Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreaspA είπε

Ωχ δεν μπορώ! Βαριέμαι! Κάποιοι δεν καταλαβαίνετε ούτε την Ελληνική γλώσσα μόνο ασχετοσυνη και εξυπνάδα.

Καλή συνέχεια λεβέντες! 😀

Να που συμφωνούμε και κάπου😋

Επεξ/σία από gx2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πάω να κάνω ανανέωση της ασφάλειας ετήσια και μου βγάζει 196€ χωρίς κωδικό έκπτωσης.

Βάζω διαφορετικό αριθμό κυκλοφορίας με τα ίδια στοιχεία και καλύψεις και μου  βγάζει 168€ χωρίς κωδικό έκπτωσης.

Ξέρει κανείς γιατί χρεώνουν 30€ παραπάνω στην ανανέωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, villasg είπε

Γιατι σε εχουν ηδη πελατη και ισως πιασει και δεν το παρεις χαμπαρι 

Έτσι κι αλλιώς όταν βάλω τον δικό μου αριθμό κυκλοφορίας μου βγάζει το μεγαλύτερο ποσό γιατί με έχουν αποθηκευμένο στη βάση δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Έτσι κι αλλιώς όταν βάλω τον δικό μου αριθμό κυκλοφορίας μου βγάζει το μεγαλύτερο ποσό γιατί με έχουν αποθηκευμένο στη βάση δεδομένων.

Rotation λοιπον να καταλαβουν , εκτος και εαν η τιμη που σου δινει ειναι πιο χαμηλη και παλι απο ολους τους αλλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ababa641 είπε

Καλησπέρα, πάω να κάνω ανανέωση της ασφάλειας ετήσια και μου βγάζει 196€ χωρίς κωδικό έκπτωσης.

Βάζω διαφορετικό αριθμό κυκλοφορίας με τα ίδια στοιχεία και καλύψεις και μου  βγάζει 168€ χωρίς κωδικό έκπτωσης.

Ξέρει κανείς γιατί χρεώνουν 30€ παραπάνω στην ανανέωση?

Δεν θα βγάλεις άκρη...

Ασχολήθηκα πέρυσι γιατί είχα αντίστοιχο θέμα .

Στην αρχή μου απάντησαν ότι γίνεται  παραμετρική τιμολόγηση  και  η πινακίδα  παίζει βασικό   ρόλο  (προφανώς αν είναι όμορφη η πιθανόν κάποιοι αριθμοί στατιστικά έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα εμπλοκής σε  ατύχημα :D:D). 

Οταν επέμενα  να με ενημερώσουν αναλυτικά  ποιοι είναι οι παράμετροι που επηρεάζουν  και πως είναι δυνατόν η πινακίδα να επηρεάζει όταν δεν υπάρχει ιστορικό ατυχημάτων (το γνώριζαν  άλλωστε από τα αρχεία τους όταν μου έβγαλαν την προσφορά)  απάντησαν  οτι σε κάθε ανανέωση  έχουνε το δικαίωμα να αξιολογούνε εκ νέου το ρίσκο  όσο για τις παραμέτρους .... "σας έχουμε ενημερώσει για όλες τις παραμέτρους που λαμβάνονται υπόψιν, όμως δεν μπορούμε να έχουμε εικόνα για τον συντελεστή που υπολογίζεται από το αναλογιστικό τμήμα, καθώς αυτός αποτελεί μέρος της αξιολόγησης του ρίσκου που δεν είναι κοινοποιήσιμο"

Με λίγα λόγια  τόσα θέλουμε μην το ψάχνετε περισσότερο.....

Σε εμένα η διαφορά ήταν μικρότερη (~20 ευρώ)   και σε μεγαλύτερο ποσό.

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, daPro said:

Λέτε να παίξει καμιά έκπτωση black Friday? 4/11 λήγει η δικιά μου..

Χλωμό... μερικά χρόνια πριν έδινε καλή έκπτωση, κάθε χρόνο όμως την κουτσούρευαν, και πέρσι δεν έκαναν καθόλου με κάποια αστεία πρόφαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ασχημο για μένα ποτέ δεν είχαν σταθερή τιμολογιακή πολιτική. Δεν ειχα παράπονα αλλα και ποτέ δεν τους επιβάρυνα με κάποιο ατύχημα που να εφταιγα. Εφτασα να έχω εκεί 4 οχήματα της οικογένειας.Αρχικά έδιναν μεγαλες εκπτώσεις, επίσης εκπτωση αν προτεινες κάποιο άλλο αυτοκίνητο μετά τα εκοψαν όλα και κάποια στιγμή δεν ήξερα τι μου ζητούσαν.

Βρήκα αλλού πολύ καλύτερες σταθερές τιμές και έφυγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το ασχημο για μένα ποτέ δεν είχαν σταθερή τιμολογιακή πολιτική. Δεν ειχα παράπονα αλλα και ποτέ δεν τους επιβάρυνα με κάποιο ατύχημα που να εφταιγα. Εφτασα να έχω εκεί 4 οχήματα της οικογένειας.Αρχικά έδιναν μεγαλες εκπτώσεις, επίσης εκπτωση αν προτεινες κάποιο άλλο αυτοκίνητο μετά τα εκοψαν όλα και κάποια στιγμή δεν ήξερα τι μου ζητούσαν.

Βρήκα αλλού πολύ καλύτερες σταθερές τιμές και έφυγα.

Στειλε ενα πμ που πηγες γιατι και εγω τοσα χρονια 5-6 οχηματα στην hellas direct αλλα τωρα το χεσανε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papoys1 πες το βρε ανοιχτα που κατεληξες τελικα , μας ενδιαφερει πολλους ( ΠΧ η ετήσια ανανεωση για την μηχανη ηρθε +14€ απο περσυ ( 137 ) στην Anytime με οδικη και νομικη και ψαχνω )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...