Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγά την διαφορά τα ίδια παιχνίδια με ps4 τα ίδια και στο ps4 pro με μικρή διαφορά στα γραφικά στην ΊΔΙΑ τηλεόραση μου που δεν είναι 4Κ ποιο το νόημα να δώσω και άλλα λεφτα για να πάρω το ΊΔΙΟ πράγμα με overcloking στην ουσία κάρτα γραφικών ε και.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγά την διαφορά τα ίδια παιχνίδια με ps4 τα ίδια και στο ps4 pro με μικρή διαφορά στα γραφικά στην ΊΔΙΑ τηλεόραση μου που δεν είναι 4Κ ποιο το νόημα να δώσω και άλλα λεφτα για να πάρω το ΊΔΙΟ πράγμα με overcloking στην ουσία κάρτα γραφικών ε και.  :-(

 

Overckloking ειναι μονο ο επεξεργαστής. Η κάρτα γραφικών ειναι άλλη με διπλάσια δύναμη . Και επίσης πρόσθεσαν και 1GB ram παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που σκοτώνεστε για τα framerates και τις αναλύσεις, τι σημασία έχουν; Οι κονσόλες προσφέρουν αποκλειστικά games που τα pc δεν έχουν. Τι συγκρίνουμε τώρα δηλ.; Επίσης ποιος πιστεύει ότι κάθε 2 χρόνια για να τρέξεις ένα παιχνίδι του pc δεν θέλεις καινούρια κάρτα; ενώ στην κονσόλα για 4 τουλάχιστον χρόνια θα παίζεις απροβλημάτιστα ότι καινούριο παιχνίδι βγαίνει μιας και θα είναι ήδη παραμετροποιημένο για εκείνες.

 

Πιο λαθος δεν γινεται να εισαι. Πρωτα απο ολα, ΟΛΕΣ οι πλατφορμες, ακομα και το κινητο, προσφερουν αποκλειστικα games που οι αλλοι δεν εχουν. Τo PC εχει περισσοτερα αποκλειστικα απο ολες τις κονσολες μαζι , σε περιπτωση που δεν το ηξερες.

 

Και οχι, στο PC δεν θες καινουργια καρτα καθε 2 χρονια. Εφοσον η συγκριση γινεται με κονσολα, μια μετρια καρτα του 2012  παιζει ακομα και σημερα σε medium settings / 30 fps / 1080 - 900p, οπως το ps4.  Παρε την 7870 για παραδειγμα. Ξεπερναει το ps4 στο 99.9% των παιχνιδιων....

Man mu πως θα δικαιολογήσουν το ότι σκάνε 300€ για μία κάρτα;καπως πρέπει να νιώσουν καλύτερα..ακόμα και με ψέματα..

 

Η αντιστρεφουμε το επιχειρημα, πως να δικαιολογησεις οτι σκας περισσοτερο σε παιχνιδια, λες οτι αγοραζουν καρτες με 300€ XD. 

 

Εφοσον η συγκιση γινεται με ps4, μια καρτα 4ετιας στα 170 ευρω τρεχει ακομα και σημερα πιο γρηγορα απο το ps4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strawman αυτά που λες είναι θεωρίες και δεν αντιστρέφουν τίποτα!!! Τώρα φτιαξε ένα πι σι με 290€ νομίζω τόσο πάει το PS4 με ένα μοχλο άρα έχεις 240€ διαθέσιμα,για φτιαξε μου ένα πι σι με αυτά τα λεφτά ούτε που θα bootαρει!!

Για τα παιχνίδια από ότι φαίνεται δεν σε συμφέρει να διαβάσεις αυτά που γράφουμε πιο πάνω λογικό δώσε 300€ για κάρτα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strawman αυτά που λες είναι θεωρίες και δεν αντιστρέφουν τίποτα!!! Τώρα φτιαξε ένα πι σι με 290€ νομίζω τόσο πάει το PS4 με ένα μοχλο άρα έχεις 240€ διαθέσιμα,για φτιαξε μου ένα πι σι με αυτά τα λεφτά ούτε που θα bootαρει!!

Για τα παιχνίδια από ότι φαίνεται δεν σε συμφέρει να διαβάσεις αυτά που γράφουμε πιο πάνω λογικό δώσε 300€ για κάρτα τωρα

Γιατι να φτιαξω ενα PC με 290 οταν μπορω να φτιαξω με 1000? Παντως ευκολα φτιαχνεις PC με ~200€. O μοχλος τι χρειαζεται, εχεις εσυ keyboard και mouse στo PS4 στα 290? Online παιζεις με 290? Τις συνδρομες τις εβαλες στην τιμη? Τα λεφτα που εδωσες για να εχεις και PC για να ποσταρις αυτο το μνμα το εβαλες στην τιμη?

