Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς διαφορετικά γούστα. Εμένα δε με κούρασε καθόλου και μετανιώνω που προς το τέλος άφησα την ιστορία να με συνεπάρει και παρέλειψα κάποιες side missions και δεν εξερεύνησα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, logistoulis είπε

το ξανάπιασα το συγκεκριμένο να το τελειώσω επιτέλους, είναι σίγουρα καλό και ωραίο παιχνίδι όμως έχει τόσα στραβά που ώρες ώρες παίζεις με '"ζόρι" δεν είναι το παιχνίδι που ανυπομονείς να το λιώσεις.. καλά εκεί που αντί για fast travel έχεις την ηλιθιότητα του να μπει σε cinema mode και εσύ πας να φτιάξεις καφέ μέχρι να πάει εκεί που θες είναι άκρως εμετικό.. 

απλά πραγματάκια στους μηχανισμούς του να διόρθωναν και θα ήταν άψογο..

τεσπά, θα το πάρω τώρα σερί γιατί το έχω τόσους μήνες και θα έπρεπε να είχε φύγει ήδη, περιμένουν κι άλλα 

αλλά θα πάω για τα άκρως απαραίτητα, εξερεύνηση τέλος

βεβαια έχει το "μαγικό" ότι ξεκινάς να κάνεις κάτι και όλο κάτι άλλο θα σου τραβήξει τη προσοχή, αυτό είναι κατά βάθος ωραίο, αλλά θα μπορούσαν κάποια πράγματα να είναι πιο συμαζεμμένα , η R* πάντως θα έπρεπε να αναθεωρήσει κάποια πράγματα σχετικά με το gameplay της, γιατί όσο περνούν τα χρόνια θα ξεπεραστεί από τον ανταγωνισμό και δεν της αξίζει κάτι τέτοιο 

Μηπως δεν στα εχει ξεκλειδωσει ακομη? Εχει κι αλλους τροπους fast travel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Μηπως δεν στα εχει ξεκλειδωσει ακομη? Εχει κι αλλους τροπους fast travel.

έχω ξεκλειδώσει το fast travel από το camp, που δεν είναι αρκετό, υπάρχει κι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά στο παιχνίδι είναι η ατμόσφαιρα και ο κόσμος του. Δεν είναι για time run. Δεν είναι GTA. Μάλλον ο φίλος τσάμπα το παιδεύει, δεν είναι στα γούστα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Alejandro είπε

  Μάλλον ο φίλος τσάμπα το παιδεύει, δεν είναι στα γούστα του.

για μένα λες; 

 

φίλε μου εγώ είμαι ένας άνθρωπος που παίζω σχεδόν τα πάντα (εκτός από αθλητικά και καμένα online)  οπότε και προφανώς είναι για τα γούστα μου και όντως είναι πολύ καλό παιχνίδι

 

απλά έχει κάποια πράγματα που είναι τελείως ηλίθια και έχοντας παίξει ένα σωρό άλλα παιχνίδια δεν μπορώ να μην κάνω τις σχετικές συγκρίσεις, το παιχνίδι πολλές φορές γίνεται κουραστικό

 

αυτό δεν ακυρώνει πώς είναι καλό, αλλά κουραστικό είναι σε πολλές περιπτώσεις και σίγουρα για μένα δε θα είναι από τα παιχνίδια που έκλεισα τις 100+  ώρες και δεν κατάλαβα πώς πέρασαν 

 

επίσης είναι ψιλοαπαράδεκτο να έχει ένα σωρό ρεαλισμό υποτίθεται και λεπτομέρεια, τα οποία σημαίνουν άπειρες εργατώρες που θα μπορούσαν να είχαν διατεθεί στο να γίνουν καλύτερα άλλα κομμάτια όπως τα shooting mechanics που είναι χρόνια πίσω ή τα stealth mechanics που απλά δεν υπάρχουν , ή να σταματήσει επιτέλους η R* να μας βάζει να πατάμε κουμπί σα σπαστικά για το τρέξιμο.. εντάξει είναι το πράγμα της, αλλά είναι χαζό

 

το παιχνίδι ενώ έχει τόση δυνατότητα να το παίξεις όπως θες και σου αφήνει την ανάλογη υπόσχεση στη πραγματικότητα είναι αρκετά περιορισμένο σε σημαντικούς τομείς με εξαίρεση το να χαθείς και να αρχίσεις να κάνεις ένα σωρό άσχετα πράγματα. αυτό δεν είναι κακό όπως είπα (και ίσως είναι από τα πιο δυνατά χαρακτηριστικά του), αλλά είναι η μισή διασκέδαση, η άλλη μισή πάσχει 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα στην αρχη μου κακοφανηκαν αρκετα πραγματα τα εχω γραψει και στο thread εδω γιατι απλα περιμενα το RDR1 bigger and better με σύγχρονα mechanics, δεν ειναι ετσι ομως, ειναι μια εμπειρία την οποια στη σερβίρει ακριβώς οπως θελει η Rockstar και αυτό στην τελικη για εμενα αποδίδει, απλα ισως δεν ειναι για ολους οπως ειναι το GTA για παραδειγμα.

