σκοταδι.

 

Θα ήθελα βέβαια να δω και πως φαινεται οταν κοιταζει σε σημείο οπου δεν φτανει το φως απο τα led, π.χ προς το δρομο, αλλα να μην σε βαζουμε τωρα σε κόπο.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα να κοιτάει προς σημείο οπου φτάνει ελάχιστο φως απο τα IR led αλλα υπάρχει επίσης και άλλη πηγη χαμηλού φωτισμού, πχ απο φωτισμό της ΔΕΗ στο δρόμο, απο γειτονικά σπίτια η και απο το...φεγγάρι, ωστε να δούμε την ευαισθησία του αισθητήρα της κάμερας.

 

Τελος πάντων, δεν έχει νόημα να το αναλύουμε, για την τιμή τους μια χαρά φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου... βοήθησες πάρα πολύ στην απόφασή μου να ΜΗΝ την πάρω... :) :)

Καλα εδω η xiaomi που την εχουν εξυμνήσει τόσο σε αυτο το φόρουμ αυτο το Τσακ Τσακ Τσακ το κανει κάθε τρεις και λιγο. Συχνά και χωρίς λόγο σε ημίφως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επόμενη προσφορά να έχετε υπ'όψη σας και την escam QD520.  Είναι και αυτή πολύ καλή για κάτω από €30 που τη βγάζει συχνά.  Ίδιο λογισμικό και συμπεριφορά με αυτή του θέματος - μεταλλική για χρήση σε εξωτερικό χώρο (όχι PT όμως).

http://www.banggood.com/Escam-QD520-Peashooter-HD720P-P2P-Cloud-IR-IP-Security-Camera-p-932478.html

 

Όμως η QD900 (που είναι 1080p) δεν μου άρεσε (ή έτυχα σε ελαττωματικό κομμάτι)

http://www.banggood.com/ESCAM-Brick-QD900-WIFI-1080P-P2P-Cloud-IP-IR-Waterproof-Security-Camera-p-975583.html

 

Άλλες δεν έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...