Προς το περιεχόμενο

Το Switch είναι επόμενη υβριδική παιχνιδοκονσόλα της Nintendo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τραγική άποψη ενός μίζερου ανθρώπου... 

 

Αφού χαίρεσαι στην ιδέα του χαμού μίας εταιρίας και όλου της του κοινού πρέπει να είσαι άνθρωπος εξαιρετικής ποιότητας...

 

Βρίσκεσαι σε forum mostly of android/PC σπεκολάγνους, βαθιά νυχτωμένους και με απόψεις για όλους και για όλα. Λογικό...

προφανως ειναι πιτσιρικια ,που μεγαλωσαν ολα με i7 και gtx titan (λεμε τωρα) με μηδενικη γνωση gaming. αυτα νομιζουν οτι ο ατελειωτος αγωνας για spec και εντυπωσιασμο (να βγαλουν παραπανω σκορ στα benchmarks απο τον διπλανο τους ) ειναι το gaming...αστα στον κοσμο τους να τους μαδανε οι εταιριες καθε μισο χρονο με νεο hardware... ειναι οι ιδιοι που παραπονιουνται οτι το xbox και το ps4 εβγαλαν νεες εκδοσεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελειωσε η Nintendo. Αμην και ποτε να κυκλοφορησει, να πατωσει και να τους βγαλει απο τον χαρτη, να γλυτωσουμε απο τους casualες μια και εξω.

Ασχολησου εσυ με το CSgo σου και ασ' τη να πατωσει...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ PCας είμαι κατά κύριο λόγο, αλλά έβγαλα καρκίνο στα μάτια απο αρκετά σχόλια.

 

Όσο για support, εδώ είναι.

nx_partners.jpg

 

 

 

 

505 Games

Activision Publishing, Inc.

ARC SYSTEM WORKS Co.,Ltd.

ATLUS CO.,LTD.

Audiokinetic Inc.

Autodesk, Inc

BANDAI NAMCO Entertainment Inc.

Bethesda

CAPCOM CO., LTD.

Codemasters®

CRI Middleware Co., Ltd.

DeNA Co., Ltd.

Electronic Arts

Epic Games Inc.

Firelight Technologies

FromSoftware, Inc.

Frozenbyte

GameTrust

GRASSHOPPER MANUFACTURE INC.

Gungho Online Entertainment,Inc

HAMSTER Corporation

Havok

INTI CREATES CO., LTD.

KOEI TECMO GAMES CO., LTD.

Konami Digital Entertainment Co., Ltd.

LEVEL-5 Inc.

Marvelous Inc.

Maximum Games, LLC

Nippon Ichi Software, Inc.

Parity Bit Inc.

PlatinumGames Inc.

RAD Game Tools, Inc.

RecoChoku Co.,Ltd.

SEGA Games Co., Ltd.

Silicon Studio Corporation

Spike Chunsoft Co., Ltd.

SQUARE ENIX CO., LTD.

Starbreeze Studios

Take-Two Interactive Software, Inc.

Telltale Games

THQ Nordic

Tokyo RPG Factory Co., Ltd.

TT Games

UBISOFT

Ubitus Inc.

Unity Technologies, Inc.

Warner Bros. Interactive Entertainment

Web Technology Corp.

 

 

 

 

Σιγά μωρέ με τους πουθενάδες. Τα μαγαζάκια. Τα ψιλικατζίδικα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμός της αποκοινωνικοποιήσης είναι το video... ο καμμένος που λιώνει στο gaming όλη μέρα σπίτι έχει την ανάγκη μόλις βγει έξω για να παρει λιγο αερα να συνεχίζει να λιώνει με τους άλλους καμενους φίλους του... get a life εκει στην Nintendo.

 

Και τι είδαμε πάλι...zelda...Mario και γραφικά για παιδάκια.

 

Σε ολες τις αλλες κονσόλες τα παιχνιδια έχουν μέγεθος 10-40gb εδώ θα επανέλθουμε με memory cards.

