Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα δεν με ενοχλει καμια αποψη που εχει γραφτει εδω μεσα και ας ειναι των ακρων που λεει ο λογος.

Ειναι παιχνιδι που ανετα ξαναπαιζω 3-4 φορες για πλακα οσο και να με πειραξαν καποια πραγματα της ιστοριας δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι.Νομιζω στους περισσοτερους τους χαλασε το γεγονος οτι χαθηκε οποιοδηποτε Potential στο θεμα story telling.Εμενα να πω την αληθεια μου πιο πολυ με ενοχλησε γιατι αλλου ειδους ιστορια ηθελα να δω και αλλη ειδα και ας ητανε πιο κλισε αυτη η ιστορια που ηθελα να δω.Πραγματικα μου αφησε μια πικρη γευση στο στομα το παιχνιδι αλλα οχι τοσο ωστε να το θεωρω σκουπιδι η δεν ξερω και εγω τι αλλες αποψεις κυκλοφορουν εκει εξω.

Παντως παραυτα το εχω το παιχνιδι ψηλα γιατι ανετα επαιρνα ps5 day one αν ηξερα οτι θα ειχε υποστηριξη για 60αρι καρε απο τη πρωτη μερα.Btw εχει ακουστει αν θα βαλουν κατι δεν πηρε κατι το ματι μου ρωταω εδω γιατι καποιες φορες βγαινουν και φημες και στα social media που δεν θα παρακολουθω στενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, icenex είπε

Προσωπικα δεν με ενοχλει καμια αποψη που εχει γραφτει εδω μεσα και ας ειναι των ακρων που λεει ο λογος.

Ειναι παιχνιδι που ανετα ξαναπαιζω 3-4 φορες για πλακα οσο και να με πειραξαν καποια πραγματα της ιστοριας δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι.Νομιζω στους περισσοτερους τους χαλασε το γεγονος οτι χαθηκε οποιοδηποτε Potential στο θεμα story telling.Εμενα να πω την αληθεια μου πιο πολυ με ενοχλησε γιατι αλλου ειδους ιστορια ηθελα να δω και αλλη ειδα και ας ητανε πιο κλισε αυτη η ιστορια που ηθελα να δω.Πραγματικα μου αφησε μια πικρη γευση στο στομα το παιχνιδι αλλα οχι τοσο ωστε να το θεωρω σκουπιδι η δεν ξερω και εγω τι αλλες αποψεις κυκλοφορουν εκει εξω.

Παντως παραυτα το εχω το παιχνιδι ψηλα γιατι ανετα επαιρνα ps5 day one αν ηξερα οτι θα ειχε υποστηριξη για 60αρι καρε απο τη πρωτη μερα.Btw εχει ακουστει αν θα βαλουν κατι δεν πηρε κατι το ματι μου ρωταω εδω γιατι καποιες φορες βγαινουν και φημες και στα social media που δεν θα παρακολουθω στενα.

Δεν υπαρχει τιποτα ακομα στον οριζοντα ice..

Eνα 2ο playthrough στο πσ5, οταν το αποκτησω και εαν υπαρξει φυσικα, 60αρι mode θα του το ριξω. Μετα βδελυγμιας μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Ναι το ίδιο έχω γράψει και για τους haters που το κάναν review bombing στο metacritic με τα κουλούρια. Που θες να καταλήξεις? Είναι φυσιολογικό δηλαδή να κάνεις 10 smurf για να ψηφίσεις?

Προφανως και οχι,το τονισα και πιο πισω οτι γενικα ειναι κατακριτεα τα ακρα. Εγω το σχολιο αυτο δεν το ανεφερα για τους smurfs που θα ψηφισουν ή τους haters του metacritic με τα 1/10, αλλα για τους χαρακτηρισμους που δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Προφανως και οχι,το τονισα και πιο πισω οτι γενικα ειναι κατακριτεα τα ακρα. Εγω το σχολιο αυτο δεν το ανεφερα για τους smurfs που θα ψηφισουν ή τους haters του metacritic με τα 1/10, αλλα για τους χαρακτηρισμους που δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

 