Εγω ξερω οτι επαιξα ισως ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια ever το οποιο θα θυμαμαι και αυτο στην τελικη μετραει, το gameplay, τα γραφικα κλπ παντα θα γίνουν dated η ατμόσφαιρα η αναπτυξη χαρακτηρων και η ιστορία ομως οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα καποια αρνητικα που εχει, θεωρω οτι ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε. 

Βασικα οπως λεει ο αποπανω, θα το θυμαμαι για πολλα χρονια, που δεν ισχυει με αλλα παιχνιδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, ADHD είπε

 η ατμόσφαιρα η αναπτυξη χαρακτηρων και η ιστορία ομως οχι.

δεν διαφωνώ και για αυτό μάλιστα μπορώ να πω ότι μου αρέσει περισσότερο από το gta που έπασχε αρκετά σε αυτό το κομμάτι, παρότι είχε κόσμο με αρκετά περισσότερα πράγματα να κάνεις

 

το main story του gtav ήταν πολύ βαρετό και βασικά αν δεν είχε το online θα είχε περάσει πολύ πιο απαρατήρητο και όλος αυτός ο κόσμος θα πήγαινε "χαμένος" 

 

το rdr είναι μια άλλη ιστορία και καλώς είναι δε χρειάζεται να είναι όλα ίδια 

 

ξαναλέω πάντως, δεν λέω ότι το παιχνίδι είναι κακό, απλά με μερικές βελτιώσεις θα άγγιζε το τέλειο, τώρα το βρίσκω απλά αρκετά καλό, μου μένει όμως κάποια απογοήτευση και το αίσθημα ότι θα ήθελα περισσότερα (βέβαια όσο πιο hyped είσαι για κάτι τόσο πιο εύκολα απογοητεύεσαι και τόσο πιο αυστηρός είσαι.. αυτό είναι κάτι που δεν μπορούμε να αποφύγουμε ώς άνθρωποι.. ) 

 

δεν είναι όμως κακό να θέλουμε και το κάτι καλύτερο και το θέμα του "dated" πάντως μην το υποτιμάς και τόσο, πάρε παράδειγμα την bethesda που έμεινε πίσω σε όλους τους τομείς και πόσο dated τελικά ήταν το τελευταίο fallout..  δεν λέω ότι η R* έχει φτάσει σε ανάλογο επίπεδο, αλλά σίγουρα πάει περισσότερο προς τα κει παρά προς τα εμπρός 

 

άλλες σειρές όπως το ac επιβίωσαν αρκιβώς επειδή έπαψαν να κάνουν τα ίδια και τα ίδια , θα μου πεις δεν συγκρίνεται η κυκλοφορία της μιας σειράς με την άλλη, αλλά ίσα ίσα όμως με τόσα χρόνια να μεσολαβούν εγώ προσωπικά θα περίμενα περισσότερη δουλειά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logistoulis να φανταστώ έχεις διαβάσει guide για τα controls έτσι?! Μέχρι και αυτό για το τρέξιμο που λες υπάρχει toggle ;) Εάν δεν τότε κανε το, ειδικά για το shooting. ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, logistoulis είπε

έχω ξεκλειδώσει το fast travel από το camp, που δεν είναι αρκετό, υπάρχει κι άλλο; 

Το τρενο και η αμαξα επι πληρωμη ομως

Επεξ/σία από bvb7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έχω προχωρήσει το παιχνίδι στο chapter 4 και μπορώ να πω ότι όσο το προχωράω τόσο με κερδίζει η ατμόσφαιρα και η ιστορία 

 

παρόλα αυτά κάποια αρνητικά που έχω αναφέρει παραπάνω συνεχίζουν και ενοχλούν, αλλά σαν σύνολο είναι εξαιρετικό. επίσης είναι ουσιαστικά και κάτι μοναδικό δεν υπάρχει κάτι ανάλογο να το ανταγωνιστεί, ειδικά στο κομμάτι του western

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

επίσης είναι ουσιαστικά και κάτι μοναδικό δεν υπάρχει κάτι ανάλογο να το ανταγωνιστεί, ειδικά στο κομμάτι του western

Γιατί σε πιο game της Rockstar υπήρχε/υπάρχει ανταγωνισμός?! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...