Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, pier88 είπε

Παιδιά,καλό είναι να παραμείνουμε στο θέμα μας το οποίο είναι το Iqos.

Γι αυτό ρώτησα πιο πάνω, προφανώς προς τον admin, για το αν θα πρέπει να δημιουργηθεί νέο νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, εδώ και βδομάδες σκέφτομαι κι εγώ την αγορά του. Το πρωτοδοκίμασα καλοκαίρι του 2017 αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Για κάποιο λόγο όμως μου έχει καρφωθεί να το αγοράσω τώρα. Γνωρίζει κανείς τι έκπτωση παίζει σε αυτό το link? Γιατί μου φαίνονται πολλά τα 59 ευρώ με 4 κούτες. Ουσιαστικά μιλάμε για 43 ευρώ η συσκευή. Δεν είναι και λίγα θαρρώ. 

edit: μου είπανε απο τη σελιδα τους στο fb οτι ειναι η ιδια προσφορα. 59 ευρώ με 5 πακετα. 39 ευρώ η συσκευή δηλαδή. Δε νομίζω να πολειται πολυ ακριβότερα έξω. Τι είδους προσφορά είναι αυτή;;

Επεξ/σία από Ipap0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι μ@λ@κί@ προσφορά.

Αυτό είναι.

Φίλε δεν ξέρω τι θα κάνεις,εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα περίμενα την Βlack Friday η τις γιορτές (που πιθανότατα θα έρθουν και τα Iqos 3).

Λογικά τότε θα υπάρξουν εορταστικές προσφορές,και ίσως είναι καλύτερα για αγορά.

Πάντως να δώσεις 60 ευρώ για μια συσκευη που δεν είσαι σίγουρος ότι θα χρησιμοποιήσεις,είναι πολλά.

Πήγαινε και σε ένα κατάστημα να δοκιμάσεις ξανά.Να σιγουρευτείς ότι σε καλύπτει αν το ξεκινήσεις.Αν είναι να τα σκάσεις,τουλάχιστον σιγουρέψου ότι δεν θα ναι χούι μιάς βδομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, bakalex είπε

Eίναι μ@λ@κί@ προσφορά.

Αυτό είναι.

Φίλε δεν ξέρω τι θα κάνεις,εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα περίμενα την Βlack Friday η τις γιορτές (που πιθανότατα θα έρθουν και τα Iqos 3).

Λογικά τότε θα υπάρξουν εορταστικές προσφορές,και ίσως είναι καλύτερα για αγορά.

Πάντως να δώσεις 60 ευρώ για μια συσκευη που δεν είσαι σίγουρος ότι θα χρησιμοποιήσεις,είναι πολλά.

Πήγαινε και σε ένα κατάστημα να δοκιμάσεις ξανά.Να σιγουρευτείς ότι σε καλύπτει αν το ξεκινήσεις.Αν είναι να τα σκάσεις,τουλάχιστον σιγουρέψου ότι δεν θα ναι χούι μιάς βδομάδας.

Μα φυσικά είναι πολλά. Γιατί αν πεις ότι έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνες κάποια πακέτα για να το δοκιμάσεις (ας πούμε τα 5 που δίνουν στο πακέτο x 4€ = 20€) και πάλι τα υπόλοιπα 39 ευρώ είναι λεφτά. 

Συμφωνώ με τις ημερομηνίες που αναφέρεις απλά όταν σου καρφώνεται κάτι στο μυαλό είναι πρόβλημα. Από την άλλη θεωρώ ότι το iqos 3 δε θα προσφέρει πολλά περισσότερα αλλά ούτε και στην Black Friday πιστεύω να υπάρξει σημαντική πτώση της τιμής.

Μένω επαρχία και δεν έχει κατάστημα δυστυχώς. Ίσως προσπαθήσω να πάρω από κάποιο φίλο ή να δοκιμάσω το Glo που δίνουν δωρεάν για ένα διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gorge Markes είπε

Καλησπερα  σε όλους  λενε οτι κάνει εναν μυκητα  στον  πνευμονα έχετε  ακουσει κατι η παπατζες ακουγωνται οπως παντα

Που το άκουσες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά θα ακούσεις.

Ενοχλούνται πολλοί με το προιόν.

Μιά φορά μου είπε κάποιος ότι άκουσε(!!) πως ένας τύπος μόλις ξεκίνησε να καπνίζει iqos πέθανε σε λίγες βδομάδες😁.

