Προς το περιεχόμενο

Intel XEON CPUs Socket 771 σε Motherboards με Socket 775


skapodis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, platanos23 είπε

Το βάζω κανονικά όπως είναι εργοστασιακα δλδ 9,5×333 αλλά κάθε φορά που σβήνω η κάνω επανεκκίνηση τον υπολογιστή πέφτει η συχνότητα μόνη της......Δεν έχω πειράξει τίποτα αλλο

Με modded bios και τέτοιο πρόβλημα; Από πού το κατεβάσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 475
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Με modded bios και τέτοιο πρόβλημα; Από πού το κατεβάσετε;

Αν δεν κάνω λάθος από το overclock.net

Δεν θυμαναι να σας πω την αληθεια Γτ κοίταξα και αλλού......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, platanos23 είπε

Αν δεν κάνω λάθος από το overclock.net

Δεν θυμαναι να σας πω την αληθεια Γτ κοίταξα και αλλού......

Με custom profile δεν σώζεται; Πχ “save to profile 1” κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε clear cmos αν δεν εκανες οταν άλλαξες bios  ή cpu. Στο post σου εμφανιζει κανονικα το ονομα της cpu ?

Βγάλε και ξαναβαλε τη cpu μήπως δεν έκατσε καλά

Αν ειναι ΑΜΙ μπορώ να στο φτιάξω απο το  original καποια στιγμή που θα χω χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Με custom profile δεν σώζεται; Πχ “save to profile 1” 

Θα δοκιμάσω να βάλω την τελευταία έκδοση bios άλλη μια φορά...Και θα ξανά βάλω τα microcodes......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Xarh είπε

Σε ευχαριστώ και πάλι. Όντως έχει πάρα πολλές μητρικές, μάλλον όλες.

Κανονικά δεν τον πουλάω γιατί ήθελα να τον βάλω σε μία μητρική AsRock 4CoreDual-SATA2 και να φτιάξω ένα emulation station για τα παιδιά, όμως επειδή σου χρωστάω χάρη, θα στον δώσω 7€ όσο τον πήρα από Κίνα, και θα παραγγείλω άλλον. Τη δουλειά μου θα την κάνω, απλά θα καθυστερήσω λίγο.

Θα μου έρθει σε κανένα μήνα.

Δεν είναι ανάγκη να μπείτε σε αυτή διαδικασία. Μου αρκεί που έγινε η δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, EddieObscurant είπε

κάνε clear cmos αν δεν εκανες οταν άλλαξες bios  ή cpu. Στο post σου εμφανιζει κανονικα το ονομα της cpu ?

Βγάλε και ξαναβαλε τη cpu μήπως δεν έκατσε καλά

Αν ειναι ΑΜΙ μπορώ να στο φτιάξω απο το  original καποια στιγμή που θα χω χρονο

Clear cmos δεν γίνεται όταν βάλω μια καινούρια έκδοση στο bios;;; το όνομα του επεξεργαστή φαίνεται κανόνια όπως και τα ghz......Όταν ανοίγω π.χ τον υπολογιστή στις ιδιότητες μου λέει  το όνομα κανονικά και δίπλα γράφει 3,16ghz 2,17ghz......μαζί!

Θα ξανά γινει τοποθέτηση άλλη μια φορά με πάστες και τα σχετικά για να είμαστε σιγουροι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, platanos23 είπε

Θα δοκιμάσω να βάλω την τελευταία έκδοση bios άλλη μια φορά...Και θα ξανά βάλω τα microcodes......

Θα σας πρότεινα να βάλετε αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θα πετύχει από τελευταία έκδοση σε τελευταία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Δεν είναι ανάγκη να μπείτε σε αυτή διαδικασία. Μου αρκεί που έγινε η δουλειά!

Άμα τον θες στον δίνω, δεν με επείγει γιατί έχω και πιο απλό επεξεργαστή για το διάστημα αυτό.

Όσον αφορά το download των bioses, είπα να αγοράσω 1 μήνα στο keyoneclick για να κατεβάσω μιά και καλή όλα τα bioses, και να ησυχάσω, αλλά ενώ πλήρωσα με paypal 11,5$ αργεί να επιβεβαιωθεί στο site η πληρωμή. Είναι έμπιστοι, εσείς έχετε εγγραφεί εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Θα σας πρότεινα να βάλετε αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θα πετύχει από τελευταία έκδοση σε τελευταία. 

Ωραίος!!Κάτσε να δοκιμάσω και αυτό και επανέρχομαι Ευχαριστώ Τερης Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, platanos23 είπε

Ωραίος!!Κάτσε να δοκιμάσω και αυτό και επανέρχομαι Ευχαριστώ Τερης Α

! Κρατήστε και το παλιό για ασφάλεια !

38 λεπτά πριν, Xarh είπε

Άμα τον θες στον δίνω, δεν με επείγει γιατί έχω και πιο απλό επεξεργαστή για το διάστημα αυτό.

Όσον αφορά το download των bioses, είπα να αγοράσω 1 μήνα στο keyoneclick για να κατεβάσω μιά και καλή όλα τα bioses, και να ησυχάσω, αλλά ενώ πλήρωσα με paypal 11,5$ αργεί να επιβεβαιωθεί στο site η πληρωμή. Είναι έμπιστοι, εσείς έχετε εγγραφεί εκεί;

Όχι, τι κάνει αυτό το site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

! Κρατήστε και το παλιό για ασφάλεια !

Όχι, τι κάνει αυτό το site;

Για να κατεβάσεις κάθε αρχείο πρέπει να περιμένεις πολύ ώρα, εκτός αν πληρώσεις μία συνδρομή, η μικρότερη είναι ενός μηνός, 10$ + 1,5$ Service fee = 11,5$. Με συνδρομή στο keyoneclick.com έχεις πρόσβαση σε πολλά cloud-sites για ανέβασμα και κατέβασμα αρχείων.

Αλλιώς εσύ πως το κατέβασες το Bios; Μόνο μία φορά σου χρειάστηκε να κατεβάσεις Bios;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές κατέβασα, δύο την ίδια μέρα και άλλο ένα μετά από δύο μέρες. Νομίζω ότι την ίδια μέρα στο δεύτερο είχα ένα λεπτό καθυστέρηση. Γενικά, αν μου βγάζει τέτοια μηνύματα μπαίνω από τον υπολογιστή της σχολής και κατεβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

3 φορές κατέβασα, δύο την ίδια μέρα και άλλο ένα μετά από δύο μέρες. Νομίζω ότι την ίδια μέρα στο δεύτερο είχα ένα λεπτό καθυστέρηση. Γενικά, αν μου βγάζει τέτοια μηνύματα μπαίνω από τον υπολογιστή της σχολής και κατεβάζω.

Eγώ κατέβασα ένα Bios, και στο επόμενο μου έβγαλε 120' αναμονή, και γι'αυτό αποφάσισα να δώσω 11,5$ μια για πάντα.

Τώρα περιμένω να φανεί στο σύστημά τους η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το φίλο που έχει θέμα με την P35 της Gigafail θα του πω οτι κατά 99.99% είναι κάτι από αυτά : Memory Divider-MCH Latch 333, timings πρώτα σε Auto, CPU Host Clock Control ->  Disable, PCIe Auto -> 100/101 MHz,  Perf. Enhance -> Standard κτλ. Για να δεις άμα έχει πάρει Microcodes απο το Bios δες με CPU-Z τα Instructions. Είναι πάντως κλασικό cold boot πρόβλημα αυτό στις gigabyte ειδικά μετά απο διακοπή ρεύματος.

Επεξ/σία από 50EuroUser
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...