Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/10/2018 στις 5:39 ΜΜ, akis_supernatural είπε

δικαιωμα για σχολιασμο εχουν μονο οι υποψηφιοι αγοραστες και αυτοι που πραγματικα ενδιαφερονται για την τεχνολογια. Οχι ο καθε τυχαρπαστος που μπαινει μονο για να κραξει. Αιντε

 

10 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

κοιταξτε πρωτα πως κανετε τα πνευμονια σας με αυτο που ρουφατε και μετα ενδιαφερθειτε για το αν αντεχει στην χρηση ή οχι. ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΙΣΣΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ??

Σε ποιους από τους δύο άραγε ανήκεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Σε ποιους από τους δύο άραγε ανήκεις;

ευχαριστω για το χρονο που διεθεσες για μενα.  δυστηχως για μενα αλλα εκανα για 4 μηνες iquos οταν πρωτοβγηκε και μετα ξανακιλησα στο τσιγαρο ωσπου το εκοψα και αυτο. Αρα πιστευω εχω δικαιωμα να μιλησω αν μου επιτρεπεις. 

Και ξαναρωταω πισσα???

Επεξ/σία από akis_supernatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akis_supernatural είπε

Αρα πιστευω εχω δικαιωμα να μιλησω αν μου επιτρεπεις.

Εσύ ανέφερες ποιοι δικαιούνται να σχολιάζουν, όχι εγώ. Συνεπώς ο εαυτός σου θα πρέπει να το επιτρέψει.

Πέραν τούτου αντί να κοιτάξεις να συμβάλεις εποικοδομητικά στον όλο διάλογο, κοίταξες να κάνεις αυτά που ο ίδιος κατηγορείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bakalex είπε

Φίλε,ξέρεις όσοι γράφουμε εδώ δεν δουλεύουμε στον Παπαστράτο.Στα @@ μου αν χαλάσει η σούπα σε ΄σένα η σε όλους.Αυτό που με νοιάζει είναι αν βολεύει εμένα.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα σχολιάσω τις ανακρίβειες που μας τσαμπουνάς ότι η φθορά είναι φυσιολογική.

Οτι σε 3 μήνες ξεφλουδίζει λες και είναι φιστίκι αράπικο.Δεν βλέπω μόνο τα δικά μου.Ξέρω αρκετούς ανθρώπους που κάνουν iqos,τέτοιο πράγμα δεν έχω δει σε κανέναν.

Γρατζουνισμένα λίγο ναι,αυτό το πράγμα όχι.Συσκευή καπνίσματος είναι,δεν είναι skateboard

Βασικά ρε φίλε γιατί το έχεις πάρει τόσο προσωπικά το θέμα?

Και γιατί να πρέπει να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?

Θες να το πιστέψεις καλώς.δεν θες στα π@π@ρι@ μου

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

κοιταξτε πρωτα πως κανετε τα πνευμονια σας με αυτο που ρουφατε και μετα ενδιαφερθειτε για το αν αντεχει στην χρηση ή οχι. ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΙΣΣΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ??

Το παραπάνω σχόλιο εσύ το θεωρείς εποικοδομητικό; 

Και για να απαντήσω λοιπόν στην ουσία - παραβλέποντας το κράξιμο που δεν βοηθά σε κάτι -  αν πραγματικά έχεις στοιχεία από κάποια αξιόπιστη επιστημονική έρευνα που αποδεικνύει αυτό που αναφέρεις, δεν έχεις παρά να τα παραθέσεις γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ipap0 είπε

Έτυχε να φθαρεί το δικό του. Δεν είναι παράξενο... Μην τρελαίνεστε! 

Στριφτό έχει δοκιμάσει κανείς αντί για beets??

Καλό είναι να μην το δοκιμάσετε γιατί μάλλον θα πάρει φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akis_supernatural είπε

εποικοδομητικο δεν ειναι να αναφερω οτι εχει πισσα?? εκτος και αν εχει αναφερθει ξανα..

Απο που προκύπτει αυτό; Αν αυτό που λες έχει βάση είναι σοβαρό. Αν όχι, είναι ράδιο αρβύλα. Πηγή παρακαλώ. 

2 ώρες πριν, el_contador80 είπε

Βασικά ρε φίλε γιατί το έχεις πάρει τόσο προσωπικά το θέμα?

Και γιατί να πρέπει να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?

Θες να το πιστέψεις καλώς.δεν θες στα π@π@ρι@ μου

 

Το γεγονός ότι δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ξανά σημαίνει πως μάλλον πρόκειται για μεμονωμένη αστοχία υλικού. Το αποκλείεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι αστοχια υλικου.Ηδη το δευτερο που εχω για backup και σαφως λιγοτερο χρησιμοποιημενο αρχισε να εμφανιζει αμυδρα το ιδιο σημαδι.

Δεν το εχω δει μονο σε μενα,το εχω παρατηρησει και σε φιλους.Αλλα μονο στο μπλε,στο ασπρο μαλλον δεν φαινεται καθως το πλαστικο δεν ειναι ματ.

