Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Ωραια.

Απλα θυμαμαι την τελευταια φορα που με σταματησε τροχαια. Εχει μηνες. Μου ζητησε ολα τα έγγραφα και την ασφαλεια. Τον ειπα πως την εχω στο κινητο μου σε ψηφιακη μορφη, η απάντηση του ηταν να την εκτυπωσης να μπορεις να την δειχνεις στον ελεγχο. 

Γι αυτο ρωταω μην εχω κανενα μπερδεμα χωρις λογο.

Υ.γ: σε μερικες δοκιμες που εκανα πολλες ασφαλιστικες, εχουν σαν ασφαλιζομενο κεφαλαιο 7500€, η hellas 5300€, με διαφορα τιμης 10 ευρω περιπου.

Έτσι λένε επειδή βαριούνται να το ψάξουν. Μου έχει τύχει ακριβώς το ίδιο, είχα ξεχάσει να την εκτυπώσω και με σταμάτησαν. Τους πήρε 5' παραπάνω, το βρήκαν οτι το αυτοκίνητο είναι ασφαλισμένο και έφυγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 minutes ago, ProponitisTouKanape said:

Έτσι λένε επειδή βαριούνται να το ψάξουν. Μου έχει τύχει ακριβώς το ίδιο, είχα ξεχάσει να την εκτυπώσω και με σταμάτησαν. Τους πήρε 5' παραπάνω, το βρήκαν οτι το αυτοκίνητο είναι ασφαλισμένο και έφυγα

Η δική σου περίπτωση είναι άλλη, στην περίπτωση του @Liverpool89 δεν χρειαζόταν να ψάξουν τίποτα, το ασφαλιστήριο το είχε στο κινητό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
6 minutes ago, Arisjr said:

Καλησπέρα σε περίπτωση που βρεθεί από το αμάξι μόνο ο σκελετός χωρίς μηχανικά μέρη καλύπτεται από την μερική κλοπή;

Σε γενικές γραμμές ναι. Κάποιες εταιρίες μπορεί να εξαιρούν κάποια μέρη όπως π.χ. ζάντες ή λάστιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexiko είπε

Σε γενικές γραμμές ναι. Κάποιες εταιρίες μπορεί να εξαιρούν κάποια μέρη όπως π.χ. ζάντες ή λάστιχα.

Εννοώ αν λείπει και ο κινητήρας το αποζημιώνουν πλήρως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arisjr said:

Εννοώ αν λείπει και ο κινητήρας το αποζημιώνουν πλήρως?

Πλήρως αποζημιώνουν μόνο στην περίπτωση που δεν βρεθεί τίποτα.

Αν θέλεις να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες, τότε διάβασε τους όρους της ασφαλιστικής που προσφέρει την συγκεκριμένη κάλυψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Arisjr said:

Εννοώ αν λείπει και ο κινητήρας το αποζημιώνουν πλήρως?

Επειδή είμαι επαγγελματίας δε μπορώ να σου γράφω κουτουρού ότι να 'ναι γιατί θα εκτεθώ. Πες μας αν θέλεις την ασφαλιστική σου είτε εδώ είτε σε PM, να σου στείλω τον ανάλογο όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexiko είπε

Επειδή είμαι επαγγελματίας δε μπορώ να σου γράφω κουτουρού ότι να 'ναι γιατί θα εκτεθώ. Πες μας αν θέλεις την ασφαλιστική σου είτε εδώ είτε σε PM, να σου στείλω τον ανάλογο όρο.

Τώρα περιμένω το αμάξι το πιθανότερο είναι να το ασφαλίσω anytime 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι παιζει με την HellasDirect; Αν εξαιρεσουμε την 1η χρονια που ειχε τρελη προσφορα για νεους πελατες στα 170 ευρω, μετα μου το αυξανει καθε χρονο.

170,220,230 και φετος 240.. Ειναι λογικο; Μηπως να το μεταφερω επαρχια για να εχω μειωμενα ασφαλιστρα, οπως κανουν ολοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Τι παιζει με την HellasDirect; Αν εξαιρεσουμε την 1η χρονια που ειχε τρελη προσφορα για νεους πελατες στα 170 ευρω, μετα μου το αυξανει καθε χρονο.

170,220,230 και φετος 240.. Ειναι λογικο; Μηπως να το μεταφερω επαρχια για να εχω μειωμενα ασφαλιστρα, οπως κανουν ολοι;

Μήπως την πρώτη χρονιά ειχες βάλει εκπτωτικό κωδικό από το praktiker;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, nk9 said:

Μήπως την πρώτη χρονιά ειχες βάλει εκπτωτικό κωδικό από το praktiker;

Η απορία μου είναι οι επόμενες χρονιές που αυξάνεται η ασφάλεια, αντί να μειώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Η απορία μου είναι οι επόμενες χρονιές που αυξάνεται η ασφάλεια, αντί να μειώνεται.

Καλημέρα.  Κανονικα θα επρεπε να μενει σταθερη ή να μειωνεται, αν μειωθεί το ασφαλιζομενο κεφαλαιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...