Προς το περιεχόμενο

Πλήρως επιτυχημένη η πρώτη ευρεία διεξαγωγή του Black Friday στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν μπορώ να ψωνίσω σε μέρη με πολύ κόσμο και ειδικά όταν αυτός ο κόσμος συμπεριφέρεται αλλοπρόσαλλα. Για να γλιτώσω λοιπόν κι εγώ από το αυτόφωρο αλλά και ο κόσμος από το νοσοκομείο, ψωνίζω από το σπίτι μου ή κάνω online κράτηση και περνάω απο το κατάστημα μόνο αν ξέρω πως το προϊόν είναι εκεί και με περιμένει! 

 

Τώρα για τα υπόλοιπα "επαναστατικά" posts θα πρέπει να αποφασίσουν αυτοί οι "εργαζόμενοι" τι ακριβώς θέλουν... Ναι, να καταγγείλεις απάνθρωπες συνθήκες εργασίας, καταπάτηση δικαιωμάτων κλπ, αλλά όχι γράφοντας αστειότητες ή κείμενα που τους τα έγραψαν άλλοι ...εργατοπατέρες που δεν δούλεψαν ποτέ στη ζωή τους, αλλά ταυτόχρονα έχουν την αφίσα με τον ...Τσε στο πολυτελές σαλόνι τους. Δεν είναι εργαζόμενοι στο Δημόσιο και δεν τους αναγκάζει κανείς να παραμένουν σε συνθήκες εργασίας που δεν γουστάρουν. 

 

"Ρουφιανιά" -λένε- ο "μυστικός πελάτης"! Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί να ανησυχεί κάποιος υπάλληλος για αυτό, όταν γνωρίζει πως κάνει σωστά τη δουλειά του! Δεν έχετε δουλέψει ποτέ στον ιδιωτικό τομέα όπου όλα καταγράφονται και ελέγχονται? 

 

:)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πωπω γκρίνια...ρε σεις κουμάντο στην τσέπη του καθένα θα κάνετε;

 

Αν μπορούν τα μαγαζιά να ξεστοκάρουν και οι καταναλωτές να αγοράσουν σε καλύτερες τιμές που είναι ακριβώς το πρόβλημα...γκρινιάριδες ελληνάρες!

 

Οτι τα μαγαζια ξεστοκαρουν αλλα οι καταναλωτες ΔΕΝ αγοράζουν σε καλύτερες τιμές. Πιστευουν πως αγοραζουν σε καλυτερες τιμες! Γιαυτο και τα μαγαζια ξεστοκαρουν.

 

Αγοραζουν κατι 150

Στο πουλανε 400

Εχουν κερδος 250 ευρω!

 

Σου ριχνουν ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΦΙΛΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΟΝΟ 310 ΕΥΡΩ!!!! ΟΥΑΟΟΥΥΥΥ

 

Αυτος αντι να κερδισει 250 ευρω, κερδισε 160 ευρω και πουλησε τα επι μηνες σκονισμενα στα ραφια προιοντα!!!!

 

Αυτος κερδισε, εσυ εχασες αλλα η βλακεια ειναι πως εισαι χαρουμενος γιατι νομιζεις οτι επιασες τον ταυρο απο τα @ρχιδι@.

 

Επισεις θεωρω πολυ ντροπη και ειρωνεια το ΜΟΝΟ.

Ακουσε να δεις. Οταν μιλας στον Μπιλ Γκειτς με 2-3 τρις δολαρια περιουσια, ειναι μονο 500 ευρω. Οταν μιλας στον μεροκαματιαρη / ανεργο η και μεσο καταναλωτη που βιωνει την οικονομικη κριση, δεν μπορεις να λες μονο 500 ευρω.

Λες μονο 10 ευρω. Μονο 500 ευρω δεν λες!!!!! Τον τρολαρεις μεσα στα μουτρα!!!

 

Αν αναρωτιεσαι γιατι υπαρχει το μονο διπλα στα 500 ευρω ειναι γιατι ο βλακας Ελληνας πιστευει πως οντως παιρνει προσφορα και πως εκανε 2000 ευρω αλλα ξαφνικα τα Mediamarkt τον αγαπησαν και του το "χαριζουν" για την ψυχη της μανας του

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι παιζει Ελλαδα, αλλα εδω  πριν απο λιγο ειδα doorbuster sale PS4 PRO @ $200 (300 units only) και Χbox One S bundle @ $149 

 

Τελος,  σε αλλο καταστημα, 55'' 4Κ Τv @ $199 

 

Not bad at all!!!  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω εδω περα σχεδον ολοι κραζετε, αλλα αμα πατε μια βολτα απο το subforum των προσφορων υπαρχουν μερικες οντως παρα πολυ καλες προσφορες που ειναι σχεδον και -50% απο την επομενη του σκρουτζ.

