Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

€200 με OLED panel... θα περιμένεις αρκετά χρονάκια ακόμα. Ίσως με LCD να έπεφτε το κόστος, αλλά και τα 3 μεγάλα VR της αγοράς έχουν OLED για κάποιον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και να μην πέσει δεν σκάω. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικό που αξίζει να παίξεις. 

 

Από εκεί και πέρα έχουμε να κάνουμε ακριβώς με την ίδια περίπτωση με τα Blu ray όταν κυκλοφόρησαν πρώτη φορά.

 

Στα 400+€ και μετά από λίγα χρόνια πέσανε χώμα οι τιμές γιατί δεν υπήρχε ανταπόκριση. 

Το ίδιο θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην πέσει δεν σκάω. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικό που αξίζει να παίξεις. 

 

Από εκεί και πέρα έχουμε να κάνουμε ακριβώς με την ίδια περίπτωση με τα Blu ray όταν κυκλοφόρησαν πρώτη φορά.

 

Στα 400+€ και μετά από λίγα χρόνια πέσανε χώμα οι τιμές γιατί δεν υπήρχε ανταπόκριση. 

Το ίδιο θα γίνει.

Εφυγες για digital foundry με τετοιο review...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dirt Rally PSVR Official Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=HPmRrguov5g

 

 

 

 

 

Και να μην πέσει δεν σκάω. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικό που αξίζει να παίξεις. 

 

Από εκεί και πέρα έχουμε να κάνουμε ακριβώς με την ίδια περίπτωση με τα Blu ray όταν κυκλοφόρησαν πρώτη φορά.

 

Στα 400+€ και μετά από λίγα χρόνια πέσανε χώμα οι τιμές γιατί δεν υπήρχε ανταπόκριση. 

Το ίδιο θα γίνει.

 

παιδιά μην συγκρίνετε τις βούρτσες με τις τσατσάρες θα μας πέσουν τα μαλλιά :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεοί..Μου το έφεραν χθες μετά από πολύ ταλαιπωρία και τελικά μου έφεραν μεταχειρισμένο.. Τους πήρα τηλέφωνο και περιμένω απάντηση τους.Βεβαια δε μπόρεσα και το δοκίμασα.Χασιμο τελείως..Μία ερώτηση μόνο.Φταιει κάτι ή όντως τα γραφικά χάνουν τόσο??Σε βίντεο στο yt δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για αυτό.Οταν το φοράω και φορτώνει και είναι μαύρη η οθόνη φαίνεται κάτι σαν βρώμα..Είναι λογικό η μάλλον αυτό το μεταχειρισμένο που μου φέρανε έχει κλάσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη έχει φίλτρο που μοιάζει με ριζόχαρτο.

Αυτό βγαίνει?Μόλις μου φέρουν λογικά το καινούριο θα το κοιτάξω.Σε ένα unboxing που είχα δει το είχα προσέξει ότι κάτι βγάζουν από τους φακούς αλλά αυτό που μου φέρανε δεν είχε τίποτα..Άντε να δούμε.

Ps:Το Rush Blood σπέρνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεοί..Μου το έφεραν χθες μετά από πολύ ταλαιπωρία και τελικά μου έφεραν μεταχειρισμένο.. Τους πήρα τηλέφωνο και περιμένω απάντηση τους.Βεβαια δε μπόρεσα και το δοκίμασα.Χασιμο τελείως..Μία ερώτηση μόνο.Φταιει κάτι ή όντως τα γραφικά χάνουν τόσο??Σε βίντεο στο yt δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για αυτό.Οταν το φοράω και φορτώνει και είναι μαύρη η οθόνη φαίνεται κάτι σαν βρώμα..Είναι λογικό η μάλλον αυτό το μεταχειρισμένο που μου φέρανε έχει κλάσει??

