Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με δουλεια


alexdjx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θα εκανα; Εξαρτάται.

 

Μενεις σε ενοικιο; Εχεις οικογενεια; Τοτε κρατα την δουλεια και ταυτοχρονα ψαχνε οπωσδηποτε για κατι καλυτερο

Μενεις μονος σου σε δικο σου σπιτι; Εχεις λεφτα στην ακρη; Γενικα αν σε παιρνει να αφησεις την δουλεια και δεν την παλευεις οπως λες τοτε ασ'την και ψαξε κατι αλλο

 

Παντως 330€ για part time δουλεια ειναι μια χαρα πιστευω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που είσαι βρε topic starter?

Συμφωνώ με τους υπόλοιπους,πρώτα βρίσκεις την άλλη και μετά φεύγεις. για την απόλυση και το ταμείο το βρίσκω επίφοβο καθώς μπορεί να τελειώσει το ταμείο και να μην έχεις βρει άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχα παιδιά κ υποχρεώσεις θα έφευγα, αν είχα θα έμενα μέχρι να βρω κάτι άλλο, γι'αυτό λεω θα κάνω παιδιά αν και εφόσον μπορώ, γιατί πλέον είναι θηλιά στο λαιμό και ο ποιο ευτυχισμένος (εδώ γελάμε αλλά οκ) είναι αυτός που έχει πατρικό κ ένα πιάτο φαγητό αν θα χρειαστεί να τον περιμένουν, εκεί καταντήσαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια.

 

Να διευκρινησω καποια πραγματα απλα:

 

Δουλευω καθημερινα (Δευτερα - Παρασκευη) 5:30 με 9:30 το βραδυ και πολλες φορες καθομαι και μια ωρα παραπανω ειδικα τις πρωτες μερες του μηνα που γινεται ο μεγαλος χαμος.

 

Ειμαι παντρεμενος και δυστυχως η συζηγος μου ειναι ανεργη και μενουμε σε σπιτι που μας εχουν παραχωρησει δωρεαν οι γονεις μου.

Τα πραγματα εχουν ως εξης:

 

Το ιατρειο ειναι ιδιωτικο συμβεβλημενο με τον εοπυυ, και τις περισσοτερες μερες του μηνα πλην ελαχιστων εξαιρεσεων γραφω συνταγες, παραλληλα σηκωνω το τηλεφωνο για να κλεισω ραντεβου, μερικες φορες συμπληρωνω και ιατρικους φακελους,  ΜΕΣΑ στο ωραριο παντα, σφραγιζω μπλοκακια, (τα οποια συμπληρωνονται γρηγορα με τοσους πελατες), οργανωνω με αλφαβητικη σειρα ολες τις επισκεψεις του μηνα κλπ. Επισης μερικες φορες γραφω συνταγες χωρις ο ασθενης να εχει περασει πρωτα στο γιατρο. Απο μονος μου, ετσι , επειδη ο "πελατης" ΠΡΕΠΕΙ να εξυπηρετηθει.

 

Να φανταστειτε οτι το πλαφον των 200 επισκεψεων το συμπληρωνει σε 3 εργασιμες ημερες (!!) με οτι αυτο συνεπαγεται. Αυτο γινεται κυριως για τους απειρους γνωστους θειους μπατζανακηδες κουνιαδους κλπ που εχει μαζεψει και τους εξυπηρετει με καθε τροπο μεσα στο πλαφον. Τους περισσοτερους απο αυτους με βαζει να τους παιρνω στο τελος του μηνα τηλεφωνο (!!) για να μαθω τι φαρμακα θελουν...........Τις πρωτες μερες που ειχα πιασει δουλεια αυτος ερχοταν μερικες φορες καποια πρωινα και εβγαζε καποια δουλεια, αλλα μετα το εκοψε κι αυτο και τα φορτωσε σε μενα, επιβαρυνοντας το ηδη πολυ φορτωμενο μου προγραμμα καθημερινα.