Επισης με τα playstation 4 και τα xbox πολυ καλες τιμες επισης ισαξιες και ισως καλυτερες ξενων εταιριων και αμαζον.

 

Γιατι στο εξωτερικο δηλαδη δεν προσπαθουνε να ξεφορτωθουνε και την σαβουρα που τους εχει μεινει στα ραφια?

Ναι ισχυει μαζι με τα καλα φευγει και μεγαλη σαβουρα αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξεστοκάρισμα στα xbox (με το gow 4) αφορούσε ανακατασκευές ή καινούρια;

 

εγώ να σου πω το έψηνα με τη προϋπόθεση να πουλούσα το game (που το έχω digital σε pc άρα και one) και το controller (έχω ήδη δύο του one) και να μου πήγαινε τελικό κόστος γύρω στο 100αρικο

 

ακόμα και για ξεστοκάρισμα το 100αρι το αξίζει το παλιό one

Καινούρια είναι η συσκευή και προφανως είναι καλή προσφορά αλλά εγώ δεν θα προτιμούσα το one σε σχέση με το ps4. Αν οντως Θες xbox και ήταν στα πλάνα σου μία αγορά του τσιμπα το. Αλλιως περίμενε χριστούγεννα ανάλογες τιμές, λογικά, θα παίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα logitech πάντως είχε πάρα πολύ καλές τιμές. Και σε ποικιλία ειδών για όλα τα γούστα, και μάλιστα τρέχοντα προϊόντα, όχι στοκ ποιός ξέρει από πότε. Εάν τώρα ένα προιόν αξίζει σαν είδος, σε σχέση με την τιμή του, είναι άλλη ιστορία. Πχ προσωπικά δεν θα έδινα 80 ευρώ για ποντίκι, εκτός αν ήταν με συνταγή γιατρού ξερωγώ, αλλά μέχρι 40 που το έβγαλαν ήταν εξαιρετική τιμή από κάθε άποψη (αν κάποιος ξέρει τί να το κάνει φυσικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες σκεψεις

1.black Friday ειναι καθε μερα αμα εχεις λεφτα.

2.ενδιαφερον θα ειχε ενα ρεπορταζ αν ειχαν το πρωι μαθητες τα σχολεια ή ειχαν κανει κοπανα.

3 προσωπικα οταν αγοραζω κατι θετω το ερωτημα: "το χρειαζομαι;"

επειδη χρηματα δεν υπαρχουν, το αν χρειαζομαι κατι ειναι καθοριστικο .

 Ευχομαι ολοι αυτοι που ετρεχαν το πρωϊ να τα χρειαζονταν οσα αγορασαν,και να μην ειναι θυματα.

στα θυματα αφιερωνω τους στιχους του Τζιμακου

....Κι η παπαλάμπραινα γυμνή
χαϊδεύει δώρο συσκευή
σ’ ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο

Πουλάκι ξένο
πουλί χαμένο
μου τρώει τα σπλάχνα
δεν βγάζω άχνα.

Καίω τα δέντρα χτίζω μεζονέτες
θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες
σ’ ένα κλουβί γραφείο σαν αγρίμι
παίζω ατέλειωτο βουβό ταξίμι.

Έλληνας νεοέλληνας....

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτο

 

15179050_1355784244433135_71282428728656

 

Το κειμενο

 

Η προηγούμενη φωτογραφία ολόκληρη από τα Public, όπου έχουν ξεχάσει το χθεσινό ταμπελάκι.
Στο τραπεζάκι γράφει € 669, η ετικέτα του Black Friday γράφει € 749 και σε "προσφορά" € 689.
€ 20 ακριβότερα από την αρχική τιμή.
Για να τους ξεφτιλίσει τελείως, ο ****** έκανε αναζήτηση στο site της αλυσίδας από το ίδιο το notebook αποδεικνύοντας ότι η κανονική τιμή πώλησης είναι € 669.
Γελάμε με τα ζώα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν έλληνες εγω εχω να πω οτι μονο να κραζουμε οτι μας δίνουν ξέρουμε, γιαυτό δεν θα παμε ποτέ μπροστά. Αντι να εστιασεται στο οτι υπηρχαν όντως καποιες καλες προσφορές πιο κατω και απο τις τιμες παραεισαγωγης του skroutz, καθεστε και κραζεται μεχρι και αυτους που ψωνισαν, ευγε ????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 6s plus από 700+ το έχει μόνο 400... πολύ σάπια προσφορά ε ;;;;

 

ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ 400 ΕΕΕΕΕΕ???? ΜΟΝΟ?????

ΓΙΑΤΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ 400 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΣΘΟ!!!! ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ το 6s plus ΚΑΝΕΙ 700+???? ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!!!!! ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!!! ΣΤΑ 400 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΕΡΔΟΣ ΕΧΕΙ!!!!

 

ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΦΑΣΗ!

