Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω...καθαρίζοντας χθες το iqos μου δίπλα απο την λεπιδα στον πατο της συσκευης φαινεται σαν μια μικρη τρυπουλα σαν καψιμο...ειναι φυσιολογικο αυτο;στην αρχη νομιζα οτι ηταν ξεραμενος καπνός αλλα ειδα με φακό κλπ κ ηταν αυτη η μικρη η τρυπουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος πήγε σήμερα για 3 μέρες Ιταλία (Ρώμη) και είδε ότι εκεί στα iqos center έχουν είδη το 3. Του είπα αύριο-μεθαύριο να δει οπωσδήποτε σε τι τιμή παίζει - για να ειδούμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Ένας φίλος πήγε σήμερα για 3 μέρες Ιταλία (Ρώμη) και είδε ότι εκεί στα iqos center έχουν είδη το 3. Του είπα αύριο-μεθαύριο να δει οπωσδήποτε σε τι τιμή παίζει - για να ειδούμε... 

110€ Στο σάιτ τους...

D8D1F8C5-2F0C-48A9-9AA0-96531F112A60.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Αουτς... :fear:

κατσε να παραγγείλω καμιά δεκαριά να χω...🤣

15 λεπτά πριν, pier88 είπε

Λέτε να παίξει προσφορά το plus στη black friday;

Σίγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2018 στις 11:17 ΠΜ, babis13 είπε

 Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω...καθαρίζοντας χθες το iqos μου δίπλα απο την λεπιδα στον πατο της συσκευης φαινεται σαν μια μικρη τρυπουλα σαν καψιμο...ειναι φυσιολογικο αυτο;στην αρχη νομιζα οτι ηταν ξεραμενος καπνός αλλα ειδα με φακό κλπ κ ηταν αυτη η μικρη η τρυπουλα

Έτσι είναι. Μην ανησυχείς. Καλό καθάρισμα θέλει. 

 

 

 

Και κάτι άσχετο με την απάντηση στον φίλο. Εκτός και τα έχει παίξει η συσκευή κάποιου δεν θεωρώ ότι προσφέρει κάτι ουσιαστικό η νέα συσκευή. Αυτό που θα ήταν πραγματικά λόγος αλλαγής, αλλά αυτό έχει να κάνει και με τα heets, είναι να αυξανόταν η διάρκεια και από τα ~6 λεπτά τη φορά να πήγαινε στο ~10. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vastegial_74 είπε

Έτσι είναι. Μην ανησυχείς. Καλό καθάρισμα θέλει. 

Και κάτι άσχετο με την απάντηση στον φίλο. Εκτός και τα έχει παίξει η συσκευή κάποιου δεν θεωρώ ότι προσφέρει κάτι ουσιαστικό η νέα συσκευή. Αυτό που θα ήταν πραγματικά λόγος αλλαγής, αλλά αυτό έχει να κάνει και με τα heets, είναι να αυξανόταν η διάρκεια και από τα ~6 λεπτά τη φορά να πήγαινε στο ~10. 

Συμφωνώ. Πέρα από ντιζάιν λειτουργικά δεν αλλάζει κάτι. Μόνο η τιμή ανεβαίνει. Αν αυξάνονταν οι τζουρες θα ήταν σούπερ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎17‎/‎11‎/‎2018 στις 8:42 ΜΜ, pier88 είπε

Λέτε να παίξει προσφορά το plus στη black friday;

Αρχές Δεκεμβρίου θα έρθει Ελλάδα. Τιμή άγνωστη ακόμα...σίγουρα πάνω απο 59€ όμως!

Αυτό μεταφέρουν όσοι δουλεύουν για το IQOS στη χώρα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10η μερα iqos εστριψα ενα τσιγαρο χθες να δω το ματς εκανα το μισο σαν να μου μυριζε καρβουνο ισως κ ιδεα μου...απολυτα ευχαριστημενος με bronze heets γύρω στα 13 την μερα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, Ipap0 said:

Άνοιξα ένα heet και παρατήρησα ένα πλαστικό φίλτρο το οποίο μάλιστα λιώνει από τη θερμοκρασία. Σοβαρά τώρα;;;

Τι είναι η πλαστική πτυχωτή ταινία στο εσωτερικό του φίλτρου των HEETS ;

Η πλαστική πτυχωτή ταινία μέσα στο φίλτρο των HEETS είναι ειδικά σχεδιασμένη για να αφαιρεί τους υδρατμούς από το εισπνεόμενο αερόλυμα, έτσι ώστε να απολαμβάνεις το πραγματικό άρωμα του καπνού.

(από τη σελίδα iqos.gr) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να σας τρομάξω αλλά για όσους ξέρουν καλά αγγλικά και έχουν διάθεση να ψαχτούν παραθέτω το παρακάτω:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29535257

"Headspace analysis of the polymer-film filter revealed the release of formaldehyde cyanohydrin at 90°C, which is well below the maximum temperature reached during normal usage."

Για όποιον θέλει ολόκληρο το άρθρο ας μου στείλει pm. 

Σήμερα πήρα μια κούτα και ειλικρινά σκέφτομαι να την πουλήσω όπως την πήρα σφραγισμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...