Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Haldol είπε

Εγώ θεωρώ ότι η εταιρεία κάνει υπασφάλιση (για τους λόγους που ανέφερα). Γι' αυτό και έγραψα τα παραπάνω. Τώρα πως βρίσκουμε τις πραγματικές τρέχουσες, αν θεωρήσουμε ότι οι ζητούμενες στο car.gr είναι πλασματικές / φουσκωμένες, είναι άλλο θέμα... πάντως προσωπικά, όταν βλέπω αγγελία με 18Κ για ένα αμάξι, ετοιμάζομαι να δώσω 18Κ.

Οπότε ήταν εντελώς άκυρο που απάντησες σε μένα που μίλησα για υπερασφάλιση, right?

Και όχι, το γεγονός (ναι, είναι γεγονός) ότι οι ζητούμενες τιμές στο car.gr είναι συνήθως μεγαλύτερες από τις τιμές στις οποίες γίνονται αγοραπωλησίες δεν είναι άλλο θέμα, είναι η ουσία του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, djcat είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες - αν το ασφαλίσεις για 10 χιλιαρικα πχ, το ασφάλιστρο σου θα είναι μικρότερο από ότι αν το ασφαλίσεις για 20 χιλιάρικα. Η ασφαλιστική έσοδα θέλει, άρα όσο πιο μεγάλα ασφάλιστρα.

Η ασφαλιστική αν θέλει έσοδα ας προσθέσει πραγματικές καλύψεις και όχι να πουλάει αέρα.

Γιατί-ειδικά όταν μιλάμε για τις μη υποχρεωτικές καλύψεις-αν γίνει στραβή και αντί να σε πληρώσουν αρχίσουν να ψάχνουν τα αστεράκια στο συμβόλαιο (προσπαθόντας να σου εξηγήσουν γιατί πλήρωνες για αποζημίωση και τώρα σου λένε οτί θα πάρεις φιλοδώρημα), στην καλύτερη θα χάσουν ένα (ή περισσότερους) εξαγριωμένο πελάτη και στη χειρότερη θα τις τρέχουν στα δικαστήρια προσπαθώντας να αποδείξουν οτί ο πελάτης ήταν ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλαν email οτι αν βαλω τον κωδικο εκπτωσης skroutz εχω 10ε εκπτωση σε αγορα απο το skroutz

Ετσι ομως χανεις την εκπτωση στα ασφαλιστρα με τον κωδικο που ειχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κωδικός που να δίνει πάνω από 5%, οπότε λογικά ο κωδικός skroutz συμφέρει σε συμβόλαια έως και 200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Μου εστειλαν email οτι αν βαλω τον κωδικο εκπτωσης skroutz εχω 10ε εκπτωση σε αγορα απο το skroutz

Ετσι ομως χανεις την εκπτωση στα ασφαλιστρα με τον κωδικο που ειχε 

Σε εμενα στα 110 € ανανεωση μου εδωσε 15 επιταγη skroutz οποτε κερδισμενος βγηκα...αντι για 5,5 € εκτωση που εδινε το 5% κουπουνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Από όσο ξέρω αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κωδικός που να δίνει πάνω από 5%, οπότε λογικά ο κωδικός skroutz συμφέρει σε συμβόλαια έως και 200€.

Με εγγραφή στο my practiker παιρνεις κωδικο για 15% εκπτωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Αν ισχύει και για ανανεώσεις είναι πολύ καλό.

Πρώτη φορά στην Hellas Direct;
Επίλεξε "Νέο Συμβόλαιο" για να λάβεις κωδικό για 15% έκπτωση. Ο κωδικός θα σου αποσταλεί με viber/sms στο κινητό που έχεις δηλώσει κατά την εγγραφή σου.
 

 

Είσαι ήδη πελάτης της Hellas Direct; Επισκέψου τη σελίδα της (https://www.hellasdirect.gr/) και απόκτησε τα ασφάλιστρα του αυτοκινήτου σου με 5% έκπτωση. Ο κωδικός για την "Ανανέωση Συμβολαίου" του αυτοκινήτου σου είναι ο: Praktiker. Επίλεξε "Ανανέωση Συμβολαίου" για να λάβεις τον κωδικό με viber/sms στο κινητό που έχεις δηλώσει κατά την εγγραφή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλησπέρα σας. Θέλω να φύγω από τον ασφαλιστή μου κ να κάνω hellas direct. Ο ασφαλιστής μου ζητάει 223€ και η HD μου δίνει με 124€ τον χρόνο. Είναι αξιόπιστες κλπ? Ή κακώς φοβάμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PAOK1926GCP είπε

Παιδιά Καλησπέρα σας. Θέλω να φύγω από τον ασφαλιστή μου κ να κάνω hellas direct. Ο ασφαλιστής μου ζητάει 223€ και η HD μου δίνει με 124€ τον χρόνο. Είναι αξιόπιστες κλπ? Ή κακώς φοβάμαι?

Βαζεις κωδικο πρακτικερ; Τον πρωτο χρονο ειναι φθηνα και μετα ανεβαινει. Εγω περυσι εδωσα 170 και φετος ζητησε 230. 219 τελικη με 5% εκπτωση απο τον κωδικο πρακτικερ. Εσυ θα παρεις 15% αν ειναι η πρωτη σου φορα που πας στην HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Βαζεις κωδικο πρακτικερ; Τον πρωτο χρονο ειναι φθηνα και μετα ανεβαινει. Εγω περυσι εδωσα 170 και φετος ζητησε 230. 219 τελικη με 5% εκπτωση απο τον κωδικο πρακτικερ. Εσυ θα παρεις 15% αν ειναι η πρωτη σου φορα που πας στην HD.

Ναι 1η φορά είναι. Άρα αξίζει ή όχι? Δλδ κάθε χρόνο θα ανεβαίνει?

Μόλις τώρα, PAOK1926GCP είπε

Ναι 1η φορά είναι. Άρα αξίζει ή όχι? Δλδ κάθε χρόνο θα ανεβαίνει?

Κωδικό πρακτικερ δεν εχω. Πώς παίρνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PAOK1926GCP είπε

Ο ασφαλιστής μου ζητάει 223€ και η HD μου δίνει με 124€ τον χρόνο. 

Με τις ίδιες ακριβώς καλύψεις; 

Με την ίδια ακριβώς απαλλαγή; 

Με νομική προστασία, οδική κτλ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Με τις ίδιες ακριβώς καλύψεις; 

Με την ίδια ακριβώς απαλλαγή; 

Με νομική προστασία, οδική κτλ;; 

Ναι. Δλδ σκέψου στην HD τα επέλεξα όλα. Νομική, οδική, θραύση. Πολλά δεν είναι 223?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, PAOK1926GCP είπε

Ναι 1η φορά είναι. Άρα αξίζει ή όχι? Δλδ κάθε χρόνο θα ανεβαίνει?

Κωδικό πρακτικερ δεν εχω. Πώς παίρνω 

Οχι δεν ανεβαίνει σε όλους.Σε κάποιους μένει σταθερά φτηνά.Αλλά και να ανέβει θα εχεις γλυτώσει 99€ στον ένα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, PAOK1926GCP είπε

Ναι 1η φορά είναι. Άρα αξίζει ή όχι? Δλδ κάθε χρόνο θα ανεβαίνει?

Κωδικό πρακτικερ δεν εχω. Πώς παίρνω 

Γράφεσαι μέλος στο πρακτικερ και παίρνεις το 5%. Και εγώ έτσι το έκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...