Προς το περιεχόμενο

φλερτ


panatha1369

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου το παιζετε ολοι ηθικολογοι για ποιο λογο να,ερθει να μου μιλαει συνεχεια απο μονη της τοτε;;ενω ειμαστε γυρω στα 15 ατομα;;;

Υπάρχει περίπτωση να θέλει να επιβεβαιωθεί οτι μετράει,ίσως το κάνει και με άλλους.Το πιο πιθανό είναι να έχεις μπεί ήδη σε friendzone.Για να είναι με κάποιον σημαίνει οτι την καλύπτει.Θα εκτεθείς αν κάνεις κίνηση και θα ξενερώσεις γιατί θα απαντήσει-αντιδράσει αμυντικά του στύλ «Σε βλέπω φιλικά» κλπ.

 

Μπορείς να παίξεις σε rest mode.Ασε την να σου δείξει τι θέλει, σε τι φάση είναι κλπ.Μην βγάζεις βιαστικά συμπέρασματα και μην βασανίζεσαι τι και πως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αν σε βαρέθηκε, αυτό έρχεται σταδιακά, δεν είναι μπούμ! φάση, θα 'χεις ήδη λάβει το μήνυμα και ασυνείδητα ήδη θα 'σαι έστω ψιλοξενερωμένος με την ιστορία.

 

Να πω την αλήθεια εδώ χρειαζόμαστε και τον ts να μας διευκρινήσει μερικά κενά στην ιστορία, αλλιώς η κουβέντα τείνει να γίνει φιλοσοφική.

Όταν μιλάνε ας πούμε, επιδιώκει να τον αγγίζει(και δεν εννοώ να του τσιμπάει τα μάγουλα :P); Και λοιπά.

 

 

Υ.Γ. Άλλο η ανωτέρα βία της μετανάστευσης, εδώ λέμε για πόσο ηθικό είναι να τρώει ο ένας την κοπέλα του άλλου.

 

Ναι ο μόνος λόγος που ναι σταδιακό είναι γιατί δεν έχεις απευθείας εναλλακτική οπότε κάθεσαι στα αυγά σου μέχρι να φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Όταν όμως έχεις, τότε ζυγίσεις απευθείας τις επιλογές σου και ενεργείς. Και για να φτάσει κάποιος να αφήσει μια κατά τα άλλα υγιή σχέση στην οποία υπάρχει σίγουρα ένας χ δεσμός, για να πάει με κάποιον άλλο σημαίνει πως από κατω υπάρχει πολύ σκατό κρυμμένο...

 

Η ηθική τώρα είναι κάτι το υποκειμενικό ας πούμε σ' αυτή τη περίπτωση αλλά προσωπικά πιστεύω πως αν κάποιος έβλεπε το θέμα λιγότερο κτητικά δεν είναι και δύσκολο να το δεις κι απ' αυτή τη λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι κανενα αγγιγμα..απλα συνηθως παμε καπου μονοι μας και μιλαμε..

Ε τότε δύσκολα τα πράγματα και ειδικά αφού πηγαίνετε και απόμερα και πάλι τίποτα... :(

 

Όταν η κοπέλα ενδιαφέρεται το δείχνει χωρίς ν' αφήνει περιθώρια για αμφιβολίες(καλά, δεν εννοώ θα σου πιάσει το π..λί εε :P), πολλές φορές και ασυνείδητα.

Το παιχνίδι των αμφιβολιών, μια έτσι-μια γιουβέτσι δηλαδή αρχίζει μετά, όταν δει οτι τσίμπισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ παναθα ποσο εισαι 15 ?

εχει καταλαβει οτι την εχεις πατησει μαζι της , το μυριζουν απο χιλιομετρα οι γυναικες

σε γυροφερνει αλλα δε στο δινει γιατι εχει γκομενοφυλακα

αρα που καταληγουμε? οτι ειναι καργιολες

 

κοιτα αλλου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά πανάθα... εφόσον ξέρει ότι ξέρεις πως έχει γκόμενο μάλλον δε σε βλέπει έτσι. Εκτός πια κι αν είσαι τόσο γαμάτος και βγάζεις τεράστια αυτοπεποίθηση που απ' αυτά που μας ρωτάς χλωμό το κόβω... αν ψαχνόταν δε θα χε λόγο να σου αναφέρει πως έχει σχέση. στη καλύτερη απλά θέλει να δει πόσο περνά η μπογιά της στη χειρότερη δεν έχει πάρει χαμπάρι πώς τη βλέπεις.

