Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, Witcher1st said:

Οταν λες πινακιδα τι εννοεις; Ειναι μονο για καινουρια συμβολαια;

Εννοεί το refer a friend, και είναι μόνο για όσα αυτοκίνητα δεν έχουν ασφαλιστεί ξανά στην HD. Εσύ παίρνεις 10% έκπτωση, και αυτός που σου έδωσε την πινακίδα του παίρνει 10€ δώρο.

https://www.hellasdirect.gr/refer-a-friend/

Μάλλον ασύμφορο είναι μια και αν δεν έχεις ασφαλιστεί ξανά παίρνεις 15% έκπτωση μέσω mypraktiker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Οταν λες πινακιδα τι εννοεις; Ειναι μονο για καινουρια συμβολαια;

Ναι , για οσους ασφαλιζουν 1η φορα το αμαξι τους στην HD 

Εκει που λεει "κωδικος εκπτωσης" βαζεις τον αριθμο πινακιδας πχ ΖΚΛ1234 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, 2MM said:

Ναι , για οσους ασφαλιζουν 1η φορα το αμαξι τους στην HD 

Εκει που λεει "κωδικος εκπτωσης" βαζεις τον αριθμο πινακιδας πχ ΖΚΛ1234 

Για τους υπολοιπους, παιζει μονο το 5% ;

 

Black Friday βγαζει προσφορες; Μηπως το κανω 6μηνο αυτη τη φορα και περιμενω μετα για τελη Νοεμβρη..

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Witcher1st said:

Για τους υπολοιπους, παιζει μονο το 5% ;

 

Black Friday βγαζει προσφορες; Μηπως το κανω 6μηνο αυτη τη φορα και περιμενω μετα για τελη Νοεμβρη..

Για τους υπόλοιπους ναι, παίζουν μόνο κωδικοί με 5% έκπτωση.

Black Friday έβγαζε καλές προσφορές παλιότερα, 2022 και 2023 όμως όχι μόνο δεν έκανε καμία προσφορά (αντί αυτού έκανε safeFriday δλδ εφτιαξε διαγραμμίσεις σε σχολεία), αλλά ανέβασε τις τιμές κιόλας σε σχέση με όσο ήταν 3 μήνες πριν. Ή έστω έτσι έγινε στην δική μου περίπτωση, 30% πάνω ήθελε τον Νοέμβρη σε σχέση με όσα ζητούσε τον Αύγουστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Για τους υπολοιπους, παιζει μονο το 5% ;

 

Black Friday βγαζει προσφορες; Μηπως το κανω 6μηνο αυτη τη φορα και περιμενω μετα για τελη Νοεμβρη..

Αυτη τη στιγμη απο οσο ξερω ναι , ολοι οι αλλοι εχουν 5% 

Black Friday τα τελευταια χρονια δεν εχω δει προσφορα, την εχουν κοψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Εξακολουθει ομως να ειναι απο τις φθηνοτερες αξιοπιστες ασφαλιστικες εταιριες, παρα τις αυξησεις;

Δεν εχω ακουσει για προβληματα . Οσο για τις τιμες εμενα μου βγαινει απο τις φθηνοτερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ολοκλήρωσα το ασφαλιστήριο μέσω κουπονιού από mypraktiker και πήρα το 15%.

Τεράστια διαφορά σε σχέση με anytime που μου ζήτούσε 515 € και η HD 372 Τελική τιμή για τα ίδια ακριβώς (μικτή ) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα. Η δυνατότητα που δινει η hellas direct να πληρωσεις με χρεωστικη για 12μηνες, που καθε μηνα σου ανανεωνει το συμβολαιο, μπορει να επηρεασει την ισχυ της ασφαλειας καπως; π.χ τις μερες μεχρι να γινει η πληρωμη;

Απο τι διαβασα σου στελνουν να πληρωσεις το νέο συμβόλαιο πεντε μερες πριν, αν σε αυτο το διαστημα γινει κατι, ενω εσυ θα πλήρωνες την επομενη δοση, μπορουν να επικαλεστουν πως η ασφσλεια δεν ανανεωθηκε ή  καποια δικαιολογια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2024 στις 1:17 ΜΜ, paiktaras69 είπε

Μόλις ολοκλήρωσα το ασφαλιστήριο μέσω κουπονιού από mypraktiker και πήρα το 15%.

