Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ποστ μου τα διαβάσεις ή ότι θες διαβάσεις??Μάλλον ότι θες ότι σε συμφερει....

 

Και τα πι σι λοιπον το ίδιο ανά 4 χρόνια και ένα χιλιαρικακι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc με 500 ευρω θα προσθέσεις και αλλα 100 ευρώ για ενα σκληρό 1tb , γιατι ο ssd θα γεμίσει με 2 παιχνιδια , και για ενα μοχλο xbox360 για να μπορεις να παιζεις στο όμορφο απο τον καναπε σου. αρα με 600 ευρώ ξεπερνας το ps4. τωρα αν βαλουμε αλλα 80 ευρω θα φτάσουμε της επιδόσεις το ps4 pro (amd rx470). αρα με 680 περνεις ενα pc με επιδόσεις ps4 pro. γιατι λοιπόν καποιος που θελει να παιζει μονο παιχνιδια να δωσει 280 ευρώ παραπάνω;

σε 500€ pc που πας να συγκρίνεις με κονσόλα θα βάλεις ssd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια φαντασία μαν μου ναι πραγματικά γίνεται... προτιμώ την πραγματικότητα,το έχεις κάνει;κάντο και το αγοράζω....φτιαξε ένα πι σι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ με 240-250€ να στο αγοράσω εγω.Αλλά τέτοιοι είστε λέτε λέτε και στο τέλος τα σκατε,μια χαρά σας τα ρουφάει τα $$$ ή βιομηχανία του gaming δώστε κι άλλα!!

Και αγαπητέ hater είσαι εσύ και προφανώς ασχετος αφού από ότι φαίνεται δεν είχες έχεις κονσόλα ποτέ....Εσύ μπηκες σε τοπικό που δεν αναφέρει κάτι για πισια και βγάζει την χολή σου

Γιατι να φτιαξω καινουργιο ρε ψηλε αφου με αυτο που εχω παιζω τα παντα καλυτερα απο το ps4? XD

Στο πα ηδη αλλα το αγνοεις μπας και κερδισεις κανενα επιχειρημα, το PC ειναι φτηνοτερο γιατι δεν χρειαζεται να αγοραζεις ολο το κουτι απτην αρχη καθε φορα, οπως στις κονσολες.

 

Btw, προφανως και μπορεις να φτιαξεις PC ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ me 240-250€. Μπες στο Πλαισιο παρε τα φτηνοτερα κομματια και αγορασε το οπως λες. Περιμενω την αποδειξη αγορας ;)

 

Ps1. Εχω ολα τα playstation μεχρι το 3, καθως και psp. Περαστικα.

στο pc με 500 ευρω θα προσθέσεις και αλλα 100 ευρώ για ενα σκληρό 1tb , γιατι ο ssd θα γεμίσει με 2 παιχνιδια , και για ενα μοχλο xbox360 για να μπορεις να παιζεις στο όμορφο απο τον καναπε σου. αρα με 600 ευρώ ξεπερνας το ps4. τωρα αν βαλουμε αλλα 80 ευρω θα φτάσουμε της επιδόσεις το ps4 pro (amd rx470). αρα με 680 περνεις ενα pc με επιδόσεις ps4 pro. γιατι λοιπόν καποιος που θελει να παιζει μονο παιχνιδια να δωσει 280 ευρώ παραπάνω;

Δικαια συγκριση, μαρεσει. Αλλωστε το ps4 εχει απλετο χωρο και μαλιστα, SSD! Και φυσικα ολα τα παιχνιδια απαιτουν gamepad, αρα αλλα 80 ευρω εκει, και αφου δεν υπαρχει παιχνιδι που να απαιτει keyboard + mouse μας ειναι αχρηστο. Χωρια που οι συνδρομες για online ειναι τζαμπα.

 

Βtw, ο σκληρος 1tb εχει 50, αντε 55 ευρω. Τα 100 τα βαλες ετσι λογω fanboyismou η απλα δεν γνωριζες? 

 

