Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Τίποτα δεν κρύβεται.

Το πιστεύω και γω ότι στόχος είναι νέο  πελατολόγιο, αλλα αυτός ο τρόπος για μένα δεν είναι ο καλύτερος.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 minutes ago, papoys1 said:

εγραψα παραπάνω το λόγο και καμία δεν εξαιρώ, αλλα με το σκεπτικό τους θα πάω αντίπερα και θα σου πω το άλλο. Οταν για ενα χρόνο μου λέει θα πληρώσεις π.χ. 110 και για έξι μήνες 90 ευρώ πιστεύω ότι με δουλεύει ή κάτι άλλο κρύβεται από πίσω.

Το πρόβλημα είναι στη λογική σου και μόνο.

Δεν λέει πουθενά ότι το ετήσιο είναι 40% πιο φτηνό από το 6μηνο, λέει πως το ετήσιο είναι έως 40% φτηνότερο, προφανώς τόσο φτηνότερο είναι σε σχέση με το μηνιαίο, σε σχέση με το 6μηνο η διαφορά είναι πολύ πιο μικρή.

Μόλις τώρα το τσέκαρα, μου έβγαλε προσφορά 71,32€ για 6μηνο και 128,78€ για έτος, στην πραγματικότητα το κέρδος του ετήσιου σε σχέση με το 6μηνο είναι μόλις 10%. Για μήνα που δοκίμασα μου έβγαλε 16,52€, ε το ετήσιο βγαίνει κάπου 35% κάτω σε σχέση με το μηνιαίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 6μηνο ήταν 255 και ετήσιο μικτή πάντα 337 με κωδικό έκπτωσης νέου συμβολαίου αλλιώς 375. Μεγάλη διαφορά για να μην πάρω ετήσιο. Το 6μηνο είναι ασύμφορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Πληρωνει ο γιος μου 41,5 το εξάμηνο για παπί 135 YHAMAHA εκεί που είναι. Το εβαλα στη HD ετσι από περιέργεια βασικές καλύψεις όπως το εχει 76 ευρώ. Φτηνια λέμε.😛

Κάτι δεν σημείωσες καλά μάλλον. Εμένα μου βγαίνει περίπου 70 τον χρόνο, συν 20 ευρώ η οδική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι αν εμείς είμαστε στον φιλικό αλλά ο άλλος δεν είναι τότε τι γίνεται; γιατί έχω την εντύπωση πως ο φιλικός για να “λειτουργήσει” θα πρέπει και οι δυο εταιρίες να είναι στον φιλικό.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να ενεργοποιηθεί ο Φιλικός Διακανονισμός θα πρέπει αρχικά οι ασφαλιστικές εταιρίες τόσο του υπαίτιου όσο και του παθόντα να συμμετέχουν στο σύστημα.

Η Anytime με την  κάλυψη «Προστασία εκτός Φιλικού Διακανονισμού»  αποζημιώνει ή ίδια τους πελάτες της σε περίπτωση ατυχήματος που δεν είναι υπαίτιοι.
Είναι σαν να ισχύει το σύστημα του Φιλικού ακόμα και όταν η ασφαλιστική εταιρία του υπαίτιου δεν ανήκει στο σύστημα.

Επεξ/σία από villasg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 ανανεωτήρια που έλαβα στο 1ο απο 200€ αυξηθηκε στα 231€ και στο 2ο από 205€ αυξηθηκε στα 238€ και τα 2 ειναι ετήσια....

Σε μηνυμα που τους εστειλα μου έδωσαν εκπτωση 5%....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnlefak είπε

Σε μηνυμα που τους εστειλα μου έδωσαν εκπτωση 5%....

και πολύ σου είναι :P

Spoiler

αν διαβάσεις λίγο το θέμα, είναι το πιο συνηθισμένο παράπονο, εφόσον δεν σε συμφέρει απλά πας αλλού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnlefak είπε

Σε 2 ανανεωτήρια που έλαβα στο 1ο απο 200€ αυξηθηκε στα 231€ και στο 2ο από 205€ αυξηθηκε στα 238€ και τα 2 ειναι ετήσια....

Σε μηνυμα που τους εστειλα μου έδωσαν εκπτωση 5%....

Στο 1ο ετήσιο δίνουν καλή εκπτωση να σε βάλουν στο μαντρί στο δεύτερο σε βαρανε στα αυτιά Γιαυτό πριν λήξει το πρώτο κοίτα να τους την κάνεις εσύ.

