Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ούτε κι εγώ βρήκα για πίσσα. Γράφει για καρδιαγγειακά αλλά μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και δεν έχουμε αυταπάτες. Έχουμε τη νοημοσύνη να καταλάβουμε πως δεν εισπνέουμε αέρα του βουνού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισα δεν προκύπτει εφόσον δεν υφίσταται καύση χαρτιού...Μην λέμε ότι θέλουμε...Νικοτίνη ναι...άλλες ουσίες αδιευκρίνιστες ίσως...Πισα όχι και είμαι κατηγορηματικός...

Τώρα για τις φθορές που λέει ο φίλος πιο πάνω , ένα μικρό δίκιο το έχει...Όχι ότι είναι ο κανόνας αλλά υπάρχει μια μικρή αστοχία σε κάποιες παρτίδες...Εγώ είχα το συλλεκτικό 2.4 σε μπλε χρώμα και η γυναίκα μου είχε πάρει το απλό μπλε σκούρο....Το holder μετα από 6 μήνες χρήσης άρχισε να ζαρωνει το χρώμα στο κάτω μέρος κοντά στο σημείο φόρτισης...Η αντικατάσταση από την iqos ήταν άμεση...Το δικό μου (πριν το κατασχέσουν ) είχε φάει 4 τούμπες (η μία βαρβατη...)και απέκτησε μόνο ένα σημαδακι στο καπάκι...

Τώρα έχουμε και οι δυο το plus....εγώ το μπλε σκουρο και εκείνη το ροζ...Εμένα παρουσίασε ένα μικρό άνοιγμα στον φορτιστη...στο κουμπί που ανοίγει το καπάκι (σαν σπασιματακι φαινεται) χωρίς να έχει χτυπηθεί...και θα γίνει αντικατάσταση μόλις γυρίσω Ελλάδα...

Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν μικροθεματακια σε αντικείμενα μαζικής παραγωγής...Το καλό είναι ότι προς το παρών το αποδέχονται στην iqos και όσο είσαι στην εγγύηση κάνουν ότι μπορούν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, markosf είπε

Τώρα για τις φθορές που λέει ο φίλος πιο πάνω , ένα μικρό δίκιο το έχει...Όχι ότι είναι ο κανόνας αλλά υπάρχει μια μικρή αστοχία σε κάποιες παρτίδες...Εγώ είχα το συλλεκτικό 2.4 σε μπλε χρώμα και η γυναίκα μου είχε πάρει το απλό μπλε σκούρο....Το holder μετα από 6 μήνες χρήσης άρχισε να ζαρωνει το χρώμα στο κάτω μέρος κοντά στο σημείο φόρτισης...Η αντικατάσταση από την iqos ήταν άμεση...Το δικό μου (πριν το κατασχέσουν ) είχε φάει 4 τούμπες (η μία βαρβατη...)και απέκτησε μόνο ένα σημαδακι στο καπάκι...

το holder της κοπέλας μου χάλασε στους 6 μηνες περίπου, χωρις να έχει κάποια εξωτερική φθορά. Της το αντικατέστησαν άμεσα και το νέο που της έδωσαν, μετά από λίγο καιρό έπαθε αυτό που αναφέρεις κι εσύ στο κάτω μέρος κοντά στις επαφές της φόρτισης. Τελικά χάλασε κι αυτό πρόσφατα και της το αντικατέστησαν... Το επόμενο δεν έχει πάθει κάτι ακόμα... Πάντως πέρα απο το αισθητικό του πράγματος, αυτο το ξέφτισμα δεν επηρεάζει σε τίποτα τη λειτουργία της συσκευής...

Τις τελευταίες μέρες, όταν το φορτίζει αναβοσβήνουν 2 κόκκινα λαμπάκια (ενα αριστερα και ένα δεξια) αλλά δεν έχει προλάβει να το πάει σε κάποιο κατάστημα... Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φορά όταν δεν πιέζει καλά το καπάκι το holder ανάβει κόκκινο (δεν κάνει καλή επαφή...Δες αν έχει κλείσει καλά όταν το κάνει...

Καθάρισε και με ένα στεγνό πανακι τις επαφές και στο holder....και στον φορτιστή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kon1to είπε

το holder της κοπέλας μου χάλασε στους 6 μηνες περίπου, χωρις να έχει κάποια εξωτερική φθορά. Της το αντικατέστησαν άμεσα και το νέο που της έδωσαν, μετά από λίγο καιρό έπαθε αυτό που αναφέρεις κι εσύ στο κάτω μέρος κοντά στις επαφές της φόρτισης. Τελικά χάλασε κι αυτό πρόσφατα και της το αντικατέστησαν... Το επόμενο δεν έχει πάθει κάτι ακόμα... Πάντως πέρα απο το αισθητικό του πράγματος, αυτο το ξέφτισμα δεν επηρεάζει σε τίποτα τη λειτουργία της συσκευής...