 

Μια λυση ειναι να επιβραδυνω πολυ τον ρυθμο (ουτες ωστε να δουλεψω με ανθρωπινες συνθηκες) οποτε η θα αναγκαστει να φορτωθει και αυτος καποια δουλεια (που δεν το θελει) η θα με απολυσει και θα μπω ταμειο ανεργιας για 6 μηνες ψαχνοντας παραλληλα αλλη δουλεια η εστω να ενταχθω στο εισοδημα κοινωνικης αλληλεγγυης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διευκρίνησε 5.30 το πρωί;;;

5:30 με 9:30 το απογευμα  ααα του εχω πει μερικες φορες να ερχομα νωριτερα να βγαζω καποια δουλεια απο πριν ωστε να μην την εχω ενδιαμεσα και μου ειπε οτι γινονται ελεγχοι απο το ΙΚΑ και πρεπει να ερχομαι στο ωραριο μου...Ουτε λογος φυσικα να αλλαξει επισημα τις ωρες που δουλευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5:30 με 9:30 το απογευμα  ααα του εχω πει μερικες φορες να ερχομα νωριτερα να βγαζω καποια δουλεια απο πριν ωστε να μην την εχω ενδιαμεσα και μου ειπε οτι γινονται ελεγχοι απο το ΙΚΑ και πρεπει να ερχομαι στο ωραριο μου...Ουτε λογος φυσικα να αλλαξει επισημα τις ωρες που δουλευω

δεν γράφεις 17.30 και σκαλώσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γράφεις 17.30 και σκαλώσαμε.

Η εστω να γραφα 5:30 μ.μ. :-D

Να συμπληρωσω οτι ο μισθος βγαινει 330 επειδη ειμαι ανω των 25 και επειδη ειχα συμπληρωσει την τριετια σαν προϋπηρεσια πριν πιασω την δουλεια αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είσαι σίγουρος πως θα δούλευε μια τέτοια λύση , ο άνθρωπος φαίνεται να είναι κακός εργοδότης , το μόνο που θα κατάφερνες θα ήταν να σου έβρισκε κ άλλη δουλειά να κάνεις .
Είσαι τυχερός που γίνονται έλεγχοι απο το ΙΚΑ και του πάει 5-5 του doc , αν ήταν παλιότερα θα σε έχωνε έξτρα ώρες τις οποίες φυσικά δεν θα πληρωνόσουν και ιδικά αν το είχες προτείνει και μόνος σου θα το είχε και δεδομένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις συνταγές που γράφεις πριν περάσει ο ασθενης από το γιατρο τις γράφεις για να τις υπογράψει αυτος μετά? μπορει πχ να έχει κάποιον που παιρνει το ιδιο φάρμακο οποτε πριν έρθει του το γράφει για να το υπογράψει μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις συνταγές που γράφεις πριν περάσει ο ασθενης από το γιατρο τις γράφεις για να τις υπογράψει αυτος μετά? μπορει πχ να έχει κάποιον που παιρνει το ιδιο φάρμακο οποτε πριν έρθει του το γράφει για να το υπογράψει μετά.

Δεν υπαρχουν υπόγραφες πλεον, ο λογαριασμός ειναι του γιατρού και οτι γράφετε εκει ειναι επίσημη ιατρικής συνταγή, η οποια μεταβιβάζετε ανάλογα είτε στα φαρμακεία ειτε στο εργαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις συνταγές που γράφεις πριν περάσει ο ασθενης από το γιατρο τις γράφεις για να τις υπογράψει αυτος μετά? μπορει πχ να έχει κάποιον που παιρνει το ιδιο φάρμακο οποτε πριν έρθει του το γράφει για να το υπογράψει μετά.

Τις γραφω εγω και τις υπογραφω και απλα μετα ο ασθενης ερχεται και τις παιρνει χωρις να περασει καθολου απο τον γιατρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τι τις υπογράφεις εσυ?


Τις γραφω εγω και τις υπογραφω και απλα μετα ο ασθενης ερχεται και τις παιρνει χωρις να περασει καθολου απο τον γιατρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα συμφωνησαμε σε απολυση τελη οκτωβριου τουλαχιστον να.μπω ταμειο ανεργιας χωρις αποζημιωση...Οτι και να.του πα αγυριστο κεφαλι. Ε μου λεει αυτες οι δουλειες δεν ειναι και για παντα....Προτιμα να χανει υπαλληλους παρα να συννενοηθει λιγο τι να πω ελπιζω να.επραξα τκ σωστο δεν.ειχα κατι αλλο που μπορουσα να κανω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...