Μεχρι σε καποιο βαθμο ειναι λογικο να γινει και αναποφευκτο αφου βαζοντας το holder στην βαση θα υπαρξει μια τριβη.Ισως και γι αυτο αλλαξε ο τροπος φορτισης στο iqos 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, el_contador80 είπε

Βασικά ρε φίλε γιατί το έχεις πάρει τόσο προσωπικά το θέμα?

Και γιατί να πρέπει να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?

Θες να το πιστέψεις καλώς.δεν θες στα π@π@ρι@ μου

 

Φίλαράκι δεν έχω πάρει τίποτα προσωπικά.Σε ξέρω και απο χθές?

Απλά,μπαίνουν εδω μέσα διάφοροι κατα καιρούς(πολλοί κάνοντας την πρώτη τους ανάρτηση στο τόπικ) εσκεμμένα γράφοντας π@π@ριές,ψέματα,ανακρίβειες με σκοπό να τρολάρουν.

Συνήθως συγκρατούμαι,απλά μερικές φορές καταντά εκνευριστικό.

Για την περίπτωση σου:Μπορεί να συνέβη σε εσένα αυτή η αστοχία,αλλά δέξου ότι δεν είναι ο κανόνας.Οταν πρωτοέγραψες το όρισες σαν κανόνα.Αφήνοντας την προσωπική μου εμπειρία απ έξω,θα πω ότι κάνένας εως τώρα δεν έχει αναφέρει τέτοιο θέμα στο παρόν τόπικ.Γιαυτό αμφιβάλλω για την έννοια "κανονική χρήση".Στην τελική,με λίγο σκληρή χρήση, 7 μήνες άμα το πετάς απο δω και απο κει,λογικό είναι ακόμα και αυτό που σου συνέβη.Και ένα πανάκριβο κινητό εάν πάρεις,χωρίς θήκη προστασιας σε λίγο καιρό θα γίνει σαν τα μαυρα του τα χάλια.Και γω που το δικό μου Iqos το έχω χωρίς θήκη,στην αρχη ;έλεγα οκ αλλά μετά σιγά σιγά όλο και έβλεπα κάποια γρατζουνιά εδώ εκεί παραπέρα.

Επίσης να ξέρεις ότι όσοι μπαίνουν εδώ και γράφουν ,ξέρουν καλά ότι το εργαλείο δεν είναι κανένα μνημείο τελειότητας.Προβλήματα /αστοχίες υπάρχουν και στη συσκεύη και στα heets.Κανένας δεν προστατεύει καμιά εταιρία.Δεν είμαστε μέτοχοι.Καπνιστές είμαστε.

Τέλος απο μένα και ευχομαι καλή συνέχεια

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολύ σεβασμό θα γράψω ότι δεν αντέχω να διαβάζω άλλο για το εκπληκτικό customer service της Παπαστράτος και για λογικές Coach κτλ. Θάνατο πουλάνε και γεμίζουν τα πνευμονολογικα χρόνια τωρα .....καλο customer service θα ήταν αν είχαν εκεί μια νοσοκόμα να σου κρατάει την πάπια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην το κουράζουμε άλλο.

Το ένα από τα δύο iqos το έχω σε θήκη αλλά τι να λέει η θήκη προστατεύει την βάση και όχι το holder.

Για μένα το ότι δεν το έχει αναφέρει κανένας πριν από μένα δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνει κιόλας.

Αν θέλετε το βαφτίζετε αστοχία υλικού,εγώ το λέω κατασκευαστικό λάθος με ίσως όχι καλή ποιότητα ματ επίστρωσης.

Στο τέλος της ημέρας και εγώ και εσείς θα συνεχίσουμε να το χρησιμοποιούμε,δεν είναι κακό να επισημαίνουμε τα λάθη καθώς εμείς θα βγούμε κερδισμένοι ως χρήστες,εκτός αν προτιμάτε να μείνουν 5-10 νοματαίοι να αναμασάνε τα ίδια και τα ίδια και να ανταλλάσουν κωδικούς για έκπτωση στα heets.

Αυτά και από μένα για το συγκεκριμένο θέμα,καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Με πολύ σεβασμό θα γράψω ότι δεν αντέχω να διαβάζω άλλο για το εκπληκτικό customer service της Παπαστράτος και για λογικές Coach κτλ. Θάνατο πουλάνε και γεμίζουν τα πνευμονολογικα χρόνια τωρα .....καλο customer service θα ήταν αν είχαν εκεί μια νοσοκόμα να σου κρατάει την πάπια .

Δεν είπε κανείς ότι πουλάνε καραμέλες. Θάνατο πουλάνε αλλά το κάνουν καλά, πως να το κάνουμε. Αφού το κάνεις που το κάνεις είναι προτιμότερο να έχεις μια ευγενική επικοινωνία και τα δωράκια σου από το να μην έχεις τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Απο που προκύπτει αυτό; Αν αυτό που λες έχει βάση είναι σοβαρό. Αν όχι, είναι ράδιο αρβύλα. Πηγή παρακαλώ. 

 

κοιταξτε τα τελευταια αποτελεσματα του FDA. δυστηχως δεν εχω λινκ αυτην τη στιγμη αλλα ενα απλο googlarisma ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...