 

ΘΕΛΩ ΤΟ ΧΙΑΟΜΙ REDMI PRO

 

ΕΔΩ -> http://www.honorbuy.com/896-xiaomi-redmi-pro-64gb.html 213 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ TEMPERED GLASS ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΘΗΚΗ ΔΩΡΟ

 

ΕΔΩ -> http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-pro-64gb-3gb-dual-sim-lte-white-silver-eng-p-TEL.090496 ΜΟΝΟ 329 ΕΥΡΩ

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΕΓΩ ΜΕ 213 ΠΑΙΡΝΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ HELIO X25 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ. ΤΟ ΕSHOP ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ HELIO Χ20 ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ 330 ΕΥΡΩ

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ESHOP

 

Επιτελουν βγαλτε αυτο το "μονο 329.00 €"

Οταν ο αλλος ζει με 400 ευρω δεν μπορεις να του λες οτι κοστιζει μονο 320 ευρω! Ειναι σαν να τον δουλευεις μεσα στα μουτρα!

 

Και το εχετε σε πολλα προϊοντα. Μονο 500 ευρω, μονο 600 ευρω. Τι μονο ρε παλικαρια? Απο ποτε μισο χιλιαρικο ειναι μονο 500 ευρω? Αφου ειναι μονο τοσα να σας δωσω τραπεζικο λογαριασμο να μου τα καταθεσετε να μου κανετε και ενα δωρο Χριστουγεννων χρονιαρες μερες. Ψιλολογια πραγματα.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΖΙΡΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΠΙΣΩ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!

Κάπου το έχεις χάσει μου φαίνεται το θέμα....

Με την ίδια λογική αν πουλάνε το iphone7 στα 400 και πες ότι τόσο έχει το κόστος παραγωγής , πως θα βγάλουν λεφτά ;;;;  Μέτα όταν το έχουν το 6s plus  στα 750 εδώ και καιρό και ξαφνικά μέσα σε μια μέρα το βρίσκεις 50% κάτω δεν αξίζει ε ;;;;

 

Συντροφε για την συγκεκριμενη προσφορα το κινητο ηταν refurbished(με οτι αυτο συνεπαγεται)θεωρω πως θα συμφωνησεις μαζι μου οτι εχει μια καποια διαφορα απο ενα του κουτιου.

Ναι είναι refurbished το συγκεκριμένο αλά πιστεύω πως τα refusrbished είναι καλύτερα πολλές φορές και από τα ίδια τα σφραγισμένα που παίρνεις full price από Istorm κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 6s plus...είναι refurbished...επίσης στα φωτογραφικά η γνωστή σαβουρο αλυσίδα είχε εκπτώσεις...70€-100€ όσο σου κόβουν οποιαδήποτε μέρα τα εξειδικευμένα φωτογραφικά μαγαζιά σε αθηνα και θεσ/νικη. Επίσης όπως υποψιάστικα την Epl7 την είχαν....400€ από 500+ όσο δηλαδή δύο εβδομάδες πριν. Στην Ελλαδα ήταν όντως βλακ φραϊντέι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολο παραπονιωμαστε οτι δεν εχουμε λεφτα και οτι οι μισθοι κατεβαινουν και η ανεργια μπαινει ολο και ποιο πολυ στα σπιτια μας αλλα ολοι ετρεξαν στα καταστηματα για να τιμησουν την ψεφτια του black Friday αυτο μας μαρανε ολα τα αλλα τα εχουμε λυσει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε. Δεν κραζω γιατι ο καταναλωτης ψωνισε. Κραζω γιατι τον επεισαν πως σημερα ειναι η μεγαλη μερα γιαυτο!!!! Προσπαθησε να επωφεληθει μιας προσφορας που δεν υπηρχε για να του παρουν τα λεφτα. Οι ποιο πολοι πηραν πραγματα που ουτε τα χρειαζονται μονο και μονο γιατι ηταν "ευκαιρια". Αυτο κραζω.

 

Κατα τα αλλα, πρεπει να αγοραζουμε και να πουλαμε για να κινειται η οικονομια και πανω απο ολα να αγοραζουμε Ελληνικα προιοντα. Προτιμω να τα δωσω στον παραγωγο απο την Θρακη παρα στον Γερμανο. Και ας το πληρωσω και 30 λεπτα ποιο ακριβα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν έλληνες εγω εχω να πω οτι μονο να κραζουμε οτι μας δίνουν ξέρουμε, γιαυτό δεν θα παμε ποτέ μπροστά. Αντι να εστιασεται στο οτι υπηρχαν όντως καποιες καλες προσφορές πιο κατω και απο τις τιμες παραεισαγωγης του skroutz, καθεστε και κραζεται μεχρι και αυτους που ψωνισαν, ευγε ????????

Γιατί νομίζεις ότι ο κάθε ξερόλας γράφει ότι είναι να γράψει και γενικά δεν έχει ιδέα :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...