Προς το περιεχόμενο

Πλήρως επιτυχημένη η πρώτη ευρεία διεξαγωγή του Black Friday στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τι πλήρως επιτυχία μωρέ.. Με εκπτώσεις 10-30% που όπως έγινε 30% δίνουν σε άθλια προϊόντα που είναι η επιτυχία;; που ο κόσμος άκουσε απο τα ΜΜΕ Black Fridays για πρώτη φορά και βγήκε στα μαγαζιά νομίζοντας ότι θα βρει τρελές προσφορές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προηγουμενες μερες ειχαν ανεβασει τις τιμες. Τωρα τις ξαναεριξαν στα προηγουμενα επιπεδα και στο πουλανε και καλα σαν εκπτωση.

 

Χαζος κοσμος, τρεχει στα μαγαζια να αγορασει πραγματα που δεν χρειαζεται, σε τιμες που πιστευει πως ειναι τσαμπα πραγμα. Μπεεεεεεεε

 

Και ολο αυτο γιατι? Επειδη ειδαμε τα Αμερικανακια να το κανουν και ζηλεψαμε? Ξανα Μπεεεεε

 

Ακριβώς αυτό είναι το μεγαλείο του υπερκαταναλωτισμού. Τρέχουν να αγοράσουν πράγματα που δεν χρειάζονται επειδή είναι σε προσφορά. Τώρα αν η προσφορά είναι εικονική τότε μιλάμε για δυο φορές πρόβατα. Αν κάποιος έχει πραγματική ανάγκη ένα προιόν δεν θα περιμένει μέχρι και ένα χρόνο μπας και το βρει σε προσφορά μία "μαυρη" παρασκευή, έλεος. Τώρα αν κάποιοι είχαν σκοπό να αγοράσουν έτσι και αλλιώς ένα προιόν αυτές τις μέρες και το βρήκαν φθηνότερα τότε ΟΚ.   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι πλήρως επιτυχία μωρέ.. Με εκπτώσεις 10-30% που όπως έγινε 30% δίνουν σε άθλια προϊόντα που είναι η επιτυχία;; που ο κόσμος άκουσε απο τα ΜΜΕ Black Fridays για πρώτη φορά και βγήκε στα μαγαζιά νομίζοντας ότι θα βρει τρελές προσφορές..

 

Και μόνο που αυξήθηκε η κίνηση σε μια "ψόφια" αγορά, καλό είναι για τα καταστήματα. Άσχετα με τις προσφορές κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως να πω την αμαρτια μου, τσιμπησα Xbox One 1TB με Gears of War 4 & 3μηνη Gold με 189Ε!

Παρομοιως φιλε. Ορισμενες προσφορες ηταν πολυ καλες τωρα που ερχονται και οι γιορτες. Αυτοι που γκρινιαζουν ας πανε να ψωνισουν απο βδομαδα. Που δε θα πανε, απλα κουβεντα να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το refurbished λες; Αυτό κι αν ήταν σαβούρα.

Παιδιά παρακαλώ πολύ διαβάστε τι είναι το refubished πριν πείτε την φιφα σας.

 

Συντροφε σεβαστη η γνωμη σου,θα μπορουσες να με πεισεις με επιχειρηματα γιατι τα refurbished i Phone ειναι καλυτερα απο τα σφραγισμενα?(χωρις ιχνος ειρωνειας η ερωτηση μου)Επισης για να μην παρεξηγηθω ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας μπορει να πουλαει σε οποια τιμη θεωρει πως ειναι για το συμφερον του,απο τον αγοραστη εξαρταται εαν θα προβει σε συναλλαγη με τον εκαστοτε παροχο υπηρεσιας.

Στο εργοστάσιο λοιπόν όταν τα κατασκευάζουν σου βάζουν ένα ελαττωματικό ακουστικό ( όχι επίτηδες )  και μετά από 2 μήνες που φτάνει Ελλάδα το παίρνεις εσύ και χαίρεσαι ότι πείρες iPhone και μπαμ άντε για service..