 

επίσης σταμάτα να ρωτάς για το γκόμενό της σε κάνει να φαίνεσαι ηλίθιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο μόνος λόγος που ναι σταδιακό είναι γιατί δεν έχεις απευθείας εναλλακτική οπότε κάθεσαι στα αυγά σου μέχρι να φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Όταν όμως έχεις, τότε ζυγίσεις απευθείας τις επιλογές σου και ενεργείς. Και για να φτάσει κάποιος να αφήσει μια κατά τα άλλα υγιή σχέση στην οποία υπάρχει σίγουρα ένας χ δεσμός, για να πάει με κάποιον άλλο σημαίνει πως από κατω υπάρχει πολύ σκατό κρυμμένο...

 

Η ηθική τώρα είναι κάτι το υποκειμενικό ας πούμε σ' αυτή τη περίπτωση αλλά προσωπικά πιστεύω πως αν κάποιος έβλεπε το θέμα λιγότερο κτητικά δεν είναι και δύσκολο να το δεις κι απ' αυτή τη λογική.

Φιλαράκι όταν η κοπέλα χάνει πια το ενδιαφέρον της, όσο θέατρο και να παίξει αυτό θα φαίνεται. Κατ' αρχήν θ' αρχίσουν να την ενοχλούν πράγματα πάνω σου που πρίν δεν την ενοχλούσαν(ακόμα και με γλύκες, θα σ' το λέει), θα αρχίσουν διάφορες συγκρίσεις και πάει λέγοντας. Πάντα με γλύκες σύμφωνα με ό,τι έγραψες...

 

Κατά τ' άλλα δεν θεωρώ οτι τίθεται θέμα κτητικότητας, θέμα σεβασμού τίθεται. Εκεί κολλάει η ηθική(ηθικοί κανόνες είναι, δεν είναι ηθικές γνώμες για να 'ναι και υποκειμενικές)

Άλλο αν γνωρίζεστε πολύ καιρό με την κοπέλα και σε τρώει το οτι πιστεύεις σύμφωνα μ' αυτά που ξέρει ο ένας για τον άλλο, οτι είστε ο ένας πλασμένος για τον άλλο.

Εκεί κι εγώ μαζί σου, αλλά να έχει θέματα με την σχέση της, όχι να βλέπεις οτι τα πάνε πολύ καλά κι εσύ απλά να κυνηγάς τα πιστεύω σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι όταν η κοπέλα χάνει πια το ενδιαφέρον της, όσο θέατρο και να παίξει αυτό θα φαίνεται. Κατ' αρχήν θ' αρχίσουν να την ενοχλούν πράγματα πάνω σου που πρίν δεν την ενοχλούσαν(ακόμα και με γλύκες, θα σ' το λέει), θα αρχίσουν διάφορες συγκρίσεις και πάει λέγοντας. Πάντα με γλύκες σύμφωνα με ό,τι έγραψες...

 

Κατά τ' άλλα δεν θεωρώ οτι τίθεται θέμα κτητικότητας, θέμα σεβασμού τίθεται. Εκεί κολλάει η ηθική(ηθικοί κανόνες είναι, δεν είναι ηθικές γνώμες για να 'ναι και υποκειμενικές)

Άλλο αν γνωρίζεστε πολύ καιρό με την κοπέλα και σε τρώει το οτι πιστεύεις σύμφωνα μ' αυτά που ξέρει ο ένας για τον άλλο, οτι είστε ο ένας πλασμένος για τον άλλο.

Εκεί κι εγώ μαζί σου, αλλά να έχει θέματα με την σχέση της, όχι να βλέπεις οτι τα πάνε πολύ καλά κι εσύ απλά να κυνηγάς τα πιστεύω σου...

 

αν τα πανε πολύ καλά θα έπρεπε να στο ξεκόψει εκείνη πρώτη χωρίς καν να χρειαστεί να μάθεις πως έχει σχέση αυτό είναι το point απ' την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα πανε πολύ καλά θα έπρεπε να στο ξεκόψει εκείνη πρώτη χωρίς καν να χρειαστεί να μάθεις πως έχει σχέση αυτό είναι το point απ' την αρχή.