Εμείς που ξεπεράσαμε τον πρώτο μήνα ζωντανοί,προφανώς την γλυτώσαμε παρα τρίχα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  σε όλους  λενε οτι κάνει εναν μυκητα  στον  πνευμονα έχετε  ακουσει κατι η παπατζες ακουγωνται οπως παντα

2 λεπτά πριν, pier88 είπε

Που το άκουσες αυτό;

Απο μια γνωστη που το καπνιζει κανα χρονο αν δεν το καθαριζεις λει καλλα και κατι τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gorge Markes είπε

Καλησπερα  σε όλους  λενε οτι κάνει εναν μυκητα  στον  πνευμονα έχετε  ακουσει κατι η παπατζες ακουγωνται οπως παντα

Απο μια γνωστη που το καπνιζει κανα χρονο αν δεν το καθαριζεις λει καλλα και κατι τετοια

Αμα δεν το καθαρίζεις,όχι μύκητα,καμιά τίγρη θα πεταχτεί απο μέσα 😁.

Μια φορα πήγα σε ένα κατάστημα για να μου το καθαρίσουν και του μπροστινού μου το καθάριζε μισή ώρα.

Μόνο τίποτε αρχαία δεν βρήκαν μέσα 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν δοκίμασα στις μπουτίκ από δυο επισκέψεις Iqos και Glo. Τελικά κατέληξα στο δεύτερο. Έκτη μέρα σήμερα άκαπνος αν και τώρα με ψιλοχτυπάει μια στέρηση. Αλλά κανονικό τσιγάρο δεν ξαναβάζω στο στόμα μου, δοκίμασα από φίλο προχτές και μου ήρθε να ξεράσω.

Εν αναμονή τώρα του Iqos 3 - εάν δεν το κόψω εντελώς - γιατί το Plus για κάποιο λόγο δεν με πολυέπεισε, χώρια οι περίεργες "προσφορές" κλπ.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τελικά το iqos 2.4 plus καινούριο. 44 ευρώ με 3 πακέτα. Το έβαλα στη φόρτιση αλλά ακόμα αναβοσβηνουν τα 4 λεντακια. Έχει μιάμιση ώρα τι γίνεται; Τόσο πολύ κάνει να φορτίσει η συσκευή; Επίσης είναι λιθίου η μπαταρία; Ξέρει κανείς; Να φορτίζω όποτε να' ναι. Μην περιμένω να τελειώσει πρώτα όπως με τα παλιά κινητά!

Επεξ/σία από Ipap0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Ipap0 είπε

Πήρα τελικά το iqos 2.4 plus καινούριο. 44 ευρώ με 3 πακέτα. Το έβαλα στη φόρτιση αλλά ακόμα αναβοσβηνουν τα 4 λεντακια. Έχει μιάμιση ώρα τι γίνεται; Τόσο πολύ κάνει να φορτίσει η συσκευή; Επίσης είναι λιθίου η μπαταρία; Ξέρει κανείς; Να φορτίζω όποτε να' ναι. Μην περιμένω να τελειώσει πρώτα όπως με τα παλιά κινητά!

Πολλά έδωσες.Αλλά αφου δεν κρατιόσουνα...οκ

Καλορίζικο.

Γράψου στο πρόγραμα coach (απ το site) να πάρεις καμιά προσφορούλα,μπας και σου κάνουν και κανένα δωράκι

Υ.σ.Αργεί λίγο να φορτίσει η συσκευή αλλά τι σε πειράζει?Αμα θές να καπνίσεις,βγάλε το στίκ κάπνισε και ξαναβάλτο.Εγώ την βγαζω απ την πρίζα και χωρίς να χει φορτιστεί τελείως παντως( δεν ξέρω αν κάνω καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, bakalex είπε

Εγώ την βγαζω απ την πρίζα και χωρίς να χει φορτιστεί τελείως παντως( δεν ξέρω αν κάνω καλά)

Δεν υπάρχει θέμα όπως και να το κάνεις. Λιθίου είναι όπως τα κινητά.

Παρεμπιπτόντως ένας φίλος εικάζει ότι το iqos 3 θα ξεπερνάει το κατοστάρικο. Έχει ακούσει κανείς τίποτα; Μην πάθω κανένα εγκεφαλικό... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, bakalex είπε

Πολλά έδωσες.Αλλά αφου δεν κρατιόσουνα...οκ

Καλορίζικο.

Γράψου στο πρόγραμα coach (απ το site) να πάρεις καμιά προσφορούλα,μπας και σου κάνουν και κανένα δωράκι

Υ.σ.Αργεί λίγο να φορτίσει η συσκευή αλλά τι σε πειράζει?Αμα θές να καπνίσεις,βγάλε το στίκ κάπνισε και ξαναβάλτο.Εγώ την βγαζω απ την πρίζα και χωρίς να χει φορτιστεί τελείως παντως( δεν ξέρω αν κάνω καλά)

Ουσιαστικά 32€ κοστισε αν βγαλεις τα 3 πακετα. Κάτω από 30 σφραγισμένο από αγγελία δεν το βρήκα. Βάλε και τα μεταφορικά, βγήκε η τιμή. 

Μίλησα και με coach οποτε φανταζομαι θα υπαρχει ενημερωση για προσφορες. Οργανωμένοι μου φαινονται, ενω οι του Glo δε μου φανηκαν τοσο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...