Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, Ipap0 είπε

Δε θέλω να σας τρομάξω αλλά για όσους ξέρουν καλά αγγλικά και έχουν διάθεση να ψαχτούν παραθέτω το παρακάτω:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29535257

https://www.pmiscience.com/resources/docs/default-source/Library_Documents_latest/hr-gcms-analysis-of-pla-headspace--response-to-california-paper_july-2018.pdf?sfvrsn=ddb7c206_0

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 20/11/2018 στις 8:57 ΜΜ, Tigkas είπε

Καλο θα ηταν να ριξετε καμια ματια και εδω  επισης μιας και συν των αλλων αναφερεται η υπαρξη η μη πισσας στα προιοντα θερμαινομενου καπνου.Γνωση Αγγλικων προυποτιθεται μιας και υπαρχουν υποτιτλοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/11/2018 at 01:48, kage said:

Δειτε και αυτα που κυκλοφορουν ηδη στα περιπτερα..και με μηδενικη νικοτινη

 

Από προσωπική εμπειρία, δεν αξίζει καθόλου το logic. Το μοναδικό ατού είναι πως το βρίσκεις στα περίπτερα, αλλά για κάποιον που ήδη κάνει δουλειά το iqos μάλλον θα τον απογοητεύσει. :) 

Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει pod ή γενικά κάτι διαφορετικό μπορεί να δοκιμάσει το bo+. Αλλιώς ας περιμένει τη νέα υλοποίηση της PMI (που αν όντως φοράει αντίσταση mesh και δεν είναι μάρκετινγκ θα δίνει πολύ καλή γεύση) ή μπορεί και να δοκιμάσει το glo για το οποίο διαβάζω αρκετά θετικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akpe είπε

Από προσωπική εμπειρία, δεν αξίζει καθόλου το logic. Το μοναδικό ατού είναι πως το βρίσκεις στα περίπτερα, αλλά για κάποιον που ήδη κάνει δουλειά το iqos μάλλον θα τον απογοητεύσει. :) 

Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει pod ή γενικά κάτι διαφορετικό μπορεί να δοκιμάσει το bo+. Αλλιώς ας περιμένει τη νέα υλοποίηση της PMI (που αν όντως φοράει αντίσταση mesh και δεν είναι μάρκετινγκ θα δίνει πολύ καλή γεύση) ή μπορεί και να δοκιμάσει το glo για το οποίο διαβάζω αρκετά θετικά. 

Το iqos κραταει 6 λεπτα και γκρινιαζουμε. Με το Glo που κραταει 3,5 τι θα καναμε?! 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akpe είπε

Από προσωπική εμπειρία, δεν αξίζει καθόλου το logic. Το μοναδικό ατού είναι πως το βρίσκεις στα περίπτερα, αλλά για κάποιον που ήδη κάνει δουλειά το iqos μάλλον θα τον απογοητεύσει. :) 

Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει pod ή γενικά κάτι διαφορετικό μπορεί να δοκιμάσει το bo+. Αλλιώς ας περιμένει τη νέα υλοποίηση της PMI (που αν όντως φοράει αντίσταση mesh και δεν είναι μάρκετινγκ θα δίνει πολύ καλή γεύση) ή μπορεί και να δοκιμάσει το glo για το οποίο διαβάζω αρκετά θετικά. 

 

12 ώρες πριν, akpe είπε

Από προσωπική εμπειρία, δεν αξίζει καθόλου το logic. Το μοναδικό ατού είναι πως το βρίσκεις στα περίπτερα, αλλά για κάποιον που ήδη κάνει δουλειά το iqos μάλλον θα τον απογοητεύσει. :) 

Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει pod ή γενικά κάτι διαφορετικό μπορεί να δοκιμάσει το bo+. Αλλιώς ας περιμένει τη νέα υλοποίηση της PMI (που αν όντως φοράει αντίσταση mesh και δεν είναι μάρκετινγκ θα δίνει πολύ καλή γεύση) ή μπορεί και να δοκιμάσει το glo για το οποίο διαβάζω αρκετά θετικά. 

