Προς το περιεχόμενο

Surface Studio, το All-In-One PC της Microsoft για σχεδιαστές και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Pi δεν τρέχει x86 10αρια που είναι κ το θέμα

 

Δουλεύω κ τα δυο λειτουργικά, στο θέμα "κόλλημα" δεν υπάρχει σύγκριση.

Δε μιλάω να σου φριζαρει το σύμπαν, αλλά οπότε κάνω γρήγορες κινήσεις σε φακελους με πολλα και μεγαλα αρχεία όλο κυκλακια και not responding είναι, βέβαια ξεπαγωνει μετά απο 5 sec.

Επίσης ποτέ μα ποτέ δεν μου τρώει το OS 20-30% επειδή έχει κολλήσει το update στο 0% εδώ κι ένα μήνα.

 

Πολλά θέματα στα Win ειναι pebcac όμως οκ.

Μια χαρά λειτουργικά ειναι και τα δυο

 

αν στο κούνημα τον φακελων βλέπεις τέτοια κολλήματα έχει θέμα η ram/hdd ακόμα και με 250 ευρώ λάπτοπ δε γίνονται ρε παιδιά αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε σύγχρονο mac book έχει τουλάχιστον 4gb ram ποιος χέστηκε που δεν τρέχει καλά στα 2gb? 

 

Χεστηκε αυτος που λεει οτι το osx ειναι πιο ελαφρυ και τρωει λιγοτερους πορους. Οταν τα windows τρεχουν σε πολυ μα πολυ πιο αδυναμα μηχανηματα, τοτε τα windows ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ πολυ ελαφρυτερα. Τωρα το αν και ποιον ενδιαφερει δεν ξερω, φανταζομαι θα ενδιαφερει αυτον που εγραψε οτι το osx ειναι πιο ελαφρυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια τώρα...ο ανταγωνισμός είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!! H Microsoft τα έδωσε όλα...προς το παρόν χωρίς αντίπαλο...και τολμώ να πώ (για τους σχεδιαστές κα συναφείς επαγγελματικές ομάδες) value for money...παρά τα 3000$...όταν το iMac 27' kai Macbook Pro 15' έχει φτάσει τα 2400 (αν και το 2ο είναι mobile,,,)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε φόρα η Microsoft και βγάζει δικές τις συσκευές. Πάντως θυμίζει λίγο κάτι από IMac. Ούτε φαν μπόι είμαι ούτε τίποτα. Windows έχω. Αλλά πείτε ρε παιδιά. Δεν θυμίζει Mac?

Ναι! Ma cαλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν στο κούνημα τον φακελων βλέπεις τέτοια κολλήματα έχει θέμα η ram/hdd ακόμα και με 250 ευρώ λάπτοπ δε γίνονται ρε παιδιά αυτά...

Συμφωνώ οτι δε θα πρεπε να γίνεται.

SSD έχω πάνω.

Επίσης βλέπω ότι δε το χω γράψει καλά, αυτό μου το κανει σε 7αρια

Έχω ξαναγράψει εδώ ότι τα 10αρια πέρα απο τα θέματα privacy είναι πολύ καλό λειτουργικό.

Αρκετές φορές επίσης έχω γράψει οτι ίδια προγράμματα σε OSX και Windows τρέχουν καλύτερα σε Windows,δες benchmarks της σουιτας της Adobe πχ να σου πέσει το σαγονι.

 

Τες πα

 

Επίσης η MS ακολουθεί θεωρώ ακολουθεί τον σωστό δρόμο, το λειτουργικό ενώ προσθέτει συνεχώς πράγματα είναι πιο σβελτο , σε αντίθεση με το Sierra που σε hardware του '15 ειναι σαν τα Vista πριν τα Service packs σε Pentium

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πολύ να δω κι ένα demo video με προγράμματα ήχου αντί για σχεδίου. Πιστεύω θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε αν "πιάσει" και εκεί το surface dial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έγινε showcase στο Adobe max και όλες οι εφαρμογές είναι έτοιμες για το dial.

