Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Δεν υπάρχει θέμα όπως και να το κάνεις. Λιθίου είναι όπως τα κινητά.

Παρεμπιπτόντως ένας φίλος εικάζει ότι το iqos 3 θα ξεπερνάει το κατοστάρικο. Έχει ακούσει κανείς τίποτα; Μην πάθω κανένα εγκεφαλικό... :P

Kατοστάρικο?

Ασε,προτιμώ να βάζω το κεφάλι μου πάνω απ την κατσαρόλα..🤣

1 λεπτό πριν, Ipap0 είπε

Ουσιαστικά 32€ κοστισε αν βγαλεις τα 3 πακετα. Κάτω από 30 σφραγισμένο από αγγελία δεν το βρήκα. Βάλε και τα μεταφορικά, βγήκε η τιμή. 

Μίλησα και με coach οποτε φανταζομαι θα υπαρχει ενημερωση για προσφορες. Οργανωμένοι μου φαινονται, ενω οι του Glo δε μου φανηκαν τοσο...

Η iqos έχει καταπληκτικό after sales.(ως τώρα)

Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 9/11/2018 στις 7:55 ΜΜ, Ipap0 είπε

Ουσιαστικά 32€ κοστισε αν βγαλεις τα 3 πακετα. Κάτω από 30 σφραγισμένο από αγγελία δεν το βρήκα. Βάλε και τα μεταφορικά, βγήκε η τιμή. 

Μίλησα και με coach οποτε φανταζομαι θα υπαρχει ενημερωση για προσφορες. Οργανωμένοι μου φαινονται, ενω οι του Glo δε μου φανηκαν τοσο...

Στο επικοινωνίακο κομμάτι δεν παίζονται. Εμένα η coach μου έχει δώσει ως τώρα 1 κούτα με 20 € και ένα Holder  δώρο που περιμένω την Τρίτη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leftis95 είπε

Τι είναι αυτό με τους coach?

Έχει επιλογή στο site του iqos όταν κάνεις αγορά να επιλέξεις και αυτή την υπηρεσία. Είναι δωρεάν και είναι ένας υπάλληλος που θα σου κάνει τρία τέσσερα τηλεφωνήμαυα σε διάστημα ενός μήνα περίπου και σε βοηθάει με τις απορίες σου και παράλληλα σου κάνει και κάποια δωράκια. Τουλάχιστον έτσι έγινε στην περίπτωση μου. Φαντάζομαι αυτό γίνεται σε όλες της περιπτώσεις. Εγώ βέβαια πήρα και δυο κιτ αλλά φαντάζομαι είναι το ίδιο για όλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπου πηρε το ματι μου οτι για καποιον που δεν εχει τις ειδικες μπατονετες καθαρισμου, μια κοινη μπατονετα με λεμονι (ή οινοπνευμα) κανει καλα τη δουλεια. Με προσοχη βεβαια στη λεπιδα. Κανένα άλλο καλό τιπ;;

 

Επίσης κάνει πάρα πολλή ώρα να φορτίσει η συσκευή. Νόμιζα ότι 0-100 παίρνει γύρω στη μία ώρα αλλά εδώ μιλάμε για 3ωρο. 

Επεξ/σία από Ipap0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2018 στις 12:44 ΠΜ, vastegial_74 είπε

Έχει επιλογή στο site του iqos όταν κάνεις αγορά να επιλέξεις και αυτή την υπηρεσία. Είναι δωρεάν και είναι ένας υπάλληλος που θα σου κάνει τρία τέσσερα τηλεφωνήμαυα σε διάστημα ενός μήνα περίπου και σε βοηθάει με τις απορίες σου και παράλληλα σου κάνει και κάποια δωράκια. Τουλάχιστον έτσι έγινε στην περίπτωση μου. Φαντάζομαι αυτό γίνεται σε όλες της περιπτώσεις. Εγώ βέβαια πήρα και δυο κιτ αλλά φαντάζομαι είναι το ίδιο για όλους. 

Εμενα παντως με πηραν μετα απο πολυ καιρο, αλλα δωρο δεν μου εκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 συσκευές,το iqos 2.4 και 2.4 plus και τα 2 σε μπλε το ένα από τον Φεβρουάριο το άλλο από το καλοκαίρι σε πλήρη χρήση το ένα και το άλλο περιστασιακά.

Η ποιότητα των πλαστικών είναι για τα μπάζα.Το holder στα σημεία που ακουμπά με την βάση ξεφτίζει μετά από κάνα 2-3 μήνες κανονικής για να μην πω προσεκτικής χρήσης.Το ματ γίνεται γυαλιστερό.

Το παλιό δεν βλέπεται,το πιο καινούργιο βρίσκεται στα πρώτα στάδια ξεφλουδίσματος στην περιοχή γύρω από το κουμπί ενεργοποίησης.

Πραγματικά απαράδεκτο για συσκευή που σε άλλες χώρες κοστίζει όσο ένα budget smartphone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, el_contador80 είπε

Εχω 2 συσκευές,το iqos 2.4 και 2.4 plus και τα 2 σε μπλε το ένα από τον Φεβρουάριο το άλλο από το καλοκαίρι σε πλήρη χρήση το ένα και το άλλο περιστασιακά.