 

Απο Nintendo είχα gameboy,nes,snes,nintendo 64 και wii... πλέον απευθύνεται σε παιδάκια μέχρι 15 χρόνων

καταλάβαμε....παίζεις LOL

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλα τα σχόλια μιας και δεν είχα τι να κάνω η διαμάχη ανάμεσα στο BD vs SD μπορεί να συνεχιστή για καμιά 10ρια σελίδες ακόμα :P .............

 

άνετα! :P μέχρι να βγουν τα επίσημα χαρακτηριστικα τουλάχιστον γιατί ποιος μπορεί να πει με σιγουριά αν είναι SD και όχι κάτι σαν mSata SSD??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το ένα λοιπόν, η δύναμη, και άλλο η υποστήριξη.

 

Μα αμα δεν εχεις συγκρίσιμα χαρακτηριστικα σε υλικό με τον ανταγωνισμό πως ο καθε corporate developer που θελει να βγάλει λεφτά θα σου κανει port το παιχνίδι του? θα έχουν την δικαιολογία οτι δεν το σηκώνει κτλπ κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακάρι να πετύχει, αλλά δεν με έπεισε... Δεν νομίζω ότι μπορώ να ανταγωνιστεί τις άλλες δυο κονσόλες (και δεν λέω για Pro και Scorpio) και το πλεονέκτημά του ("πολυμορφικό"  για να δανειστούμε όρο ων αμαξιών) μπορεί να είναι και το μειονέκτημά του για κάποιον που θέλει να έχει απλώς μια ισχυρή κονσόλα για να παίζει στο σπίτι. Από παιχνίδια δεν με έπεισε. Ελπίζω να βρει το κοινό του αλλά εγώ μάλλον σε PS4 ή ΧΒοx One θα κατέληγα αν δεν ήμουν πσάκιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μωρέ με τους πουθενάδες. Τα μαγαζάκια. Τα ψιλικατζίδικα.

Καλά στη θεωρία η Nintendo (και άλλοι πολλοί...) και άλλες φορές είχε πάρτνερς και τους διαφήμιζε αλλά στην πράξη...  Μην ψαρώνεις με τα λογότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οταν το ειδα νομιζα οτι ειναι αλο ενα steam box... κρυμα ελπιζω να παει καλά αλα ξενερωσα τρελα.... περιμενα κατι που δινει βαση στις επιδοσεις ποιο πολύ.. για να μπορέσουν να εξελιχθούν τα παιχνιδια της περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αυτα που κανει τα κανουν τα ταμπλετ- κινητα - φορητες κονσολες , εδω και χρονια η μονη διαφορα που βλεπω ειναι το περιεργο χειριστηριο στα πλαγια  του ταβλετ  και τους τιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/channel/UCgqMXdtCozqBAtRUlb84IJg/videos

 

Δεν το εγραψα και τελειως σοβαρα αν και το GPD το εχω βαλει προπαραγγελια. Αλλα μπορεις να παιξεις αν δεν σε ενοχλουν τα 30 fps.

 

Εκτος απο Skyrim εστω και σε low τρεχει και αρκετα αλλα. Και ο τυπος τρεχει με 8700. Το Gpd εχει 8750.

 

Μεσα στο σπιτι παιζεις μπαλα με steam link και στο χωριο παιζεις κανα Fallout New Vegas.

 

Τελος παντων. Ειμαι off topic οποτε αποχωρω. Καλοριζικο σε οσους το παρουν!

όχι και skyrim ρε φίλε εντάξει κανένα παλιό pro,κανένα nfs underground(το παλιό) ,κανένα duke nukem τέτοια πράγματα,αν και αυτό θα ήταν χρήσιμο για εφαρμογές autocad,excel,word και γενικά εφαρμογές που θέλουν pc δομές και όχι μια οθόνη αφής σκέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...