Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε νεο account εβγαλε 4ο πακετο 13.99ευρω αν θες ηχο 5.1...ισχυει ή μαζευουν στατιστικα οπως διαβαζω σαν απαντηση τους προ μηνων?κ καλα οτι αμα προχωρησεις σου λεει τα 11.99.... 

Ουτε ενα χρονο δεν ηρθαν επισημα στην ελλαδα και αλλαξαν τιμες?

Οσοι εχετε θεματα με ταχυτητες/ποιοτητες σε smart tv να βαζετε ethernet και οχι wifi...μλκζονται απιστευτα με wifi  μαλλον λογω πολυπριζο  κτλ

 

Με vpn τουρκιας ειναι ολα σαν ελλαδας?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως θα δω το Peaky Blinders με ελληνικούς υπότιτλους στη Γερμανία;

Έχω βάλει προφίλ στα ελληνικά (χάλια) αλλά και πάλι δεν βλέπω ελληνικούς υπότιτλους, ενώ στο ballad of buster scruggs μου βγάζει ελληνικά. Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μάλλον δεν θα δεις λόγω πνευματικών δικαιωμάτων που ισχύουν διαφορετικά ανάλογα στην χώρα που βρίσκεσαι.

Ισχύει και για τους υπότιτλους αυτό; Αν είναι δυνατόν... Νόμιζα ότι οι υπότιτλοι είναι του νετφλιξ, οπότε τα δικαιώματα ισχύουν σε καθε χώρα..

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Δοκίμασες μέσω της εφαρμογής των windows μήπως κάτι γίνεται άλλο. Έχω δει πολλά παράξενα.

Ναι, και από εφαρμογή και από browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: 
Αν βάλω VPN με αμερικάνικη ip address θα μπορώ να δω τις παραπάνω ταινίες και σειρές που έχει το netflix με ελληνικούς υπότιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotis_11 είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: 
Αν βάλω VPN με αμερικάνικη ip address θα μπορώ να δω τις παραπάνω ταινίες και σειρές που έχει το netflix με ελληνικούς υπότιτλους;

Δεν αρκει αμερικάνικο vpn, αλλά αμερικάνικο vpn που να παιζει το netflix. Ενδεικτικά το κάνει το windflix-US της windscribe αλλα αντιστοιχα εχουν και αλλες εταιρίες.

Ελληνικους Υποτιτλους ΔΕΝ θα εχεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον προηγούμενο μήνα ενεργοποίησα τον δωρεάν μήνα στο Netflix για πρώτη φορά. ¨Εχοντας δυο τηλεοράσεις σπίτι μια Sony του 2018 και μια LG 42LA620S είχα την δυνατότητα να βλέπω και στις δυο μέσω της εφαρμογής του Netflix. Στην Sony δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους. Στην Lg αρχικώς είχε μόνο Αγγλικούς και Τούρκικους όπως το πρόβλημα που έχει αναφερθεί. Στην πορεία αφού έβλεπα και από τις δύο τηλεοράσεις χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή ξαφνικά η Lg άρχιζε να εμφανίζει κανονικά τους ελληνικούς υπότιτλους και το Interface προσαρμόστηκε σε εκείνο της Sony. Μέχρι το τέλος του μήνα όπου και έληξε ο δωρεάν μήνας δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Έφτιαξα νέο account και ξανά το ίδιο πρόβλημα με την lg να μην εμφανίζει τους ελληνικούς υπότιτλους και να έχει πάει στο αρχικό interface η εφαρμογή του Netflix. Θεώρησα μήπως είναι κάποιο workaround να ξεκινήσω μέσω της Sony μια αναπαραγωγή με ελληνικούς υπότιτλους και να συνεχίσω μέσω της Lg. Δεν μου δούλεψε και συνεχίζει να μην εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους ώς επιλογή. 

Έχει κάποιος καμιά άλλη ιδέα να δοκιμάσω? Εννοείται αν βρω κάποια λύση θα επιστρέψω αν βοηθήσει και κανέναν άλλον

Επεξ/σία από elementary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν. Εμένα το menu  σε μια panasonic του 2014 εμφάνισε για λίγο το μενού του netflix στα Ελληνικά και μετά επανήλθε πάλι στα Αγγλικά. Πάντως τους υπότιτλους τους εμφανίζει στα Ελληνικά μετά την νέα κωδικοποίηση του Netflix οπότε δεν ασχολήθηκα πάλι. Η τηλεόραση είχε πάρει και μια ανβάθμιση τελευταίως αλλά δεν είδα κάποιες αλλαγές.

Σε μια τηλεόραση LG42LM640S-ZA  δεν κατάφερα ποτέ να δω Ελληνικούς υπότιτλους.

Για δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα χρήστη σου από Giannis πχ σε Γιάννης και αντίστροφα και κάνε δοκιμές. Θα κάνω και εγώ κάτι δοκιμές σε ένα bluray του 2014 που έχει εφαρμαγή netflix να δω τι γίνεται έτσι από περιέργεια. Αν θες ενημέρωσε.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω βοηθεια οποιος γνωριζει.

Ενας φιλος μου απο Γερμανια εχει Netflix και μου εδωσε κωδικο για να μπαινω και εγω. Το προβλημα ειναι οτι εμφανιζει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ λιγες σειρες/ταινιες.

Εκανα διασταυρωση με ατομα που εχουν Netflix εδω Ελλαδα και ειδα οτι εχει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ περισσοτερες ταινιες/σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nexus.gr είπε

Παιδια θελω βοηθεια οποιος γνωριζει.

Ενας φιλος μου απο Γερμανια εχει Netflix και μου εδωσε κωδικο για να μπαινω και εγω. Το προβλημα ειναι οτι εμφανιζει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ λιγες σειρες/ταινιες.

Εκανα διασταυρωση με ατομα που εχουν Netflix εδω Ελλαδα και ειδα οτι εχει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ περισσοτερες ταινιες/σειρες.

Διαβασε αναποδα τη συζητηση για μερικες σελιδες και θα δεις οτι το προβλημα το εχει η τηλεοραση σου. Παλιοτερα δεν θα σου εδειχνε καθολου, αλλα προσφατα εκαναν μια αλλαγη και σε κάποιες ταινιες/σειρες μπήκε, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα μπει σε ολες τις σειρες ταινιες. 

Αν θες για ολα θες πιο δραστικές λύσεις (αλλη συσκευή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...