Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, andreaspA είπε

Απατεωνισκος εννοεις μαλλον.

Φωτογραφιες με εφημεριδα ημερας

Αντρέα σε ένα αυτοκίνητο δεν είχα θραύση σπάει από πετραδακι το μπροστινό παμπρίζ. Ούτε καν σκέφτηκα να κάνω αλχημείες με επόμενη ασφάλεια.Πήγα το πλήρωσα και το αντικατέστησα. 

Τώρα αν κάποιος καταφέρει , ξεγελάσει την ασφάλεια , στο επόμενο συμβόλαιο βάλει θραύση και φτιάξει σπασμένο ήδη παμπρίζ δεν θα του πω μπράβο , αλλα δεν θα σκάσω κιόλας. Αλλού είναι οι κομπίνες των ασφαλιστικών που πέφτουν έξω και όχι από 5-10 παμπρίζ που θα επιβαρυνθούν με αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τώρα αν κάποιος καταφέρει , ξεγελάσει την ασφάλεια , στο επόμενο συμβόλαιο βάλει θραύση και φτιάξει σπασμένο ήδη παμπρίζ δεν θα του πω μπράβο , αλλα δεν θα σκάσω κιόλας

Είμαι 18 χρόνια στην ίδια ασφαλιστική και στον ίδιο ασφαλιστικό σύμβουλο. Πρέπει να έχω δώσει πάνω από 7000 ευρώ σε ασφάλιστρα όλα αυτά τα χρόνια και θα τους πείραζε μια αλλαγή παρμπρίζ? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αλλού είναι οι κομπίνες των ασφαλιστικών που πέφτουν έξω και όχι από 5-10 παμπρίζ που θα επιβαρυνθούν με αυτόν τον τρόπο.

Παντα θα υπαρχει ενας μεγαλυτερος κλέφτης απο εμας. Και ο Τσοχατζοπουλος το ιδιο πιστευε!

19 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Είμαι 18 χρόνια στην ίδια ασφαλιστική και στον ίδιο ασφαλιστικό σύμβουλο. Πρέπει να έχω δώσει πάνω από 7000 ευρώ σε ασφάλιστρα όλα αυτά τα χρόνια και θα τους πείραζε μια αλλαγή παρμπρίζ? 

Ναι. Αυτος ειναι ο σκοπος. Οι 99 να πληρωνουν ασφαλιστρα χωρις να κανουν ζημιες, και ο 1 να κανει την ζημια. Αυτη ειναι η εννοια της ασφαλισης. Αλλιως ας πληρωνει ο καθενας τα δικα του (αν μπορει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ναι. Αυτος ειναι ο σκοπος. Οι 99 να πληρωνουν ασφαλιστρα χωρις να κανουν ζημιες, και ο 1 να κανει την ζημια. Αυτη ειναι η εννοια της ασφαλισης. Αλλιως ας πληρωνει ο καθενας τα δικα του (αν μπορει!)

Ο σκοπός είναι επίσης να έχω δώσει εγώ 7-8 χιλιάρικα για να καλύψω ζημιές στις οποίες δε φταίω από κουτοπόνηρους ελληναράδες με ανασφάλιστα οχήματα που προκαλούν ατυχήματα.

Ο σκοπός είναι επίσης να μαζεύουν ζεστό χρήμα οι ασφαλιστικές και με κολπάκια να προσπαθούν να μην δώσουν πίσω όσα πρέπει για να μπορούν οι ιδιοκτήτες των ασφαλιστικών να χτίζουν μεζονέτες με πισίνες και πολυκατοικίες με χρήματα δικά μου και των άλλων. 

Και στο φινάλε αν η ασφαλιστική μου είχε πρόβλημα ας το έψαχνε αλλά δεν το έκανε γιατί είμαι πελάτης που τη συμφέρει να με έχει στα συμβόλαιά τους. Δεν είναι τόσο χαζοί να μην ξέρουν τι γίνεται. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ο σκοπός είναι επίσης να έχω δώσει εγώ 7-8 χιλιάρικα για να καλύψω ζημιές στις οποίες δε φταίω από κουτοπόνηρους ελληναράδες με ανασφάλιστα οχήματα που προκαλούν ατυχήματα.

Δυστυχως ειναι και αυτο. Το 6% απο τα καθαρα ασφαλιστρα πανε στο επικουρικο.