 

 

Από ότι φαίνεται επίσης η Adobe δουλέψε καλά και με το hdpi scaling σε αυτές τις αναλογίες και ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως, πολύ ελαφρύ και σταθερό λειτουργικό αυτά τα windows  :D

 

e20e382018.png

 

 

Επίσης, επιδεικνύει μέγιστο σεβασμό προς τις επιλογές και την ιδιωτικότητα του χρήστη.

Επεξ/σία από AlexKane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ και ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ designer... που να δουλεύει σε... Windows με PC!

 

Η συνάδελφός μου (πρωτάρα, αρχάρια) δίπλα μου που ΕΠΙΜΕΝΕΙ να θέλει Win-PC (και υποχρέωσε την εταιρεία να της πάρει καινούργιο των ...2,500 ευρώ, δίχως οθόνη!!!!)..., ΠΑΛΙ βρίζει και καντιλιάζει για "λαγκαρίσματα", για κολλήματα, γενικά και κακό experience...

 

Designer και MAC, πάνε μαζί, ας το χωνέψουμε κάποτε. Win-PC έχουν οι... τυπογράφοι, οι... φωτοτυπάδες που κάνουν και καμιά μακέτα στο Corel, μικρά γραφεία γραφιστών (ενός-δύο ατόμων) κτλ! ΣΟΒΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, δεν χειρίζονται Win-PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ και ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ designer... που να δουλεύει σε... Windows με PC!

 

Η συνάδελφός μου (πρωτάρα, αρχάρια) δίπλα μου που ΕΠΙΜΕΝΕΙ να θέλει Win-PC (και υποχρέωσε την εταιρεία να της πάρει καινούργιο των ...2,500 ευρώ, δίχως οθόνη!!!!)..., ΠΑΛΙ βρίζει και καντιλιάζει για "λαγκαρίσματα", για κολλήματα, γενικά και κακό experience...

 

Designer και MAC, πάνε μαζί, ας το χωνέψουμε κάποτε. Win-PC έχουν οι... τυπογράφοι, οι... φωτοτυπάδες που κάνουν και καμιά μακέτα στο Corel, μικρά γραφεία γραφιστών (ενός-δύο ατόμων) κτλ! ΣΟΒΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, δεν χειρίζονται Win-PC...

Είσαι στον χώρο; Γιατί εγώ είμαι και βλέπω 70%+ PC ζώα πλέον. Σε προτυπογραφικό και τυπογραφικό επίπεδο και σε online.

 

Επίσης PC 2500€ χωρίς οθόνη σημαίνει 6 πύρηνο Intel i7+ 128gb ram +nvme SSD+gtx 1080. Αν κολλάει κάτι έχει κάνει στραβά αυτός που το έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης PC 2500€ χωρίς οθόνη σημαίνει 6 πύρηνο Intel i7+ 128gb ram +nvme SSD+gtx 1080. Αν κολλάει κάτι έχει κάνει στραβά αυτός που το έφτιαξε.

Μπορεί να πήγε να κάνει copy-paste αρχείο με μεγάλο path :P

 

FileDownloadHandler.ashx?fid=194f610a-50

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, πολύ ελαφρύ και σταθερό λειτουργικό αυτά τα windows  :D

 

e20e382018.png

 

 

Επίσης, επιδεικνύει μέγιστο σεβασμό προς τις επιλογές και την ιδιωτικότητα του χρήστη.

Mε αυτο το λειτουργικο δεν πας πουθενα ομως για δουλεια γραφιστική.

Για κανενα youtube και copy paste στο τερματικο καλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και για τι error code -36 μπορούμε να πούμε. Τι σχέση έχει όμως;

 

error-code-36-mac-finder.jpg

Μού δείχνεις ένα corrupted κρυφό αρχείο του Finder που διορθώνεται μ' ένα rebuild, σαν αντιπαραβολή με ένα πρόβλημα στο NTFS που υπάρχει απ΄τη δημιουργία του και συνεχίζει στα 10αρια.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά

 

Όσο για το τι σχέση έχει, σου έδειξα ένα παράδειγμα όπου: ένα μηχάνημα 2500 ευρώ χωρίς οθόνη δεν μπορεί να κάνει copy-paste λόγω του λειτουργικού του.

Μιλάγαμε για κακό experience,όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...