Και τωρα για να απαντησω στο ερωτημα, γιατι να δωσει καποιος 100-150 ευρω παραπανω (γιατι για τοσα προκειται) για να παρει PC, απλουστατα. Πρωτα απολα, για να κανει αυτο που κανεις εσυ εδω, να ποσταρι δηλαδη στο εν λογω forum :). Περα απο αυτο, σε βαθος χρονου ο PC gamer εξοικονομει πολυ περισσοτερα, για τον απλουστατο λογο οτι, του χρονου πχ. που θα βγει το ps4 ultra super duper katana edition, αντι να πεταξει ολο το κουτι του απτο μπαλκονι, αλλαζει απλα καρτα γραφικων. Εσυ δηλαδη ναι μεν θα γλυτωσεις 100-150 τωρα, εγω ομως θα γλυτωσω 300-350 οταν βγει η νεα κονσολα στο 500ευρω και εγω απλα θα δωσω 200 για καρτουλα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc με 500 ευρω θα προσθέσεις και αλλα 100 ευρώ για ενα σκληρό 1tb , γιατι ο ssd θα γεμίσει με 2 παιχνιδια , και για ενα μοχλο xbox360 για να μπορεις να παιζεις στο όμορφο απο τον καναπε σου. αρα με 600 ευρώ ξεπερνας το ps4. τωρα αν βαλουμε αλλα 80 ευρω θα φτάσουμε της επιδόσεις το ps4 pro (amd rx470). αρα με 680 περνεις ενα pc με επιδόσεις ps4 pro. γιατι λοιπόν καποιος που θελει να παιζει μονο παιχνιδια να δωσει 280 ευρώ παραπάνω;

 

Σκληρο 1TB παιρνεις με 45 ευρω. Και βγαινει μεσα στην τιμη των 500 ευρω. Οι περισσοτεροι σε PC δεν παιζουν με μοχλο αλλα οκ μοχλο παιρνεις με 10 ευρω ή αν θες του xbox360 με 30 ευρω.

Και τα λεφτα του θα τα βγαλει στην πορεια με τα φθηνοτερα games οπως και να'χει.

 

Επισης το PS4 Pro δεν εχει RX470, μια APU εχει που τις επιδοσεις της ακομα δεν τις ξερουμε. Το οτι εχει RX470 το εβγαλαν καποιοι κρινοντας απο το floating performance του στα 4.2tflops που ειναι κοντα στις RX470 (η RX470 εχει 4.9tflops reference και πανω απο 5 οι OCed εκδοσεις). Δεν μπορουν να συγκριθουν ετσι και μονο οταν βγει σε 5 μερες θα ξερουμε που βρισκεται απο επιδοσεις. Τα ιδια ελεγαν και για το PS4 πριν βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης το PS4 Pro δεν εχει RX470, μια APU εχει που τις επιδοσεις της ακομα δεν τις ξερουμε. Το οτι εχει RX470 το εβγαλαν καποιοι κρινοντας απο το floating performance του στα 4.2tflops που ειναι κοντα στις RX470 (η RX470 εχει 4.9tflops reference και πανω απο 5 οι OCed εκδοσεις). Δεν μπορουν να συγκριθουν ετσι και μονο οταν βγει σε 5 μερες θα ξερουμε που βρισκεται απο επιδωσεις. Τα ιδια ελεγαν και για το PS4 πριν βγει. 

Θυμαμαι και το ps4 που ειχε και καλα 7870 και τελικα χαροπαλευε στα ταρταρα με μια 7790!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο αλλωστε οτι ενα PC με τις επιδοσεις του ps4 θελει 1000 ευρω και πανω XD

Αν πας να πάρεις ένα PC θα πας να τα σκάσεις για να σου κρατήσει και κάποιο καιρό.  Ειδάλλως δίνεις πάνω κάτω τα ίδια λεφτά όσο ένα PS4 για να φτιάξεις κάτι ανάλογο και καταλήγεις ανά 3 μήνες να κάνεις αναβαθμίσεις μέχρι να τερματίσεις αυτά που σηκώνει η mobo.

 

Ας μην κοροιδευόμαστε, όσοι ασχολούνται με την τεχνολογία τα σκάνε όταν αγοράζουν PC και δεν παίρνουν ένα της σειράς με 300 ευρώ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας να πάρεις ένα PC θα πας να τα σκάσεις για να σου κρατήσει και κάποιο καιρό.  Ειδάλλως δίνεις πάνω κάτω τα ίδια λεφτά όσο ένα PS4 για να φτιάξεις κάτι ανάλογο και καταλήγεις ανά 3 μήνες να κάνεις αναβαθμίσεις μέχρι να τερματίσεις αυτά που σηκώνει η mobo.

 

Ας μην κοροιδευόμαστε, όσοι ασχολούνται με την τεχνολογία τα σκάνε όταν αγοράζουν PC και δεν παίρνουν ένα της σειράς με 300 ευρώ......

Συμφωνω, οσοι γουσταρουν τα σκανε για το PC. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ PS4!!! Αυτος που τα σκαει παιζει 1440p ολα τερμα στα 60frames. Αν ΔΕΝ θες να τα σκασεις και αντεχεις να παιζεις σε medium settings / 30 fps / 900p τοτε δεν χρειαζεται και να τα σκασεις. 