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ο σκοπός είναι επίσης να μαζεύουν ζεστό χρήμα οι ασφαλιστικές και με κολπάκια να προσπαθούν να μην δώσουν πίσω όσα πρέπει για να μπορούν οι ιδιοκτήτες των ασφαλιστικών να χτίζουν μεζονέτες με πισίνες και πολυκατοικίες με χρήματα δικά μου και των άλλων. 

εε ενταξει αυτο ειναι γνωστο αριστερο σύνδρομο. Του κακου καπιταλιστη που εκμεταλευεται. Το σιγουρο ειναι οτι επιστρεφουν σε ζημιες περιπου το 90% αυτων που εισπράτουν.

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Και στο φινάλε αν η ασφαλιστική μου είχε πρόβλημα ας το έψαχνε αλλά δεν το έκανε γιατί είμαι πελάτης που τη συμφέρει να με έχει στα συμβόλαιά τους. Δεν είναι τόσο χαζοί να μην ξέρουν τι γίνεται. 

Στο φινάλε, δεν συμφέρει να το ψάξει. Οποτε προτιμάει να κάνει τον μαλάκα και να σου πληρώσει το παμπρίζ.

Μπορουμε να φερουμε 100αδες δικαιολογιες για το οτι υπαρχουν μεγαλυτεροι απατεωνες απο εμας, αλλα παραμενει οτι και εμεις ειμαστε απατεωνες. Εσυ λιγο ισα με ενα παμπριζ -πλημμελημα-.... εγω μπορει λιγοτερο.... καποιος αλλος λιγο παραπανω οσο 2 παμπριζ, καποιος ακομα περισσοτερο με μια φωτια ή κλοπη σε ενα αμαξι ή καποιος ακομα μεγαλυτερος με μια φωτια σε ενα εργοστασιο (κακουργημα).
Παντα θα υπαρχουν λιγοτερο λαμογια απο εμας, και περισσοτερο λαμογια απο εμας. Προσπαθω να μοιασω στους καλυτερους και όχι στους χειρότερους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PRAKTIKER

LOYALTY DISCOUNT

5% ο καθένας (δεν συνδυάζονται)

περίμενα κι εγώ λόγω BF κάτι καλύτερο :(

Γενικά 0 προσφορές φέτος στις ασφάλειες

Πέρσι η myzen μας έδωσε 30 ευρώ ΕΚΟ καύσιμα

Επεξ/σία από Doc_Chaos_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2023 στις 6:10 ΜΜ, korakios είπε

 νέα

  Απόκρυψη περιεχομένων

1738961296_.png.034c9b256b4391e9a2967aa75495f398.png

 

το δοκίμασα κι εγώ χωρίς να έχω δει το μήνυμα και επιβεβαιώνω ότι ισχύει (έχουμε κάνει 4-5 άτομα)

Ισχύει και για επιστροφές στην HD (εγώ είχα παλαιότερα συμβόλαιο)

Του χρόνου σκέφτομαι να δοκιμάσω συμβόλαιο 1 μήνα σε άλλη εταιρεία και επιστροφή για χρήση του 15%

το έχει κάνει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αυτό είναι ενδιαφέρον εφόσον ισχύει.

Ναι το δοκίμασα φέτος, η εφαρμογή του πράκτικερ εβγαλε μήνυμα για 5% , αλλά εγώ προχώρησα και στην ιστοσελίδα της HD έγινε κανονικά η έκπτωση 15% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Doc_Chaos_81 είπε

Ναι το δοκίμασα φέτος, η εφαρμογή του πράκτικερ εβγαλε μήνυμα για 5% , αλλά εγώ προχώρησα και στην ιστοσελίδα της HD έγινε κανονικά η έκπτωση 15% 

Τι ακριβώς έκανες; νέα ασφάλιση (πρώτη φορά HD?) Ανανέωση υπάρχουσας; ή ήσουν παλιά HD έφυγες σε άλλη εταιρεία και γύρισες ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Doc_Chaos_81 said:

Ισχύει και για επιστροφές στην HD (εγώ είχα παλαιότερα συμβόλαιο)

 

47 minutes ago, Doc_Chaos_81 said:

Του χρόνου σκέφτομαι να δοκιμάσω συμβόλαιο 1 μήνα σε άλλη εταιρεία και επιστροφή για χρήση του 15%

το έχει κάνει κάποιος?

Λίγο αντιφατικά τα παραπάνω, από τη μια λες πως το έχεις ήδη κάνει, από την άλλη όμως ρωτάς εμάς αν γίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...