Τις τελευταίες μέρες, όταν το φορτίζει αναβοσβήνουν 2 κόκκινα λαμπάκια (ενα αριστερα και ένα δεξια) αλλά δεν έχει προλάβει να το πάει σε κάποιο κατάστημα... Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να είναι;

Kάνε και hard reset.Αλλά όταν το παρουσιαζει συχνότερα,πηγαινε στο κατάστημα γιά αντικατασταση

 

How to restart IQOS

Reset of the charger is pretty simple (this guideline works just for the newest model 2.4 Plus with Bluetooth).

  1. At the same time press Bluetooth and Power buttons for short time and release.
  2. Wait for about 2 seconds to flash all IQOS lights.
  3. Reset is complete.

 

How to reset holder

You can reset the holder itself. While its exhausted and flash with red light, just hold the button until it goes off.

 

If resetting didn't solve your problems, there is only one solution left - complaints. Visit GeCo or Valmont, any IQOS dealer or contact Customer care center that will send you a new device by courier.

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάρει περίπου 3 βδομάδες.Στη δεύτερη βδομάδα μου κάναν προσφορά μια κούτα στα 20 ευρώ και σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου κάναν δώρο ένα holder.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας σχεδον μια βδομαδα iqos (τα bronze heets) και δηλωνω τρομερα ευχαριστημενος ερχόμενος απο καπνο(golden virginia κιτρινο) εχω μια ερωτηση για μελλοντικες καταστάσεις 1ον το σετ με μπατονετες ποσο εχει δεν το βρισκω στο site και 2ον υπαρχει αλλος ασφαλης τροπος καθαρισματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, babis13 είπε

Κάνοντας σχεδον μια βδομαδα iqos (τα bronze heets) και δηλωνω τρομερα ευχαριστημενος ερχόμενος απο καπνο(golden virginia κιτρινο) εχω μια ερωτηση για μελλοντικες καταστάσεις 1ον το σετ με μπατονετες ποσο εχει δεν το βρισκω στο site και 2ον υπαρχει αλλος ασφαλης τροπος καθαρισματος;

Αν θυμάμαι καλά κάνει ,2,5 ευρώ τα 30.

Εγω δεν τα χρησιμοποιώ.

Δεν το προτείνω σε κανέναν,αλλά χρησιμοποιώ κανονικές μπατονέτες και καθαρό οινόπνευμα.

Επειδή όμως οι μπατονέτες οι κανονικές δεν χωράνε σε όλα τα σημεία,έχω πάρει και απο ebay πιο λεπτές μπατονέτες που χρησιμοποιώ για να καθαρίζω τα δύσκολα σημεία.

Αν είναι ασφαλές δεν ξέρω,πάντως 14 μήνες δεν έχει πάθει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

They have 4 of them and I had a very nice experience with their friendly crew. They explained me the newest 
IQOS vaping technology MESH which is the PMI high tech solution for those who prefer liquid nicotine. 

They use specially designed capsules called VEEV, in 7 tastes (labels) and each taste in 3 different 
nicotine strength: 6, 11 and 18 mg. If you visit London, make sure you visit one of the 4 IQOS stores.

 

kd5oa0.jpg

zlc1oy.jpg

2arlh1.jpg

33emz4w.jpg

hwzgon.jpg

[via]

Επεξ/σία από akisk79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2ml pod =τουλ.μια μερα ατμισμα. επιτελους θα σταματησει η βρωμα που βγαζει το iqos.. 😛

Δειτε και αυτα που κυκλοφορουν ηδη στα περιπτερα..και με μηδενικη νικοτινη

Και τα bo plus αλλα δεν ξερω αν βρισκονται σε περιπτερα 

K glo nobbaco (σαν iqos)

Για μενα οποια εταιρεια με ετοιμα pod πλασαριστει σε μινι μαρκετ περιπτερα θα κερδισει και τα iqos 

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, akisk79 είπε

They have 4 of them and I had a very nice experience with their friendly crew. They explained me the newest 
IQOS vaping technology MESH which is the PMI high tech solution for those who prefer liquid nicotine. 

They use specially designed capsules called VEEV, in 7 tastes (labels) and each taste in 3 different 
nicotine strength: 6, 11 and 18 mg. If you visit London, make sure you visit one of the 4 IQOS stores.

kd5oa0.jpg

zlc1oy.jpg

2arlh1.jpg

33emz4w.jpg

hwzgon.jpg

[via]

Ξέρουμε πότε πρόκειται να έρθει στα μέρη μας; Ρώτησα στο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση του iqos και δεν ήξεραν καν για την ύπαρξη του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Ξέρουμε πότε πρόκειται να έρθει στα μέρη μας; Ρώτησα στο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση του iqos και δεν ήξεραν καν για την ύπαρξη του. 

https://www.pmi.com/smoke-free-products/mesh-taking-e-cigarettes-further

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...