 

Και για ποιο λογο να κανεις ανα 3 μηνες αναβαθμιση? Που τα ειδες αυτα? Εγω που εχω να κανω 4.5 χρονια αναβαθμιση τι ειμαι, νεαντερταλ? Πρεπει να καταλαβεις οτι ο ικονσολες πλεον δεν ειναι αυτο που ηταν. Το ps4 ανταγωνιζεται επεξεργαστες 8ετιας (κυριολεκτικα, δεν υπερβαλω) και καρτες γραφικων 4ετιας+., και μαλιστα τις low end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σε ρώτησε και ήρθες σε θέμα για ps4 να μας τα πεις αυτά ψηλε;Ποιος είσαι συ που ήρθες εδώ;σε εμάς να κάνεις πλάκα; ;)

 

Δώσε φέτος αλλά 700 ευρώ όσα έδωσες πριν 4.5 χρόνια να είσαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω, οσοι γουσταρουν τα σκανε για το PC. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ PS4!!! Αυτος που τα σκαει παιζει 1440p ολα τερμα στα 60frames. Αν ΔΕΝ θες να τα σκασεις και αντεχεις να παιζεις σε medium settings / 30 fps / 900p τοτε δεν χρειαζεται και να τα σκασεις. 

 

Και για ποιο λογο να κανεις ανα 3 μηνες αναβαθμιση? Που τα ειδες αυτα? Εγω που εχω να κανω 4.5 χρονια αναβαθμιση τι ειμαι, νεαντερταλ? Πρεπει να καταλαβεις οτι ο ικονσολες πλεον δεν ειναι αυτο που ηταν. Το ps4 ανταγωνιζεται επεξεργαστες 8ετιας (κυριολεκτικα, δεν υπερβαλω) και καρτες γραφικων 4ετιας+., και μαλιστα τις low end.

 

Αν θες να παίζεις παιχνίδια θα πρέπει να κάνεις αναβαθμίσεις λόγω των απαιτήσεων.  Εσύ καλά κάνεις και με το μηχάνημα 4ετιας κάνεις τη δουλειά σου όπως κι εγώ κάνω την δικιά μου με τον τρόπο που εξήγησα.  

 

Δεν προσπαθώ να αποδείξω σε κανέναν ότι το PS4 είναι καλύτερο ή χειρότερο από ένα PC ή και το αντίστροφο και επίσης δεν με απασχολεί τεχνολογικά ένα PS4 με τι PC αντιστοιχεί και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα αυτή η σύγκριση καθώς μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα.

 

Προσωπικά (γιατί πάντα για μένα μιλάω) δεν με πειράζει που παίζω στο PS4 ένα παιχνίδι με lower specs συγκριτικά από ότι σε ένα PC διότι κάνω τη δουλειά μου το ίδιο καλά.

 

Απλά κάθομαι στον καναπέ μου, ανοίγω το PS και παίζω το παιχνιδάκι μου.  Απλά και όμορφα.  Δεν λέω ότι είναι το καλύτερο αλλά εμένα μου κάνει. Επίσης το χαιρόμαστε αφάνταστα με την παρέα μου να μαζευόμαστε και να παίζουμε στο σάλονι στην 55αρα tv τετράδα NBA2K17.  Αυτό δεν μπορείς να το κάνεις με ένα PC ότι και να λες.  Το PC δεν το βάζεις στο σαλόνι για gaming, αλλά στο γραφείο με το δικό του monitor.  Όπως και να το κάνουμε δεν είναι το ίδιο.  

 

PS έχω από  το πρώτο PS και PC έστηνα από τότε που έβαλα στην άκρη την Amiga 500+ που είχα (και ακόμα έχω και χρησιμοποιώ παίζοντας Sensible, Cannon Fodder, Turrican κλπ) και ξεκίνησα με Pentium στα 300MHz.

 

Το δια ταύτα είναι ότι ο καθένας κάνει την δουλειά του όπως τον βολεύει.

 

Όλα τα άλλα είναι σε δουλειά να βρισκόμαστε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι και το ps4 που ειχε και καλα 7870 και τελικα χαροπαλευε στα ταρταρα με μια 7790!! 

 

Αυτο. Οταν εβγαλαν το PS4 ελεγαν οτι ειναι αντιστοιχο με 7870 (τοτε εκανε $200). Ουτε καν ομως.

Και σημερα η 7870 του 2012 παιζει Battlefield 1 1080p Med-High settings στα 60+fps και το PS4 στα 900 με 1000p αναλογως τη σκηνη και 30 με 45fps. Δηλαδη τις μισες επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην κοροιδευόμαστε, όσοι ασχολούνται με την τεχνολογία τα σκάνε όταν αγοράζουν PC και δεν παίρνουν ένα της σειράς με 300 ευρώ......

