Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Mene είπε

Στο από πάνω, η απάντηση φαίνεται να πηγαίνει στον andreasece, το ερώτημα του Nexus.gr έχει απαντηθεί μόλις 3 post πιο πάνω.

μας μπερδεψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, isay είπε

μας μπερδεψες

Εννοώ ότι έχεις κάνει quote τον Nexus.gr, αλλά νόμιζα οτι απαντάς στον andreasece, μάλλον εγώ μπερδεύτηκα, γράψτε λάθος!!

Επεξ/σία από Mene
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2018 στις 8:35 ΜΜ, Nexus.gr είπε

Παιδια θελω βοηθεια οποιος γνωριζει.

Ενας φιλος μου απο Γερμανια εχει Netflix και μου εδωσε κωδικο για να μπαινω και εγω. Το προβλημα ειναι οτι εμφανιζει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ λιγες σειρες/ταινιες.

Εκανα διασταυρωση με ατομα που εχουν Netflix εδω Ελλαδα και ειδα οτι εχει ελληνικους υποτιτλους σε πολυ περισσοτερες ταινιες/σειρες.

 

20 ώρες πριν, Nexus.gr είπε

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Απλα να πω οτι εβλεπα απο pc και οχι απο τηλεοραση.

Πρωτα βρεςι κάποιες σειρές ταινιες που σιγουρα εχουν ελληνικους υποτιτλους. Μετα μπες στις ρυθμισεις του λογαριασμου και αλλαξε τη γλώσσα απο Γερμανικα στα Ελληνικα, κανε logout, μετα login και δες αν εμφανιζει τους υποτιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανε ο αδερφος μου Netflix(ειναι Λονδινο) και μου εδωσε να μπαινω και εγω. Εχω το british content με πολλα που δεν εχει το ελληνικο, πως γινεται αυτο; Με την ΙΡ δε παει;

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://unogs.com/countrydetail/

το gr πακετο συμφωνα με το παραπανω εχει περισσοτερα από usa..αλλα και χιλιαδες σαβουρες όπως κατι cult ασιατικες :p 

-αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει καπου που να λεει σε ποιο library εχεις συνδεθει… 

-νομιζω παιζει ρολο αν εχεις αφησει τα αγγλικα στο προφιλ

-τελος η tv αν δεν ειναι ειναι προσφατη δεν θα χει πολλους gr subs...οποτε τεσταρεις μεσω pc

 

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2018 στις 5:25 ΜΜ, elementary είπε

Τον προηγούμενο μήνα ενεργοποίησα τον δωρεάν μήνα στο Netflix για πρώτη φορά. ¨Εχοντας δυο τηλεοράσεις σπίτι μια Sony του 2018 και μια LG 42LA620S είχα την δυνατότητα να βλέπω και στις δυο μέσω της εφαρμογής του Netflix. Στην Sony δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους. Στην Lg αρχικώς είχε μόνο Αγγλικούς και Τούρκικους όπως το πρόβλημα που έχει αναφερθεί. Στην πορεία αφού έβλεπα και από τις δύο τηλεοράσεις χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή ξαφνικά η Lg άρχιζε να εμφανίζει κανονικά τους ελληνικούς υπότιτλους και το Interface προσαρμόστηκε σε εκείνο της Sony. Μέχρι το τέλος του μήνα όπου και έληξε ο δωρεάν μήνας δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Έφτιαξα νέο account και ξανά το ίδιο πρόβλημα με την lg να μην εμφανίζει τους ελληνικούς υπότιτλους και να έχει πάει στο αρχικό interface η εφαρμογή του Netflix. Θεώρησα μήπως είναι κάποιο workaround να ξεκινήσω μέσω της Sony μια αναπαραγωγή με ελληνικούς υπότιτλους και να συνεχίσω μέσω της Lg. Δεν μου δούλεψε και συνεχίζει να μην εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους ώς επιλογή. 

Έχει κάποιος καμιά άλλη ιδέα να δοκιμάσω? Εννοείται αν βρω κάποια λύση θα επιστρέψω αν βοηθήσει και κανέναν άλλον

Φιλε μου καλησπερα, εχω και εγω την LG 42 620 και εχω το ιδio προβλημα με τους υποτιτλους, μονο αγγλικα ή τουρκικους. Οταν λες στη πορεια εφτιαξε χωρις να κανεις κατι πως εγινε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενας συγγενης ενδιαφερεται να βαλει Netflix. Μηπως κανενας εχει την Samsung UEH6400; Αν ναι, θα ηθελα να ξερω αν υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους η εφαρμογη (του Netflix) της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/1/2019 στις 9:45 ΜΜ, veider είπε

Φιλε μου καλησπερα, εχω και εγω την LG 42 620 και εχω το ιδio προβλημα με τους υποτιτλους, μονο αγγλικα ή τουρκικους. Οταν λες στη πορεια εφτιαξε χωρις να κανεις κατι πως εγινε αυτο?

Ακούμε διάφορα αλλά λύση δεν βλέπω να υπάρχει στις παλαιότερες τηλεοράσεις και δεν μιλάμε για αρχαίες που εκεί θα έλεγα είναι λογικό.

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Ακούμε διάφορα αλλά λύση δεν βλέπω να υπάρχει στις παλαιότερες τηλεοράσεις και δεν μιλάμε για αρχαίες που εκεί θα έλεγα είναι λογικό.

