Προς το περιεχόμενο

antallaktikaonline.gr Γνώμες


Diyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε παραγγελία λαδιών και όλων των φίλτρων μου τα έστειλαν στο 10ημερο περίπου. Εντάξει μην περιμένουμε και σε 2-3 μέρες να τα έχουμε. Απο το εξωτερικό έρχονται.  Επίσης λογω της καθυστέρησης αυτής το κατάστημα αυτό δεν ενδείκνυται για επείγουσες ανάγκες πχ έμεινα απο την βλάβη και περιμένω αλλά για προγραμματισμένες εργασίες και αγορές πχ αναλωσίμων σερβις, αμορτισέρ, υαλοκαθαριστηρων κλπ καλά είναι.  

Οσον αγορά τις τιμές τους. Τα ανταλλακτικά μου βγήκαν στα 120 ευρώ μαζι με τα σταλτικά ενώ στην Ελλάδα θα μου έβγαιναν περιπου 125 στο γνωστό διαδικτυακό μαγαζί . Η διαφορά ομως δεν είναι τα 5 ευρώ, ειναι οτι δεν μπορούσα να γκρουπάρω όλα τα προίοντα που ήθελα στις μάρκες που ήθελα απο ένα κατάστημα που να είναι και σε όλα φτηνο και να τα έχει όλα. Πχ ο ένας είχε το φίλτρο λαδιού, ο άλλος το φίλτρο καμπίνας, ο άλλος το καυσίμου κλπ με αποτέλεσμα με τα πολλαπλά μεταφορικά έξοδα που θα έπρεπε να πληρώσω στα διαφορα μαγαζιά να μου  βγαίνουν πάνω απο 140 ευρώ ολα.  

Επίσης ρολο για εμένα έπαιξε η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε πολλές μάρκες γιατί σε προηγούμενο σέρβις μου που είχα απεθυνθεί σε φυσικό κατάστημα κατέληξα λογω περιορισμένης διαθεσιμότηας και ελλείψεων να κάνω συμβιβασμούς και να πάρω αυτά που το μαγαζι είχε  και έφυγα με μάρκες πολωνικές, ιταλικες, γερμανικές, αγγλικές και όχι αυτά που εγώ εξ αρχής ήθελα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, tvkal είπε

Τα ανταλλακτικά μου βγήκαν στα 120 ευρώ μαζι με τα σταλτικά ενώ στην Ελλάδα θα μου έβγαιναν περιπου 125 στο γνωστό διαδικτυακό μαγαζί . Η διαφορά ομως δεν είναι τα 5 ευρώ, ειναι οτι δεν μπορούσα να γκρουπάρω όλα τα προίοντα που ήθελα στις μάρκες που ήθελα απο ένα κατάστημα που να είναι και σε όλα φτηνο και να τα έχει όλα. Πχ ο ένας είχε το φίλτρο λαδιού, ο άλλος το φίλτρο καμπίνας, ο άλλος το καυσίμου κλπ με αποτέλεσμα με τα πολλαπλά μεταφορικά έξοδα που θα έπρεπε να πληρώσω στα διαφορα μαγαζιά να μου  βγαίνουν πάνω απο 140 ευρώ ολα.  

Το σκρουτζ εννοείς; υπάρχουν κι εξειδικευμένα ανταλλακτικάδικα-online ελληνικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλές μάρκες αλλά τελικά σου στέλνουν τα stark  συνήθως , που είναι δική τους μάρκα και μετά άκρη δεν βρίσκεις. 

Για μένα από τα πιο καλά χωρίς να θέλω αν του κάνω διαφήμιση είναι το onparts  αλλά επειδή χαμηλά στο Μοσχάτο και πάντα πηγαίνω και τα παίρνω μόνος αν βαριέμαι να κατέβω εκεί κάτω παίρνω από maxparts στην Βουλιαγμένης. Έχουν και τα δύο πολλές επιλογές (περισσότερες το πρώτο θα έλεγα) και πολύ καλές τιμές. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Έχει πολλές μάρκες αλλά τελικά σου στέλνουν τα stark  συνήθως , που είναι δική τους μάρκα και μετά άκρη δεν βρίσκεις. 

