Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

και γιατί το κάνουν αυτό?

Γιατι ονειρευονται οτι ετσι δεν θα φορτωθουν προυπαρχουσα ζημια ή εστω ειναι πιο δυσκολο να αφησεις το αμαξι καρφωμενο στην κολωνα 2-3 μερες και να το δηλωσεις μετα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Γιατι ονειρευονται οτι ετσι δεν θα φορτωθουν προυπαρχουσα ζημια ή εστω ειναι πιο δυσκολο να αφησεις το αμαξι καρφωμενο στην κολωνα 2-3 μερες και να το δηλωσεις μετα.
 

ναι αλλά ο φίλος αναφέρεται σε καινούριο νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

ναι αλλά ο φίλος αναφέρεται σε καινούριο νομίζω.

Καινουργιο ειναι μονο η αδεια ημερας. Αδεια κυκλοφοριας εστω και χτεσινη, δεν ειναι καινουργιο πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Καινουργιο ειναι μονο η αδεια ημερας. Αδεια κυκλοφοριας εστω και χτεσινη, δεν ειναι καινουργιο πια.

what? εγώ για παραδειγμα αγόρασα καινούριο αυτοκίνητο φέτος. 26 Οκτ πρωί βγήκαν οι πινακίδες και άμεσα 26 έκανα μικτή ασφάλεια. Ε μου το ασφάλισαν από 27 και όχι από την ίδια μέρα. Εγώ που ήθελα να το παραλάβω το απόγευμα της 26 Οκτ κατόπιν συνεννοήσης με την αντιπροσωπεία τι έπρεπε να κάνω? Δεν έστειλα φωτό εννοείται καθόσον μιλάμε για ολοκαίνουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

κατόπιν συνεννοήσης με την αντιπροσωπεία τι έπρεπε να κάνω?

Να πας να ασφαλιστεις σε ασφαλιστικο διαμεσολαβητη και οχι online. Τοτε θα ειχες μεικτη απο τις 26 του μηνα συμφωνα με τα παραπάνω που μου περιγράφεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν πειράζει έκανα υπομονή και πήρα ετήσια μικτή που γούσταρα σε ακαταμάχητη τιμή.

εγώ άλλο ρώτησα και ελπίζω να απαντήσει ο @Joshua21

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, dtk-386 said:

και γιατί το κάνουν αυτό?

Έχει απαντηθεί ήδη, για να σιγουρέψουν ότι η ζημιά δεν προϋπήρχε τη στιγμή της ασφάλισης. Το ανέφερε και το FAQ της HD τότε, και συγκεκριμένα ότι αυτή η τακτική βοηθάει στο να κρατηθούν τα ασφάλιστρα χαμηλά.

4 hours ago, dtk-386 said:

what? εγώ για παραδειγμα αγόρασα καινούριο αυτοκίνητο φέτος. 26 Οκτ πρωί βγήκαν οι πινακίδες και άμεσα 26 έκανα μικτή ασφάλεια. Ε μου το ασφάλισαν από 27 και όχι από την ίδια μέρα. Εγώ που ήθελα να το παραλάβω το απόγευμα της 26 Οκτ κατόπιν συνεννοήσης με την αντιπροσωπεία τι έπρεπε να κάνω? Δεν έστειλα φωτό εννοείται καθόσον μιλάμε για ολοκαίνουριο.

Δεν λέει κάτι το ότι ήταν καινούργιο, μια χαρά θα μπορούσες να είχες κάνει εσύ ζημιά στο αυτοκίνητο λίγα λεπτά πριν του κάνεις μικτή ή να έγινε πιο πριν στην αντιπροσωπεία ή στη μεταφορά κάπου.

Όσο για το τι έπρεπε να κάνεις, μια χαρά μπορούσες να στείλεις τις φωτό που ζητούσαν όπως έκανα και εγώ, δεν έπαθα κάτι :) Εναλλακτικά θα μπορούσες να το ασφαλίσεις μέσω ασφαλιστή που υποτίθεται ότι το ελέγχει αυτός και πιστοποιεί ότι τη στιγμή που το ασφάλισε δεν είχε ατύχημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

δεν πειράζει έκανα υπομονή και πήρα ετήσια μικτή που γούσταρα σε ακαταμάχητη τιμή.

εγώ άλλο ρώτησα και ελπίζω να απαντήσει ο @Joshua21

Δεν ρωτησες αλλο. Σου απαντησα ακριβως σε αυτο που απαντησες. Online μεικτή την ιδια μερα δεν θα παρεις. Απο ασφαλιστικο διαμεσολαβητη θα παρεις.
Σε ποια εταιρια ασφαλιστικες? Για την HD μιλας? Δεν πηρες καμια φανταστικη τιμη. Την ιδια τιμη θα σου εδινε και ο διαμεσολαβητης στο Unique της HD. Μαλιστα καποιες φορες εβγαινε και φθηνοτερο το Unique απο το direct κανάλι.

 

Επεξ/σία από andreaspA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλη χρονιά σε όλους εύχομαι! Θα ήθελα να μου πει υαν γνωρίζει μερικά πράγματα για ασφάλεια αυτοκινήτου με hellas direct  διότι βρίσκω προσφορά με πάρα πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με άλλες εταιρείες. Μάλιστα έχω προσθέσει οδική,θραύση κρυστάλλων, νομική προστασία κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, whitemamba13 said:

Καλη χρονιά σε όλους εύχομαι! Θα ήθελα να μου πει υαν γνωρίζει μερικά πράγματα για ασφάλεια αυτοκινήτου με hellas direct  διότι βρίσκω προσφορά με πάρα πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με άλλες εταιρείες. Μάλιστα έχω προσθέσει οδική,θραύση κρυστάλλων, νομική προστασία κτλπ

Τι ακριβώς θες να μάθεις;

1 hour ago, paiktaras69 said:

και εγω έχω μία ερώτηση......νομική προστασία μέχρι τι ποσό καλύπτει ?

"3) Το ασφαλιστικό ποσό ανέρχεται στα έξι χιλιάδες ευρώ (€ 6.000), για κάθε ασφαλιστική περίπτωση και αποτελεί το ανώτατο όριο των ασφαλιστικών παροχών που είναι δυνατό να παρασχεθούν συνολικά σε εσένα και στους συνασφαλισμένους"

https://www.hellasdirect.gr/assets/car/pdf/hd_motor_insurance_terms_conditions_el.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...