Τεράστια διαφορά σε σχέση με anytime που μου ζήτούσε 515 € και η HD 372 Τελική τιμή για τα ίδια ακριβώς (μικτή ) 

 

Οταν το τσέκαρα εγώ η HD είχε χαμηλότερη τιμή γιατί δεν σε κάλυπτε σε τόσα καιρικά φαινόμενα, συγκριτικά με την Anytime. Και έτσι όπως έχει εξελιχθεί ο καιρός, δεν ειναι για να μην είσαι ασφαλισμένος σε πλημμύρες, σεισμούς κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Οταν το τσέκαρα εγώ η HD είχε χαμηλότερη τιμή γιατί δεν σε κάλυπτε σε τόσα καιρικά φαινόμενα, συγκριτικά με την Anytime. Και έτσι όπως έχει εξελιχθεί ο καιρός, δεν ειναι για να μην είσαι ασφαλισμένος σε πλημμύρες, σεισμούς κτλ 

Screenshot_1.png.da713503429458aa04f2a041a2e2de30.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Liverpool89 said:

Καλησπερα. Η δυνατότητα που δινει η hellas direct να πληρωσεις με χρεωστικη για 12μηνες, που καθε μηνα σου ανανεωνει το συμβολαιο, μπορει να επηρεασει την ισχυ της ασφαλειας καπως; π.χ τις μερες μεχρι να γινει η πληρωμη;

Απο τι διαβασα σου στελνουν να πληρωσεις το νέο συμβόλαιο πεντε μερες πριν, αν σε αυτο το διαστημα γινει κατι, ενω εσυ θα πλήρωνες την επομενη δοση, μπορουν να επικαλεστουν πως η ασφσλεια δεν ανανεωθηκε ή  καποια δικαιολογια; 

Καλησπέρα. 5 ημέρες πριν δεν σε ενημερώνουν για να πληρώσεις, απλά σε ενημερώνουν για το ποια ακριβώς είναι η ημερομηνία πληρωμής ώστε να φροντίσεις να έχει αρκετά χρήματα ο λογαριασμός σου, η πληρωμή γίνεται αυτόματα με πάγια εντολή και αμέσως μετά σου στέλνουν στο mail την μηνιαία ανανέωση.

Και όχι, εφόσον η πληρωμή πραγματοποιηθεί δεν μπορούν να επικαλεστούν τίποτα, η τραπεζική κίνηση της πληρωμής έχει ισχύ αποδεικτικού ασφάλισης.

Δες εδώ:

"Στην περίπτωση που ένας ασφαλισμένος έχει καταβάλλει το ασφάλιστρο αλλά δεν έχει παραλάβει ακόμα το ασφαλιστήριο, ο οδηγός θα πρέπει να επιδείξει στο αστυνομικό όργανο που θα ζητήσει τον έλεγχο την απόδειξη εξόφλησης των ασφαλίστρων του συμβολαίου του. Ο Νόμος προβλέπει πως η σύναψη της ασφάλισης θα αποδεικνύεται για τις 5 πρώτες ημέρες της κάλυψης, από την απόδειξη πληρωμής του οφειλόμενου ασφαλίστρου."

https://amoukios.gr/news/114-boreite-na-apodeiksete-tin-asfalisi-enos-oximatos-ston-elegxo-tis-troxaias-ean-den-exete-to-symvolaio-mazi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια.

Απλα θυμαμαι την τελευταια φορα που με σταματησε τροχαια. Εχει μηνες. Μου ζητησε ολα τα έγγραφα και την ασφαλεια. Τον ειπα πως την εχω στο κινητο μου σε ψηφιακη μορφη, η απάντηση του ηταν να την εκτυπωσης να μπορεις να την δειχνεις στον ελεγχο. 

Γι αυτο ρωταω μην εχω κανενα μπερδεμα χωρις λογο.

Υ.γ: σε μερικες δοκιμες που εκανα πολλες ασφαλιστικες, εχουν σαν ασφαλιζομενο κεφαλαιο 7500€, η hellas 5300€, με διαφορα τιμης 10 ευρω περιπου.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...