Μα αυτό λέμε και οι υπόλοιποι επίσης απο την αρχή, είναι ανήθικο να την πέσεις σε κοπέλα που 'χει σχέση, ακριβώς επειδή δεν ξέρεις αν τα πάει καλά με τη σχέση της ή όχι.

Πρέπει να μάθεις πρώτα που σημαίνει να γίνετε φίλοι. Αν γίνετε φίλοι και μέχρι να μάθεις τι παίζει με τη σχέση της, εσύ θα την βλέπεις αλλιώς ενώ αυτή θα σε βλέπει φιλικά οπότε ποιό το νόημα να μπαίνεις σ' αυτή την διαδικασία απο την στιγμή που δεν υπάρχει δέσιμο και υπάρχουν ένας σωρός ελεύθερες κοπέλες;

 

Δεν θα ήταν ανήθικο το concept του ts, αν απο την πρώτη στιγμή που συνειδητοποίησε οτι του αρέσει την προσέγγιζε ερωτικά. Πρίν δηλαδή μάθει αν έχει σχέση ή όχι.

 

 

Υ.Γ.Χώρια οτι όταν ενδιαφέρεται κάποια, κρύβει στην αρχή οτι έχει σχέση.

(κι οι άντρες το κάνουμε αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όλο αυτό πιο πολύ για αποποίηση ευθυνών μου κάνει. "Όχι εγώ είμαι η αθώα περιστέρα δεν διαθέτω δική μου κρίση αν μου τη πέσει κανείς πρέπει να τον αφήσω να μάθει πως έχω σχέση για να πετάξω το μπαλάκι σε εκείνον". μετά λέμε για υποκρισία.

 

Κάποιος ρώτησε πιο πάνω αν θα μου άρεσε να με παρατουσε η γκόμενά μου για κάποιον άλλο. Καταρχήν αν γινόταν αυτό πρωτίστως το φτάιξιμο θα έπεφτε σε εμένα που δεν φρόντισα απ' τη μεριά μου να διατηρήσω μια σχέση υγιή, ύστερα η γκόμενα που με παράτησε και τελευταίος ο τυπάς που απλά έτυχε να βρίσκεται στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή. τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όλο αυτό πιο πολύ για αποποίηση ευθυνών μου κάνει. "Όχι εγώ είμαι η αθώα περιστέρα δεν διαθέτω δική μου κρίση αν μου τη πέσει κανείς πρέπει να τον αφήσω να μάθει πως έχω σχέση για να πετάξω το μπαλάκι σε εκείνον". μετά λέμε για υποκρισία.

 

Κάποιος ρώτησε πιο πάνω αν θα μου άρεσε να με παρατουσε η γκόμενά μου για κάποιον άλλο. Καταρχήν αν γινόταν αυτό πρωτίστως το φτάιξιμο θα έπεφτε σε εμένα που δεν φρόντισα απ' τη μεριά μου να διατηρήσω μια σχέση υγιή, ύστερα η γκόμενα που με παράτησε και τελευταίος ο τυπάς που απλά έτυχε να βρίσκεται στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή. τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση.

Σου 'χει πει δηλαδή κοπέλα οτι λειτουργεί έτσι(!!);

Δεν μιλάμε να πλέκουμε σενάρια στο κεφάλι μας...

 

Αυτό που θέτεις στο δεύτερο σκέλος, ναι, συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου 'χει πει δηλαδή κοπέλα οτι λειτουργεί έτσι(!!);

Δεν μιλάμε να πλέκουμε σενάρια στο κεφάλι μας...

 

Πάντα αυτή είναι η λογική είτε θέλουμε να το δούμε είτε όχι. Είναι απλό: έχεις σχέση και κάποιος στην πέφτει. Αν γουστάρεις δεν αναφέρεις τίποτα και προχωράς. Αν δε γουστάρεις απλά το ξεκόβεις χωρίς να το πολυαναλύσεις. Το να πεις "να ξες έχω γκόμενο" σημαίνει είτε πως ο άλλος είναι στόκος και θες να πατήσεις στην ηθική του αλλιώς δε καταλαβαίνει από "όχι" είτε πως δεν είσαι και πολύ σίγουρη για το τι θες οπότε καλύπτεις εσύ τον εαυτό σου κι αν ο άλλος επιμένει το κοιτάς πώς θα πάει.

 

Δεν είναι θέμα άντρας/γυναίκα εδώ απλά το θέτω έτσι γιατί έτσι ξεκίνησε το νήμα για μένα αυτά πάνε both ways.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...