Σωστος(GLO),δεν πειραζουν τοσο τα 3,5' αλλωστε τοσο δεν διαρκει ενα ΚΤ?,προσφορα αυριο και Σαββατο στα 25 ευρω με 5 πακετα,φουλ για  αγορα για συγκριση με το iqos που εχω αφου βεβαια το δοκιμασω πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ θερμά φίλε pier88, μόλις το χρησιμοποίησα και πήρα ένα για τη γυναίκα. Ο κωδικός είναι για μία φορά, αν θέλουμε και δεύτερο πως μπορούμε να βρούμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Σε ευχαριστώ θερμά φίλε pier88, μόλις το χρησιμοποίησα και πήρα ένα για τη γυναίκα. Ο κωδικός είναι για μία φορά, αν θέλουμε και δεύτερο πως μπορούμε να βρούμε;

Δοκίμασε να πάρεις πάλι με τον ίδιο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pier88 είπε

Δοκίμασε να πάρεις πάλι με τον ίδιο κωδικό.

Βγάζει: "Προσοχή! Το κουπόνι αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Βγάζει: "Προσοχή! Το κουπόνι αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά."

Λογικό,μόνο αν έχεις άλλο λογαριασμό,βρες κανένα φίλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigkas είπε

Αν φτιάξω έναν δεύτερο λογαριασμό με τα στοιχεία της γυναίκας μου που θα έχει την ίδια διεύθυνση, παίζει να έχω θέμα;

Μάλλον όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CDT είπε

Σωστος(GLO),δεν πειραζουν τοσο τα 3,5' αλλωστε τοσο δεν διαρκει ενα ΚΤ?,προσφορα αυριο και Σαββατο στα 25 ευρω με 5 πακετα,φουλ για  αγορα για συγκριση με το iqos που εχω αφου βεβαια το δοκιμασω πρωτα.

Πάνω από 20 μέρες είμαι με το GLO. "Άκαπνος" πια, δοκίμασα 2-3 φορές να κάνω στριφτό και τσιγάρο, ξερνούσα. Χώρια που επιτέλους πήγα στον οδοντίατρο να καθαρίσω τα δόντια μου και ενθουσιάστηκε που κόβω το κάπνισμα γιατί κάπνισμα και στοματική υγιεινή είναι το μεγαλύτερο μαρτύριο τους. Σημαντικό που ήδη δεν λαχανιάζω ούτε στις σκάλες, μειώθηκαν οι ταχυκαρδίες (τις παρακολουθώ με το Mi Band 2 που έχει αρκετά καλή ακρίβεια) κι επιτέλους με τα πρώτα κρύα δεν έχω την ανάγκη να έχω μόνιμα ανοιχτό παράθυρο για να ξεμυρίζω, λολ. Γενικά είτε με iqos είτε με glo νιώθω πια πολύ βελτιωμένη τη ζωή μου. Μια απόφαη είναι όλα γιατί καπνίζω από τα 16 μου κι έφτασα 49 για να αγανακτήσω με τον εαυτό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δοκιμάσει λύσεις τύπου logic μπορεί να κόψει πολύ εύκολα το iqos γιατί πολύ απλά βγάζουν πολύ περισσότερο καπνό και μετά νομίζεις ότι χάλασε το iqos και δεν βγάζει καπνό. Το συγκεκριμένο όμως δεν συμφέρει (έρχεται πάνω κάτω το ίδιο) και η μόνη γεύση που αξίζει είναι η mint berry.

Για εμένα μετά απο περισσότερο από χρόνο φανατικης χρήσης του iqos το μόνο που με καλύπτει και έχει βολεψει πλεον είναι το ίσον της νομπακο. Ούτε κουμπιά ούτε τπτ το μόνο αρνητικό η μικρή μπαταρία. Και υγρό (είχα δοκιμάσει άπειρα) numbers 2!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...