Ετσι τους την εκανα εγώ σε 3-4 οχήματα και τώρα αν ζητήσω τιμή μου ζητάνε όλα όσα εχασαν🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Στο 1ο ετήσιο δίνουν καλή εκπτωση να σε βάλουν στο μαντρί στο δεύτερο σε βαρανε στα αυτιά Γιαυτό πριν λήξει το πρώτο κοίτα να τους την κάνεις εσύ.

Ετσι τους την εκανα εγώ σε 3-4 οχήματα και τώρα αν ζητήσω τιμή μου ζητάνε όλα όσα εχασαν🤣

Μακαρι να ισχυει ετσι οπως το λες! Αν ισχυει, εχει ελπιδα να επιβιώσει η HD. Γιατι με το πτωχευτικο ασφαλιστρο που πουλαγε, "δεν το επαιζαν ουτε στην φυλακη"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Μακαρι να ισχυει ετσι οπως το λες! Αν ισχυει, εχει ελπιδα να επιβιώσει η HD. Γιατι με το πτωχευτικο ασφαλιστρο που πουλαγε, "δεν το επαιζαν ουτε στην φυλακη"!

Αντρέα από κει που είμαι δεν φεύγω αλλα έτσι από περιέργεια ζήτησα προσφορές και μου δίνει τιμές στο θεό σε όσα οχήματα είχα εκεί και έφυγα. Έβαλα ένα που δεν είχα σε αυτούς και μόνο σε αυτό μου εδωσε λογική τιμή αλλά και πάλι στο εξάμηνο είναι πιο ακριβη από κει που ειμαι. Άρα δεν θα πάρω και ειδικά ετήσιο όπως εχω ξαναπεί. Μια φορά την πάτησα με ετήσιο που εκλεισε και ξαναπλήρωσα αλλού 6-7 χαμένους μήνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Μακαρι να ισχυει ετσι οπως το λες! Αν ισχυει, εχει ελπιδα να επιβιώσει η HD. Γιατι με το πτωχευτικο ασφαλιστρο που πουλαγε, "δεν το επαιζαν ουτε στην φυλακη"!

εχμμμ , δεν ήταν χαιρετισμός ? τζάμπα χαρήκαμε δλδ ?

Στις 13/10/2023 στις 7:08 ΜΜ, andreaspA είπε

Ωχ δεν μπορώ! Βαριέμαι! Κάποιοι δεν καταλαβαίνετε ούτε την Ελληνική γλώσσα μόνο ασχετοσυνη και εξυπνάδα.

Καλή συνέχεια λεβέντες! 😀

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αντρέα από κει που είμαι δεν φεύγω αλλα έτσι από περιέργεια ζήτησα προσφορές και μου δίνει τιμές στο θεό σε όσα οχήματα είχα εκεί και έφυγα. Έβαλα ένα που δεν είχα σε αυτούς και μόνο σε αυτό μου εδωσε λογική τιμή αλλά και πάλι στο εξάμηνο είναι πιο ακριβη από κει που ειμαι. Άρα δεν θα πάρω και ειδικά ετήσιο όπως εχω ξαναπεί. Μια φορά την πάτησα με ετήσιο που εκλεισε και ξαναπλήρωσα αλλού 6-7 χαμένους μήνες.

 

χαιρομαι! αυτο σημαινει οτι εκανε στροφη. Μπορει να χαιρεστε με τα φθηνα ασφαλιστρα και το αντιλαμβανομαι μεχρι ενα σημειο, αλλα το δικο μου σκεπτικο λογω γνώσης του αντικειμένου, ειναι υγιείς εταιριες, με αποθεματικα, που θα αποζημιωνουν χωρίς προβληματα, και τα φτερά-καπω-φαναρια, και τους θανατους και αναπηρίες που πραγματικα σε καταστρέφουν.

Οπως εχω ξαναπει, δεν με ενδιαφερουν οι 4-5-6-7 μηνες που θα χαθουν. Με ενδιαφέρουν οι εκκρεμείς ζημιές. Τέλος παντων. Μην ανοιγουμε παλι την ιδια κουβεντα, για θα μας το κλείσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε

εχμμμ , δεν ήταν χαιρετισμός ? τζάμπα χαρήκαμε δλδ ?

 

Είναι σα τον Τζόρνταν, θα επιστρέψει και δεύτερη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...