Πριν την αγορα δεν το ειχες δοκιμασει καπου, πλαισιο λ.χ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βγαίνει?Μόλις μου φέρουν λογικά το καινούριο θα το κοιτάξω.Σε ένα unboxing που είχα δει το είχα προσέξει ότι κάτι βγάζουν από τους φακούς αλλά αυτό που μου φέρανε δεν είχε τίποτα..Άντε να δούμε.

Ps:Το Rush Blood σπέρνει..

Δεν θα φυγει ουτε στο καινουριο αυτο το effect.

Κανει την παρουσια του αισθητη συνηθως σε σκοτεινα παιχνιδια.

 

Κατεβασε και το playroom VR ειναι free. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν την αγορα δεν το ειχες δοκιμασει καπου, πλαισιο λ.χ.;

 Όχι πουθενά.Δεν είναι κάτι που με χαλάει ιδιαίτερα. 

Δεν θα φυγει ουτε στο καινουριο αυτο το effect.Κανει την παρουσια του αισθητη συνηθως σε σκοτεινα παιχνιδια.Κατεβασε και το playroom VR ειναι free. :)

Το έχω κατέβασει ήδη αν και αν δεν κάνω λάθος είναι ίδιο με το br που έχει μέσα το vr.Έχω αγορασει και το super stardust vr αλλά δεν το έχω δει ακόμα.Ηρθε η Γενικη χθες και το πήρε πίσω και τώρα περιμένω απάντηση τους ποτέ θα μου το αλλάξουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρέλαβα και εγώ εχτές, αν και επηρεασμένος από την αρνητική εντύπωση που μου άφησε το ψευτό-VR των κινητών, μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, εύκολο σετάρισμα, απίστευτα smooth κίνηση, καθόλου motion sicness, γραφικά αξιοπρεπέστατα, γενικότερα πολύ καλές εντυπώσεις...εννοείται πως έκανα preorder το RE7..στην ουσία το πρώτο AAA game για VR. και όλα αυτές οι εντυπώσεις από gamer 25ετίας και βάλε. Τέτοια εμπειρία δεν περιγράφεται.... το cinema mode δεν λέει για gaming...άντε να δεις καμιά ταινία..αλλά ως εκεί... όσοι σκέφτεστε να το αγοράσετε μην το σκέφτεστε άλλο....και όλα τα παραπάνω σε απλό PS4 SLIM...άποψη μου αν έχετε ps4, καλύτερα να πάρετε το VR παρά το PS pro..... :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πέφτει κράξιμο για πολλές αιτίες (ναυτία, γραφικά, έλλειψη τιτλων) αλλά εγώ δηλώνω εντυπωσιασμενος.

Τα γραφικά δεν είναι αυτά που θα ήθελα αλλά μου κάνουν μια χαρά την δουλειά.

Στο περιεχόμενο σίγουρα χρειάζεται προσθήκες η βελτιώσεις στις τιμές των παιχνιδιών.

Πάντως η προοπτικές είναι πολύ μεγάλες ακόμη και με τις παιδικές ασθένειες της ουσιαστικά πρώτης γενιάς vr.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενας απο τους μεγαλυτερους υποστηρικτες του VR εδω μεσα. Και εχω πονταρει πολλα στην επιτυχια του PSVR ετσι ωστε να διαδωθει το VR γενικοτερα.

 

Αλλα αυτο το video με προβληματισε να σας πω την αληθεια. Δεν ειναι οτι η Sony δεν εχει παρατησει αλλες συσκευες της στα κρυα του λουτρου..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενας απο τους μεγαλυτερους υποστηρικτες του VR εδω μεσα. Και εχω πονταρει πολλα στην επιτυχια του PSVR ετσι ωστε να διαδωθει το VR γενικοτερα.

 

Αλλα αυτο το video με προβληματισε να σας πω την αληθεια. Δεν ειναι οτι η Sony δεν εχει παρατησει αλλες συσκευες της στα κρυα του λουτρου..

 

Βρωμαει πολυ η δουλεια οντως..

 

Και υπαρχει και το πολυ προσφατο παραδειγμα της εγκαταλειψης του psvita λογω της εμπορικης του αποτυχιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...