Για μένα από τα πιο καλά χωρίς να θέλω αν του κάνω διαφήμιση είναι το onparts  αλλά επειδή χαμηλά στο Μοσχάτο και πάντα πηγαίνω και τα παίρνω μόνος αν βαριέμαι να κατέβω εκεί κάτω παίρνω από maxparts στην Βουλιαγμένης. Έχουν και τα δύο πολλές επιλογές (περισσότερες το πρώτο θα έλεγα) και πολύ καλές τιμές. 

Προσωπικά χρόνια ψώνιζα ΑΠΟ Onparts αλλά πρέπει να ξανα δούν το θέμα ελέγχου της αποστολής πρίν φύγει το δέμα.

Προσωπικά έκανα τη 1η παραγγελία απο autodoc και επέλεξα και ασφάλεια προιόντων σε περίπτωση που έρθει κάτι λάθος. Τουλάχιστον κάποια εργαλεία πένσες καυσίμου - και κολλάρα τα βρήκα σε καλύτερη τιμή . Δεν βιάζομαι η προβλεπόμενη συντήρηση εμένα είναι σε 1000 χιλιόμετρα. Εάν τα βιάζεσαι βλέπεις εδω Ελλάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα μέσα έξω μπιλιοφόρους Lobro από autodoc σε τιμή 30% κάτω απ' ότι στην Ελλάδα. Επίσης, επειδή το διπλής μάζας βολάν μου είναι στο πρόγραμμα για του χρόνου, βρίσκω εκεί κιτ της Valeo μετατροπή σε μονής τουλάχιστον 20% κάτω σε σχέση με Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα περσι αντλια βενζινης απο autodoc. Πολυ ποικιλια σε τιμες και ενημερομενο μεχρι αηδιας για την συμβατοτητα των διαφορων ανταλλακτικων. Εχει πολλους κωδικους αλλα σε τιμες για οτι εχω ψαξει ηταν στα επιπεδα αγορας απο ελλαδα. Μην κοιτατε μονο τις τιμες ιντερνετ με τον κωδικο του ανταλλακτικου παιρνετε ενα τηλρφωνο σε αποθηκες ανταλλακτικων για τιμες. Στην κινεζικη αντλια βενζινης βεβαια ηταν παμφθηνο αλλα μια valeo και bosch τις εβρισκα ιδια τιμη ελλαδα απο αποθηκη.

Επεξ/σία από SpirtouLisS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpirtouLisS είπε

Πηρα περσι αντλια βενζινης απο autodoc. Πολυ ποικιλια σε τιμες και ενημερομενο μεχρι αηδιας για την συμβατοτητα των διαφορων ανταλλακτικων. Εχει πολλους κωδικους αλλα σε τιμες για οτι εχω ψαξει ηταν στα επιπεδα αγορας απο ελλαδα. Μην κοιτατε μονο τις τιμες ιντερνετ με τον κωδικο του ανταλλακτικου παιρνετε ενα τηλρφωνο σε αποθηκες ανταλλακτικων για τιμες. Στην κινεζικη αντλια βενζινης βεβαια ηταν παμφθηνο αλλα μια valeo και bosch τις εβρισκα ιδια τιμη ελλαδα απο αποθηκη.

Για πες καμια αποθηκη που ψωνίζεις Αθηνα, γιατί εγω πηρα αντλια βενζινης VDO ίδια γνησια 110€ και 4 μπεκ γνησια Bosch 130€ και εδώ ήθελαν 180 την αντλια και τα μπεκ 90€ το ένα...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, silkman είπε

Για πες καμια αποθηκη που ψωνίζεις Αθηνα, γιατί εγω πηρα αντλια βενζινης VDO ίδια γνησια 110€ και 4 μπεκ γνησια Bosch 130€ και εδώ ήθελαν 180 την αντλια και τα μπεκ 90€ το ένα...

Γνωρίζω στη Μάνδρα  Αττικής (έξοδος προς Μαγουλα αλλά ποτέ δεν έχω σταματήσει να δω εάν πουλάει και σε ιδιώτες - Λιανική .

Multipart λέγεται 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, meletis_m είπε

Γνωρίζω στη Μάνδρα  Αττικής (έξοδος προς Μαγουλα αλλά ποτέ δεν έχω σταματήσει να δω εάν πουλάει και σε ιδιώτες - Λιανική .

Multipart λέγεται 

 

Χμ, ρώτησα κάποιον που να έχεις πάρει και έχει καλές τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...