 

Λογικο ειναι αυτο φιλε μου οπως οσοι ασχολουντε με αμαξια και εχουν την οικονομικη ανεση δεν θα παρου hyundai αλλα porsche ετσι και οποιος ασχολειτε με την τεχνολογια και το gaming και εχει την ανεση δεν θα παρει pc με 300 ευρω αλλα με 1000 ευρω π.χ.

Και το δικο μου PC τοσο αξιζει γυρο στα 1000 ευρω, γιατι θελω να παιζω 1440p Ultra και 60fps. Αυτο δεν σημαινει οτι με 500 ευρω PC  (με i3 6100, RX460 4GB, 8GB Ram, 240gb SSD) δεν θα ημουν ευχαριστημενος και δεν θα επαιζα οτι παιζω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το PC δεν το βάζεις στο σαλόνι για gaming, αλλά στο γραφείο με το δικό του monitor.  Όπως και να το κάνουμε δεν είναι το ίδιο.  

 

 

 

και φυσικά κανείς δε σου απαγορεύει να έχεις pc στο σαλόνι σου

 

εγώ προσωπικά δεν έχω στο σαλόνι μου οκ, αλλά έχω στο γραφείο μου και πέρα από το monitor έχω μια 40αρα tv και το 99% των φορών παίζω εκεί με xone controller

 

μη θεωρείς κανόνα το παιχνίδι στο γραφείο, αν δε μιλάμε για κάνα online fps ή strategy εγώ και πολλοί άλλοι έχουμε καταργήσει αυτόν τον τρόπο παιξίματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc στο σαλόνι? Με τίποτα, το pc θέλει monitor, είναι πολυεργαλειο, δεν το έχουμε μονο για να παίζουμε games και να βλεπουμε ταινίες, αν θέλω να σερφάρω ή να γράψω ενα κείμενο ή τέλος πάντων κάτι σχετικό με την δουλειά μου που θα το κάνω, στην τηλεόραση απο τα 2 μέτρα? Ουτε εχω διάθεση να αγοράσω ακομα ενα pc, ουτε να πηγαινοφερνω αυτο που εχω απο το σαλονι στο γραφείο και τουμπαλιν, δεν γίνονται αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι άλλο θέμα και ανεξάρτητο με το αν παίζεις σε κονσόλα ή υπολογιστή όμως.

 

Ναι, απλα σου λεω γιατι πιθανως να μην μπορει να παιξει στο σαλονι. Αν μενεις μονος σου ενταξει, αλλα αν εχεις γυναικα και παιδια δεν ειναι ευκολη υποθεση να παιξεις στο σαλονι, ειτε θα πεσει παντοφλα ειτε δεν θα σε αφησουν να απολαυσεις το παιχνιδι σου.

Γι αυτο και εγω παιζω PS4 στο γραφειο μου οπου ειναι ο χωρος μου και κανεις δεν με κουναει απο την πολυθρονα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc στο σαλόνι? Με τίποτα, το pc θέλει monitor, είναι πολυεργαλειο, δεν το έχουμε μονο για να παίζουμε games και να βλεπουμε ταινίες, αν θέλω να σερφάρω ή να γράψω ενα κείμενο ή τέλος πάντων κάτι σχετικό με την δουλειά μου που θα το κάνω, στην τηλεόραση απο τα 2 μέτρα? Δεν γίνονται αυτά.

μπορείς να έχεις pc γραφείου για δουλειές και gaming pc σε κουτί σαλονιού στο σαλόνι

 

το πιο απλό είναι να κάνεις αυτό που είπα πιο πάνω, εκεί που έχεις το pc σου βάζεις και μια τηλεόραση εκτός από το μόνιτορ  και κάνεις τα δικά σου 

Ναι, απλα σου λεω γιατι πιθανως να μην μπορει να παιξει στο σαλονι. Αν μενεις μονος σου ενταξει, αλλα αν εχεις γυναικα και παιδια δεν ειναι ευκολη υποθεση να παιξεις στο σαλονι, ειτε θα πεσει παντοφλα ειτε δεν θα σε αφησουν να απολαυσεις το παιχνιδι σου.

Γι αυτο και εγω παιζω PS4 στο γραφειο μου οπου ειναι ο χωρος μου και κανεις δεν με κουναει απο την πολυθρονα μου.

άρα αναλόγως τη γυναίκα μπορεί να παίζεις σε pc σε 40αρα ή σε κονσόλα σε 24αρα, όλα γίνονται με αυτές :P

 

ευτυχώς που εμένα της αρέσουν τα παιχνίδια και παίζω σε tv είτε για να παίζουμε μαζί είτε για να βλέπει και αυτή τι κάνω :lol:

αφού τερματίσαμε gears 4 διπλό,  τώρα με συμβουλεύει τι να κάνω στο hitman 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...