το στέλνεις και σου επιστρέφουν το refurbished που είναι πιθανόν κάποιο άλλο που είχε εξίσου πρόβλημα άλλα το τέσταραν και αντικατάστησαν το πρόβλημα με καινούργιο ανταλλακτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω το κομπλεξ κάποιων. όποιος ήθελε να πάρει κονσόλα ή φωτογραφική μηχανή (αυτά είδα κυρίως εγώ, δεν έψαξα άλλα προϊόντα) ήταν μια καλή στιγμή αντί να περιμένει τα Χριστούγεννα. Σε κάποια πράγματα υπήρχε όντως προσφορά, όπως xbox one και ps4 ή nikon d5300, χωρίς να έχει κανένα νόημα αν την προηγούμενη εβδομάδα το είχαν 500, την Τετάρτη το πήγαν 600 και μόνο για σήμερα το έβαλαν 400.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως ρε παιδια

 

Τι κολλατε και κραζετε; Ότι θέλει ο καθένας με τα ευρώ του ας κανει.

 

Αν βρει κάποιος μία καλή προσφορά γιατί να μην την πάρει;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η Apple σε καθε τηλεφωνο που πουλαει βγαζει κανενα 300 ευρω κερδος. Θα μπορουσε να επιβιωσει και με λιγοτερα!!! Εχει αναφερθει και παλιοτερα στο insomnia σε θεμα

 

2) Η καθε γερμανοεταιρια που σου πουλαει, βγαζει και αυτη απο το iphone που παιρνεις. Πολλα! Αλλιως θα ειχε κλεισει και δεν θα ειχε ανακαινισει προσφατα το καταστημα της στην Συγγρου που ειναι οσο το ΟΑΚΑ!

 

3) Το ποσο και απο που τα φερνουν γενικα τα eshop και οχι το συγκεκριμενο μιας και αγοραζω χρονια απο αυτο δεν θα το σχολιασω. Γιατι ολα τα eshop ειναι ηλιθια και τα φερνουν με αλλο τροπο απο μενα και σενα. Γιατι δεν ξεραν -> http://www.insomnia.gr/topic/628529-%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%86%CF%80%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-e-shops-%C2%AB%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9%C2%BB-%CF%84%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BA/

 

4) Την τσεπη μου να την αφησεις υσηχη. Δεν ξερεις ποιος ειμαι, ουτε ποσσα εχω.

 

Κάποτε θα πρεπει ξεκινησεις να μην συγκρινεις τα παραδειγματα σου με κινητα!

 

1) Εντυπωσιαζομαι που ξέρεις το κοστολογιο της Apple. Αυτα ειναι λιγο απορρητα πράγματα. Για ρίξε μας μια αναλυση να δουμε...

 

2) Η κάθε Γερμανοεταιρία φυσικά και βγάζει κέρδος... Υπάρχει κάτι κακο σε αυτο?  Εσυ θα δουλευες τζαμπα η με ζημια? Το ποσο ειναι το κέρδος ειναι επίσης περιπου απορρητο και πάλι... αλλα αφου το ξέρεις για πες το μας.

 

3) Επικαλεισαι ένα αρθρο απάτη... μάλιστα...  και προτεινεις? Παραβατικότητα?

 

4) Εχεις δικιο δεν την ξερω την τσέπη σου, αλλα για κάποιο αγνωστο προς εμενα λογο... πιστευεις οτι ολος ο κοσμος περιστρέφεται γυρω απο την δικη σου τσέπη. Οποτε ναι... φυσικα και θα το θιξω.

 

Κινητά εθιξες, κινητα σου θιγω... μπορεις βεβαια στην θεση των κινητων να βαλεις μπλεντερ αμα σε βολευει. Το ιδιο ισχυει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρως επιτυχημένη για τους πωλητές ή τους αγοραστές?

 

https://www.facebook.com/TheThreeMooges/photos/a.546775782000656.127657.544875328857368/1355784244433135/?type=3

 

Το πάθαμε στα καταστήματα Λητώ στην Πειραιώς.

16 μηνών η κόρη μου, πήγε και τράβηξε καρτελάκι τιμής σε είδος τάχα μου μεγάλης προσφοράς, και έπεσε μέσα η αρχική τιμή, που ήταν φθηνότερη!

 

Ελλαδιστάν.

 

Για γέλια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προηγούμενη φωτογραφία ολόκληρη από τα Public, όπου έχουν ξεχάσει το χθεσινό ταμπελάκι.
Στο τραπεζάκι γράφει € 669, η ετικέτα του Black Friday γράφει € 749 και σε "προσφορά" € 689. 
€ 20 ακριβότερα από την αρχική τιμή. 
Για να τους ξεφτιλίσει τελείως, ο Teo Zervopoulos έκανε αναζήτηση στο site της αλυσίδας από το ίδιο το notebook αποδεικνύοντας ότι η κανονική τιμή πώλησης είναι € 669.

 

post-202726-0-94909500-1480082260_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...