Η ποιότητα των πλαστικών είναι για τα μπάζα.Το holder στα σημεία που ακουμπά με την βάση ξεφτίζει μετά από κάνα 2-3 μήνες κανονικής για να μην πω προσεκτικής χρήσης.Το ματ γίνεται γυαλιστερό.

Το παλιό δεν βλέπεται,το πιο καινούργιο βρίσκεται στα πρώτα στάδια ξεφλουδίσματος στην περιοχή γύρω από το κουμπί ενεργοποίησης.

Πραγματικά απαράδεκτο για συσκευή που σε άλλες χώρες κοστίζει όσο ένα budget smartphone.

Μια χαρά είναι τα πλαστικά του .

15 μήνες έχω ένα μπλέ και ένα ασπρο και δεν έχουν πάθει τίποτα πουθενά.Ουτε στο κουμπί ουτε πουθενά αλλού.Το ματ δεν έχει γυαλίσει καθόλου.

Αμφιβάλλω για αυτά που γράφεις.Μάλλον λές μπαρούφες

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bakalex είπε

Μια χαρά είναι τα πλαστικά του .

15 μήνες έχω ένα μπλέ και ένα ασπρο και δεν έχουν πάθει τίποτα πουθενά.Ουτε στο κουμπί ουτε πουθενά αλλού.Το ματ δεν έχει γυαλίσει καθόλου.

Αμφιβάλλω για αυτά που γράφεις.Μάλλον λές μπαρούφες

Επειδή σε βλέπω πολύ απόλυτο,πάρε την μπαρούφα μου για να μην αμφιβάλλεις.

20181113_151203.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Θες να μας πείς ότι αυτό έγινε με φυσιολογική χρήση 7 μηνών?

Ασε μας ρε φίλε.

Τους διπλάσιους το έχω(χωρίς θήκη) και δεν το προσέχω κιόλας.

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε μάστορα έχω κάνα λόγο να πω ψέμματα?Μην χαλάσει η σούπα για το πόσο τέλεια είναι η συσκευή?

Χρησιμοποιώ το iqos καθημερινά και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Οι συσκευές λειτουργικά είναι άψογες αν τηρήσεις τους τρόπους συντήρησής τους,το περιτύλιγμά τους είναι για κλωτσιές τι να κάνουμε τώρα?

Ο ρόλος του φόρουμ είναι να λέμε τα καλά και τα στραβά.Μην ψάχνεστε αν σας χαλάσουμε το όνειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα νομίζω ότι είναι αρκετά πιο απλά και εννοείται ότι το forum είναι για να λέμε και τα καλά και τα άσχημα. Το θέμα όμως είναι ότι αν το υλικό της συσκευής παρουσίαζε προβλήματα εμφανής φθοράς μετά από χρήση κάποιων μηνών, θα είχε αναφερθεί από την πλειοψηφία εδώ μέσα που απαριθμεί δεκάδες (ίσως και εκατοντάδες) χρήστες. Αντίθετα όμως το 99,99% των χρηστών δεν έχει αναφέρει τέτοιου είδους προβλήματα. Συνεπώς ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιταξτε πρωτα πως κανετε τα πνευμονια σας με αυτο που ρουφατε και μετα ενδιαφερθειτε για το αν αντεχει στην χρηση ή οχι. ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΙΣΣΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ??

Επεξ/σία από akis_supernatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, el_contador80 είπε

Γιατί ρε μάστορα έχω κάνα λόγο να πω ψέμματα?Μην χαλάσει η σούπα για το πόσο τέλεια είναι η συσκευή?

Χρησιμοποιώ το iqos καθημερινά και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Οι συσκευές λειτουργικά είναι άψογες αν τηρήσεις τους τρόπους συντήρησής τους,το περιτύλιγμά τους είναι για κλωτσιές τι να κάνουμε τώρα?

Ο ρόλος του φόρουμ είναι να λέμε τα καλά και τα στραβά.Μην ψάχνεστε αν σας χαλάσουμε το όνειρο.

Φίλε,ξέρεις όσοι γράφουμε εδώ δεν δουλεύουμε στον Παπαστράτο.Στα @@ μου αν χαλάσει η σούπα σε ΄σένα η σε όλους.Αυτό που με νοιάζει είναι αν βολεύει εμένα.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα σχολιάσω τις ανακρίβειες που μας τσαμπουνάς ότι η φθορά είναι φυσιολογική.

Οτι σε 3 μήνες ξεφλουδίζει λες και είναι φιστίκι αράπικο.Δεν βλέπω μόνο τα δικά μου.Ξέρω αρκετούς ανθρώπους που κάνουν iqos,τέτοιο πράγμα δεν έχω δει σε κανέναν.

Γρατζουνισμένα λίγο ναι,αυτό το πράγμα όχι.Συσκευή καπνίσματος είναι,δεν είναι skateboard.Aν το πετάς,το τριβεις σε αγριες επιφάνειες,το βγάζεις στραβά απ τη θήκη του,η και γω δεν ξέρω τι άλλο...έτσι θα γίνει.

Φυσιολογικο πάντως δεν είναι.

 

 

 

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...