Το "πλανεμένος" δε κολλάει σε όποιον του άρεσε πραγματικά το game. Ξαναδιάβασε και θα καταλάβεις σε ποιους αναφέρομαι. Άτομα που μπορεί να μην έχουν παίξει καν όλο το game ή να είδαν να το παίζουν άλλοι. Και εγώ αν είχα παίξει μέχρι το Ellie seattle day 3 μπορεί να ήμουν ένας από αυτούς. Αν το έπαιξες ολόκληρο και προσωπικά και δε σε χάλασε καθόλου η ελάχιστα το cliffhanger και η αλλαγή στο pacing στη μέση του game σε συνδυασμό με το γενικότερο story/χαρακτήρες καλά κάνεις και βάζεις 10ρια. Δε συνεχίζω άλλο βαρέθηκα να επαναλαμβάνω τα αυτονόητα.😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεγάλοι δημιουργοί έχουν και ήθος κάτι που απ’ ότι φαίνεται απουσιάζει από τον Druckmann. Έχει καταλαγιάσει ο ντόρος, έχει την καθολική στήριξη της βιομηχανίας και γράφει αυτό:

https://twitter.com/TheBoiNamedXela/status/1335774609782820864?s=20

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γράφω για να μη μου ανέβει άλλο το αίμα στο κεφάλι με τον "πρεζιντέντε".

Θα δείξει η αυτοψία από τα TLOU3 preorder numbers, αν τελικά κάποιοι έχουμε μνήμη χρυσόψαρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει αχρειαστο/βλακωδες ποστ απο καποιον με την ιδιοτητα του αλλα προσωπικα μου φανηκε αστεio οταν το εκανα εικονα, ακου εκει με καθε ψηφο ενας hater θα χανει το caps lock του. :lol:

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειο το οποιο διεγραψε και ειπε οτι θα επρεπε να συμπεριφερεται καλυτερα...Εγωκεντρικος και μικροπρεπης "δημιουργος".

Σε αλλα νεα, στην ψηφοφορια των players voice στα tga το tsushima πηρε την 1η θεση. 

Ηταν δικαιο μαλλον λοιπον και εγινε πραξη με βαση οσα επαιξαν οι χρηστες συνολικα.

Τελοσπαντων,κριμα για το franchise η εξελιξη της ιστοριας και η συμπεριφορα των δημιουργων προς joel/ellie σαν χαρακτηρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xavier είπε

σιγα ρε παιδες, ενα αστειο εγραψε και το κανετε λες και εγραψε ποιος ξερει τι? σιγα μη φοβηθει τα τρολς και τον ilos...

Κι εγώ το βρήκα λάθος. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να ρίξει κι άλλο λάδι στην φωτιά.

Από την άλλη, με τόσα death threats και με τόσο μίσος που δέχεται εδώ και μήνες στο twitter (ή και λίγο πιο κοντά μας 😎) για ένα βιντεοπαιχνίδι, αυτό ήταν ψίλος στα άχυρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τοσο μισος για τον Ντρακμαν ρε παιδια; Οκ, μπορει να ειναι  ο γραπτος λογος και να τα λετε σε αλλο υφος απο αυτο που αντιλαμβανομαι, αλλα οκ δεν εγινε και τιποτα.

Μπορει να βρεθει ξερω 'γω ενας πινακας του Ντα Βιντσι με την Μονα Λιζα να αυτοκτονει. Θα γραφουν στα αντιστοιχα φορουμ για τεχνη εναντιον του Ντα Βιντσι; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δώσει πίσω τα 60ρια σε όσους κάναμε preorder τελικά άλλο product από αυτό που νομίζαμε ότι θα πάρουμε, και ας τρολάρει μετά όσο θέλει. Κανένα μίσος, its all business.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilos είπε

Ας δώσει πίσω τα 60ρια σε όσους κάναμε preorder τελικά άλλο product από αυτό που νομίζαμε ότι θα πάρουμε, και ας τρολάρει μετά όσο θέλει. Κανένα μίσος, its all business.

απο αυριο ξημερωματα θα επρεπε κανονικα να δωσεις και 2ο 60αρι, οπως οταν ξαναβγαζουυν τις ταινιες στο σινεμα μετα την απονομη του οσκαρ καλυτερης ταινιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 λεπτά πριν, ilos είπε

Ας δώσει πίσω τα 60ρια σε όσους κάναμε preorder τελικά άλλο product από αυτό που νομίζαμε ότι θα πάρουμε, και ας τρολάρει μετά όσο θέλει. Κανένα μίσος, its all business.

Εγω παντως εκανα pre order και τελικα επαιξα αυτο που νομιζα οτι θα παιξω,ασχετως που δεν το θεωρω προσωπικα Goty.

Α και πηρα και πισω τα χρηματα μου :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...