Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16 Δεκέμβρη κυκλοφορει το iqos 3 duo. Δίνει τη δυνατότητα για 2 ραβδους καπνου (δεν τα λέω τσιγάρα) συνεχόμενα και φορτίζει 2 φορές πιο γρ'ηγορα απο το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 12/12/2019 στις 9:32 ΠΜ, harris231 είπε

Στις 16 Δεκέμβρη κυκλοφορει το iqos 3 duo. Δίνει τη δυνατότητα για 2 ραβδους καπνου (δεν τα λέω τσιγάρα) συνεχόμενα και φορτίζει 2 φορές πιο γρ'ηγορα απο το 3.

Ωραία νέα αυτά αλλά το θέμα είναι να κάνει και κάποια καλή προσφορά. Σκέφτομαι να αρχίσω πάλι το iqos αλλά θα περιμένω λίγο μάλλον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα όπως το σκέφτομαι, αφού είναι πανομοιότυπα με το απλό 3 που κατέχω, το ντούο ουσιαστικά διπλασιάζει(σχεδόν) την μπαταρία του. Όχι την μπαταρία καθαυτή αλλά την διάρκεια που θα σε βγάλει μέσα στην ημέρα. Το 3 έχει μεγάλο θέμα σε σχέση με το 2 και το 2.4 στα της μπαταρίας. Εκτός αν έτυχα εγώ σε τέτοιο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mp123 είπε

Λοιπον πηρα και εγώ το το iquos.εκανα μισο πακετο.

Ενα εχω να πω.μαπα .Το αφηνω στην ντουλάπα μαζι με το pico και το nautilus.

Φίλε το τσιγάρο ειναι τόσο γλυκό όταν το καπνίσεις που όλα τα άλλα σου φαίνονται μάπα. Θέλει προσπάθεια για να σου αρέσει κάποιο υποκατάστατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Lumini είπε

Φίλε το τσιγάρο ειναι τόσο γλυκό όταν το καπνίσεις που όλα τα άλλα σου φαίνονται μάπα. Θέλει προσπάθεια για να σου αρέσει κάποιο υποκατάστατο.

Έλεγα μπας και έχει την ίδια γευση και νικοτίνη αλλά όχι.καλυτερο και πιο οικονομικό βγαινει το ατμισμα σε όποιον θέλει να φύγει από το τσιγάρο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Έλεγα μπας και έχει την ίδια γευση και νικοτίνη αλλά όχι.καλυτερο και πιο οικονομικό βγαινει το ατμισμα σε όποιον θέλει να φύγει από το τσιγάρο.

Ναι φυσικά ότι αρέσει στον καθένα. Σα το τσιγάρο όμως τίποτα. Αν κολησεις δύσκολα ξεκόλλας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lumini είπε

Ναι φυσικά ότι αρέσει στον καθένα. Σα το τσιγάρο όμως τίποτα. Αν κολησεις δύσκολα 

Δε λες τίποτα.μολις ηρθε ο καφές. 

20191216_202811.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να επισημάνω κάποιον για όποιον έχει ακούσει κάτι αντίστοιχο..

Γνωστή μου βλέποντας με με το iqos Με ενημέρωσε ότι ήθελε να το ξεκινήσει Αλλά την απέτρεψε ο ωρλ λέγοντας της ότι προκαλεί καρκινο στο στομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Μαιρη2 είπε

το iqos γιατί να προκαλεί καρκίνο στο στόμα κ όχι το ΚΤ ας πούμε ή το ατμισμα??? Αυτο το εξήγησε ο ΩΡΛ???

Ήταν η ερώτηση μου και εμένα ακριβώς αυτή..της είπε συγκεκριμένα ότι έχουν αυξηθεί τα κρούσματα σε όσους κάνουν χρήση iqos γιατί γίνεται η καύση στο στομα...Η κάτι τέτοιο τελοσπαντων..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, 1-9-9-90 είπε

Ήταν η ερώτηση μου και εμένα ακριβώς αυτή..της είπε συγκεκριμένα ότι έχουν αυξηθεί τα κρούσματα σε όσους κάνουν χρήση iqos γιατί γίνεται η καύση στο στομα...Η κάτι τέτοιο τελοσπαντων..

Η καύση γίνεται στο στόμα?? Ενώ με το ΚΤ που πραγματικά παίρνουμε τα πάντα ανάβοντας το,τι? Έχουμε λιγότερες πιθανότητες για καρκίνο στο στόμα??? Πραγματικα δεν έχω τι να πω... εγώ αυτό που ξέρω, είναι πως έπειτα από 3 εβδομάδες χρήσης έχω δει τεράστια διαφορά στα πάντα! τώρα... Ο καθένας λέει την άποψη του εννοείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Μαιρη2 είπε

Η καύση γίνεται στο στόμα?? Ενώ με το ΚΤ που πραγματικά παίρνουμε τα πάντα ανάβοντας το,τι? Έχουμε λιγότερες πιθανότητες για καρκίνο στο στόμα??? Πραγματικα δεν έχω τι να πω... εγώ αυτό που ξέρω, είναι πως έπειτα από 3 εβδομάδες χρήσης έχω δει τεράστια διαφορά στα πάντα! τώρα... Ο καθένας λέει την άποψη του εννοείται!

Εγώ το χρησιμοποιώ 1μιση χρόνο...Η χρήση μου είναι στα 7 heet ημερησίως.. τόσα και τα στριφτό που έκανα...Η αλήθεια είναι πως ο αριθμός δεν είναι τόσο μεγάλος για να καταλάβω κάποια αξιοπρόσεκτη διαφορά.. οι αντοχές μου ήταν και είναι καλές.. λόγω προβλημάτων με θυρεοειδή κάνω συχνά εξετάσεις και αυτές καλές.. 

Σίγουρα όμως όταν ακούς μια άποψη τέτοια σε ανησυχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...