Συμφωνω, εγω βρηκα λυση με το PS3 . Το ειχα παρει πριν 5 χρονια για να βλεπω 3D Blu Ray. Είχα να το ανοιξω χρονια, εκανε μια ωρα update στα παντα , κατεβασα απο το store την εφαρμογη για το Netflix και ειμαι οκ. Ελληνικοι υποτιτλοι  κομπλε. Η πλακα ειναι οτι το PS3 αν και πολυ παλιοτερο απο την 3D LG που εχω , εχει πληρως ενημερωμενη την εφαρμογη, η LG δε μπορει και ριχνει το φταιξιμο αλλου, τα σχολια δικά σας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, veider είπε

Συμφωνω, εγω βρηκα λυση με το PS3 . Το ειχα παρει πριν 5 χρονια για να βλεπω 3D Blu Ray. Είχα να το ανοιξω χρονια, εκανε μια ωρα update στα παντα , κατεβασα απο το store την εφαρμογη για το Netflix και ειμαι οκ. Ελληνικοι υποτιτλοι  κομπλε. Η πλακα ειναι οτι το PS3 αν και πολυ παλιοτερο απο την 3D LG που εχω , εχει πληρως ενημερωμενη την εφαρμογη, η LG δε μπορει και ριχνει το φταιξιμο αλλου, τα σχολια δικά σας. 

Η LG δεν γράφει την εφαρμογή της Netflix.

 

17 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Απλά θέλουν να αγοράζουμε τηλεοράσεις λες και είναι πουκάμισα.

Ενώ PlayStation θέλουν να πάρουμε ένα και να πεθάνουμε με αυτό 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Η LG δεν γράφει την εφαρμογή της Netflix.

Ενώ PlayStation θέλουν να πάρουμε ένα και να πεθάνουμε με αυτό 😛

1) Τι εννοείς με την φράση Η LG δεν γράφει την εφαρμογή της Netflix.

Η LG (και η κάθε εταιρεία) κατασκευάζει όμως τηλεοράσεις και τις εφοδιάζει με λογισμικό και τις ενημερώνει όταν υπάρχουν νέες εφαρμογές Netflix YouTube κτλ. 

Όταν βγάλει νέα μοντέλα εγκαταλείπει τα προηγούμενα στην τύχη τους. Κάποια περσινά μοντέλα τηλεόρασης δεν παίζουν τις διαδραστικές ταινίες όπως  Μαύρος καθρέφτης Bandersnatch  ενώ παίζουν κανονικά Ελληνικούς υπότιτλους. Και δεν μιλάμε για ΑΡΧΑΙΕΣ τηλεοράσεις. Ο κόσμος αγοράζει smart τηλεόραση υποτίθεται και όχι ηλίθια τηλεόραση. Μιλάμε ακόμα και οι σήμερα αγορασμένες σε 2 χρόνια δεν θα λειτουργούν σωστά με το νέο περιεχόμενο των υπηρεσιών του netflix και άλλων.

2) Σίγουρα δεν έχουν όλα τα σπίτια playstation. Πχ ενώ έχω 6 τηλεοράσεις δεν έχω playstation γιατί δεν παίζω παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

1) Τι εννοείς με την φράση Η LG δεν γράφει την εφαρμογή της Netflix.

Η LG (και η κάθε εταιρεία) κατασκευάζει όμως τηλεοράσεις και τις εφοδιάζει με λογισμικό και τις ενημερώνει όταν υπάρχουν νέες εφαρμογές Netflix YouTube κτλ. 

Όταν βγάλει νέα μοντέλα εγκαταλείπει τα προηγούμενα στην τύχη τους. Κάποια περσινά μοντέλα τηλεόρασης δεν παίζουν τις διαδραστικές ταινίες όπως  Μαύρος καθρέφτης Bandersnatch  ενώ παίζουν κανονικά Ελληνικούς υπότιτλους. Και δεν μιλάμε για ΑΡΧΑΙΕΣ τηλεοράσεις. Ο κόσμος αγοράζει smart τηλεόραση υποτίθεται και όχι ηλίθια τηλεόραση. Μιλάμε ακόμα και οι σήμερα αγορασμένες σε 2 χρόνια δεν θα λειτουργούν σωστά με το νέο περιεχόμενο των υπηρεσιών του netflix και άλλων.

2) Σίγουρα δεν έχουν όλα τα σπίτια playstation. Πχ ενώ έχω 6 τηλεοράσεις δεν έχω playstation γιατί δεν παίζω παιχνίδια.

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το WebOS έχει store απ' όπου κατεβαίνουν τα update των εφαρμογών, εφόσον τις έχουν αναβαθμίσει οι developers. Δεν κατεβαίνει με software update της τηλέορασης η εφαρμογή. Οπότε είναι αποκλειστική ευθύνη της Netflix το γεγονός ότι η εφαρμογή της σε περσινά μοντέλα δεν μπορεί να παίξει διαδραστικές ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές. Η netflix αν επικοινωνήσεις μαζί τους λέει ότι φταίει η LG η Panasonic κτλ. Αν επικοινωνήσεις με τους  κατασκευαστές λένε ότι φταίει η netflix.

H netflix μάλιστα προσάρμοσε την γραμματοσειρά στους υπότιτλους ώστε να μπορούν ορισμένες παλαιότερες συσκευές να παίζουν Ελληνικά. Δεν θα ήταν πολύ ευκολότερο να αναβαθμίσει την εφαρμογή να τελειώνει η ιστορία; Και δεν είναι μόνο οι διαδραστικές ταινίες. Του χρόνου θα έχουμε άλλα και άλλα καινούργια κόλπα. 

Κάποιος θα απαντήσει Nvidia shield. Ναι αν έχει τα φράγκα,

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...