Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Εγω παντως εκανα pre order και τελικα επαιξα αυτο που νομιζα οτι θα παιξω,ασχετως που δεν το θεωρω προσωπικα Goty.

Α και πηρα και πισω τα χρηματα μου :P

 

 

άσχετο , αλλα που θα το εδινες το goty?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, xavier είπε

άσχετο , αλλα που θα το εδινες το goty?

Απο τα φετινα παιχνιδια θα ηθελα να το παρει ή το Hades ή το Ghost Of Tsushima,γιατι μαρεσει να στηριζω τα νεα IP

,Μεταξυ των 2,θα ηθελα περισσοτερο το Hades σαν indie μιας ειναι το μονο παιχνιδι που βγαινει κερδισμενο κυριολεκτικα απο την προβολη των βραβειων.

Δεν θα με χαλαγε να το παρει και το Doom Eternal σαν outsider μιας και δεν το υπολογιζουν πολλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Απο τα φετινα παιχνιδια θα ηθελα να το παρει ή το Hades ή το Ghost Of Tsushima,γιατι μαρεσει να στηριζω τα νεα IP

,Μεταξυ των 2,θα ηθελα περισσοτερο το Hades σαν indie μιας ειναι το μονο παιχνιδι που βγαινει κερδισμενο κυριολεκτικα απο την προβολη των βραβειων.

Δεν θα με χαλαγε να το παρει και το Doom Eternal σαν outsider μιας και δεν το υπολογιζουν πολλοι.

ελα ρε , ασε τα  πρεπει και τι θα ωφελουσε τα παιχνιδια. εσενα τι σου αρεσε περισσοτερο, σταθμιζοντας ολους τους παραγοντες...Παντως και για εμενα το hades δικαια βρισκεται στη λιστα και ας μην θεωρω οτι το οτι ειναι indie, του δινει καποιο ηθικο πλεονεκτημα σε σχεση με τα υπολοιπα της λιστας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xavier είπε

εσενα τι σου αρεσε περισσοτερο, σταθμιζοντας ολους τους παραγοντες...

Δεν εχω παιξει ολα τα παιχνιδια που ειναι υποψηφια,για να μπορω να εκφερω σωστη αποψη,και ορισμενα απο αυτα δεν θα τα ειχα καν υποψηφια οπως το FF7.

Ασε που προσωπικα πιο πολυ μαρεσαν οι επιμερους κατηγοριες(που υπαρχει και μεγαλυτερη ποικιλια),παρα αυτη του goty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενομενο οσο δεν παει, εγω προσωπικα θα το εδινα με κλειστα ματια στο FFVIIR, μπορει να ειμαι fanboy αλλα θεωρώ ότι δεν εκτιμήθηκε οσο επρεπε. Δευτερο θα εβαζα το Doom Eternal τριτο το Ghost και τεταρτο το tlou2 με τις θεσεις 3-4 να αλλαζουν ευκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game of the Year

The Last of Us Part II – Naughty Dog (WINNER)

Game Direction

The Last of Us Part II – Naughty Dog (WINNER)

 

Narrative

The Last of Us Part II (WINNER)

 

Audio Design

The Last of Us Part II (WINNER)

 

Performance

Laura Bailey – Abby, The Last of Us Part II (WINNER)

 

Innovation in Accessibility

The Last of Us Part II (WINNER)

Action/Adventure Game

The Last of Us Part II (WINNER)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, xavier said:

Δίκαια όλα τα βραβεία. Το παιχνίδι που πάει το gaming ένα βήμα πιο μπροστά.

Κι εγώ συμφωνώ σε όλα, εκτός ίσως από το narrative, μάλλον θα το έδινα στο Hades (κρατάω μια επιφύλαξη γιατί δεν το έχω προχωρήσει πολύ). 

Δεν υπήρξε καλύτερος non-remastered τίτλος φέτος, με διαφορά άξιζε το GOTY το TLOU2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι σε δύο παιχνίδια, η μουσική του Santaolalla πρέπει να πήρε 1-2 βραβεία μου κάθεται λίγο κάπως (αν και το FF7R έχει εξαιρετικό score, ό,τι έχω ακούσει τελοσπάντων).

Για τα υπόλοιπα:

tenor.gif

giphy.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δικαια το ΤLOU 2  βγηκε game of the year   και σαρωσε   τα βραβεια και σε πολλες αλλες κατηγοριες .Ηταν  το καλυτερο παιχνιδι της γενιας με την μεστη και ωριμη γραφη του  σεναριου του  και ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων οπως αλλωστε  ηταν και ο προκατοχος του .