 

Και 300€ λοιπον να δωσω για καρτα (που δεν δινω, μιας και με 100 παιζεις καλυτερα απο το ps4) παλι πιο φτηνα θα μου ρθει. Λυπαμαι :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με τόσα € πισι μόνο μπορείς να το συγκρίσεις απλα και πάλι στην φαντασία σου μπορείς να το φτιάξεις...χαχα 200€ πι σι λέει φτιάχνει εύκολα.Και γιατι να θέλω πληκτρολόγιο ποντίκι;δεν δουλεύει με μοχλό το ps4?εσύ τα θες αναγκαστικα,δεσε κόμπο εσύ τα δάκτυλα σου να παίξεις με πληκτρολόγιο.Απο κινητό σου γράφω είναι άχρηστο το πι σι για εμένα.Αρα δίνεις 1000 για πι σι και ή κάρτα σου κάνει 100 ε?λογικό ναι...Συνδρομή;είχα βρει πριν 3 χρόνια ετήσια με 30€ πήρα 4 και επειδή τις μοιράζομαι με άλλον τα 4χρονια λοιπόν μου πήγαν 60€ και με ανά σωρό παιχνίδια φρι (οκ καλά και άσχημα παιχνίδια)είσαι εντάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ευκολα φτιάχνεις pc με 200 ευρώ " Μονο η rx470 που εχει το pro καινούργια κανει 200 ευρώ. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα. Το pc δεν το περνεις μονο για παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ευκολα φτιάχνεις pc με 200 ευρώ " Μονο η rx470 που εχει το pro καινούργια κανει 200 ευρώ. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα. Το pc δεν το περνεις μονο για παιχνίδια.

Δεν ειπα PC για games, ειπα PC γενικοτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε logistoulis ναι πιο φθηνά κατά ;5-10 το πολύ ευρώ και αν...οχι τις διαφορές όμως που λένε απλά για να δειχθουν..Έχεις PS?Τι γίνεται ρε παιδιά μόνο εγώ το έκανα από το ps3 το διαμοιρασμό digital παιχνιδιού;Μάλιστα στο PS3 μπορούσες με 3 ατομα τουλάχιστον να το μοιραστείς...

Κοίτα το doom το πήρα 28€ από κλειδαδικο, το dishonored 2 θα το πάρω 34 ομοίως, το deus ex το πήρα 45 retail (steel box) day one όλα τα παραπάνω

 

Επίσης να μη μιλήσω για πιο παλιά όπως mkx που το πήρα 7-8€

 

Το gears 4 από την άλλη το πήρα 70€ γιατί δεν είχα εναλλακτικές

 

Το μόνο κακό σε σχέση με τα retail των κονσολων είναι ότι δε μπορώ να τα πουλήσω όταν τα βαρεθω εκτός αν κάθομαι να φτιάχνω λογαριασμό για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και πουλάω αυτόν, πράγμα που φυσικά δεν παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με τόσα € πισι μόνο μπορείς να το συγκρίσεις απλα και πάλι στην φαντασία σου μπορείς να το φτιάξεις...χαχα 200€ πι σι λέει φτιάχνει εύκολα.Και γιατι να θέλω πληκτρολόγιο ποντίκι;δεν δουλεύει με μοχλό το ps4?εσύ τα θες αναγκαστικα,δεσε κόμπο εσύ τα δάκτυλα σου να παίξεις με πληκτρολόγιο.Απο κινητό σου γράφω είναι άχρηστο το πι σι για εμένα.Αρα δίνεις 1000 για πι σι και ή κάρτα σου κάνει 100 ε?λογικό ναι...Συνδρομή;είχα βρει πριν 3 χρόνια ετήσια με 30€ πήρα 4 και επειδή τις μοιράζομαι με άλλον τα 4χρονια λοιπόν μου πήγαν 60€ και με ανά σωρό παιχνίδια φρι (οκ καλά και άσχημα παιχνίδια)είσαι εντάξει;

Νταξει νταξει, το PS4 ειναι φτηνοτερο και το PC κανει 1500 για να αποδιδει το ιδιο. Ασε που το PC ειναι πλεον αχρηστο μιας και αντικατασταθηκε απο τα smartphones. Αντε καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να φτιαξω ενα PC με 290 οταν μπορω να φτιαξω με 1000? Παντως ευκολα φτιαχνεις PC με ~200€. O μοχλος τι χρειαζεται, εχεις εσυ keyboard και mouse στo PS4 στα 290? Online παιζεις με 290? Τις συνδρομες τις εβαλες στην τιμη? Τα λεφτα που εδωσες για να εχεις και PC για να ποσταρις αυτο το μνμα το εβαλες στην τιμη?

 

Και 300€ λοιπον να δωσω για καρτα (που δεν δινω, μιας και με 100 παιζεις καλυτερα απο το ps4) παλι πιο φτηνα θα μου ρθει. Λυπαμαι :(

 

Γιατι εσυ μπορεις να φτιαξεις με 1000 ευρω. Εγω δεν μπορω. Ποσταρω απο ενα pc 10 ετων που δεν μπορει ουτε supetuxkart να παιξει σε full γραφικα. Θελω μια κονσολα να την βαλλω στην tv, να πεταξω το cd μεσα και να παιζω απο τον καναπε 3 ωρες.