Συγχαρητηρια στην Naughty Dog  για το πονημα της και σε ολους του συντελεστες αυτου του αριστουργηματος της gaming βιομηχανιας .

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

 Δεν υπήρξε καλύτερος non-remastered τίτλος φέτος, με διαφορά άξιζε το GOTY το TLOU2.

Αν κρινουμε απο το τι γραφτηκε στο εδω θεμα συνολικα ή ακομα και στις τελευταιες σελιδες,ειμαι σιγουρος οτι πολλοι διαφωνουν με αυτο,τουλαχιστον στο κομματι του goty 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Malthador είπε

Κι εγώ συμφωνώ σε όλα, εκτός ίσως από το narrative, μάλλον θα το έδινα στο Hades (κρατάω μια επιφύλαξη γιατί δεν το έχω προχωρήσει πολύ). 

Δεν υπήρξε καλύτερος non-remastered τίτλος φέτος, με διαφορά άξιζε το GOTY το TLOU2.

Αν μιλας για το FFVIIR δεν ειναι remaster ουτε καν remake θα ελεγα αλλα reimagine με πολυ meta προσεγγιση στο OG. Κατα τα αλλα θεωρω οτι ο καθενας εχει το δικο του goty αλλα ολες οι επιλογες ηταν αξιολογες, οποιο και να το επαιρνε θα ήμουν οκ προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, Fulgore said:

Αν κρινουμε απο το τι γραφτηκε στο εδω θεμα συνολικα ή ακομα και στις τελευταιες σελιδες,ειμαι σιγουρος οτι πολλοι διαφωνουν με αυτο,τουλαχιστον στο κομματι του goty 😛

Δυστυχώς έχω το ελάττωμα να είμαι αντικειμενικός ακόμα και με τα πράγματα τα οποία με ενοχλούν. Και σε γενικές γραμμές η πολιτικορεκτίλα με ενοχλεί πολύ. Μπορώ να δω όμως πέρα από τα προσωπικά μου «πάθη» και γι' αυτό π.χ. μπορώ να κρίνω ότι το The Last Jedi αν ήταν ένα sci-fi film εκτός SW σύμπαντος θα ήταν άνετα του 8/10, μπορώ δηλαδή να δω πέρα από αυτά που με ενοχλούν.

Εγώ προσωπικά δεν είδα πολιτικορεκτίλες στο TLOU2, αλλά ακόμα και όποιος είδε, αν τις αφήσει στην άκρη, νομίζω ότι μπορεί να δεχθεί πως μιλάμε για GOTY material.

Γνώμη μου.

5 minutes ago, ADHD said:

Αν μιλας για το FFVIIR δεν ειναι remaster ουτε καν remake θα ελεγα αλλα reimagine με πολυ meta προσεγγιση στο OG. Κατα τα αλλα θεωρω οτι ο καθενας εχει το δικο του goty αλλα ολες οι επιλογες ηταν αξιολογες, οποιο και να το επαιρνε θα ήμουν οκ προσωπικα.

Όχι, αναφερόμουν στο Xenoblade Chronicles Definitive Edition το οποίο είναι remaster. Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το FFVIIR καθώς δεν το έχω παίξει ακόμα και θα ήμουν άδικος μιας και θεωρώ το FVII ως το πιο υπερτιμημένο FF απ' όλα. Εύχομαι να έχουν διορθώνει όλα τα προβλήματα που είχα στο OG game.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, αναφερόμουν στο Xenoblade Chronicles Definitive Edition το οποίο είναι remaster. Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το FFVIIR καθώς δεν το έχω παίξει ακόμα και θα ήμουν άδικος μιας και θεωρώ το FVII ως το πιο υπερτιμημένο FF απ' όλα. Εύχομαι να έχουν διορθώνει όλα τα προβλήματα που είχα στο OG game.

OT αλλα θα σου προτεινα να το δεις καποια στιγμη, δεν ξερω αν φτιαχνει (η κανει χειροτερα) τα θεματα που ειχες με το OG αλλα προσωπικα για εμενα θα τολμησω να πω οτι ειναι καλυτερο μεχρι το σημείο που σε αφηνει τουλαχιστον, τωρα αν τα κανουν θαλασσα στην πορεια οκ. :P 

Στα αλλα συμφωνω μαζι σου, μου αρεσε το tlou 2 ειναι σιγουρα goty material και το καταλαβαινω απολυτα να το παρει απλα προσωπικα για εμενα δεν θα ηταν η πρωτη επιλογη γιατι ειχαμε πολλα καλα παιχνιδια μεσα στο '20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...