 

Οχι δεν θελω να αναβαθμισω το pc. Οταν ερθει η ωρα, θα αλλαξω pc. Οτι αναβαθμιση και να κανω σε pc 10 χρονων θα εχω bottleneck. Δεν συμβαδιζουν ουτε οι τεχνολογιες, ουτε οι ταχυτητες.

 

Και με το xbox αν δεν κανω λαθος ειναι δωρεαν το online.

 

Εχει καταντησει αηδια ποια.

 

- Τους λες πως εχεις windows mobile, βγαινουν ολοι του android και σε λενε οπισθοδρομικο

 

- Τους λες πως εχεις linux, βγαινουν ολοι οι windows users και σε λενε κολλημενο

 

- Τους λες πως εχεις android, βγαινουν οι apple users και σε λενε τρυπιο

 

- Τους λες πως εχεις ios, βγαινουν οι android users και σε λενε fanboy

 

- Τους λες πως θελεις κονσολα και σε λενε βλακα

 

Ειμαστε το μοναδικο forum που συγκρινουμε

 

Windows με Linux! (Ποθεν πως. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση ουτε στον τροπο λειτουργεια τους, ουτε στην λογικη τους, ουτε στο κοινο που εξυπηρετουν)

 

Windows με Mac! Tα ιδια και εδω! Στραγαλια με μηλα.

 

Αndroid με ios! (Πως? Με τι κρητιριο? Το ενα ειναι open source με πληρη ελευθερεια και 100 rom και το αλλο κλειστο και θελει itunes μεχρι και για να περασεις τραγουδι)

 

Yπολογιστη με κονσολα? Ελα μου?

 

Εχω και εγω μια συγκριση. Να συγκρινουμε τα λεφτα μου με ενως Σαουδαραβα απο το Ντουμπαι. Γιατι οχι? Παιζει να ειναι η ποιο ταιριαστη συγκριση απο ολες!!!!

 

Ειμαι στο Insomnia καμια 8αρια χρονια τωρα (Παντα διαβαζα τις ειδησεις και τα comments αλλα δεν ειχα απο την αρχη account). Aπο οσο θυμαμαι, παντα κανατε τετοιες συγκρισεις.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΝ ΕΤΗ 2017 ΣΧΕΔΟΝ, ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ....  ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. 8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΕΝΑ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ, ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΡΩΕΙ ΜΗΛΟ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ ΤΡΩΕΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΓΙΑΤΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ, Ο FANBOY ΚΑΙ Ο ΒΛΑΚΑΣ, ΗΛΙΘΙΟΣ, ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ? ΗΜΑΡΤΟΝ!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με τα μνμ μερικων,................

 

-ΕΚΑΝΑ ανακαινηση το σπιτι μου (ειμαι θυμα αφου μπορουσα να ζω σε τρογλη)

 

-Αγορασα ενα yamaha 7.2 και εσκαβα 2 βδομαδες για τα καλωδια (ειμαι προβατο του cinema feeling)

 

-Πηρα ps4 (ενω ειχα υπολογιστη του 2χιλιαρου) και συνηδητοποιησα ποσο πιο διασκεδαστικο ειναι να βρισκεις σχεδον τους παντες στο ps4 μεσα σε ενα party.

(αρα ειμαι προβατο των κονσολων)

 

-Αλλαξα την 10ετιας tv μου με 70αρα 4κ

(ειμαι θυμα...τι την θες την 4κ αφου μπορεις να βλεπεις και με FHD και να στραβωνεσαι οσο ανεβαινουν οι ιντσες)

 

-Προπαρηγγειλα το PS4 pro γιατι με ενδιαφερει το 4Κ αλλα και γενικα να δουλευει ολο το συστημα πιο γρηγορα. και εντελη γιατι ηθελα να το χαρισω το ps4 σε εναν φιλο που του εκλεψαν το δικο του μεσα απο το σπιτι και δεν εχει να αγορασει αλλο. τι θυμα ειμαι γιαυτο??

 

για χαλαρωστε μερικοι....ελεος....!

 

 

να ειστε αντικειμενικοι... ολα εχουν τα υπερ και τα κατα!

-ποτε δε θα δεις τα γραφικα των pc σε κονσολα.

-ποτε δε θα πουλας η ανταλαζεις παιχνιδια των pc οπως στις κονσολες

-ποτε δε θα οργανωσεις τοσο πολυ τους φιλους σου στο pc οπως στο ps4 και θα κανετε παρτυ κτλ κτλ.

κα κα κα

 

επισης πολυ τιτλοι αναφερουν οτι θα ειναι native στο ps4 pro 4k...δε ξερω με τι θυσια στην λεπτομερια ομως.....

anyway... να μαστε καλα να δουλευουμε (να εχει και δουλεια πανω απολα) και να μπορουμε να εχουμε οτι θελουμε. και ας βγαινουν καθε χρονο που λεει ο λογος....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να καλυφθικατε με συμπλήρωσαν οι δύο παραπάνω φίλοι...

Ότι κάνει ότι να ναι ή σονυ και ή κάθε εταιρία και ντιβελοπερ κάνουν θα δούμε που θα πάει όλο αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...